شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از cz s 200 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: تجربیات از cz s 200 (/showthread.php?tid=820)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-12-06 01:51 AM

سلام بر همه
اول عارف جان ممنون از گروپ هات داری بعد از مدتها یه تکونی به سایت میدی
دوم
جاوید جان دقیقا درست فرمودید مکانیزم دقیقا با ایر ارمس یکسان هست
البته اون نتایج تیون که شما گذاشتید فکر میکنم مربوط به تیون مدل 8 ژولی هست که بعد از تیون به حدکثر سرعت 808 فوت رسیده و گرنه مدل هانتر به طور دیفالت سرعتش حدود همینهاست و من دیدم تو بعضی سایتها مدعی شدند تا 25 ژول افزایش قدرت دادند
که البته با توجه به مخزن کوچک این سلاح قطعا تعداد شات خیلی کم میشه
اما در مورد تیون یک پیچ الن هم من دیدم پشت فنر چکش قرار داره که میشه از بیرون یکم تنظیمش کرد وقدرت رو افزایش داد

سعید جان در مورد اینکه فرموده بودید که کپسول باید باز بشه منهم با شما موافقم اما مدل 200ف بدون باز شدن هم قابل شارژ هست
[تصویر: 200t.bmp]
و البته من واقعا این مدل رو از لحاظ زیبای قنداق میپسندم
قابل توجه دوستان عرض شود که روی مدل 200 کالر همون قنداق قرمزه
یک دوربین 4*32 اصلی cz م ارایه میشه که فوق العاده شفافیتش بالاست فقط حیف که میل دات نداره

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - stivist - 2011-12-06 06:52 PM

سهیل جان شما به بنده لطف داریدKhansariha (8)
دوستان همین طور که سهل جان فرمودند این اسلحه مانند مارادور داری یک ال ان برای تنظیم والو هستش که میشه قدرت رو تا 25 ژول زیاد کرد که عملا دقت و شات میاد پایین.من در فروم ها دیدم یه نفر تا 20 ژول از دقت راضی بود.ولی درکل به نظر من تنظیمات کارخونه بهتریم حالت هستشKhansariha (8)
در مورد شکار با توجه به این چند تجربه شکاری که داشتم برای فاصله های 50 متری راحت میتونید هد شات کنید و برای حیونهایی مثل کبوتر و کاکلی خوبه.فقط یادتون باشه کبوتر رو باید حتما به سر و گردن بزنید وگرنه اگه به بدن بخوره نمی افته.(البته با توجه به دقت بالای این اسلحه کار سختی نست چند روز پیش با اقا مسیح یکی من هد شات کردم یکی اقا مسیح)
فقط هد شات

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - AIRKING - 2011-12-06 07:32 PM

عارف جان و اقعا گروپ هات عالی بود به معنای واقعی کلمه.
اگر برای شکار میخواید این اسلحه را تهیه کنید حتما دقت کنید که قدرت این اسلحه توی 50 متر کمتر از 7 یا 8 ژول میشه و برد مفیدش جهت شکار نهایتا 30 متر هست.البته در حالت استاندارد اما اگر تیون بشه خوب مثل یه دیانا 52 عمل میکنه.

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - stivist - 2011-12-06 10:36 PM

(2011-12-06 07:32 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عارف جان و اقعا گروپ هات عالی بود به معنای واقعی کلمه.
اگر برای شکار میخواید این اسلحه را تهیه کنید حتما دقت کنید که قدرت این اسلحه توی 50 متر کمتر از 7 یا 8 ژول میشه و برد مفیدش جهت شکار نهایتا 30 متر هست.البته در حالت استاندارد اما اگر تیون بشه خوب مثل یه دیانا 52 عمل میکنه.

جلال جان شما لطف دارید.بنده مطمئن هستم اگه اسلحه دست تیراندازی ماهر بود(مثل شما و اساتید) گروپ های خیلی بهتری میشد گرفت

اما در مورد قدرت در فواصل مختلف:من میخواستم این موضوع رو در یه تاپیک جدا توضیح بدم اما حالا که بحث پیش اومد این موضوع رو اینجا به صورت خلاصه توضیح میدم و بعد به صورت مفصل در یک تاپیک مجزا با عکس و رفرنس های فیزیک توضیح میدم.

دوستان به اعداد و اقام زیر دقت کنید:

در اسلحه CZ با ساچمه 10.5 گرینی جی اس انرژی رو در فاصله های مختلف دقت کنید:
در دهانه:سرعت 231 -انرژی 18 ژول
در 30 متر:سرعت 205 - انرژی 14.1 ژول( 3.9 ژول کاهش)
در 50 متر: سرعت 189 -انرژی 12 ژول(6 ژول کاهش)
در 70 متر:سرعت 175-انرژی 10.2 ژول(7.8 ژول کاهش)
در 90 متر:سرعت 161-انرژي 8.6 ژول(9.4 ژول کاهش)

اما حالا فرض کنیم یه اسلحه با قدرت بالا داریم که ساچمه رو با سرعت بالا میزنه(مثلا 30 ژول در کالیبر 0.177)(ساچمه همون قبلی هستش)
در دهانه:سرعت 300-انرژی 30 ژول
در 30 متری:سرعت 266-23.6 ژول(6.4 ژول کاهش)
در 50 متری:سرعت 245- 20.1 ژول(9.9 ژول کاهش)
در 70 متری:سرعت 226- 17.1ژول(12.9 ژول کاهش)
در 90 متری:سرعت 209- 14ژول(16 ژول کاهش)

حالا یه اسلحه با قدرت 45 ژول رو در کالیبر 0.177 در نظر بگیریم با همون ساچمه:
در دهانه:سرعت 367 -45 ژول
در 30 متری: سرعت 325-35.3 ژول(9.7 ژول کاهش)
در 50 متری: سرعت 300-30 ژول(15 ژول کاهش)
در 70 متری: سرعت 277-25.6 ژول(19.4 ژول کاهش)
در 90 متری: سرعت 255-21.7(23.3 ژول کاهش)

خوب دوستان همینطور که میبینید بین اسلحه ای مانند CZ و اسلحه 30 ژولی فرضی که در دهانه با هم 12 ژول اختلاف دارند این اختلاف در 70 متری به 6.9 ژول و در 90 متری به 5.4 ژول میرسه
و در اسلحه ای مانند CZ و اسلحه ای 45 ژولی فرضی که در دهانه با هم 29 ژول اختلاف دارند در 70 متری با هم 15.4 ژول و در 90 متری 13.3ژول با هم اختلاف دارند.

دوستان همین طور که میبینید با این که بین دو اسلحه کم قدرت و پر قدرت(که اسلحه پرقدرت انرژی زیاد خوذ رو از طریق سرعت بالا کسب کرده نه از طریق ساچمه سنگین) در ابتدا اختلاف انرژی زیاد هستش اما بد از مسافتهایی مانند 70 متر و 90 متر این اختلاف به مراتب کمتر میشه و این نکته ظریفی هستش که باید در انتخاب اسلحه ها مورد توجه قرار بگیره و دوستانی که اسلحه 45 ژولی میگیرند و با یک اسلحه 16 ژولی در ابتدا 29 ژول اختلاف دارند باید بدونند این اختلاف در فاصله های بعد از دهانه بشدت کم میشه و اسلحه پر قدرت انرژی خودشو زودتر از دست میده.

اما دلیل این اتفاق:دوستان همین طور که شما هم میدونید بعد از خروج ساچمه ار دهانه تنها نیروی که باعث کاهش سرعت و در نتیجه کاهش انرژی میشه نیروی مقام هوا هستش که این نیرو با توان دوم سرعت نسبت مستقیم داره و هر چی سرعت بالاتر بره این نیروی بازدازنده بیشتر میشه و باعث میشه سرعت زودتر افت بکنه و نتیجش همون اتفاقی هستش که در بالا میبینید.

اما درس اخلاقی:دوستانی که داری اسلحه های پر قدرت هستن برای این که اتفاق بالا براشون رخ نده و انرژی خوشونو زیاد و خیلی سریع از دست ندهند باید از ساچمه های سنگین استفاده کنند و بقول خودمونی انرژی رو از سنگینی ساچمه بگیرند نه از سرعت بالا.که اگه این کار رو بکنند به دلیل پایین اومدن سرعت - سرعت از دست دادن انرژی اونها کم میشه و دقتشون بالا میره ولی متسفانه به دلیل کمیاب بودن ساچمه های سنگین و گرونی اونها کارشون یکم سخت وهزینشون یکم زیاد میشه

نکته1:دوستان ازمایشهای بالا و اعداد بالا با این فرض ارائه شده که لوله و خان کشی اسلحه یکسان باشه در صورتی که اسلحه ای خان کشی اون درست نباشه علاوه بر از دست دادن دقت بدلیل عدم حرکت اوربیتی(دورانی) مناسب اسلحه با لول نامناسب انرژی خوشو زودتر از چیزی که در بالا گفته شد از دست میده(به عبارت فیزیکی پرتاب کنند نمی تواند بالستیک بلقوه را به صورت کامل بوجود اورد)

نکته دوم:دوستان تمامی اطلاعات بالا از نرم افزارچیرگان استخراج شده.اما نکته ای که وجود داره اینه که نرم افزار چیرگان بالستیک رو در سرعت های متفاوت یکسان میگیره که این یک اشتباه هستش چون در فرومول اون این ضریب به سرعت وابسته هستش.در نتیجه با توجه به کم شدن ضریب بالستیک در سرعت های بالا نتیجه میشه که کاهش انرژی در اسلحه هایی با سرعت بالا سرعت کاهش انرژی به مراتب از اطلاعات بالا فاحش تر خواهد بود.بنده در حال محاسبه دستی این موضوع هستم اما بدلیل محاسبات پیچیده فیزیکی کمی به وقت نیاز دارم تا بعد از محاسبات دقیق بتونم با ازمایش نتایج بدست اومده رو تست کنم انشالله در اینده نزدیک اطلاعات کامل و مفصل رو در یک تاپیک مجزا در اختیارتون قرار میدم

یاحقKhansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - asghar - 2011-12-07 11:32 AM

خب بنده هم با این تفنگ تیر اندازی کردم و :
1-خیلی خوشدسته چون سبک و کوتاهه.
2-تیر هنگام شلیک با چشم غیر مسلح هم دیده میشه و چیزی که ما کرونو کردیم فکر کنم 12 ژول بود.(فابریک کارخونه)
3-ساچمه گذاری تقریبا سخت ترین هست در تمام پی سی پی ها و به درد شکار نمیخوره.
4-خیلی خوشگله
5-دقت زیادش در فواصل کم هست و ناشی از قدرت کم و خب لگد نداشتن تفنگ چون پی سی پی هست.
6-تعداد شلیک متناسب با قدرت و اندازه مخزن هست و یک تولید کننده نمیتونه معجزه کنه و مثلا 4 برابر شات بگیره و نکته اینه که در انرژیهای خیلی کم راندمان شلیک بیشتره و علاوه بر این مثلا تا 50 بار میشه اون انرژی را گرفت.
به طور مثال اگه سوماترا هم ولومش تا ته پایین بیاد هر چی تیر میزنین هوا تموم نمیشه!
در مورد مقایسه ای هم که انجام شد برای تفنگهای با انرژیهای مختلف باید بگم که درست نیست:
شما وقتی یک تفنگ 45 ژولی را تست میکنین باید با ساچمه سام یانگ 16 گرین و بالستیک 0.04 تست کنین.
و خب اونموقع اختلاف فاحش خواهد شد. شما نمیتونین همه تفنگها را با یک ساچمه مقایسه کنین چون ذاتا اینکار ایراد داره.

در کل این تفنگ را در صورتی توصیه میکنم که شما یک پی سی پی قوی و خشاب دار داشته باشین و اینهم در کنارش برای تیراندازی دقیق در فواصل کم با مصرف هوای کم و ساچمه ارزون قرار بدین و در صورتیکه قدرت را به 30 ژول برسونین مطمئن باشین تعداد شات خیلی کم میشه.

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - stivist - 2011-12-07 01:28 PM

(2011-12-07 11:32 AM)asghar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
2-تیر هنگام شلیک با چشم غیر مسلح هم دیده میشه و چیزی که ما کرونو کردیم فکر کنم 12 ژول بود.(فابریک کارخونه)
4-خیلی خوشگله
5-دقت زیادش در فواصل کم هست و ناشی از قدرت کم و خب لگد نداشتن تفنگ چون پی سی پی هست.
6-تعداد شلیک متناسب با قدرت و اندازه مخزن هست و یک تولید کننده نمیتونه معجزه کنه و مثلا 4 برابر شات بگیره و نکته اینه که در انرژیهای خیلی کم راندمان شلیک بیشتره و علاوه بر این مثلا تا 50 بار میشه اون انرژی را گرفت.
به طور مثال اگه سوماترا هم ولومش تا ته پایین بیاد هر چی تیر میزنین هوا تموم نمیشه!
در مورد مقایسه ای هم که انجام شد برای تفنگهای با انرژیهای مختلف باید بگم که درست نیست:
شما وقتی یک تفنگ 45 ژولی را تست میکنین باید با ساچمه سام یانگ 16 گرین و بالستیک 0.04 تست کنین.
و خب اونموقع اختلاف فاحش خواهد شد. شما نمیتونین همه تفنگها را با یک ساچمه مقایسه کنین چون ذاتا اینکار ایراد داره.

در کل این تفنگ را در صورتی توصیه میکنم که شما یک پی سی پی قوی و خشاب دار داشته باشین و اینهم در کنارش برای تیراندازی دقیق در فواصل کم با مصرف هوای کم و ساچمه ارزون قرار بدین و در صورتیکه قدرت را به 30 ژول برسونین مطمئن باشین تعداد شات خیلی کم میشه.

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - stivist - 2011-12-07 02:28 PM

(2011-12-07 11:32 AM)asghar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
4-خیلی خوشگله

اصغر عزیز ممنون از توضیحاتتون اما چند نکته هست که باید گفته بشه:
1-قدرت اسلحه 12 ft.lbf هستش که میشه 16 ژول نه 12 ژول -اون هم فابریک کارخونه؟؟؟؟؟(تو واحد ها دقت کنید)
2-در مورد دیدن ساچمه با چشم باید بگم این موضوع هیچ حسن یا عیبی محسوب نمیشه و منظور شما رو متوجه نمیشم.البته سرعت شلیک 240 متر بر ثانیه هستش من که 300 تا تیر باهاش انداختم تا حالا یکیشم ندیدم.
3-در مورد ساچمه گذاری باید بگم انسان موجودی هستش که با همه شرایط خودشو تطبیق میده.بنده در روز های اول یکم مشکل داشتم ولی الان به دلیل عادت کردن به اسلحه کمتر از 2 ثانیه بنده اسلحه رو لود میکنم.(مسیح جان این موضوع رو از نزدیک دیدن) پس هر کسی جای من هم باشه بعد از چند روز به سرعت این موضوع واسش حل میشه(البته شما با این اسلحه زیاد تیر نیانداختید و حتما اون چند تیری که انداختید واستون سخت بوده)
3-در مورد مقایسه که بنده انجام دادم باید خدمتون بگم یک مقایسه درست باید در شرایط یکسان باشه و گرنه اسمش مقایسه نیست.البته بنده هم گفتم که دوستانی اسلحه پر قدرت دارند برای این که این مشکل براشون پیش نیاد میتونند از ساچمه های سنگین استفاده کنند که تو تهیه و قیمت ممکنه همه نتونن باهاش کنار بیان.بنده ساچمه جی اس رو برای این انتخاب کردم که تقریبا این ساچمه تبدیل به ساچمه ای معمول و پر استفاده برای کسانی که کار حرفه ای میکنند شده.(استفاده از واسایل و شرایط غیر خاص یکی از شرایط درستی ازمایش و مقایسه هستش)
4-اما در مورد فاصله در دقت این اسلحه باید خدمتون بگم که بنده در فاصله 70 متری دقت این اسلحه رو تست کردم و باید بر خلاف نظر شما بگم که در این فاصله هم دقدتش بی نظیره حالا این نظر رو از کجا داری میگید بنده نمیدونم.بنده همین طوری حرف نمیزنم برای ثابت کردن دقت تو این اسلحه ازمایشهایی رو انجام دادم و فیلم هم تهیه کردم که اگه شما اونها رو ببینید بی شک نظرتون کاملا تغییرمیکنه

به هر حال از این که این تاپیک رو مطالعه کردید و اطلاعات خودتون رو در اختیار دوستان قرار دادید بنده به نوبه خودم سپاس گذارم

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - asghar - 2011-12-07 06:00 PM

استیویست جان بنده کرونو کردم و 12 ژول بود و "فابریک کارخونه" منظورم دستکاری نشده بود. واحد ها را هم متاسفانه بلدم!
ولی خب ممکنه من اشتباه یادم مونده باشه و مثلا 16 ژول بوده به هر حال بشر خطا پذیره.
در مورد ساچمه یه ادم حرفه ای حتما ساچمه ای که توی اسلحه 45 ژول میذاره فرق میکنه با اونی که توی 16 ژول میذاره،درسته؟
در 70 متری هم اگه باد نیاد حتما دقیقه ولی اگه بیاد نه حتی دیانا 56 هم همینطوره که حدود 25 ژوله.
به هر حال اینها نظرات شخصیه ماهاست و خواننده خودش بالا و پایین میکنه تا ببینه کدوم حرف به نظرش منطقی تره.
ارادت

راستی من تمام شلیکها را میدیدم و البته با دوربین زوم ثابت 4 که روی خودش بود ولی بدون اونهم گاها دوستان میدیدند!
شاید این تفنگ در قدرتهای مختلف به بازار اومده ولی اونی که ما تست کردیم در حد زدن فاصله کم مناسب بود.

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - AIRKING - 2011-12-07 07:08 PM

دیدن ساچمه برای یه اسلحه به نظر من ضعف محسوب نمیشه.
بنده هم گاهی اوقات برای مدت زمان بسیار بسیار کم شاید در حد چند هزارم ثانیه ساچمه های شلیک شده از هاتسان 45 ژولی را در فاصله ای مشخص از هدف میبینم.این که دلیل نمیشه تفنگ خوب هست یا بد.

RE: تجربیات از cz s 200 Hunter 0.22 - stivist - 2011-12-07 11:28 PM

اصغر اقا دقیقا این شد حرف حساب شما حرفاتو زدی و بنده هم نقد هام رو گفتم حالا دوستان خودشون نتیجه گیری میکنند.البته این اسلحه کارخونش نه مال بابای من هستش نه بابای شما.پس هدف تبلیغ و خدایی ناکرده زد تبلبغ نیست فقط نظرات متفاوته.ارادتKhansariha (8)
اما در مورد اسلحه کالر باید بگم در مدل های مختلف این اسلحه تماما 16 ژول هستن و فقط مدل تی 8 ژول هستش.من نمیدونم اسلحه ای که شما تست کردید از کجا اوردید و چطور بوده.ولی ممکنه اسلحه دست کاری شده و یا مدت زیادی فنر لود بوده و اسیب دیده.در حالت کلی این اسلحه ها 16 ژول هستند و با ساچمه سنگین تا 18 ژول هم میدند.
در مورد کرنو گرافی باید بگم انشالله جمعه انجام میشه ولی باید توضیح بدم که بدون کرنو گرافی و از روی صفرها و با چیرگان میشه سرعت اسلحه ها رو فهمید این اسلحه حدود سرعتش 230 تا 250 هستش(بنده با توجه به صفرها سرعت ماردور رو تشخیص میدادم و اونو بدون کرنو گراف تنظیمش میکردم.میتونم از روی محاسبات سرعت اسلحه رو تشخیص بدم )

یا حق