شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-04-20 11:43 AM

این تیغه که من تابحال درست کردم البته هنو کامل نیست و خیلی کار داره
یچیز جالب که بود من تیغه رو کاملا یک تیکه ساختم و فکر میکردم که کارد اصلی سوئدی با امکانات و دستگاههایی که دارن حتما یک تکه ساختن و احساسم این بود که کارد یک تیکه باید خیلی ارزشمند باشه خصوصا به این شکل اما تو گشت و گذار و سرچ گوگل دیدم که نخیر اینطوری نیست کارد اصلی پیچ تهش رو جوش دادن به دسته چاقو و این خیلی کار رو راحت میکنه اما من پیچ رو خودم یک تکه از تیغه اصلی کارد دراوردم و هیچ جوشی وجود نداره کلش یک تکه فلز فنر هست که با سوهان کاری درست کردم و قسمت پیچ رو هم حدیده کردم
عکهسا از تیغه که ساختم:
[تصویر: 8e3bf92ab5ad96cb1.png]
[تصویر: 8e3b5dd76904730c2.png]
[تصویر: 8e3bde69bb9656b63.png]
عکسی که از کارد اصلی هست و نشون میده پیچ رو به دسته جوش دادند:
[تصویر: 8e3b15e1181263f14.png]
در اخر احیانا اگه عکسها یا مطالب مناسب این تاپیک نیست یا احیانا مشکل داره پیشاپیش از مدیران عذرمیخوام
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Sagheb - 2014-04-20 11:56 AM

با سلام و خسته نباشید به جناب سامانی ،
دوست عزیز تیغه رو آب کاری کردید یا فقط با سمباده یا سنگ صیقل دادید ؟
تیغه رو از چی ساختید ؟ (( بنظر فنر تخت میاد ))
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-04-20 12:06 PM

(2014-04-20 11:56 AM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید به جناب سامانی ،
دوست عزیز تیغه رو آب کاری کردید یا فقط با سمباده یا سنگ صیقل دادید ؟
تیغه رو از چی ساختید ؟ (( بنظر فنر تخت میاد ))
Khansariha (8)

وللا تیغه که فنر پیکان هست البته دقیق نمیدونم فنر پیکان هست یا ماشین دیگه اما فنر ماشین هست که کمانی و بزرگ هستش که من برش زدم و سرخش کردم تا نرم بشه و بعد از حالت کمانی درش اوردم با پتک زدم و صاف شد
یه فنر کامیون بنز دارم که ارم خود بنز هم روش خورده اما خب خیلی ضخامت زیادی داره و خیلی اذیت میکرد اگه میخواستم با اون بسازم اون رو میخوام واسه ساخت یه تبر استفاده کنم
الان ضخامت کاردی که ساختم 5 میل هست که البته فنر 7 میل بود
تیغه رو فقط با سمباده پوستاب( ما اینجا بهش میگم پوست اب) نمیدونم اسم دقیقش چی هست با اب کار میشه و شماره های مختلف داره المانی هم هست با اون کشیدم هنو خیلی ایینه اش نکردم بخاطر اینکه فعلا خیلی کار داره و باز خش میوفته اما در اخر اگه با سمباده 1200 یا حتی 1600 بکشم کاملا ایینه میشه
الان مونده یخورده ظریف کاری روش انجام بدم و بعد ابدیده اش کنم که سختی مناسبی بگیره و بعد هم میرم سراغ ساخت دسته اش که اونم دسته اش چرم هست باید چرم رو بصورت واشر در بیارم و داخل میله چاقو کنم دو طرف دسته چاقو هم دو قطعه الومینیوم میزارم انشالله تا دو هفته دیگه سعی میکنم تمومش کنم اگه مشکل خاصی پیش نیاد
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - profesor - 2014-04-20 12:36 PM

(2014-04-20 11:43 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.....
عکهسا از تیغه که ساختم:
عکسی که از کارد اصلی هست و نشون میده پیچ رو به دسته جوش دادند:
[تصویر: 8e3bf92ab5ad96cb1.png]
در اخر احیانا اگه عکسها یا مطالب مناسب این تاپیک نیست یا احیانا مشکل داره پیشاپیش از مدیران عذرمیخوام
موفق باشید
بسیار زیبا و حرفه ای ساختین شخصا از تماشای کارتون لذت میبرم. حالت تیغش شبیه مدل لنبر آلمانی هست من یه تعدادیش دوستم داشت حیف خیلی گرون بود پولم نمیرسید وگرنه یکیشو میخریدم.
[تصویر: 19_14139527233577161.jpg]

بزرگترین مشکل چاقو های دستساز نداشتن پوشش کرومی هست روشی برای اینکار سراغ ندارین؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-04-20 12:55 PM

خیلی ممنون محبت دارید
در مورد پوشش کروم حق با شماس و مشکل چاقوهای دستساز همین نکته اس
اما من چند وقت پیش از یه نفر که تو کار قالبسازی و صنعت بود پرسیدم گفت اب کروم سخت میشه داد که البته جاهای خاصی واسه اینکار هست اما من خیلی سراغش رو نگرفتم
فولادهای الیاژی که معمولا واسه کاردها و چنگالها استفاده میشه بیشتر یه درصدی کروم داره واسه اینکه جلای خوبی میگیره و استنلس هست جنس این نوع الیاژ هم مناسب هست
متاسفانه تو ایران این محدودیتها هست و نمیشه کاریش کرد
فقط یه نکته هست که تجربه کردم من کارد زیاد ساختم (حدودا 15 تا)که دو سه تا رو فعلا دارم اگه کارد خوب صیغل خورده باشه و درست هم استفاده بشه خیلی مشکلی واسش پیش نمیاد حتی زنگ هم نمیزنه من تو پستهای قبل عکس کاردهام رو گذاشتم یه کارد هست که دسته سیاه داره و دسته اش شاخ هست تیغه اش با اینکه خیلی سخت صیغل میخورد کلا سمباده هم به سختی روش کار میکنه اما بیشتر از 7 سال هست دارم درسته بعد یمدت شفافیتش کمتر میشه اما زنگ نزده مهمترین چیز به نظرم اینه که کارد و چاقو شکار رو زیاد اب نزنیم
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-04-20 02:03 PM

درود دوستان... Khansariha (8)

اول از همه از آقای سامانی عزیز به خاطر ساخت تیغه ی چاقوی زیباشون تشکر میکنم... آقا دست مریضاد... Khansariha (8)

عکس چند تا از چاقوهای جدید ویکتورینوکس رو میگذارم که فروش بالایی در جهان تا کنون داشتن... Khansariha (215)

البته در نمایندگی ویکتورینکس در ایران و زیرنمایندگیهاش هم موجود هستن (مدل Hunter Pro رو البته مطمئن نیستم) و قیمتشون هم پایین تر از ۲۰۰ تومن هست (مثلا مدل Trailmaster بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ تومن هست)
تازه مدل شکاری Sentinel One Hand هم بین ۸۰ تا ۹۰ تومن هست که به نظر بنده یک چاقوی اوریجینال با این قیمت فوق العاده هست! Khansariha (219)

(اسم ها رو با کد گذاشتم که اگه دوستان بخوان خرید کنن راحت باشن... Khansariha (8))

Hunter Pro 0.9410.3 :
[تصویر: 13979898241.jpg]

Sentinel One Hand 0.8413.M3 :
[تصویر: 13979898242.jpg]

Sentinel 0.8413.3 :
[تصویر: 13979898243.jpg]

Trailmaster One Hand 0.8463.MW3 :
[تصویر: 13979898244.jpg]

Trailmaster 0.8463.3 :
[تصویر: 13979898255.jpg]

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - I.V.O - 2014-04-20 02:35 PM

سلام جناب vicxtor
ایا این مدل توی ایران هست
Hunter Pro 0.9410.3 :
[تصویر: 13979898241.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-04-20 02:39 PM

(2014-04-20 02:35 PM)I.V.O نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب vicxtor
ایا این مدل توی ایران هست :
Hunter Pro 0.9410.3

راستش قبل از عید که پرسیده بودم گفتن که هنوز نیاوردن ولی به زودی میارن... این جاقو کلا خیلی جدیده... Khansariha (8)

مشخصات :
طول چاقو : ۱۳ سانت
عرض چاقو : ۴ سانت
ضخامت چاقو : ۱/۸ سانت
وزن : حدود ۱۶۰ گرم (بودن کیف)
همراه با کیف چرمی

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-04-20 02:51 PM

تا جايي كه من اطلاع دارم اين چاقوهاي سوييسي تك كاره حدود 25 تا 30 دلار يا به عبارتي 75 تا 90 هزار تومان در خارج قيمت دارند آيا اگر وارد ايران شوند تفاوت قيمت زياد خواهند داشت(با وجود داشتن نمايندگي) و يا اينكه با 20-10 درصود بالاتر به فروش مي رسند؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-04-20 03:03 PM

(2014-04-20 02:51 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا جايي كه من اطلاع دارم اين چاقوهاي سوييسي تك كاره حدود 25 تا 30 دلار يا به عبارتي 75 تا 90 هزار تومان در خارج قيمت دارند آيا اگر وارد ايران شوند تفاوت قيمت زياد خواهند داشت (با وجود داشتن نمايندگي) و يا اينكه با 20-10 درصود بالاتر به فروش مي رسند؟

رضا جان قیمتی که من عرض کردم از خودم نبود، خود مسئول فروش بهم گفتن... Khansariha (8)
البته قیمت اسفند ماه هست و در سال جدید افزایش چند درصدی رو به دنبال خواهد داشت احتمالا...