شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از cz s 200 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: تجربیات از cz s 200 (/showthread.php?tid=820)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

RE: تجربیات از cz s 200 - amiremadi - 2014-05-26 09:34 PM

کلا حجم مخزن همه مدلهای مشابه اس 200 از حجم سی زد هانتر کمتر هستند و طبیعتا تعداد شات اونها هم کمتره.
بیشترین حجم مخزن را همان سی زد هانتر داره

RE: تجربیات از cz s 200 - Vicxtor - 2014-05-26 09:37 PM

ممنون امیر جان... البته اگه به سوالات دیگم هم جواب میدادی ممنون میشدم... Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-26 10:07 PM

حنان عزیز ،

نقل قول :آیا سی زد مدل FS (که شبیه ایرآرمز اس ۲۰۰ هست) مخزنش دارای مانومتر هست؟
مدل CZ 200 S FS دقیقا همون مدل AA S200 sporter هستش که در مخزن و نوع شارژ آن باهم تفاوت دارند. در سی زد به جای کوپل شارژ در جلوی مخزن سلاح مانومتر وجود داره و شارژ مخزن با جدا کردن آن از سلاح و از قسمت اتصال به سلاح انجام میشه ! البته مدل s fs در سی زد تنها در کالیبر 4.5 تولید میشه ولی سفارش ایرآرمز دو دو کالیبر 4.5 و 5.5 تولید می شود.

نقل قول :ببخشید سوال دیگم این هست که آیا حجم مخزنش کمتر از مدل هانتر هست؟ با یک بار شارژ چند شات مفید میده؟ برای شارژ باید مخزن جدا بشه؟
بله از نظر حجم مخزن مدل هانتر بیشترین حجم رو بین 3 ورژن دیگه اس 200 داره ، در مدل های سی زد برای شارژ مخزن نیاز به جدا کردن مخزن از سلاح دارید. البته با هر بار شارژ می تونید به راحتی 50 تا شات تقریبا یکسان داشته باشید که اختلاف هر شات خیلی کمه-خیلی .... یعنی زیاد احساس نمی کنید- ولی بعد از شات های 60 به بعد در یک تست هدف زنی افت شات ها رو حس می کنید. تا 80 تا می تونی روش حساب باز کنید.
در مدل هانتر می تونی تا 150 شات ازش بگیری که بعد از شات های 80 احتمالا افت ساچمه بیشتر خواهد بود. البته خودم فقط با مدل ایرآرمز تا 90 تا شات رو آزمایش کردم و در رابطه با سی زد دانسته ها و تجربه دیگر دوستان رو گفتم.
مسیح عزیز مدل کالر رو دارند و تست های دقت و شات بیشتری باهاش داشته اند.
Khansariha (8)
مخزن سی زد و ایرآرمز :

[تصویر: url?sa=i&source=images&c...5438919279]
[تصویر: url?sa=i&source=images&c...5449533571]

RE: تجربیات از cz s 200 - amiremadi - 2014-05-26 10:11 PM

حنان جان آخه من تجربه ای در مورد اون مدلی که فرمودید ندارم و فقط در مورد همین سی زد هانتر که دارم، میتونم اطلاعات مفیدی بدم.
سی زد هانتر من از 190 بار تا 120 یا 110 بار حدود 80 تا شات نسبتا خوب میده و از اون به بعد شلیکهاش افت زیادتری دارند که البته برای فاصله تا 30 متر حتی تا 70 بار هم شلیکهای دقیقی داره.اگر در مورد این سلاح اطلاعات دیگه ای خواستید خوشحال میشم که بتونم در حد دانش خودم راهنماییتون کنم

RE: تجربیات از cz s 200 - Vicxtor - 2014-05-26 10:20 PM

صادق جان واقعا ممنونم از اطلاعات خوبی که دادی... Khansariha (8)
اما اگه مخزن سی زد مثل ای تی میشد خیلی خوب بود! Khansariha (399)

امیر جان ممنونم از راهنماییت... Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-26 10:28 PM

امیر عزیز ، افت شلیک ها بعد از شات های 80 در مدل هانتر به چه صورتی هستش ! من وقتی شارژ سلاح خودم ، ایرارمز اس 200 ، در حدود 70 بار بود 10 شات آزمایشی باهاش زدم منظورم اینه که در گروپی که گرفتم در فاصله 20 متری ساچمه ها در یک فاصله 4 سانتی به ترتیب از بالا به پایین افت داشتند و هر شات حدود 1 سانت افت داشت!!! البته گروپ ها رو در 5 شات گرفتم و در گروپ دوم این فاصله بیشتر شد.
ولی وقتی اولین بار 190 بار رو شارژ کردم اینقدر شات ها دقیق و کم تلورانس بود که به کلی یادم رفت باید دوباره مخزن شارژ بشه و گرم صفر کردن دوربین و شلیک بودم !Khansariha (48) ، وقتی دومین بار شارژش کردم آزمایش دقت رو برای 45 شات که در ریویوها گفته بودند گرفتم و بعد از تست هم تا 50 شات دیگه رو هم هدفزنی کردم که بدون مشکل هدف هایی(در حد کیل زون 2.5 سانتی) رو در 15 تا 40 متری می زدم. البته هنوز وقت نشد تا با گروپ هایی در فواصل مختلف مثل 20 ، 30 ، 40 و 50 متر آزمایشی داشته باشم.
در کل به نسبت قدرتش ، دقتش خیلی عالیه و برای کاربرد من کاملا راضی کننده بود ( چون بیشتر هدفزنی می کنم و دوست ندارم هی نگران افت فشار مخزن باشم )
جون میده شارژ کنی و بری بیرون و بعد هدف زنی ، نیازی هم به کپسول و تلمبه و .... نداری ! Khansariha (219)
(2014-05-26 10:20 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صادق جان واقعا ممنونم از اطلاعات خوبی که دادی... Khansariha (8)
اما اگه مخزن سی زد مثل ای تی میشد خیلی خوب بود! Khansariha (172)Khansariha (399)
خواهش می کنم حنان جان ، من هنوز تجربه ای در مورد این سلاح ندارم و دوستان و اساتید دیگه ای هستند که اگه بتونند ریویوهای فنی تر و علمی تری رو در این تایپیک قرار بدهند ، برای شناخت این مدل بهتر خواهد بود.
اگه منظورتون از " مثل مخزن ای تی می شد" کوپل شارژ سریع اون هستش ، برای سی زد ها یک کیت دیدم که این کار رو انجام میده ! تا جایی که یادمه مطلبی در مورد این کیت در ارسال های 191 و 193 این تایپیک قرار دادیم.

RE: تجربیات از cz s 200 - amiremadi - 2014-05-27 12:54 AM

صادق جان با سی زد هانتر خودم که تست کردم بعد از 80 شات افت تیر را داریم ولی با همون افت تیر هم گروپهاش جمع بود مثلا از شلیک 80 تا 90 در حد همون 2.5 سانت گروپ میداد ولی در نقاطی پایینتر از شات 80 .بعدش از 90 تا 100 شات هم باز همون 2.5 سانت را میداد ولی پایینتر از گروپ 80تا 90.دیگه بیشتر از این تعداد باهاش شلیک نکردم چون احساس کرذم که دیگه خیلی داره نسبت به شاتهای اولیه پایین میزنه و همچنین خسته شده بودم.ولی یکبار به درخواست آقا سهیل کرنو که کردم (با ساچمه پرومگنوم پلیسه دار) اختلاف سرعت ساچمه در شات اول تا شات 80 حدود 30 متر بر ثانیه بود که به نظر خودم خیلی عالیه.شاید تفنگ دوستان دیگه شاتشون منظم تر باشه و اینو باید از آقا مسیح و دیگران درخواست کنیم که انجام بدهند.چون تفنگ مسیح هم با اینکه از سری کالر هست ولی مخزنشون را با مدل هانتر عوض کردن و میتونند در این مورد زحمتشو بکشن.

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-27 06:40 AM

یه سئوال دیگه از دوستان ! ؟
امکان نصب مخزن مدل هانتر یا مدل های دیگه سی زد رو به مدل ایرآرمز داریم ؟ یعنی بتونم تعویض کنم؟ یا قسمت شیر ولو و انتهای مخزن ها در دو مدل سفارشی ایر آرمز و سی زد فرق می کنه ؟
Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - AIRKING - 2014-05-27 09:53 PM

سلام.
اقا صادق تبریک عرض میکنم.
واقعا صادقانه بگم از وقتی سی زد خریدی به شدت مباحث این تاپیک دنبال میکنم و لذت میبرم چون علمی و حرفه ای و اصولی مباحث مطرح و پیگیری میشه. همونطوری که تاپیک وایرخ 100 بعد از ریویو کاملی که اقا مسیح گذاشت دنبال میکنم.

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-27 10:14 PM

جلال جان ممنون ، راستش فعلا دسترسی به اس 200 رو ندارم -منظقه عسلویه هستم- و هفته پیش هم نتونستم تست ها و گروپ های زیاد استانداردی باهاش بگیرم ، ان شاء ا... فرصت بعدی حتما تست های بیشتری در رابطه با تعداد شات های مفید در فواصل 20 تا 50 متر ، قدرت شلیک و نفوذ در اجسام و تست دقت با چند نوع ساچمه رایج کالیبر 177. انجام خواهم داد.

راستی ، شما اطلاعی در رابطه با امکان تعویض مخزن سی زد با مدل ایرآرمز آن ندارید. چون اطلاعات کمی در رابطه با نوع ولوهای این مخزن ها دارم ، فعلا وقت هم نشد در فروم های غیر فارسی جستجو کنمKhansariha (8)