شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - MAX - 2014-04-25 10:02 PM

اینم بخاطر شما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-04-25 10:20 PM

(2014-04-25 10:02 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم بخاطر شما

ممنون علی جان... اما نیازی به حذف پست نبود... از همون اول اگه دوستان سایز عکس رو استاندارد (۶۴۰ در ۴۸۰) بگذارن هیچ مشکلی پیش نمیاد و اینجوری به قوانین سایت هم احترام گذاشته میشه و کسانی هم که سرعت اینترنتشون پایین هست میتونن از عکس های زیبای دوستان استفاده ی لازم رو ببرن... Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - romin - 2014-04-25 10:33 PM

airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 13984525681.jpg][/url]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Sagheb - 2014-04-25 11:57 PM

با سلام خدمت همگی
جای دوستان خالی امروز همراه با خانواده رفته بودیم به روستای حبیب آباد در منطقه نُقله بَر ((گیلان)) ، در حال پوست کندن میوه با کارد کوچک دم دستی خودم بودم که دیدم دایی بزرگ بنده متوجه چاقوم شد و ازش خوشش اومد من هم کلی تعارف کردم که قابل شمارو نداره و از این حرف ها... هیچی دایی ما گفت که یه چاقوی قدیمی زنگ زده و کُند داره که حدود 45 سال پیش از رفیقش خریده.
بنده هم گفتم دایی جان بی زحمت چاقو رو بیارین تا یه نگاهی بهش بندازم و تیزش کنم و زنگش رو از بین ببرم ، خلاصه همراه با دایی رفتم و دیدم که از داخل لاستیک زاپاس ماشین یه پارچه درآورد که به دور چاقو پیچیده شده بود ، کمی پارچه رو باز کردم و با بیرون اومدن دسته چاقو که از جنس شاخ بود ((از بس ذوق زده شده بودم)) فریاد زولینگن من هم در محیط پیچید.
دوستان عجب صحنه ای بود یک چاقوی زولینگن قدیمی و اصل و نسب دار آلمان که کاملاً سیاه و کند شده بود ، بهش امون ندادم و سریع با سمباده 1000 افتادم به جونش و تمام زنگارش رو بردم و با چاقو تیز کن الماسه ، تیغه این پدربزرگ پیر سال خورده و خاک خورده رو مثل تیغ تیز کردم طوری که براحتی موی رو دست رو میزد.
طبق گفته دایی بنده به نقل از رفیقش این چاقو بایدعمری بین 70 تا 100 سال داشته باشه چون رفیق دایی ما این رو از پدرش گرفته بوده.
و در آخر هم چند عکس از چاقو گرقتم:

دوستان یه نکته که فراموش کردم بگم این بود که ، پهنا یا عرض تیغه این چاقو زمانی که دایی ما اون رو تازه خریده بود دو برابر الان بوده وقتی چاقو رو سانت زدم عرض تیغه حدود 1/7 سانت بود یعنی اون زمان تیغش حدود 3/5 تا 4 سانت باید بوده باشه که طی زمان و مصرف، تیغه چاقو به اندازه کنونی کاهش پیدا کرده.
ببخشید که سرتون رو درد آوردم
تشکر بابت وقتی که گذاشتین
در پناه حق
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-04-26 03:52 PM

استرلينگ ترك به قيمت 10 لير:
[تصویر: T0089.JPG]

لينك فروش:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2014-04-26 10:05 PM

دوست عزیز اگه از قسمت مارک این کارد یه عکس بزاری میشه تو نت سال ساختش رو معلوم کرد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-04-26 10:28 PM

البته در خصوص چاقوي دوستمون كه به اعتقاد ايشون بر اثر كار زياد لاغر شده بايد عرض كنم كه بعضي چاقوها هم مادر زاد مانكن به دنيا ميان:

[تصویر: products-2215-1-originalBoker-PLus-Air-F...BOP155.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Sagheb - 2014-04-26 10:55 PM

سلام
آقا مرتضی متاسفانه مارک چاقو از بین رفته بود و من هر کاری کردم تا پیداش کنم نشد ، تو ابزار ماشین هم فقط سمباده ریز بود که با عذاب تونستم زنگ کارد رو از بین ببرم.
در خصوص مطلب آقا رضا عزیز باید بگم که اون کاردی که عکسش رو گذاشتین برای پوست کندن ماهی طراحی شده (( البته شما استاد ما هستی فقط جهت یاد آوری عرض کردم )) ، طبق گفته دایی بنده تیغه اولیه این کارد این شکلی نبوده و به شکل چاقو های شکاری بوده ، زمانی که چاقو تیزیش رو از دست میده کارد رو به یه چاقو ساز میده و اون طرف هم اشتباهاً یا عمداً ((خدا میدونه)) شکل تیغه رو عوض میکنه...Khansariha (367)

تقریباً شکلش یه همچین فورمی بوده :

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2014-04-26 11:25 PM

حیف شد. محمد جان ، اتفاقا به این مانکن ها (بقول آقا رضا)؛ قصابها میگن (کارد راسته لخم کنی ) و کلا مناسب گوشت لخم کردنه . لای استخوان - دنده- لای مهره های گردن راحت میچرخه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - taktirandaz - 2014-04-27 09:59 PM

اینم چاقوی چند کاره ک.چک جیبی من که خیلی کاربردی و عالی است البته یک بزرگشو هم دارم ولی این کوچک و همیشه همراهم هست البته خطکش و قیچی و سوهانو خودم بهش اضافه کردمKhansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر: 13986226771.jpg]

[تصویر: 13986226772.jpg]
عکسهای مقایسه دو چندکاره