شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-06-25 10:19 PM

به نظر من اصلا ارزش خرید نداره اونم به قیمت 320 تومان؟
تازه احتمال زیاد فیک هست و مارک نیست
شما با 300 میتونید گزینه های خیلی بهتری داشته باشید حداقل یه کارد اسپانیایی میشه خرید البته باک هم میشه با این قیمتها خرید یه مدل کارد ویکتورینوکس هم بود فکر کنم 340 قیمتش بود
نظر من اینه که اگه کاردی میخرید که بالای 200 واسش پرداخت میکنید حتما مارک بخرید
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2014-06-25 10:21 PM

BG حروف اول نام جناب Bear Grylls انگلیسی میباشد که یکی از بزرگان هنر بقا میباشند و چاقوهای گربر BG طبق نظر و معیار های ایشون ساخته شده اند.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alirezabbe - 2014-06-25 10:27 PM

(2014-06-25 10:08 PM)masoudsalamat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ام 9 بیشتر سر نیزه ست تا کارد چیز خوبیه توی پرشین تولز بهت پیشنهاد دادن؟ چون دقیقا یکی اونجا همینو به من هم پیشنهاد داد

سلام آره توی pt بهم پیشنهاد دادن . شما گرفتی ازش ؟ چه جوریه ؟
(2014-06-25 10:19 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما با 300 میتونید گزینه های خیلی بهتری داشته باشید حداقل یه کارد اسپانیایی میشه خرید البته باک هم میشه با این قیمتها خرید یه مدل کارد ویکتورینوکس هم بود فکر کنم 340 قیمتش بود
موفق باشید

سلام شما کارد اسپانیایی میفروشی ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-06-25 10:38 PM

(2014-06-25 10:27 PM)alirezabbe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-25 10:08 PM)masoudsalamat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ام 9 بیشتر سر نیزه ست تا کارد چیز خوبیه توی پرشین تولز بهت پیشنهاد دادن؟ چون دقیقا یکی اونجا همینو به من هم پیشنهاد داد

سلام آره توی pt بهم پیشنهاد دادن . شما گرفتی ازش ؟ چه جوریه ؟
(2014-06-25 10:19 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موفق باشید

سلام شما کارد اسپانیایی میفروشی ؟
نه عزیز من،بنده فروشنده نیستم فقط نظر شخصی خودم رو گفتم امیدوارم برداشت اشتباه نشه
من به کارد و چاقو علاقه دارم از کارد اشپزخونه گرفته تا کارد شکار البته همیشه سعی کردم جنسی بخرم که حداقل اسم و رسمی داشته باشه
اما در اخر همه چی به علاقه و سلیقه شما بستگی داره اگه از این خوشتون اومده حتما بخرید بنده فقط خواستم کمکی کرده باشم
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alirezabbe - 2014-06-25 10:55 PM

(2014-06-25 10:09 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر اصله بگیرش.وقتی گربر اصل بالای100هست دیگه اینم حتما همین قدر قیمتشه.البته چونه رو که باید زد.فقط یادتون باشه این یک کارد نظامیه که درواقع سرنیزه هست.امکانش هست بهتون گیر بدن!
دوستان یک سوال.اگر روی دسته گربر بجایGBنوشته باشهBGیعنی اصل نیست؟

سلام دوست عزیز چاقوی گربر دارم مدل تاشو کوچیک بزرگ غلاف دار تیغه ثابت Ultimate یعنی یه جورایی خوراکمه اکثر مدل های موجودشو دیدم باهاشون کار کردم هم تقلبی هم original الان دنبال یه چیزی هستم که جون دار باشه بتونه کارهای سنگین هم انجام بده چوت چاقو های گربر رو نمیشه باهاش کار های سنگین انجام داد . یه خط روش بیفته آدم روحیه اش خراب میشه اصلا . مثلا کی حاضره با گربر ultimate در کنسرو رو باز کنه ؟ کلا چاقوی قشنگیه آدم دلش نمیاد استفاده کنه گرون هم هست دیگه . 160 -170 به بالاس . تازه یه عکس دیدم که طرف از چکش ته چاقو استفاده کرده بود شکسته بود .

توی این مستند انسان و طبیعت که نشون میداد طرف با سنگ می کوبید رو تبغه چاقو تا باهاش یه چیزی یرش بده الان من با سنگ بزنم روی چاقوی گربرم خب به فنا میره که .

[تصویر: awchonurknoj55qy32ew.jpg]

[تصویر: awchonurknoj55qy32ew.jpg]
[تصویر: hopqcihh1un902qjzjnt.jpg]
موفق باشید

داداش ontario مگه مارک خوبی نیس ؟

نه عزیز من،بنده فروشنده نیستم فقط نظر شخصی خودم رو گفتم امیدوارم برداشت اشتباه نشه
من به کارد و چاقو علاقه دارم از کارد اشپزخونه گرفته تا کارد شکار البته همیشه سعی کردم جنسی بخرم که حداقل اسم و رسمی داشته باشه
اما در اخر همه چی به علاقه و سلیقه شما بستگی داره اگه از این خوشتون اومده حتما بخرید بنده فقط خواستم کمکی کرده باشم
موفق باشید

[/quote]

نه منظورم این بود که اگه میفروشی یا داری مدلشو بگی شاید به درد منم بخوره .
(2014-06-25 10:47 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی قیمت این مدل گربر رو داره؟اصلا تو بازار هست؟ارزش خرید داره؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این مدل LMF II هستش اگه اشتباه نکنم . چاقوی Survival سربازای آمریکاییه .

یکی تو persiantools دسته دو تمیزشو میداد 650 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعدا گفت خارج از فروم فروخته .

به نظر من چاقو باحالیه اون ور آب هم طرفدار زیاد داره رقیبش هم KABAR BK2 هستش . ولی خیلی گرونه برای امثال من .
یکی از رفیقام آکبندشو تازه گرفته 500 تومن .

[تصویر: 258816d1395947463t-post-photos-taken-z10...170635.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2014-06-28 11:43 AM

(2014-06-25 10:47 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی قیمت این مدل گربر رو داره؟اصلا تو بازار هست؟ارزش خرید داره؟

اين مدل lmf 2 كارد خوبي هست جوابشو پس داده . ته دسته اش فلزي هست و ميشه بجاي چكش استفاده كرد و جنسش از فولاد 440hcهست كه بسيار سخت و محكم هستش .و بدرد كارهاي نظامي ميخوره تنها ايرادش اينه كه تيغه اش كامل تا ته دسته اوون ادامه نداره و در وسطهاي دسته تموم ميشه كه كمي اونرو ضعيف تر ميكنه دليل اين نوع طراحي هم اينه كه دسته رو از نظر الكتريكي و حرارتي كامل عايق ميكنه يعني با خيال راحت و بدون ترس از برق گرفتگي يا داغ شدن دسته ميشه با هاش سيم برقدار قطع كرد و يا تيغه رو داغ كرد . البته جنس تيغه اونقدر محكمه كه اين كوتاه شدن تا وسط دسته تاثير آنچناني روي استحكامش نداره .
در مقابل اين كارد مدل ultimate pro از خود گربر هست كه كلا جنس و طراحيش فرق ميكنه و تيغه تا انتهاي دسته ادامه داره و بيشتر بدرد استفاده در جنگل و طبيعت و ... ميخوره .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-06-30 10:39 AM

با سلام
با تمام این اوصاف به نظر میرسه تمام یا اکثر گربرها اصل نیستند ولی به نظر از کیفیت مناسب تیغه و تیزی خوبی بهره مندند |(البته نظر شخصی)چون بنده 8-9 ماهی هست از این نوع استفاده کردم و دوام تیزی بسیار خوبه البته کمی لبه های تیز ظریف و باریک هستند که نیاز به احتیاط مضاعف در حین استفاده می باشد در کل به نسبت قیمت می ارزه ادم یکی داشته باشه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2014-06-30 08:13 PM

(2014-06-30 10:39 AM)gorgen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
با تمام این اوصاف به نظر میرسه تمام یا اکثر گربرها اصل نیستند ولی به نظر از کیفیت مناسب تیغه و تیزی خوبی بهره مندند |(البته نظر شخصی)چون بنده 8-9 ماهی هست از این نوع استفاده کردم و دوام تیزی بسیار خوبه البته کمی لبه های تیز ظریف و باریک هستند که نیاز به احتیاط مضاعف در حین استفاده می باشد در کل به نسبت قیمت می ارزه ادم یکی داشته باشه

سلام
کاملا موافقم دوست عزیز؛؛ پیدا کردن اصل تا حدی سخته ولی نشد نداره و مهمتر از اون باید دید با این قیمتها و با این استفاده ها
میارزه یا نه. من خودم یک برگر درجه یک گرفتم (درجه یک نه اصل) و برای استفاده من بسه هم تیزه هم خوش دسته و هم خوش
قیمت؛؛ یک کارد دستسازم درست کردم که در حال اتمامه که اگه ماه و خورشیدو فلک بجنبند و فرصت شکار بزرگ گیر بیاد برای
کار بسه. حالا اگه جیب سنگینی پیدا بشه اصل و مارک خیلی خیلی خیلی خیلی حال میده. به امید جیبهای سنگینتر خخخخخخخ
یاعلیmkkkk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2014-07-01 08:48 AM

اكثر مدلهاي جديد گربر در چين ساخته ميشن .مدل LMF II در خود آمريكا ساخته ميشه . مدل ultimate pro كه اصلا از يك آلياژ چيني ساخته شده و خيلي هم با كيفيته . مثل اينكه اين چيني ها به خودشون هم رحم نميكنن محصولات خودشون رو هم كپي ميكنن.

Re: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mirzayousef - 2014-07-01 10:57 AM

باسلام خدمت دوستان. می خواستم راجع به موضوع اصل و غیر اصل نکته ای رو خدمتون عارض شم که برای بنده هم تا چند وقت اشتباه شما دوستان وجود داشت. تا اینکه یکی از دوستان فروشنده این موضوع رو برام باز کرد. اولا همه جنسهای موجود در ایران چینی هستن! مگر اینکه مسافری ،از بلاد کفر بیاد اونم 90 درصدشون چینی هستن ولی درجه یک. حالا این یعنی چی؟ یعنی چون کارگر تو چین یک چهارم یا حتی کمتر از این به نسبت آمریکا و یا کشورهای دیگه حقوق می گیرن پس برای کمپانی های بزرگ نمیصرفه و یا الان با وجود رقابت زیاد امکانش رو ندارن که گرون تولید کنن. چون اونوقت مشتری به یک برند دیگه جذب میشه. پس زین پس به جای واژه اصل و غیر اصل از اصطلاح درجه یک و دو استفاده نمایید چون حتی اون گربری که تو امریکا دست مشتری میرسه تولید چینه ولی نه اون چینی که دست من و شما میرسه.چیز عجیبی نیست ابن ها که یک تیغه و یک دسته دارن و ایرانم میتونه کپی کنه چین تمام تکنولوژیهای پیشرفته رو مثل مادر برد و گوشیهای تو دستتون رو داره تولید میکنه. از اون بالاتر جنگده های فوق مدرن نه بصورت کپی بلکه با طراحی خودشون.پس بیایم برای جنس های چینی دور و ورمون احترام قایل شیم در غیر اینصورت بای در عذاب زندگی کنیم. لب کلام برای من از امریکا نایک اوردن به عنوان سوغات توش زد ساخت چین. !!! اول بهم بر خورد بعد با یکی از دوستان تو کانادا صحبت کردم فهمیدم بلای خانمان سوز جین تنها مال ایران و آسیا نیست همه دنیا رو قبضه کردن. بله اون چاقوی کیفیت عالی هم ساخت چینه ولی به سفارش امریکا روش ساخت امریکا میزنن. همونطور که گوشیهای سامسونگ رو تو چین برای کره با برچسب ساخت کره میزنن. باور ندارید ؟! تحقیق کنید. پس برای خرید جنس به کیفیتش نگاه کنید اینکه ساخت کجاست مطرح نیست چون اون ساخت هر جایی رو به سفارش خریدار هر کجایی رو که بخوان روش میزنن. سرتون و درد آوردم ولی لازم بود این تابوی چین شکسته بشه و فقط به کیفیت جنس توجه کنیم.من خودم یک گربر 45 تومنی خریدم که بسیار با کیفیت هستش. 100 در 100 چینه ولی کار شکارچی رو راه میندازه و کمی از به قول دوستان اصلش نداره.