شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-04-02 12:47 AM

(2012-04-01 11:23 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند گرفتی آقا مانی ؟

جنس دسته از شاخ گوزن یا با شاخ گوزن روش کار شده ؟
95 تومان گرفتم آقاجون جون
دو طرف دسته روی آلیاژ فلزی لایه ای از شاخ گوزن کار شده .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - wolfer - 2012-04-02 03:25 PM

سلام بر دوستان
چاقوی پرتابی چه تفاوتی با سایر چاقو ها دارد؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - sadra9496 - 2012-04-02 04:31 PM

ولفر عزیز چاقوهای پرتابی در رشته های رزمی استفاده میشه که ویژگی های خاصی داره.من تعدادی از ویژگیهاش رو میگم.
باید دسته کوتاهتر از تیغه داشته باشه چون در هنگام پرتاب تیغه در دست قرار میگیره نه قبضه چاقو و همچنین قبضه سبک باشه .علت سبکی این هست در پرتاب چاقو با یه دور خاص نباید بچرخه.یعنی در طی یک مسیر 70 80 درصد طول مسیر تیغه به سمت جلو هست و همین امر چاقو رو هدایت میکنه و احتمال برخورد سر چاقو با هدف رو افزایش میده.
تیغه و دسته یک تیکه از فولاد خشکه هستند تا در زمان برخورد حالت ویبره در چاقو ایجاد نشه و موجب کاهش نفوذ چاقو و احیانا کنده شدن اون از هدف نشه.
فرم تیغه هم بسیار متقارن هست و دو لبه میباشد.ولی در لبه جلویی چاقو نازک و به سمت دسته کلفت میشود.این افزایش ضخامت موجب میشه چاقو به سمت نوک وزن بگیره و بهتر به هدف بشینه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - wolfer - 2012-04-02 04:51 PM

(2012-04-02 04:31 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولفر عزیز چاقوهای پرتابی در رشته های رزمی استفاده میشه که ویژگی های خاصی داره.من تعدادی از ویژگیهاش رو میگم.
باید دسته کوتاهتر از تیغه داشته باشه چون در هنگام پرتاب تیغه در دست قرار میگیره نه قبضه چاقو و همچنین قبضه سبک باشه .علت سبکی این هست در پرتاب چاقو با یه دور خاص نباید بچرخه.یعنی در طی یک مسیر 70 80 درصد طول مسیر تیغه به سمت جلو هست و همین امر چاقو رو هدایت میکنه و احتمال برخورد سر چاقو با هدف رو افزایش میده.
تیغه و دسته یک تیکه از فولاد خشکه هستند تا در زمان برخورد حالت ویبره در چاقو ایجاد نشه و موجب کاهش نفوذ چاقو و احیانا کنده شدن اون از هدف نشه.
فرم تیغه هم بسیار متقارن هست و دو لبه میباشد.ولی در لبه جلویی چاقو نازک و به سمت دسته کلفت میشود.این افزایش ضخامت موجب میشه چاقو به سمت نوک وزن بگیره و بهتر به هدف بشینه

ممنون از توضیحاتتون . اگه ممکنه عکسی از این مدل از چاقو ها قرار بدید( چون میخواستم به یه چاقو ساز بگم برام بسازه)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Saeed.black ops - 2012-04-02 05:36 PM

آقا سلام دوباره بعد از مدتي طولااااااااااااااني.
والا اينقده سرمون شلوغه اصلأ وقت نداريم شكار بريم چه برسه به سايتش !!
ولي جاي شما خالي 13 به در رفتيم ماهيگيري يكمي صفا كرديم
راستي در مورد كارد پرتابي بگم كه اين مدل كارد ها بايد شكلي موزون و شبيهه يه لوزي كه يه طرفش درازتره باشن.ثانيأ تهش يه پارچه ريش ريش شده از جنس ترجيحأ ابريشم باشه كه خوب به سمت هدف هدايت بشه.انداختنش هم تمرين زيادي لازم داره.چون خودم رزمي كار ميكردم با اينا هم كار ميكردم.
اگه هدفت فقط پرتاپ يه چيزيه كه كاشته بشه , بهترين چيز شورايكن( ستاره پرتابي نينجا) هست كه هر جوري بندازي ميره تو هدف. اما اگه كارد ميخاي بهتره از فروشگاه لوازم رزمي بخري كه هم استاندارده هم قيمتش مناسبه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - sadra9496 - 2012-04-04 01:03 AM

دوست عزیز به نظرم خریدش بهتره.چون تقارن توش خیلی مهمه
[تصویر: large_3.jpg]

[تصویر: large_9.jpg]

[تصویر: medium_15.jpg]

[تصویر: assassin-knife.jpg]

اینم یه مدل حرفه ای ولی واقعا کار باهاش سخته.من که از پس پرتاب این یکی تو باشگاه بر نیومدم
[تصویر: images.jpg%D8%A7%D8%AA%D9%84%D8%B2%D8%A7.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorjimahalle - 2012-04-06 07:45 PM

سلام .این چاقوهایی که شما عکسش رو گذاشتین ادم دلش نماد باهاش کاری بکنه .فقط باید نگاش کنی حال کنی.من زیاد چاقو بازی نمیکنم.چاقو فقط تیز و خوش دست باشه که بشه سر شکار رو برید کافیه واسم.چندتایی چاقو دارم ولی نه در حد مال شماها.اون اولی از چب که دستش زرده سوگلی منه که واقعا در حد تیغ ریش تراش تیز میشه و یارو یاور همیشگی من در شکاره.باهاش سر حیوونای زیادی رو بریدم که اینجا نمیشه گفت.دومی هم دستسازه که کار دوستمه . هدیه هست سومی رو هم الان 15 ساله که دارم با تیغه استیل به معنای واقعی .چهارمی هم دستسازه و کار همون دوستمه.اخری هم یه چاقوی چینیه هدیست.که نگرش داشتم استفاده هم نکردم[تصویر: 13337281412.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - choliche - 2012-04-06 10:18 PM

سد محمد اون چاقويي هديه دوستت واقعا چاقوه اگه جنسش خوب باشه مخصوص شكاره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - wolfer - 2012-04-07 07:16 AM

(2012-04-04 01:03 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز به نظرم خریدش بهتره.چون تقارن توش خیلی مهمه
[تصویر: large_3.jpg]

[تصویر: large_9.jpg]

[تصویر: medium_15.jpg]

[تصویر: assassin-knife.jpg]

اینم یه مدل حرفه ای ولی واقعا کار باهاش سخته.من که از پس پرتاب این یکی تو باشگاه بر نیومدم
[تصویر: images.jpg%D8%A7%D8%AA%D9%84%D8%B2%D8%A7.jpg]
ممنون از پاسختون . دوتا سوال داشتم یکی این که اینا رو کجا میشه تهیخ کرد دوم این که به جز نینجتسو در چه رشته های دیگه پرتاب چاقو وجود داره؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - sadra9496 - 2012-04-07 11:09 AM

دوست عزیز لوازم ورزشی فروشی های درست حسابی دارن.خود باشگاه ها هم برای فروش میارن

تمامی رشته های رزمی چینی که روش رزم با وسیله وجود داره از این وسیله استفاده میکنن
کانگ فو توآ
ووشو
تایچی چوان
و ....