شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-07-09 09:24 AM

نقل قول :مطمئنید همین بوده؟ چون شما حتی نمی دونین من کدوم شهر ساکنم!
اصلشم سنگ زده شده هست. اتفاقا کپی ها معمولا سنگ کمتری زده شدن. برای آتش روشن کردن هست. اگر سنگ چخماق رو به سایر بخشهای تیغه بزنید جوابتون رو بگیرید. اگر کارد در دسترستون نیست خدمتتون عرض می کنم که پوشش روی کارد مانع از جرقه زدنش می شه و نیاز هست با آهن خالص و زبر تماس داشته باشه. ضمنا مارک گربر جزء مارکهای خوب دنیاست.

وللا منظور بنده دقیقا کارد شما نبود دقیقا شبیه کارد شما رو دیدم با همین پک و بسته بندی
در مورد گربر راستش این چند سال خیلی اسم درکرده هر چند من هرچقدر از کارد یا چاقو این مارک دیدم اونقدر کیفیت بالایی نداشته هر چند ما تابحال جنس درجه یک و امریکایی این محصول رو ندیدیم شما یه کارد باک یا سولینگن جنس درجه یک رو دست بگیری کاملا کیفیتش مشخصه وقتی کنار این کارد گربر بزارید متوجه منظور بنده میشید در مورد قسمت سنگ خوردگی حق با شماس بنده اطلاع دارم که اتشزنه باید با فولاد برخورد داشته باشه منظور بنده این هست که میشد قبل از ساخت و طی مراحل ساخت این مورد رودرست میکردن که لازم به سنگ گرفتن تیغه نباشه شاید بنده اشتباه میکنم و درستش همین باشه و لازمه که حتما تیغه سنگ بخوره
احیانا اگه از صحبتهای بنده برداشت متفاوتی داشتید بنده عذر میخوام همینطور که گفتم مهم اینه که از خریدمون راضی باشیم
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tactirandaz - 2014-07-09 10:30 AM

سلام به همه دوستان
با عرض معذرت من یه سؤال دارم که فکر کنم بهترین جا برای پرسش همین تاپیک باشه. خیلی وقت پیشا یه چاقوی گربر خریدم به قیمت 85000 که میتونید عکسشو تو لینک زیر ببینید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولش خیلی تیز بود راحت موی دست رو میزد. ولی بعد از مدتی استفاده کمی کند شد. البته باز هم موی دست رو میزد ولی نه به اون راحتی قبل. چند روز پیش رفتم فردوسی و یه چاقو تیز کن ار آقالو گرفتم که خیلی ازش تعریف میکرد و میگفت خودم برای خونه یکی بردم و کارد آشپزخونه رو اینقدر تیز میکنه که خیلی راحت موی دست و میزنه. منم به خاطر تعریف و تمجیدش خریدم. وقتی برای تیز کردن ازش استفاده کردم کلا چاقو رو تعطیل کرد. یعنی الان خیلی کند شده. آیا راهی هست که بتونم دوباره چاقو رو مثل اولش تیز کنم؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2014-07-09 10:41 AM

(2014-07-09 10:30 AM)tactirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
با عرض معذرت من یه سؤال دارم که فکر کنم بهترین جا برای پرسش همین تاپیک باشه. خیلی وقت پیشا یه چاقوی گربر خریدم به قیمت 85000 که میتونید عکسشو تو لینک زیر ببینید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولش خیلی تیز بود راحت موی دست رو میزد. ولی بعد از مدتی استفاده کمی کند شد. البته باز هم موی دست رو میزد ولی نه به اون راحتی قبل. چند روز پیش رفتم فردوسی و یه چاقو تیز کن ار آقالو گرفتم که خیلی ازش تعریف میکرد و میگفت خودم برای خونه یکی بردم و کارد آشپزخونه رو اینقدر تیز میکنه که خیلی راحت موی دست و میزنه. منم به خاطر تعریف و تمجیدش خریدم. وقتی برای تیز کردن ازش استفاده کردم کلا چاقو رو تعطیل کرد. یعنی الان خیلی کند شده. آیا راهی هست که بتونم دوباره چاقو رو مثل اولش تیز کنم؟

سلام دوست عزیز کاش عکس چاقو تیز کن رو هم میزاشتید
اما حدس میزنم از چاقو تیزکنهای سرامیکی وی شکل باشه اگه از هموناس فقط واسه قسمت صاف تیغه خوبه و قسمت دندونه دار و اره ای تیغه رو اصلا نباید به چاقو تیز کن بکشید برا تیز کردن قسمت صاف هم فقط باید از یک طرف بکشید یعنی اخر تیغه که صاف هست رو بزارید رو قسمت وی شکل چاقو تیز کن و کارد رو به عقب بکشید تا سر چاقو ازش رد بشه و دوباره همین کار رو انجام بدید تا کارد تیز بشه
اگه که چاقو تیز کن سنگی هست که اون نیاز به مهارت بیشتری داره و یخورده سخته اونقدر تیزش کنید
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2014-07-09 01:20 PM

(2014-07-09 09:24 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وللا منظور بنده دقیقا کارد شما نبود دقیقا شبیه کارد شما رو دیدم با همین پک و بسته بندی
در مورد گربر راستش این چند سال خیلی اسم درکرده هر چند من هرچقدر از کارد یا چاقو این مارک دیدم اونقدر کیفیت بالایی نداشته هر چند ما تابحال جنس درجه یک و امریکایی این محصول رو ندیدیم شما یه کارد باک یا سولینگن جنس درجه یک رو دست بگیری کاملا کیفیتش مشخصه وقتی کنار این کارد گربر بزارید متوجه منظور بنده میشید در مورد قسمت سنگ خوردگی حق با شماس بنده اطلاع دارم که اتشزنه باید با فولاد برخورد داشته باشه منظور بنده این هست که میشد قبل از ساخت و طی مراحل ساخت این مورد رودرست میکردن که لازم به سنگ گرفتن تیغه نباشه شاید بنده اشتباه میکنم و درستش همین باشه و لازمه که حتما تیغه سنگ بخوره
احیانا اگه از صحبتهای بنده برداشت متفاوتی داشتید بنده عذر میخوام همینطور که گفتم مهم اینه که از خریدمون راضی باشیم
موفق باشید

بله من اشتباه كردم. راستش مات و مبهوت مونده بودم شما چطور با اطمينان گفتيد همين كارد رو ديديد! ببخشيد تقصير از من بود گويا. اين كارد مثلا بايد نسل بعدي كارد LMF II‌ باشه چرا كه از لحاظ شكل بسيار شبيه همند. البته تلاش شده رنگهاي شادي براي اين سري انتخاب بشه و البته با زيركي تمام كمي از ابعاد تيغه به نحو غير محسوسي كم شده. كارد مورد اشاره از جمله كاردهاي توليد شده در كشور آمريكاست. منتهي اينها رو بردن چين كه ارزون بشه و خب طبيعي هست بايد كمي هم شاهد افت كيفيت باشيم. در مورد كاردهايي باك فكر نمي كنم اصلا حرفي براي گفتن وجود داشته باشه. البته مدلي كه من دست گرفتم يكم سنگين به نظرم اومد (سبكي واسه كوهنوردا مزيته و در اين مورد بايد به يك تعادل خوب رسيد) و همينطور جلدش هم چرمي بود كه در معرض آب و رطوبت آسيب خواهد ديد. اما كيفيت تيغه و قبضه و ... در حد اعلايي بود. اگر به عرض بنده دقت كرده باشين نگفتم كه گربر بهترين توليد كننده كارد هست بلكه عرض كردم يكي از خوبهاست و در بازارهاي جهاني بالاخره سهمي دارد.
در مورد بخش آتشزنه فكر مي كنم اين سنگ زدگي يك شمشير دو طرفه باشه. از طرفي با بالا رفتن اصطكاك عملكرد بهتري مي ده و از طرفي هم با توجه به كربني بودن تيغه احتمال زنگزدگي بالا مي ره. به هر حال اين امكان وجود داره كه اگر كسي خوشش نمياد اون قسمت رو پرداخت كنه تا سطح زبر به نظر نياد. من به شخصه بهش حساسيتي ندارم و اگر عكسي ازش انداختم براي اين بود كه اكثر كاردهاي اصل اين سنگ زدگيشون بيشتر از كپي هاست.
راستش دروغ چرا؟ با اين شكي كه بهم رسوخ كرده زياد از خريدم راضي نيستم. اگر مطمئن مي شدم اصل هست راضي بودم. من چون براي استفاده مي خوامش برام شكل ظاهريش از كمترين اهميت برخورداره و دوام و پايداري اون تحت شرايط سخت بيشتر مطرح هست. وقتي مي بينم كه دسته ي كاردهاي گربر زير ضربه چكش ممكنه بشكنن يكم به موضوع حساس مي شم. نه در اين مورد كه در مورد تمامي وسايل كيف بقام حساسيت دارم و فكر مي كنم مي تونه در شرايط بحراني فرق بين مرگ و زندگي باشه. روي اين حساب خواستم از دوستان كمك بگيرم كه نظر بدن آيا اصل هست يا كپي تا اگر كپي هست پسش بدم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - سید علی - 2014-07-09 01:32 PM

سلام Khansariha (8)
ماکه گفتیم برادر اصل نیست ومحصول چین هست اگه فروشنده پس میگیره پسش بده تا درآینده افسوس نخوری
اما اگه بازم فکر میکنی اصل هست این گوی ومیدان Khansariha (76)
ببین یک حساب سرنگشتی میکنیم
این چاقو توخود آمریکا 62 دلار فروش میره اگه ما دلار رو 3000 تومان حساب کنیم یعنی به پول ما میشه 186 هزار تومان این درشرایطی هست که این جنس مستقیم وارد بشه اما ایران از سال 1979 تحریم کامل هست وهیچ جنس امریکایی مستقیم وارد نمیشه پس یعنی قاچاق وارد میشه حالا چون جنس قاچاق هست 30 درصد گرون تر میشه و186 هزار تومان میشه حالا ما میگیم 50000 هزار دیگه به این مبلغ اضافه میکنیم ومیشه 236000 تومان این فقط هزینه ورود که اگه از لب مرز بخری همین قیمته اما اگه از فروشگاه های شهری بخری یعنی اضافه شدن سود مغازه دار وهزینه راه 10 درصد بخاطر هزینه راه اگرم فروشنده خوش انصاف باشه 10تا20 درصد سود میگیره اگرم نه که الله اعلم ولی ما میگیم 100000 تومان دیگه به مبلغ فوق اضافه میکنیم یعنی میشه چیزی حدود 336000 تا 400000 تومان قیمت چاقوی اصلی خوب پس نتیجه میگیرم اگه قیمتش پایین تر از 300000 تومان باشه البته در شهر نه لب مرزهیچ توضیح منطقی نداره
موفق وپیروز باشیدKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2014-07-09 01:41 PM

عزيز من اصلش هم چيني هست. مثل اين تفنگهاي نيترو پيستون بنجامين تريل از محصولات كراسمن كه در كشور چين توليد مي شه. به صرف كشور چين توليد شدنش كپي محسوب نمي شه. اصل باشه گارانتي تمام عمر داره چون روي كيفيت محصول كار شده. كپي باشه نه معلومه تيغه اش چيه نه دسته اش! موضوع اينه و گرنه من مدتهاست با اينكه محصولي اروپايي در چين توليد باشه مشكلي ندارم. بحث سر كيفيت مواد مصرفي هست و لاغير.

بازم ممنون از حسن توجهت. اگر شكم رفع نشه پسش مي دم و روزه شك دار نمي گيرم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tactirandaz - 2014-07-09 02:20 PM

(2014-07-09 10:41 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز کاش عکس چاقو تیز کن رو هم میزاشتید
اما حدس میزنم از چاقو تیزکنهای سرامیکی وی شکل باشه اگه از هموناس فقط واسه قسمت صاف تیغه خوبه و قسمت دندونه دار و اره ای تیغه رو اصلا نباید به چاقو تیز کن بکشید برا تیز کردن قسمت صاف هم فقط باید از یک طرف بکشید یعنی اخر تیغه که صاف هست رو بزارید رو قسمت وی شکل چاقو تیز کن و کارد رو به عقب بکشید تا سر چاقو ازش رد بشه و دوباره همین کار رو انجام بدید تا کارد تیز بشه
اگه که چاقو تیز کن سنگی هست که اون نیاز به مهارت بیشتری داره و یخورده سخته اونقدر تیزش کنید
موفق باشید

سلام مجدد
آقا عکس چاقو تیزکن دقیقا همینه:

راستی اینقدر هم ناشی نیستم . به همون روشی که گفتی دقیقا قسمت بدون دندونه رو تیز کردم ولی کامل کند شد. البته چون من تا حالا چاقویی که موی دست رو به راحتی بزنه نداشتم تجربه تیز کردن تا این حد رو هم ندارم.حالا واقعا امکان داره به اندازه اولش تیز بشه طوری که راحت موی دست رو بزنه؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-09 02:24 PM

(2014-07-09 02:20 PM)tactirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
آقا عکس چاقو تیزکن دقیقا همینه:

راستی اینقدر هم ناشی نیستم . به همون روشی که گفتی دقیقا قسمت بدون دندونه رو تیز کردم ولی کامل کند شد. البته چون من تا حالا چاقویی که موی دست رو به راحتی بزنه نداشتم تجربه تیز کردن تا این حد رو هم ندارم.حالا واقعا امکان داره به اندازه اولش تیز بشه طوری که راحت موی دست رو بزنه؟
مهندس جان حتی تیزکن ویکتورینوکس هم به تنهایی تا اون حد تیز نمی کنه.بهترین راه برای تیزکردن در اون حد پرداخت نهایی با چرم و پولیش ریز ، بعد از تیز کردن اولیه با سنگ هست.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2014-07-09 10:13 PM

سلام دوستان

خدمت دوستان

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-09 11:05 PM

روش پرداخت با چرم(Leather stropping) یه روش قدیمیه که در اصل برای دوباره منظم کردن لبه چاقو یا تیغ استفاده می شه.هنوزم خیلی ها سلمانی های قدیم رو یادشون میاد که تیغشون رو روی تسمه چرمی آغشته به یک ماده ساینده خیلی ریز مثل اکسید کروم می کشیدن تا دوباره مثل روز اول بشه.شما می تونی یه مقدار پولیش زبر مخصوص ماشین رو روی چرمی که روی تخته فیکس شده بمالید و بعد از تیز کردن چاقو لبه های اونرو کاملا پرداخت کنید.
برای آشنا شدن بیشتر این لینک رو ببینید:

و