شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2014-07-06 08:25 AM

كارد بقاي گربر رو از كجا وبا چه قيمتي خريديد ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2014-07-06 10:28 AM

مبارکتون باشه و چاقو مدل اصلی هست.فقط یک نکته در مورد این مدل هست که شاید نشه گفت نقص!اما خب قابل توجه هست و اون full tang نبودن چاقو هست که تیغه به ته دسته متصل نیست و قسمت استخوان شکن از تیغه جداست که این مساله در مدل ultimate pro اصلاح شده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-06 10:34 AM

(2014-07-06 04:42 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر شما کدوم یکی رو در جعبه کمکهای اولیه بگذارم بهتره؟

آرش جان شما که خودت تو مباحث کوهنوردی و کمک های اولیه مربوط به اون استادی.
ولی یه نکته ای از فیلم معروف و بر اساس واقعیت 127hours یادم مونده که خیلی جالبه.اونجایی که اون کوهنورد آسیب دیده مجبور می شه دست خودش رو قطع کنه و فقط یه چاقوی چند کاره چینی با کیفیت متوسط داره میگه:" هیچ وقت یه چاقوی چینی نخرید!!! اگه چاقوی سوییسیم همراهم بود تا الان کار تموم شده بود..."
خدا نکنه هیچ وقت هیچ کدوم از دوستان مجبور به استفاده از چاقو یا هر وسیله ای در شرایط اورژانس کمک های اولیه بشه.ولی احتیاط شرط عقله.
بنابر این مطمئنا یه چند کاره ویکتور یا ونجر یا لذرمن یا گربر به مراتب بهتر و کارآتر از چند کاره های چینیه.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mirzaa - 2014-07-06 01:51 PM

با سلام. خدمت دوستان.چاقوی گربر از سایت بقا در طبیعت خریدم ۸۰۰۰۰تومان.میخواستم بدونم اصلییا تقلبی.با تشکر

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-07-06 02:39 PM

با سلام
دوستان خرید و نگهداری از چاقو و کلا لوازم شکار و کمپینگ بسیار لذت بخش هست حالا کاری نداریم تو خونه ارباب می پرسه اینو دیگه برا چی خریدی تو این گرونی ؟ما هم میگیم بابا دیگه 15 تومنم پوله آخه ! ارزون می داد خریدیم Khansariha (399)ولی برای شکار و بیابان همیشه بنده یاد گرفتم بعنی دوستان یاد دادن که از این چاقوهای سلاخی و یکچاقوی جیبی البته همراه با بند که محکم به خودتون ببندین و اکر هم مارک دارین تا لازم نشده از جیب بیرون نیارین چون ممکن هست ییهو گم بشه یا از خدا بیخبری قلم گرازو باهالش نصف کنن در کل برای بیابان همین حیدری ها عالین و فقط باید به قولی چاقو را عمل بیارین و تیز کنین که خئدش می تونه لذت بخش باشه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingzax - 2014-07-06 05:36 PM

در تکمیل صحبت روح الله جان , در مورد چاقو من قبلا گفتم.
باید ببینی برای چه کاری با خودت میبریش. یا به عبارتی چه کارهایی ممکنه انجام بدی.

مثلا کسی که برای کمپینگ میره باید حتما وسیله مناسب برای زمین کندن و چوب و شاخه بریدن داشته باشه.

کسی که برای شکار پرنده میره چاقو مناسب برای سر بریدن و احیانان قطعه کردن پرنده کافیه.

برای شکار بزرگتر و چهار پا باید چاقو سلاخی هم ببری.

برای ماهیگیری باید چاقو مناسب برای بریدن نخ یا نیپر (مثل ناخنگیر میمونه) داشته باشی.

من خودم چون آفت زنی میکردم یه چاقو جیبی کوچیک برای خوراکی و میوه همراهم بود. ولی اگر برای شکار پرنده برم علاوه بر اون چاقو جیبی یه چاقو ضامن دار با تیغه 10 سانتی هم برای دفاع از خودم همراهم بر میدارم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2014-07-06 06:53 PM

سلام
اقا اگه شکار بزرگ در کار نباشه یک چاقوی اصیل متوسط الاندازه مثلا برگر کفایت میکنه. حالا اگر کل و قوچی در کار باشه یه کارد
شکاری مشتی اضافه کنید البته اگر گیر کنی با یه گربر تقلبی هم همه کار میشه کرد ولی جنس مارک دار و اصلی فقط نگاه کردنش
حال میده ولی داشتن همه چی اصلی جیب اصلی میخاد خخخخ . یاعلیmkkkk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-07-06 08:24 PM

با سلام
دوست عزیز شما با چاقو زمین می کنید! متوجه منظورتون نشدم برای کمپینگ معمولا یک تبر و یا لااقل از این بیلچه های چند کاره استفاده می کنند و با حیدری گراز سر می برند نمیشه نخ و طناب برید البته بنده اصراری به شدنش ندارم و اینها سلیقه ای هست اگر پیاده روی ندارید و کنار ماشین کمپ میکنید و ماشین رو هست که حتی میتوانید دستگاه چوب بری و کلنگ هم ببرید ولی بنده منظورم بیشتر شکار و پیاده روی های طولانی در کوه و کمر هست که اگر رفته باشین منظور بنده رو کاملادرک میکنید که لوازم اضافی و بدون استفاده حملش چقدر زحمت داره و تازه اون زمان هست که حتما برای شکار بعدی خیلی از لولزمتان را در منزل میگذارید این از تجربه شخصی خودم میگم دوست من کلا این موارد باید حتما شخصا امتحان کنید
ببخشید چطوری میشه عکس قرارداد
چند عدد از چاقو و کاردهای بنده اینها تقریبا در مرحله اخر هستند[تصویر: 4c76abad93e487771.jpg][تصویر: 6d87d41a867633282.jpg]
[تصویر: 4OrQ]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان شرمنده گند زدم امیدوارم مدیران محترم و شما دوستان عزیز بنده رو ببخشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2014-07-06 10:50 PM

با سلام :
دوست عزیز من متوجه نشدم ، شما می خواهید کاردی داشته باشید که هم بشه در صورت لزوم زمین رو حفر کرد یا شاخه برید و در ضمن بتونه سر شکار هم ببره و پر و پوست بکنه و .......
بنظر من همچین کاردی وجود نداره یا حداقل من ندیدم . کاملا واضحه لبه تیز چاقو ، اگر باهاش چیز های کلفت و سفت مثل طناب و شاخه و ..... بریده بشه یا به خاک بخوره و تو زمین فرو بره ، دیگه از تیزی اثری نخواهد داشت . چاقو های مارکدار هم معجزه نمیکنن برای همین من این روش دوستان رو بکار میبندم یک چاقو برای کار های سنگین ، و یک چاقوی کوچک و ظریف ولی بشدت برنده برای مصارف مناسب با خودم میبرم . البته فکر میکنم شما بیشتر منظورتون امکان استفاده از چاقو در شرایط سخت باشه که در اون صورت ( که امیدوارم هیچکدوممون گیر نکنیم ) حتی با سنگ هم میشه تبر و چاقو ساخت . موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - KRALMAGNUM - 2014-07-06 11:16 PM

باسلام.باید بگم من همچین کاردی دیدم چاقوهای نظامی که هم سیم خار دار میبره هم یه سرش اره هست و هم میتونید تویه خاک فرو کنید فکر کنم زمان جنگ جهانی دوم همچین چیزی درست شده بود
خخخخ. یا علی