شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از cz s 200 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: تجربیات از cz s 200 (/showthread.php?tid=820)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-08-03 07:27 AM

محمد عزیز ممنون و سپاسگزارم!
در مورد اورینگ دوستمون آقا حمید حکمی زحمت کشیدن و از تهران برام تهیه کردند البته همون سایز 1*3 ، فعلا تصویری ازش ندارم، شما اگه از یدکی هایی که تهیه کردید تصویری قرار بدید برای مقایسه ممنون می شوم.
سایز 1*4 موقعی که گلن رو جا می زنید و وارد لوله می شود اصطکاک بالایی نداره ! البته 1 میل ضخامتی نیست که بخواد گیر کنه!
Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-08-08 01:21 PM

طی وبگردی هایی که دیروز داشتم در رابطه با S200 به چند مورد برخورد کردم ،
کسی در مورد قطعه ای به نام Air Arms S200 Power Adjuster ، یا همون تنظیم کننده قدرت چیزی می دونه !

[تصویر: 14074898191.jpg]

می دونید که در این قسمت یک پیچ کوچک شبه الن شکل هستش ! آیا می توان قدرت این سلاح را پایین و یا بالاتر از قدرت دیفالت آن برد!؟ البته منظورم بیشتر پایین آوردن قدرت از 16 ژول هستش که امکان شات بیشتری رو با یکبار شارژ مخزن بده؟! همانند پیچ تنظیم قدرت AA S510 که البته S510 قابلیت تنظیم در 3 قدرت : پایین ، متوسط و بالا را دارد(ولی در S510 تعداد شات ها با تغییر قدرت تغییری نمیکنه ).
جای پیچ شبه آلن مذکور :
[تصویر: 14074908231.jpg]

همینطور اندازه اورینگ سر گلن (اهرم کوکین) این سلاح در بیشتر فروم های مرتبط با سلاح بادی و تایپیک های ایرآرمز اس 200 به اندازه 3 میلیمتر در 1 میلیمتر بود که البته محمد عزیز در چند پست قبل تر به سایز آن اشاره کرده بودند!
[تصویر: 14047225842.jpg]

البته در پک همراه سلاح 2 عدد اورینگ یدکی موجود هستش ولی بد نیست یدک بیشتری هم تهیه شود.
[تصویر: 14047225843.jpg]

در ارتباط با سئوال خودم در پست 204 این تایپیک :
نقل قول :دو قطعه دیگر که در تصویر پایین مشخص کردم قرار داشت. دو قطعه مزبور برام شده ؟؟؟
[تصویر: 14007447541.jpg]

این آچار مخصوص باز و بست کردن یکی از پیچ های اتصال دهنده به بدنه قنداق می باشد !
[تصویر: 14074898193.jpg]

اساتید و دوستانی که اطلاعات بیشتری در این موارد دارند ، راهنمایی و اصلاح لازم را ارایه نمایند.
Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - BROWNING X BOLT - 2014-08-08 02:38 PM

توضیحاتت عالی بود صادق جانKhansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-08-08 03:33 PM

(2014-08-08 02:38 PM)BROWNING X BOLT نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توضیحاتت عالی بود صادق جانKhansariha (8)
ممنون ، ولی من توضیح ندادم و مساله گفتم تا حل بشه Khansariha (219)راستش قصدم بیشتر به اشتراک گذاری مواردی بود که شاید برای اس 200 دارا سئوال بوده و برام هنوز برخی حل نشده (سواد انکلیشی ما کمه ) Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - SolidSnake - 2014-08-12 02:03 PM

دوستان ایا قطعات داخلی این اسلحه با ایرارمز 200s کاملا یکی هست ؟
تو بررسی های سایت های خارجی کالیبر 5.5 ایرآرمز 200s تقریبا 19-20 fpe انرژی داره یعنی 26-28 ژول .(با اینکه روش اسحه نوشته 16 ژول)
cz s200 تو کالیبر 5.5 هم انرژیش اینقدره ؟

RE: تجربیات از cz s 200 - masih.hunter - 2014-08-12 03:41 PM

صادق جان اون پیچ رو باز کنید زیر اون پیچ یک پیچ الن مغزی وجود داره که با بستن قدرت کاهش و با باز کرد قدرت افزایش پیدا میکنه. و یک توصیه از من حتما با وجود کرنو این کارو انجام بدید و بعد از باز کردن پیچ الن رویی با یک خلال دندون اندازه عمق حفره تا پیج الن مغزی رو اندازه بگیرید و اون رو نگهدارید تا در صورت لوزم بتونید به دیفالت کارخونه باز گردان کنید .
و در خصوص اون اچار فقط مخصوص این مدل و مدل کالر و مدل تی هستش که پیچ اصلی نگهدارنده رو میتونید بازو بسته کنید .و در خصوص رگلاژ خشاب عذر میخوام یکم مشغله کاریم زیاد بود نتونستم با عکس توضیح بدم سعی میکنم در پست بعدی حتما راجبش توضیح کامل بدم .

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-08-12 05:52 PM

مسیح عزیز بابت توضیحات مفیدتون ممنون و سپاسگذارم،
دوستان اطلاع دادند که مدتی مشغولیت زیادی دارید ، در هر صورت من هم خیلی علاقمند به تغییر قدرت این سلاح نیستم (قدرت پیش فرض آن عالیه با ساچمه های جی اس بی هم خوب می زنه! ) بیشتر از سر کنجاوی بود و اینکه چون با این سلاح بیشتر کار هدفزنی می کنم گفتم بشه با کاهش قدرتش کمی به شات های مفیدش اضافه کرد(گرچه همینجوری هم خوبه و عالیه )
در رابطه با خشاب که خیلی خوشحال میشم با تصویر و توضیح کافی باشه ! البته خودم الان بیشتر سینگل شات این سلاح رو ترجیح می دم ، لذت بیشتری داره تو هدفزنی Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-10-31 08:41 AM

چندی قبل ، برای فهمیدن رفتار سلاح های خودم برای آمادگی مسابقه بنچ رست ورامین ، تست های کرنوگرافی انجام دادم که نتیجه آن برای سلاح AA S200 به صورت جدول پایین بود:
شرایط محیطی و فنی : هوای آرام و نیمه ابری ، فیکس سلاح و قرارگیری مناسب در کنار دستگاه کرنوگراف از نظر فاصله طولی و ارتفاع ، ساچمه های سورت شده از نظر ظاهری و وزنی ، شارژ 190 بار مخزن ؛

گروپ AA S200s کالیبر 177. :
[تصویر: 14146736941.jpg]

در جدول بالا ، همانطور که می بینید در بعضی شات ها سرعت خروجی به طرز عجیبی با روند کلی دیگر شات ها تفاوت می کرد!؟ این موضوع با توجه به دستچین کردن ساچمه ها و کم کردن خطای ساچمه چه دلیلی می تواند داشته باشد؟
طبق مطالعات قبلی و اعلام ایرآرمز این سلاح در این مدل باید شات هایی در حدود 65 شات منظم داشته باشد. برای همین منظور تست کرنو رو تا 60 شات انجام شد. بعد از شات 60 ام دوباره شات ها رو ادامه داده و در شات 75 یک گروپ 5 شاتی نیز گرفتم، بعد از تعداد حدود 100 شات ، شارژ مخزن به 100 بار البته در مانومتر کیت شارژ رسیده بود که بدون شک از 90 بار کمتر نیست! (مدل های سفارشی AA فاقد مانومتر در مخزن سلاح برعکس مدل های خود CZ هستند) در گروپ فوق (شات 75 این سلاح) افت ساچمه در 20 متر زیاد مشهود نبود (کمتر از 1 سانتی متر) ولی بعد از شات 80 ، این افت محسوس تر می شد اما قابل پیش بینی است. البته 80 شات تقریبا یکنواخت با این سلاح برای تیراندازی فان و هانتینگ کاملا مشهود بوده و جزو سلاح هایی است که با یکبار شارژ میشه رفت بیرون و کلی هدفزنی کرد بدون نیاز به شارژ دوباره!Khansariha (219)
متاسفانه وقت کافی برای بررسی و تست بیشتر قبل از مسابقه نداشتم که در طول مسابقه ورامین و همینطور مشورت با دوستانی مثل مسیح و آقای آزادیان به نتیج جدیدتری رسیدم که به صورت مستندتر در آینده در همین تاپیک به اشتراک خواهم گذاشت.

RE: تجربیات از cz s 200 - Cayalouss.The.Removal - 2014-10-31 10:33 AM

صادق جان کرنوتون از کدوم مدلاس؟خطای نوری نداشتین (نیمه ابری)؟ی همچین شات هایی شک نکن از سلاح نبوده....محال اس 200 اینجوری ارور بزنه...بنظر من یا باتری کرنو مشکل داشته یا نور کم بوده.

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-10-31 11:21 AM

مدل کرنوگراف : Chrony M1 master ، باطری موردی نداره (از باطری های آلکالاین پاناسونیک و کملین استفاده می کنم) منظور از نیمه ابری نیز هوای آفتابی همراه با ابر بوده و در محیط باز انجام شد. چون در چندمورد تست در نور کمتر میزان خطا و ارور دستگاه بالا می رفت.
خوب دقیقا ! من هم مشکل مخزن و ولو و لوله سلاح رو جزو آخرین احتمالات گذاشتم! ولی این موضوع در چند تست دیگر (البته تعداد شات های پایین ) دیده شد! ساچمه ها هم جی اس بی های 7.33 و 8.44 گرین بودند! یکی از دوستان موضوعی رو مطرح کرد و اون هم مشکل در قسمت ورودی ساچمه در ابتدای لوله این سلاح که گویا در چند تستی که انجام داده بودند ساچمه ها آسیب می دیدند! احتمال تیزی و یا کمی زبری ابتدای لوله مطرح شد که هنوز تست دقیق تر و مستندتری ازش ندارم! (این موضوع در لودینگ دستی و آرام ساچمه باید کمتر دیده شود! نیاز به آزمایش دارد) ولی به طور کلی بله این سلاح یکی از دقیق ترین و کم تلورانس ترین PCP ها در این رده قدرت و دقت هست و این موضوع کاملا در ریویوهای مختلف و گروپ گیری ها قبلا ثابت شده است. قصد من رفع اشکالات کوچکی مثل این در سلاح خودم و اینکه آیا در سلاح دیگر دوستان نیز این موارد وجود داشته است. این رو در نظر بگیرید که سلاح هایی مثل S200 و وایرخ که به بهترین بودن معروفند به طور حتم مواردی دارند که نیاز به اصلاح و بهینه سازی بیشتری داشته و می توان به این صورت کارآمدتر از حالت نرمال آنها استفاده کرد.