شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - smostafam - 2014-05-28 09:12 PM

(2014-05-02 08:12 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرتون کازد زیر چقدر می ارزه؟
[تصویر: qalandar_150310-344542!1.jpg]

سلام من نمونه همین چاقو را امروز دیدم بسته بندیش یه پک نارنجی رنگ بود و ساخت کشور برزیل قیمت هم 80 زده بود از دوستان کسی هست که در مورد این کارد ها اطلاعاتی داشته باشدKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-05-28 09:48 PM

من نمونه آلماني اين چاقو رو به اسم سولينگن دارم البته 175 تومان خريدمش
چاقوي آيتور هم اسپانيايي هست و من نمونه ديگرش رو دارم كه 220 تومان خريدمش

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-05-28 09:52 PM

کاردهای اسپانیایی یزمان کیفیت خوبی داشت اما این عکس که گذاشتید من نمیدونم فیک هست یا اصل اما جدیدا هر چی کارد به اسم اسپانیایی دیدم کیفیت پایینی داشتند همین کارد که گذاشتید اگه دقت کنید اخر دسته بین تیغه و دسته فاصله اس و کاملا مشخصه که اصلا چفت و بست مناسبی نداره
من فکر میکنم اینها اصل نیستند یا اگه اصل هستند کیفیت پایینی دارند و درجه یک نیستند
در مورد قیمت حدود 5 ماه پیش یه فروشگاه بود که من تلفنش رو از اینترنت پیدا کردم فروشگاه یکی از شهرهای شمال کشور بود(الان خاطرم نیست )چند مدل کارد اسپانیایی داشت که من تماس گرفتم قیمت از 120 تا 160 تومان بود اما خب بخاطر اینکه کیفیتش رو مطمین نبودم خرید نکردم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-05-28 09:54 PM

رضا جان شما کلکسیون چاقو داری؟ عکسشونو قبلا گذاشتی؟ البته من ندیدم و یادم نیست...
اگه عکس نذاشتی قبلا اگه بذاری خیلی ممنون میشم... لذت ببریم...
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-05-28 11:47 PM

چاقوهاي رديف اول اصلي هستند و رديف دوم ايراني و چيني هستند جهت مقياس دو عدد فشنگ 8 ميلي متري و 12 نيز داخل كادر قرار داده شده است . البته به علت دير وقت بودن بايد تعداد ديگري هم از چاقو ها را پيدا كنم و به رويت شما عزيزان برسانم
لازم به ياداوري است كه تعدادي از اين ها قبلا هم در سايت نمايش داده شده بود

[تصویر: IMAG0060oHyn1.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingzax - 2014-05-29 02:01 AM

به به... دکتر جون تخصصی برای شما گرفته آقا رضا
آقا رضا کلکسیون خوبی داری. قدرش و بدون. من هم اگر چاقوهام و به دوستان نمی دادم یا دوستان لطف نمی کردند و یادگاری نمی بردند الان تو همین مایه ها بود.
اون سلاخی دسته نارنجی حیدری هست؟؟؟ از اونها 3 سایزش و داشتم و هرچی میگردم پیداش نمیکنم. اونها دیگه تو بازار هم پیدا نمیشه مراقبش باش.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - detonator - 2014-05-29 12:22 PM

(2014-05-28 11:47 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چاقوهاي رديف اول اصلي هستند و رديف دوم ايراني و چيني هستند جهت مقياس دو عدد فشنگ 8 ميلي متري و 12 نيز داخل كادر قرار داده شده است . البته به علت دير وقت بودن بايد تعداد ديگري هم از چاقو ها را پيدا كنم و به رويت شما عزيزان برسانم

[تصویر: IMAG0060oHyn1.jpg]

سلام آقا رضا.Khansariha (8)
اون چیزی که زیر ویکتور قرمزه هست دقیقا کارش چیه؟
همون چیز مشکی که یه چیزایی مثل بند روشه...

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-05-29 12:33 PM

رضا جان مرسی، شرمنده کردی دیگه ما رو ... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
خیلی زیبا هستن... مخصوصا اون ردیف بالا اون دسته کرم-قهوه ایه (ششمی از چپ) و ویکتور جدیدی که خریدی و صد البته باک... Khansariha (219)
باز هم ممنون که قبول زحمت کردی عزیز... Khansariha (8)
راستی اون دسته کرم-قهوه ایه چه مارک و مدلی هست؟ کیف هم داره؟ پیدا میشه اصلش الان؟ Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mehrdadjan - 2014-05-29 12:53 PM

(2014-05-29 12:22 PM)detonator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-28 11:47 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام آقا رضا.Khansariha (8)
اون چیزی که زیر ویکتور قرمزه هست دقیقا کارش چیه؟
همون چیز مشکی که یه چیزایی مثل بند روشه...

detonatorجانKhansariha (8)
با اجازه اقا رضاKhansariha (8) اتش زنه هست با کشیدنش به پشت کارد جرقه تولید میکنه
ارادتKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-05-29 04:02 PM

با تشكر از نظر لطف دوستان ، قبلا هم بنده عكس تعدادي از چاقو ها رو توي همين تاپيك با وضوح بيشتر به همراه جعبه و غلاف اونها قرار داده بودم و ديشب هر چه فايل هاي كامپيوتر رو گشتم ، آلبوم اون ها رو پيدا نكردم و تصميم گرفتم يه عكس دسته جمعي ( البته بعضي از اونا پارسال بهار زيارت هم رفتن خخخخخ) قرار بدم و جهت استحضار عزيزان توضيح مختصري از چاقوها ارايه ميدم:
رديف بالا از راست:
1-باهكو ساخت چين ( بغل دستي اش هم باهكو ولي سوئد هست و تو رديف بالا قرار دادمش) ابزار فروشي خ فردوسي تهران 45000 تومان
2-باهكو ساخت سوئد ويژه پاك كردن ماهي با غلاف پلاستيكي نارنجي ، بسيار تيز هست و 3 سال پيش 18000 تومان از قزوين خريدمش
3-ويكتورينوكس تك تيغه با خلال دندان و پنس خ فردوسي تهران تورج 105 هزار تومان فوق العاده تيز
4-پتز petzl فرانسه 25000 تومان از قزوين ، امروز خ منيريه 94000 تومان قيمت كردم نوع چيني آن با املاي petzel است
5-آيتور به قيمت 220 هزار تومان ساخت اسپانيا دسته مشكي آن فلزي است و روكش رنگ كوره اي يا چه مي دانم پودري دارد.
6-اوپينل opinel ساخت فرانسه سايز 8 اينچ كه همراه با آيتور و به صورت اشانتيون گرفتم
7-سولينگن ساخت آلمان قيمت 175000 تومان از قزوين با غلاف اورجينال چرمي ، چاقو نو هست ولي ظاهرا خيلي سال پيش ساخته شده
8-روگر ruger آمريكا با فولاد440 هديه از مغازه دار در تركيه (به دليل خريد چكمه بلند ماهيگيري، كيف سلاح، كيف شكار و دوربين)
9-ويكتورينوكس چند كاره ، هديه از سوييس فوق العاده تيز
10-ويكتورينوكس چند كاره دست دوم هديه از دوستم از بيرمنگام
11-چاقوي قديمي ژاپني يادگاري به همراه يك قرآن با خط بسيار ريز كه در جعبه چاقو است
12-استرلينگ تركيه با همان نشان فشنگ هاي استرلينگ به قيمت 15 لير

اره تاشو چيني هديه
رديف پايين :
1-حيدري 3000 تومان، 2و 3 چيني هر يك 5000 تومان،4- دو كاره چيني يادگاري البته روش نوشته brazil .
5-چيني كوچك به همراه چراق قوه، سوت و كنسرو باز كن تاشو 6و7 زنجان . 8- برونينگ چيني 12000 تومان از قزوين 9-پرتابي چيني 5000 تومان از مشهد بازار مركزي 10 اوكاپي به ظاهر آفريقاي جنوبي ولي تقلبي و نامرغوب 5000 تومان الباقي هم چيني هستند

و اما آن آتش زنه: آن ميله مشكي همان سنگ چخماق فندك در سايز بزرگ است هم ميشود به صورت مصقل با آن چاقو را تيز كرد و هم براي آتش روشن كردن ابتدا با آن تيغ همراهش كه مقداري از آن صاف و تيز و مقداري دندانه دار است ( همان تيغ اره آهن بري است) سنگ را براده برداري مي كنيم و براده ها رو روي يك تكه برگ خشك يا كاغذ مي ريزيم و سپس قسمت دندانه دار تيغ رو روي ميله چخماق مي كشيم به طوري كه جهت جرقه ها به سمت براده ها باشه ، با برخورد جرقه ها به براده ها ،‌آنها هم مشتعل شده و كاغذ يا برگ را آتش مي زنند