شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-04-19 07:38 AM

(2014-04-18 10:29 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای سامانی از قالبساز ها و یا ترشکارهای شهرتون سراغ فولادفروشها رو بکیرید . یکسری فولاد ضد زنگ هست که بعد از عملیات حرارتی تا 55 راکول سختی (نزدیک به سختی سوهان)پیدا میکند . اگر هم پیدا نکردید باید تو تهران خیابان 21یا 19 فتح (جاده قدیم کرج) تهیه کنید.Khansariha (214)Khansariha (256)

ممنونم برا راهنمایی حتما دنبالش رو میگیرم
اما یبار چندسال پیش با یه فولاد استنلس تیغه ساختم خیلی جنس بدکاری بود یعنی خوب سوهان روش کار نمیکرد و اذیت میکرد ولی بهرحال تیغه که درست شد دو مشکل اساسی داشت یکی اینکه تقریبا میشه گفت تیز نمیشد البته میشد ولی پلیسه میشد لبه تیغه رو اگه دقیق میشدی پر پلیسه های نازک بود که با چشم به راحتی دیده میشد کلا تیغه این ویژگی نازک شدن لبه رو نداشت واسه همین دیگه ریسک نکردم و سراغ این نوع فولاد نرفتم
اگه احیانا فولاد استنلس خاصی رو شما کار کردید که این خصوصیات رو داشته باشه و بشه ازش یه تیغه در حد مناسب ساخت ممنون میشم مدلش رو بفرمایید
از محبتتون ممنونم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - flower - 2014-04-19 12:19 PM

سلام دوستان عزیز من امروز این چاقو رو خریدم
به نظر شما چطور چاقویی هست ؟
البته من اینو بیشتر به خواطر ظاهرش خریدم تا استفاده

چون از ظاهرش خوشم اومد
[تصویر: 13978972861.jpg]
[تصویر: 13978972862.jpg]
در ضمن بهنظر شما چند می ارزه ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nasergafari - 2014-04-19 12:29 PM

سلام
دادا 60000تومن خریدی نه؟از سایت همساده ازmr.xدرسته.اونجوری که خودش میگه اصل هست وانقدر تیزه که مو رو راحت میزنه واقعا اینجوری هست شما که خریدی یانه؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - flower - 2014-04-19 02:30 PM

نه بابا من اینو 25 خریدم
همونطور که گفتم بیشتر از قیافه اش خوشم اومد و من اصلا از چاقو استفاده نمیکنم
در مورد اون سایت هم درسته خودم هم کلیپشو دیدم والا برا من که اینجور نیست
شاید برا اون بنده خدا اصل باشه یا اینکه اونو خوب تیز کرده / اینو اگر اساتید نظر بدن ممنون میشم
ولی به نظرم هرچی باشه 25 دیگه می ارزه
خداییش با قیافش خیلی حال میکنم Khansariha (48)
البته قابل دوستان رو نداره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - profesor - 2014-04-19 02:37 PM

این مدل چاقو دو نوع تیغه هست تیغه تیتانی و تیغه استالیس استیل؛ تیغه استالیس استیل حدودای 30 هزار تومنه و تیغه روشن تیتانی که نمونه اصلیش 50- 60 تومن هست به تیزی تیغ صورت تراشی هست و به این راحتیا تیزیش از بین نمیره. مدل دسته نقره ایش هم هست که قیمتش حدودای 200.000 تومنه خیلی خاص گیرتون میاد تیغش دقیقا مثل همون مدل تیتغه از جنس فولاد تیتان هست فقط دستش نقره هست نقش زرد رنگ هم بارز تره . برای تیز کردن این چاقو ها روش های خاصی وجود داره و هرگز نباید سوهان یا سمباد به کاربرد حتی اگه مدل های ارزانتر باشه چون زیبایی تیغه کاملا از بین میره. حالت تیغه چاقو ها دوپله ای هست پله نهایی که قسمت برنده هست از دو طرف با زاویه 15 تا 30 درجه به هم میرسند اگه موقع تیزکردن این زاویه خراب بشه فرقی با خراب کردن چاقو نداره. چاقوی شما جنس تیغش استالیس استیله یا آلیاژ فولاد تیتان؟

چه قدر اینجا سریع جواب میدن؛ پست شما زودتر ارسال شد برای همین نخونده بودمش ، پس چاقوی شما استیل معمولی هست. من الان 2 تا تیغه تیتانیشو دارم، اولیشو یکی از دوستان برام از خارج آورد که واقعا تیز بود دنبال همن جنس تیغه بودم که یه نفر پیدا کردم چاقو های مارکدار و اصل محدود می آورد؛ تونستم یکی دیگه هم برای خودم پیدا کنم. این چاقو ها مخصوص ماهیگیری هستند یا به این اسم معروفند. من چاقوی اولی که دارم هنوز لازم نشده تیزش کنم چون ازش استفاده ای هم نشده بیشتر برای زیبایی و نشون دادن تیزی به بقیه ازش استفاده میکنم، دلم نمیاد برای پوست گرفتن میوه و سایر کارها ازش استفاده کنم.

اینجا آپارات یه ویدئو ازش گذاشتم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حتی اگه مدل استیل عادی هم هست خیلی مواظب انگشتات باش بخوصوص موقع بستن چاقو . در تیزیشون فکر نمیکنم بین تیغه ها فرقی باشه امتحانش کنی باید مو بزنه، فقط فرق تیغه گرونتر در رنگ روشنتر و سختی خیلی بیشتره که باعث میشه به این راحتیا تیزیشو از دست نده.
اینم چندتا عکس از مدل دسته نقره ای ، و دسته معمولی با تیغه تیتانی

نخست مدل گرانقیمت دسته نقره ای که دقیقا تیغه همان مدل تیتانی هست،
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و دوتا عکس از مدل تیغه تیتانی

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - flower - 2014-04-19 06:29 PM

ممنون
پس با این تفاسیر این قیمتی (25 تومن) که خریدم خوب بوده دیگه ؟؟
به نظر دوستان این چاقو رو با چی تیز کنم بهتره ؟
در ضمن به جزء فاکتور قیمت از کجا میشه فهمید جنس تیغه از چی هست ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-04-19 06:33 PM

عزیزان کاردی که الان دارم میسازم اگه انشالله درست از کار دربیاد شبیه این کارد هستش:
[تصویر: 23b2cb9d4ce0dbd61.png]

البته تیغه دقیقا شبیه کارد اول در اوردم و انشالله یکی دو روز دیگه میرم سراغ دسته اش تو بعضی سایتهای خارجی دیدم با دسته سری اول مشکل داشتن اگه بشه میخوام شکل دسته کارد رو مثل مدل دوم در بیارم
این کارها سوئدی هستند و خیلی هم قیمت بالایی دارن
حتما وقتی کار تموم شد عکس خود کارد رو میزارم
موفق باشید
ببخشید لینک دوم خوب باز نشد
[تصویر: 23b2bd22698bf7702.png]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - MAX - 2014-04-19 11:26 PM

تقدیم به دوستانKhansariha (70)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - flower - 2014-04-19 11:47 PM

سلام بر اساتید
من این چاققو رو یک سال پیش خریدم
به نظر شما چطوره ؟
البته چون اصلا ازش استفاده نداشتم تجربه ای ازش ندارم - به همین دلیل هم میپرسم
[تصویر: 13979385881.jpg]
[تصویر: 13979385882.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - سید علی - 2014-04-20 11:39 AM

سلام این چاقو چینی هست ومتریال ضعیفی داره تیغه هم زود کند میشه اما تورنج چاقو های ارزان قیمت خوب چاقویی هست
اما به نظر من دوستان پولتون رو باخرید چاقو های مختلف هدر ندید یک چاقوی زندگی درشرایط سخت (چاقوی بقا) بخرید که حدودا قیمتش ۷۰دلار در آمریکا ودر ایران نسبت به انصاف فروشنده چیزی حدود۳۰۰ تا ۳۵۰هزار تومان هست هم بهترین متریال روداره هم تیغه بسیار عالی داره اگه یکی اصلی گیر بیارید بعد خودتون به پسرتون وبعد به نوه تون میرسه درضمن بهترین چاقوهای بقا آمریکایی هست خصوصا سرنیزه اسلحه های امریکایی مثل اسلحه m4