شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - esibig - 2014-07-06 11:34 PM

(2014-07-06 10:50 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوست عزیز من متوجه نشدم ، شما می خواهید کاردی داشته باشید که هم بشه در صورت لزوم زمین رو حفر کرد یا شاخه برید و در ضمن بتونه سر شکار هم ببره و پر و پوست بکنه و .......
بنظر من همچین کاردی وجود نداره یا حداقل من ندیدم . کاملا واضحه لبه تیز چاقو ، اگر باهاش چیز های کلفت و سفت مثل طناب و شاخه و ..... بریده بشه یا به خاک بخوره و تو زمین فرو بره ، دیگه از تیزی اثری نخواهد داشت . چاقو های مارکدار هم معجزه نمیکنن برای همین من این روش دوستان رو بکار میبندم یک چاقو برای کار های سنگین ، و یک چاقوی کوچک و ظریف ولی بشدت برنده برای مصارف مناسب با خودم میبرم . البته فکر میکنم شما بیشتر منظورتون امکان استفاده از چاقو در شرایط سخت باشه که در اون صورت ( که امیدوارم هیچکدوممون گیر نکنیم ) حتی با سنگ هم میشه تبر و چاقو ساخت . موفق باشید

با سلام به دوستان واقعا میشه با یک چاقوی خوب همه کاری انجام داد من براتون اسم یه کلیپ میزارم برید توی یوتویوب سرچ کنید تاببینید چاقی خوب چه نعمتیه ... Solo Five Day Hunting & Bushcraft
Man vs Wildیاهمون انسانو طبیعت قصد جسارت هم نباشه فقط محظ اطلاعKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-07-07 12:14 AM

(2014-07-06 11:16 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.باید بگم من همچین کاردی دیدم چاقوهای نظامی که هم سیم خار دار میبره هم یه سرش اره هست و هم میتونید تویه خاک فرو کنید فکر کنم زمان جنگ جهانی دوم همچین چیزی درست شده بود
خخخخ. یا علی

با سلام
دوست عزیز کاردی که شما اشاره کردین چهارمی از بالا هست که بنده عکسشو گذاشتم ولی شما چقدر خاک میت.نین با چاقو بکنین بنده صحبتم با کسی نیست لطفا سوء تفاهم نشه کلا با این دیدگاه که نمایشی بخاهید در طبیعت حرکت کنید یعنی اینکه مثل قهرمانان فیلمها از ابزار استفاده کنید سخت پشیمان میشوید برای هر ابزاری کاربردی تعریف کردند همین کاردی که شما میگید نیم کیلو گوشت نمیتونی خرد کنی ولی باهاش سیم خاردارمیبرن برای این مظور ساخته شده و نزدیک 800 گرم وزنشه حتمابرای شرایط جنگی برای سرباز خوبه که اگه خوب بود دیگه چاقوهای سویسی نمیساختن دوستان برای شما بهترین چاقو فقط و فقط ویکتورینوکس هست که می تونید از تیغه مخصوص کارهای سنگین حتی زمین هم بکنید ولی برای بنده همین حیدری ها هم از سرم زیاده و چند عدد هم دستی ساختم که ردیف پایین عکسها هست و چنت عدد هم هنوز تمام نشده
بعد زیاد به این فیلمها اعتماد نکن داره برندشو تبلیق میکنه به شما قول میدم حداقل 5 دست چاقو عوض کرده دوست من

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-07-07 12:52 AM

دوستان عزيز بحث هايي پيش اومده كه بنده بر خود وظيفه ميدونم كه نكاتي چند رو اينجا ذكر كنم هر چند شايد جاي مناسبي نباشه:
1-در دنياي امروزي تبليغات حرف اول رو ميزنه و اين دليل نميشه كه هرچي كه توي اينترنت، مجله ، و هر رسانه ديگري ببينيم حقيقت محض باشه ، شركت هاي توليدي براي كسب درآمد و فروختن توليداتشون هزينه زيادي رو براي تبليفات مي كنند .
2-چند درصد از ما آنچه در فيلم هاي به ظاهر مستند شكار و سينمايي مي بينيم ، به شخصه تجربه كرده ايم؟ چند درصد از ما چند روز را در بيابان و طبيعت بكر سپري كرده ايم؟
3-آيا مي دانستيد كه قطع يك درخت و يا يك شاخه خشك شده با تبر مهارت و تمرين خاصي لازم دارد؟ آيا تاكنون با تبر و پتك كار كرده ايد؟ چند ضربه پتك را مي توانيد پياپي بزنيد تا بتوانيد يك سنگ را بشكنيد بدون اينكه به مچ دست آسيب برسانيد؟
4-گاها مي بينيم كه يك كماندو با انواع تجهيزات در يك كوله پشتي با وزن حداقل 30 كيلوگرم از كوه بالا مي رود آيا ميدانستيد كه اين شخص روزانه تمرينات مستمر داشته و شغلش در اين راستا است و نگاهي به فعاليت هاي روز مره خودمان بيندازيم و اينكه در روز چند ساعت و حتي چند دقيقه ورزش مي كنيم؟
5- به نظر من اين فيلم هاي به ظاهر مستند شكار در اصل توليدات شركت هاي سازنده سلاح و تجهيزات طبيعت گردي هستند و در پشت دوربين عوامل بسياري هستند تا به طور غير مستقيم و به زيبايي كفش و پوتين و تفنگ و چاقو ... را تبليغ مي كنند . اگر قرار بود به راحتي داك كوماندر ها اردك شكار كرد كه ديگر مردم كانادا و آلاسكا و آرژانتين از مرغ فروشي ها مرغ نمي خريدند
6-اكثر شكار هاي ايران در طول يك روز انجام مي پذيرد و نيازي به بيتوته شبانه نداشته و حداكثر مسير هاي پياده روي از كنار جاده آسفالت به ده كيلومتر هم نمي رسد بنابراين نيازي به اكثر تجهيزات موجود نبوده و وجود آنها فقط بارسنگيني است و خستگي زياد.
7-به قول يك نفر كه مي گفت :من قبل از دوران دبيرستان در درس هندسه به خوبي دايره را مي شناختم و از وقتي كه با تعريف دايره مبني بر مكان هندسي نقاطي از صفحه كه از يك نقطه ثابت به يك اندازه فاصله دارند را آشنا شدم ،‌ديگر دايره از يادم رفت
اگر زياد با اين تعريف و فرمول ها و تجهيزات درگير شويم لذت شكار و طبيعت گردي را فراموش خواهيم كرد . يه زماني توي زنجان و كردستان و ... چاقوهايي مي ساختند كه نه اسم و طبقه بندي داشتند و نه از نامگذاري فولاد و موليبدن و كبالت و ... خبري بود ولي به راحتي گاو را سر مي بريد،‌سبزي خورد مي كرد قيمتش هم به دلار نبود و با سنگ چخماق قرمز رنگ رودخانه تيز مي شد با همه اين تفاسير خودم حدود 35 تا 40 عدد چاقو دارم ، چندين پوتين و كوله پشتي و قمقمه و .... بله همه اينها صرفا عشق بازي است و ديگر هيچ وقتي به بيابان مي روم چاقوي من حيدري است،‌پوتين من تاف سربازي ، قممقه من بطري آب معدني و ... است
8- اگر مي خواهيد نفس و وجود طبيعت را دريابيد فيلم درسو اوزالو را ببينيد.
يا حق

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingzax - 2014-07-07 12:54 AM

این بحث چقدر داغ شده...خخخ
دوستان عزیز کاربرد چاقو به دو صورت هست. یه موقع چاقو بجا استفاده میشه و یه موقع نابجا.
شما وقتی بجا استفاده کنید یک عمر براتون کار میکنه. ولی نابجا استفاده بشه باید بندازینش دور.
خب یه موقع مساله جون هست و حفاظت از جونتون از هر وسیله ای استفاده میکنید و از چاقو هم نابجا. فقط باید مراقب باشید همونم از دست ندید. (البته امیدوارم برای هیچکسی پیش نیاد)

کلا در بخش نظامی بنظر من همه چیز بجا , حساب شده و استفاده میشه. برای کندن زمین از بیلچه و برای قطع شاخه از اره پشت کارد و برای بریدن گوشت و طناب از کارد سنگری. همچنین مثل صخره نوردها یه چاقو نجات هم که نصفش اره ای و نصفش تیغه صاف هست دارند.

در مورد کند شدن کارد و چاقو هم در هر شرایطی تا اندازه نیاز میشه چاقو را تیز کرد. از قدیم گفتن هر چی چاقو را کند کنه همونم میتونه تیزش کنه. و اگر یه موقع مجبور شدید از چاقو نا بجا استفاده کنید و کند شد میتونید با کمک طبیعت تیزش کنید. ولی انتظار نداشته باشید مثل مسقل عمل کنه...خخخ

یک نکته هم در مورد قطع کردن شاخه ها در دوره تکاوری یاد گرفتیم این بود که با کارد سنگری ضربه نزنیم به شاخه. با یک تکه چوب مثل چکش به پشت کارد ضربه بزنیم تا تیغه وارد چوب بشه. این کمک میکنه کمتر به تیغه آسیب وارد بشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2014-07-07 03:33 AM

لطفا احترام همدیگه رو حفظ کنین و به سلایق هم احترام بگذارین.
لازم می دونم به چند نکته اشاره کنم:
1- اینکه درصد کمی از افراد روزهای زیادی رو در کوه و بیابان نگذروندن دلیل بر این نمی شه که ممکنه گم نشن یا شرایط اضطراری براشون پیش نیاد. پس بهتره آماده باشن.
2- همه جا می گن چاقوی بقا مهمه اما مهمتر از اون مهارت بکارگیریشه. بنابراین بخشی از انتخاب کارد بر می گرده به توانایی و حتی سلیقه
3- بله با کارد بقا باید بشه تقریبا همه کاری کرد. از قطع کردن شاخه درختان برای ایجاد سرپناه تا درست کردن نیزه و حتی حفر زمین و در صورت لزوم پوست کندن شکار. اینها کارهاییه که ازش انتظار داریم. بنابراین باید یکم گردن کلفت باشه. زود کند نشه و راحت نشکنه (چه تیغه و چه دسته). کندن زمین با کارد هم زیاد عجیب نیست. سربازهای زیادی با سرنیزه خودشون سنگر کندن. پس امکان پذیره.
4- اسمش چاقو بقاست. یعنی استفاده روزمره نداره و حتی ممکنه تا آخر عمر هم بهش نیاز پیدا نکنیم ولی اگر نیاز پیدا شد یعنی شرایط احتمالا بحرانی هست و خب معمولا در شرایط بحرانی آدم دوست داره از اجناس با کیفیت استفاده کنه تا یه وقت مشکلی پیش نیاد.(مثل کیف کمکهای اولیه)
راستی این لینکم مطالعه بفرمایید بد نیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پیشنهاد کرده دو چاقو همراه داشته باشیم. یکی زمخت تر و یکی ظریفتر

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2014-07-08 03:24 PM

دوستان واقعيتش من الان شك كردم كاردي كه خريدم اصل هست يا تقلبي.
دوستاني كه جنس شناسن لطفا يك نظري بدن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royall - 2014-07-08 03:42 PM

قسمتش چند بوده ؟! Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alirezabbe - 2014-07-08 03:51 PM

(2014-07-06 01:51 PM)mirzaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. خدمت دوستان.چاقوی گربر از سایت بقا در طبیعت خریدم ۸۰۰۰۰تومان.میخواستم بدونم اصلییا تقلبی.با تشکر

این که میفروشه تقلبیه .
مدل تاشو غلاف دار اصلش این قیمت نیست .
در ضمن عکسی که از Bear Grylls با چاقو گذاشته مربوط به یه چاقوی دیگه است .
تو دست Bear grylls چاقو مدل Scot هستش ولی پایین عکس Ultimate تاشو گذاشتن . ( چه قدر ناشیانه )
کلا به دوستان توصیه می کنم اگه چاقوهای Survival گربر بخرن ، انواع اورجینالش رو که توی پک های پلمپ شده هست رو بخرن . مدل هایی که توی جعبه های مقوایی هستن قیمت ارزون تری دارن ولی تقلبی هستن و کیفیت پایین تری دارن .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2014-07-08 03:56 PM

185 مي گفت ولي رو حساب آشنايي 165 با من حساب كرد. اما قيمت نمي تونه شاخص خوبي باشه. ممكنه جنس تقلبي رو به قيمت جنس اوريجينال بدن. ممكنه حتي خود فروشنده هم تسلط كافي براي تشخيص موضوع نداشته باشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-08 04:08 PM

آرش جان حالا صرف نظر از اصل یا تقلبی یه نگاه به سایز عکس ها می کردی بد نبود...Khansariha (219)
به نظر میاد اصل باشه.مشکلش کجاست؟