شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingzax - 2014-06-07 12:21 PM

سلام خدمت هه دوستان
تو این چند روز بیشتر خونه بودم و فرصتی شد تا تعدادی از چاقوهام و وسایل و کنار هم جمع کنم و یکم بهشون رسیدگی کنم. متاسفانه سهل انگاری در نگهداری باعث شده خیلی از چاقوها رو پیدا نکنم.
سه سایز حیدری تاشو دسته زرد داشتم که هیچکدومش نیست و متاسفانه دیگه تولید نمیشه.
چند تایی هم زنجان تاشو داشتم که نیست.
[تصویر: 07_14140213124148911.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2014-06-10 05:25 PM

(2014-06-06 08:52 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اقا بنده رفتم و چاقوهای دست سازم رو گرفتم واقعا جای استاد کارای قدیم راین(شهری در کرمان) خالیست من که از اینا ناامید
شدم. از قیافه کار معلوم بود که اشغاله و بعد دست گرفتن میفهمیدی چه رسوایی به بار اورده. تازه هر کدوم 45000 قیمت دا د
که بنده عذر خاستم. حالا معلومه چرا مردم یک چاقوی خوب دست سازو واقعا از دست نمیدادن زمانی که نه باک بود نه گربر نه
ویکتور! ! ! !
اقا ببخشید یک سوال؛؛؛در دستگاه سه کاره نجاری یک قسمتش رنده هسته که سه عدد تیغ داره با طول 30 یا 40 سانت. میخام
دوستان راهنمایی کنن که جنسش برای ساخت چاقو مناسبه یا خیر؟؟ خیلی خیلی تشکر. یاعلیmkkkk

اقا کسی در مورد تیغه رنده دستگاه نجاری نظری نداشت ظاهرش که بد نیست ولی باطن خدا داند لطفا اگه دوستان راهنمایی داشته باشن عالیه
یاعلیmkkkk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingzax - 2014-06-10 07:35 PM

(2014-06-10 05:25 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-06 08:52 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اقا بنده رفتم و چاقوهای دست سازم رو گرفتم واقعا جای استاد کارای قدیم راین(شهری در کرمان) خالیست من که از اینا ناامید
شدم. از قیافه کار معلوم بود که اشغاله و بعد دست گرفتن میفهمیدی چه رسوایی به بار اورده. تازه هر کدوم 45000 قیمت دا د
که بنده عذر خاستم. حالا معلومه چرا مردم یک چاقوی خوب دست سازو واقعا از دست نمیدادن زمانی که نه باک بود نه گربر نه
ویکتور! ! ! !
اقا ببخشید یک سوال؛؛؛در دستگاه سه کاره نجاری یک قسمتش رنده هسته که سه عدد تیغ داره با طول 30 یا 40 سانت. میخام
دوستان راهنمایی کنن که جنسش برای ساخت چاقو مناسبه یا خیر؟؟ خیلی خیلی تشکر. یاعلیmkkkk

اقا کسی در مورد تیغه رنده دستگاه نجاری نظری نداشت ظاهرش که بد نیست ولی باطن خدا داند لطفا اگه دوستان راهنمایی داشته باشن عالیه
یاعلیmkkkk

دوست عزیزم متاسفانه دیگه صنایع دستی خواهان نداره و از طرفی با چاقو سازها یکم مقابله شده. دیگه چاقو سازها مثل قدیم دل به کار نمیدن.
و در مورد چاقو دست ساز هم بله اگر دارید باید خیلی خوب ازش مراقبت کنید. چون دیگه گیر نمیاد.

در مورد ساخت چاقو و بحث در مورد متریال مناسب هم در قسمت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بحث و پیگیری بفرمایید.
ممنون

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nasergafari - 2014-06-10 08:53 PM

سلام
رفقا یه سوال درمورد این چاقو های گربر دارم برندگی شون در چه حد هست؟ کیفیت چطور زود کند میشن یا نه؟وایا بزرگتر از تیغه 8سانتی هم داره؟ودر نهایت قیمتش در چه حده؟برای بریدن سر پرنده وتمیز کردن پرنده واینجور کارا میخوام ازش خوشم اومد گفتم بگیرمش.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royall - 2014-06-10 08:54 PM

ناصر جان من یه نمونه دارم که اگه خوب تیز بشه،مو رو هم میزنه اما به نظرم اومد زود هم کند میشه !
Khansariha (8)
اکثر اینایی تو بازار هست اصل نیستند و قیمتشون زیر 50 تومنه
نسبت به قیمتشون ارزش خرید دارند و برای تمیز کردن پرنده باید خوب باشه اما من تست نکردم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - taktirandaz - 2014-06-10 09:05 PM

من یه دونه دارم دادم یه بنده خدایی باهاش 16 تا مرغ سربرید از تیزی اون شاخ درآورد در یک ثانیه سر هر مرغو میبرید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-06-11 09:58 AM

(2014-06-10 08:53 PM)nasergafari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
رفقا یه سوال درمورد این چاقو های گربر دارم برندگی شون در چه حد هست؟ کیفیت چطور زود کند میشن یا نه؟وایا بزرگتر از تیغه 8سانتی هم داره؟ودر نهایت قیمتش در چه حده؟برای بریدن سر پرنده وتمیز کردن پرنده واینجور کارا میخوام ازش خوشم اومد گفتم بگیرمش.

راستش ناصر جان من یه گربر اصل دارم.البته چاقوی تنها نیست و چندکاره هست.یه تیغه چاقو و یه تیغه اره ای هم داره.همین قدر بگم که عاشقشم.واقعا کیفیت فلز و تیزیش حرف نداره.اگر خواستی بگیری فقط اصلی رو بگیر و خیالت راحت که کلی برات کار می کنه.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2014-06-11 05:26 PM

چاقوی فشاری
ساخت زنجان

[تصویر: 14292364843645046828.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-06-11 09:22 PM

از اين مدل چاقوها هنوز هم ساخته ميشه يا ازسريهاي قديمي هستند؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2014-06-12 03:27 PM

سلام
من به همه جای انجمن سر میزنم و لذت میبرم ولی چنتا مکان ثابت دارم یکیش همینجاست. کسی رو پیدا کردم قولم داده کمکم
کنه تا دو تا چاقودرست کنم و قراره اول از کنس بربرینگ استفاده کنیم یه کوره در اختیارشه که قبلا برادرش نقره اب میکرده
طرح کار با منه و چنتا مدل کشیدم. حالا چه شود. اولین ساخته خودمون رو بهاطلاع همگی میرسونم تا نظر بدن یاعلیmkkkk