شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - romin - 2014-07-17 12:31 AM

قیمت نسبت به کار بالا به نظر می رسه .برندهای خوبی هستند که تیغه های مرغوبی دارند در رنج همین قیمت .بهر حال صلیغه ای هست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tirazhe - 2014-07-17 09:35 AM

حالا اين 150 تومن چقدرش هزينه متريال هست چقدرش دست مزد؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-17 10:18 AM

(2014-07-17 12:31 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت نسبت به کار بالا به نظر می رسه .برندهای خوبی هستند که تیغه های مرغوبی دارند در رنج همین قیمت .بهر حال صلیغه ای هست
دوست عزیز به هر حال کار خوب که دست ساز هم باشه قیمت بالایی هم داره. من کار این دوستمون رو از نزدیک ندیدم ولی اگر جنس تیغه هم مثل خود کار خوب باشه، این قیمت میارزه.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-07-17 10:29 AM

چند نكته عرض مي كنم كه شايد ارتباط مستقيم و 100% با اين تاپيك نداشته باشه ولي مرور كردن آنها هم خالي از لطف نيست:
1-با ديدن عكس نمي توان به كيفيت پي برد بنابراين قيمت گذاري هم از روي عكس چندان منطقي به نظر نمي رسد چرا كه اين چاقو خارجي نيست و توسط بازرگان هاي ديگري هم عرضه نشده است كه مثلا مانند فلان مدل باك قيمت آن مشخص باشد.
2- عوامل تعيين كننده قيمت خود سازنده است و نمي توان گفت كه بهاي تمام شده چقدر است و شما بايد فلان قدر سود بگيري بلكه استقبال خريدار و رضايت فروشنده قيمت نهايي را تعيين مي كند.
3-شما دوست عزيز رهاور 67 يا چاقوسازي دانش:
ظاهرا محصولات شما حاكي از دقت و كيفيت است و ممكن است براي ساخت اين چاقوهاي سفارشي از ابزار مدرن و متريال گران قيمت استفاده كرده باشيد و در نهايت قيمت تمام شده بالا باشد ولي پيشنهاد من اين است كه براي شروع كار و معرفي كالا از سود صرف نظر كنيد كه ان شاء الله تبديل به يك برند جهاني شويد

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2014-07-17 10:33 AM

(2014-07-17 09:35 AM)tirazhe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوستان خواهش میکنم اینطوری راجع به یک کار قضاوت نکنید . چرا باید خیلی راحت هر جنس بنجلی که از چین میرسه از دست هم بقاپیم ، سر اصل و فرع بودنش با هم کل کل کنیم ، تا آخرش پول بیشتری به جیب آقای بر گریلز یا چینی ها بره و هیچوقت هم از خودمون نپرسیم این چاقوی من چقدر متریال برده و .......
من منظوری به سوال شما دوست عزیز آقای تیراژه ندارم ، فقط خوشحال شدم شما این بحث رو پیش کشیدید .
من از همه عزیزان خواهش میکنم با تولید کننده های ایرانی مهربانتر برخورد کنیم ، این دوست عزیز هم فقط عکسی از کارش گذاشته بود بهتره راجع به هنر و مهارت ساخت و طرح اون نظر بدیم و بررسی اش کنیم . با تشکر از همگی دوستان

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-17 10:43 AM

(2014-07-17 10:33 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-17 09:35 AM)tirazhe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوستان خواهش میکنم اینطوری راجع به یک کار قضاوت نکنید . چرا باید خیلی راحت هر جنس بنجلی که از چین میرسه از دست هم بقاپیم ، سر اصل و فرع بودنش با هم کل کل کنیم ، تا آخرش پول بیشتری به جیب آقای بر گریلز یا چینی ها بره و هیچوقت هم از خودمون نپرسیم این چاقوی من چقدر متریال برده و .......
من منظوری به سوال شما دوست عزیز آقای تیراژه ندارم ، فقط خوشحال شدم شما این بحث رو پیش کشیدید .
من از همه عزیزان خواهش میکنم با تولید کننده های ایرانی مهربانتر برخورد کنیم ، این دوست عزیز هم فقط عکسی از کارش گذاشته بود بهتره راجع به هنر و مهارت ساخت و طرح اون نظر بدیم و بررسی اش کنیم . با تشکر از همگی دوستان
دم شما گرم کامران خانKhansariha (8)
دوستان اگر تاریخچه شرکتی مثل باک رو مطالعه بفرمایید و ببینید چطور یه آدم معمولی که از یک انباری و ساخت چاقو با سوهانهای فرسوده شروع کرده بنیانگذار یکی از برترین برندهای چاقو شده متوجه می شن ما با صنعتگرمون چه طور برخورد می کنیم و اونا چطور!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2014-07-17 10:58 AM

برای ساخت اکثرا از فنر استفاده میکنیم اگه مشتری بخواد از هر جنسی اگه موجود باشه و بشه پیداش کرد براش درست میکنیم و مشکلی از این بابت نیست

فکر کنم چاقوهای خارجی بیشتر کار ساختشون رو دستگاه انجام میده ولی ما همه کار ساخت رو با دست انجام میدیم(اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیحش بکنن )

چاقو ها سود چندانی نسبت به کاری که روش انجام میدیم و زمانی که صرف ساخت میشه ندارن

الان در شهرهای دیگه برا چاقو فروشی مجوز نمیدن و خود زنجان هم برخورد بدی با چاقو فروش ها میکنن و محدودیت گذاشتن و چاقو سازها هم رفتن سراغ چاقو فروشی و کارهای دیگه و چاقو فروش ها هم دارن ظروف مسی و ملیله و چیزهایی که به چاقو ربط نداره میفروشن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alirezabbe - 2014-07-17 06:32 PM

سلام به همگی

حالا که بحث چاقوهای ایرانی داغ شد حیف ام اومد شرکت نکنم .
چند روز پیش جناب Rahvar 67 عکسی از یکی از محصولاتشون گذاشتن که همون اوا متوجه شدم از روی یه مدل امریکایی یعنی Tom Brown Tracker ساخت T.O.P.S ساخته شده برای همین از ایشون قیمت رو جویا شدم که اعلام کردن و رقم بالایی هم بود البته مدل امریکاییش هم جزو چاقو های گرون قیمت محسوب میشه چیزی در حدود 200 دلار به همراه غلاف از جنس Kydex .

نمونه ساخته شده توسط ایشون :

[تصویر: viewer.php?file=93096998382676734118.jpg]

یکی از نمونه های امریکایی : ( Tracker T3 ) که بزرگترین مدل سری Tracker می باشد با تیغه 5 اینچ . که ابعاد نمونه ساخت ایشون هم تقریبا همین اندازه است .

[تصویر: 92vhymfk8dqfgquw20m7.jpg]

[تصویر: rzyqtszmnjb72w8asems.jpg]

[تصویر: 55jnbc48v4qtzxzgbq63.jpg]

مشخصات :
Blade Length: 5 1/2"
Cutting Edge: 5"
O/A Length: 10 1/4"
Blade Steel: ATS-34 Stainless Steel
Blade Color: Black Traction Coating
Handle Material: Black Linen Micarta®
Sheath: Kydex With Two Rotating Steel Spring Clips
Weight: 13.2 oz.
Handcrafted in the USA

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته این مدل در سایز ها و طرح های مختلف عرضه میشه و حتی چند نوع جنس تیغه متفاوت داره در واقع تنوع محصول حتی در یک مدل هم زیاده تا مشتری قدرت انتخاب داشته باشه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 61djEffeBzL.jpg]

وقتی آدم از روی عکس آدم این دو را مقایسه میکنه نمونه امریکایی ضاهر بسیار جذاب تری داره ( بدون توجه به مشخصات ) و این در حالیه که نمونه امریکایی هم دست سازه ! ...
در واقع TOPS یه کمپانی بزرگ نیست و فقط یه کارگاه در مقیاس متوسطه که کارد و چاقو های با کیفیتی در حد کاربری های نظامی تولید میکنه .

ما توی زنجان تیغه های خوبی تولید میکنیم و دانش ساخت این قبیل ابزار از گذشته های دور توی زنجان وجود داشته و در سطح جهانی معروفه ولی برای رقابت تو بازار باید صنعتی تر کار کرد و از ابزار و روش های مدرن استفاده کرد تا محصول نهایی بتونه نظر مشتری ها رو جلب کنه . اگه توی زنجان هم چنین کاری رو انجام بدیم قطعا ما هم میتونیم یه برند جهانی یا حداقل ملی رو داشته باشیم .

در کل اگه کیفیت بالا باشه و قیمت هم مناسب باشه که لازمه اش صنعتی شدنه ماهم دوست داری جنس ایرانی بخریم . Khansariha (215)Khansariha (219)
عکس نمونه ساخت جناب Rahvar67 که تو پست قبل درست نیومده بود .

[تصویر: pfp2gczqannmmj2okqvn.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2014-07-17 07:02 PM

ممنون از شما

این T.O.P.S رو عکسشو داده بودن و براشون ساختیم
البته این عکس قبل اینکه رنگ تیغ رو سیاه بکنیم و کارهایی نهایی شو انجام بدیم گرفتم

[تصویر: 90744641570555899627.jpg]

تو زنجان تولید صنعتی چاقو رو نمیزارن چرخش بچرخه
یکی از چاقو سازها تولید صنعتی چاقو رو شروع کرد بعد 6 ماه برشکست شد ار بس که سنگ اندازی کردن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - esijoon - 2014-07-17 07:15 PM

(2014-07-17 07:02 PM)RAHVAR67 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از شما

این T.O.P.S رو عکسشو داده بودن و براشون ساختیم
البته این عکس قبل اینکه رنگ تیغ رو سیاه بکنیم و کارهایی نهایی شو انجام بدیم گرفتم

[تصویر: 90744641570555899627.jpg]

تو زنجان تولید صنعتی چاقو رو نمیزارن چرخش بچرخه
یکی از چاقو سازها تولید صنعتی چاقو رو شروع کرد بعد 6 ماه برشکست شد ار بس که سنگ اندازی کردن

مجید جان امکانش هست در مورد عملیات هایی که روی فلز انجام میدید مخصوصا فنر هایی که ازشون تیغه میسازید کمی توضیح بدید؟؟؟

عملیات سخت کاری و تیز کردن تیغه و از این حرفا

ممنون از لطفتونKhansariha (8)