شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2014-07-01 11:22 AM

خوب بحث سر همينه بعضي محصولات حتي از برندهاي معروفي مثل سوني ، كانن ، نوكيا و اپل و همين گربر تو چين توليد ميشه .و واقعا كيفيت بالايي هم دارند چون QC (كنترل كيفيت) برند اصلي روي محصولات اونها اعمال ميشه . اين دسته از محصولات جنس اصلي هستند و داراي همون كيفيت . منتها بلايل اقتصادي در چين توليد شدند. اما بعضي محصولات هم خارج از نظارت شركت اصلي و تو كوچه پس كوچه هاي بندر كوانجو در چين و با هركيفيتي كه سازنده بخواد توليد ميشه و فقط مارك گربر و sogو ... روش زده ميشه و هيچ ارتباطي مثلا به شركت گربر نداره و به اصطلاح تقلبي يا fake گفته ميشه . مساله اينه كه بجاي گربر اصلي ساخته شده در چين گربر تقلبي بازهم ساخته شده در چين رو بهمون نفروشن .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-07-01 08:08 PM

با سلام
دوستان عریز این روزها بنده برای خرید اگر روی جنس بزرگ و با غرور زده ساخت چین میخرمش ولی اگه نام کشور دیگه ای مخصوصا با صنعت پیش رفته باشه با دیده شک نگاه میکنم در امریکا هم پدر بنده 6 ماه تمام دنبال یک اچار قفلی ساخت امریکا گشت چیدا نکرد یک برند معروف خرید با تمام عمر گارانتی تعویض (برعکس کشور ما اونجا حقیقی هست) بعد نگاه میکنه محل ساخت نوشته چین تحت لیسانس تولمن !!!!!!!!!!!

Re: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mirzayousef - 2014-07-01 08:38 PM

کاملا با گورگن موافقم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-07-01 10:22 PM

البته درسته که بیشتر اجناس چینی هست و خب بعضی با کیفیت و بعضی هم بی کیفیت هستند
اما هنوز هم تو بازار کارد و چاقو مارکهایی هستند که دست چین نیستند و هنوز اصالت خودشون رو حفظ کردند مثل کاردهای سوئدی که فوق العاده ان و همچنین سویسی
و خب باک امریکا که تفاوت قیمت چینی با امریکایی کاملا مشخص هست
من اگه قرار باشه 100 تومان برا یه کارد گربر چینی هزینه کنم صد در صد میرم سراغ کاردهای سوئدی که قیمت همین حدود دارن حالا یخورده بیشتر اما اگه قرار باشه کارد یا چاقویی بخرم که حدود قیمت 50 باشه بجز چینی نمیشه چیز دیگه گیر اورد
موفق باشید

انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - cacciatore - 2014-07-02 03:23 AM

دوستان حرف اون دوستمون درسته و همه ما ميدونيم برند هاي معروف هم ميدن چين ميسازه مثل اپل و نايك و ....
اما نكته مهم : طبق قانون تجارت جهاني وقتي محصولي تو هر كشوري ساخته يا مونتاژ بشه حتما بايد made in folanja
ذكر بشه ! حالا شركتهاي بزرگ براي دور زدن مالياتشون و نيروي كار ارزون كل دستگاهاشون رو ميبرن مثلا چين و تكنسين خودشون رو استفاده ميكنن بعلاوه تكنولوژي خودشون ! هيچ ربطيم به كپي كاري و جنس بد چيني نداره ! طبق قانون يه ميد اين چين ميخوره كناره اون برند !
حالا تاجر زرنگ فلان جا ميره پيش كپي كار چيني و بر خلاف قانون كپي رايت جهاني اون مارك و برند گربر رو ميزنه رو كار و مياره تو كشوري كه توش قانون كپي رايت ( حق الناس ) رعايت نميشه كه هم حق اون برند و طراحاش خورده ميشه هم حق مصرف كننده يه بحثيه !
اينم بدونيد تو اروپا اگه كسي يا مغازه اي يا فروشگاهي اون فيك رو بفروشه يا وارد كنه آنچنان حق الناسي پليس ويژه اقتصادي نشونش ميده كه بره برا نوه هاش تعريف كنه !
ببخشيد زياد حرف زدم ، ديشب يه گربر اولتيميت پرو خريدم كه پس فردا دستمه ببينيم حالا روش چي زده و چه جورياست
بهتره اجناسم به اسم اصل و فيك بشناسيم تا مثلا چينيه يا امريكاييه
درود

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - elamto - 2014-07-03 12:34 PM

سلام
نظر دوستان در مورد این چاقو چیه
ساخت برزیل
قیمتش در چه حدودیه

[تصویر: _60d20.jpg]
[تصویر: _11750.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-07-03 01:17 PM

با سلام
دوستان یک نوع چاقو سوئدی در بازار هست که با خودش آتش زنه خم داره اسمش یادم نماد چیزی مثل باهکو کسی از دوستان دارن یا تجربه ای دارن کلا کیفیت تیغه چگونه هست ممنون میشم دوستان کمک کنند

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - chiphsun - 2014-07-03 05:14 PM

(2014-06-25 09:35 PM)alirezabbe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه کارد m9 بهم پیشنهاد شده طرف میگه اصله نو آکبند عکسش هم اینه :

قیمت گذاشته 320 . نظرتون چیه ؟؟

[تصویر: gucb0f8jj5blx4y82v3e.jpg]
به نظرتون ان قدر می ارزه ؟
کسی تا حالا با این کارد کار کرده ؟ کیفیتش چه جوریه ؟

سلام .این کارد باید نظامی باشه و روی غلاف جای قیچی سیم بر هست اگر یک عکس از تیغه بزارید خیلی خوب میشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-07-03 05:44 PM

(2014-07-03 01:17 PM)gorgen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان یک نوع چاقو سوئدی در بازار هست که با خودش آتش زنه خم داره اسمش یادم نماد چیزی مثل باهکو کسی از دوستان دارن یا تجربه ای دارن کلا کیفیت تیغه چگونه هست ممنون میشم دوستان کمک کنند

سلام دوست عزیز بنده این کارد رو دارم همراه با غلاف بسیار زیبایی هست جنس تیغه سندویک هست که دیگه فکر میکنم بهترین هست
اتشزنه هم داره تیغه فوق العاده تیز هست و الیاژ اون هم الیاژی هست که برای تیغ صورت تراشی استفاده میشه و خصوصیتی داره اینکه که پلسه نمیده
تنها نکته میشه ایراد گرفت از این کارد اینه که تیغه یخورده نازک هست البته خیلی نازک نیست اما اگه ضخامت بیشتری داشت بهتر بود فقط نمیشه با این تیغه ضربه زد مثلا نمیشه برا کندن تنه درخت ازش استفاده کرد(البته واقعا ادم حیفش میاد اینکارو کنه حتی اگه ضخامت بیشتری هم داشت) خوبی این کارد اینه میشه همه جا ازش استفاده کرد تو ماشین برا بیرون رفتن و خلاصه هیچ محدودیتی نداره
شکل خاصی که داره سخته تشخیص بدی کارد شکار هست یا کارد اشپزخونه و به نظرم این یه خصوصیت هست
من واقعا این نوع کارد رو با این قیمت به همه دوستان پیشنهاد میکنم بجز این اگه یه کارد ارزون با ضخامت بیشتر داشته باشید دیگه احیتاج به هیچ چیز ندارید برا کارهای سخت و ضربه زدن از کارد ارزون استفاده میکنید و برا شکار و کارهایی که نیاز هست چاقو تیزی داشته باشید از این کارد
من قبل از خرید خیلی تو نت جستجو کردم یه مدل دیگه هم از این کارد هست که بدون اتشزنه است که ضخامت تیغه بیشتره اما خب تو ایران نیست متاسفانه
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - elamto - 2014-07-03 09:43 PM

Khansariha (219)
(2014-07-03 12:34 PM)elamto نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نظر دوستان در مورد این چاقو چیه
ساخت برزیل
قیمتش در چه حدودیه

[تصویر: _60d20.jpg]
[تصویر: _11750.jpg]
کسی از این چاقو اطلاعاتی نداشت