شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Counter - 2014-07-26 10:25 AM

(2014-07-22 07:04 PM)Counter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من هم مثل شهاب میخوام به صورت مسافری یه Becker Ka-Bar بیارم ولی مدل BK9، که تیغش 9 اینچه
فک میکنید به خاطر طول زیاد تیغه ممکنه تو فرودگاه درسر ساز بشه؟
ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته اسم دوستمون رو اشتباه دیدم من
Shabab منظور بود، گویا نمیشه پست رو ویرایش کرد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نظرتون در مورد این چیه؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-07-26 01:14 PM

طبق معمول اظهارنظر و وضع قوانین فله ای!! به جای رسیدگی و ساماندهی.یه چیز واردات قانونیش رو ممنوع می کنن و بعد واردات قاچاقش رونق می گیره...در وجود جنس در بازار تفاوتی حاصل نمی شه...ولی در قیمت ها و سودی که به جیب عده خاص میره تا دلتون بخواد تغییر به وجود میاد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2014-07-26 03:37 PM

اون قانون برای یک سال پیش هست.تازه اونم تو ایران که قانون نوشته شده هنوز جوهر امضاش خشک نشده همه قانون را یادشون میره،حالا وای به حال تفسیر به رای کردن ها و گذشتن یک سال از قانون خخخخخخ
و همچنین چون جز گروه 10 کالایی بوده ان زمان ممنوع شده بوده و لازم به ذکر هست که این موارد برای واردات هست نه کالا های همراه مسافر چون مسافر میتوانه بگه وسیله شخصی من هست و برای سود نیاوردم و یا هزار چیز دیگه فقط تنها مشکلی که هست اینه که باید طرف گمرک از ادم های ... نباشه که چشم دیدن بقیه انسان ها را نداره!!!Khansariha (226)
--------------------------------------------------------------------------------
و اما یک سوال مرتبط هم داشتم.
کسی ویکتورینکوس 0.8463 ام3 را جایی دیده؟قیمت دارین؟
[تصویر: 227842488s.jpg]
اون ویکتورینکوس کوچیکه را گذاشتم برای دم دستی.ولی یک چاقو میخواهم برای کیف شرایط استراری!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
(2014-07-22 07:04 PM)Counter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من هم مثل شهاب میخوام به صورت مسافری یه Becker Ka-Bar بیارم ولی مدل BK9، که تیغش 9 اینچه
فک میکنید به خاطر طول زیاد تیغه ممکنه تو فرودگاه درسر ساز بشه؟
برای چاقو تیغه باید زیر 21 سانت باشه وگرنه از لحاظ قانونی ممنوع هست.
که بعضیا به اصطلاح میگن چاقو یک وجب باشه ولی اون اشتباه هست و نباید تیغه بیش از 21 سانت باشه.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Counter - 2014-07-26 04:21 PM

(2014-07-26 03:37 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای چاقو تیغه باید زیر 21 سانت باشه وگرنه از لحاظ قانونی ممنوع هست.
که بعضیا به اصطلاح میگن چاقو یک وجب باشه ولی اون اشتباه هست و نباید تیغه بیش از 21 سانت باشه.Khansariha (256)

ممنون بابت جوابتون
bk9 طول تیغش 22.86 سانت میشه، به نظرتون این 1 سانت و 8 میلیمتر ممکنه دردسر ساز بشه؟!
اینکه حساسیت نشون میدم برای اینه که به هرحال حدود 500 تومن پولشه
اونام سلیقه ای برخورد میکنن و چاقو رو ورمیدارن و میگن به سلامت! دست آدمم به جایی بند نیست

من احتمالا فردا میخوام برم سمت فردوسی اگه اون ویکتورینکوس رو دیدم براتون قیمت میگیرم
راستی اگه قانونی هست که این 21 سانت توش قید شده هم ممنون میشم منبعش رو بگید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2014-07-26 05:21 PM

(2014-07-26 04:21 PM)Counter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون بابت جوابتون
bk9 طول تیغش 22.86 سانت میشه، به نظرتون این 1 سانت و 8 میلیمتر ممکنه دردسر ساز بشه؟!
اونام سلیقه ای برخورد میکنن و چاقو رو ورمیدارن و میگن به سلامت! دست آدمم به جایی بند نیست

من احتمالا فردا میخوام برم سمت فردوسی اگه اون ویکتورینکوس رو دیدم براتون قیمت میگیرم
اگه بخواهد گیر بده روی 20 سانتش هم گیر میده چه برسه به بیشتر از 21Khansariha (367)
کلا یک بدبختی که ایران درگیرش هست همین تفسیر به رای ها و عمل کردن با سلیغه شخصی هست،2 سال پیش من با مامور گمرک یکی از مرز ها هی بحث میکردم و متن سریح قانون گمرک را براش میخواندم ولی طرف قبول نمیکرد!!!Khansariha (360)
اگه قیمتش بالاست بهتون پیشنهاد میکنم ریسک نکنید،یا یک چاقو ارزان تر انتخواب کنید و یا اصلا از خود همین ایران خودمون یک چاقو خوب تهیه بکنید به عنوان مثال همون ویتکورینکوس مدل One Hand 0.8413.M3 را داره که قیمتشم باید حدود 100 باشه.و تیغه اش هم باید حدود 11 سانت باشه،و یک جا برای بسته شدن رو کمربند داره.Khansariha (256)
[تصویر: 13975804305.jpg]
----------------------------------------------------------------------------
قبلا خوانده بودم و متن قانون را ندارم ولی یادمه 21 سانت ذکر شده بود.Khansariha (226)
تازه همون 10 سانت هم میتوانه برای شکار،ماهیگیری و طبیعت نوردی راحت کار را راه بندازه فقط به شرطی که جنسش خوب باشه.در کل صحبتم این هست که میشه چاقو مناسب در خود ایران تهیه کرد و لازم نیست برای اوردنش از خارج ریسک بکنید.Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-07-26 05:33 PM

(2014-07-26 03:37 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی ویکتورینکوس 0.8463 ام3 را جایی دیده؟ قیمت دارین؟
[تصویر: 227842488s.jpg]
اون ویکتورینکوس کوچیکه را گذاشتم برای دم دستی. ولی یک چاقو میخواهم برای کیف شرایط استراری!

سلام محراب جان. دو ماه پیش تورج موجود داشت که بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ بود، دقیق یادم نمیاد... Khansariha (8)
البته شرمنده فکر کنم تیغه ی اصلیش one hand نبود...

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Counter - 2014-07-26 07:45 PM

(2014-07-26 05:21 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-26 04:21 PM)Counter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون بابت جوابتون

اگه بخواهد گیر بده روی 20 سانتش هم گیر میده چه برسه به بیشتر از 21Khansariha (367)
کلا یک بدبختی که ایران درگیرش هست همین تفسیر به رای ها و عمل کردن با سلیغه شخصی هست،2 سال پیش من با مامور گمرک یکی از مرز ها هی بحث میکردم و متن سریح قانون گمرک را براش میخواندم ولی طرف قبول نمیکرد!!!Khansariha (360)
اگه قیمتش بالاست بهتون پیشنهاد میکنم ریسک نکنید،یا یک چاقو ارزان تر انتخواب کنید و یا اصلا از خود همین ایران خودمون یک چاقو خوب تهیه بکنید به عنوان مثال همون ویتکورینکوس مدل One Hand 0.8413.M3 را داره که قیمتشم باید حدود 100 باشه.و تیغه اش هم باید حدود 11 سانت باشه،و یک جا برای بسته شدن رو کمربند داره.Khansariha (256)
[تصویر: 13975804305.jpg]
----------------------------------------------------------------------------
قبلا خوانده بودم و متن قانون را ندارم ولی یادمه 21 سانت ذکر شده بود.Khansariha (226)
تازه همون 10 سانت هم میتوانه برای شکار،ماهیگیری و طبیعت نوردی راحت کار را راه بندازه فقط به شرطی که جنسش خوب باشه.در کل صحبتم این هست که میشه چاقو مناسب در خود ایران تهیه کرد و لازم نیست برای اوردنش از خارج ریسک بکنید.Khansariha (256)

محراب خان شما یه چاقو توی ایران به من معرفی کن که قابلیتهایی که تو این ویدیو هست رو داشته باشه، من همین فردا اول وقت میرم میخرمش

ویدیئو حدود 16 مگابایته، برای کیفیت بهترش اسم ویدیو رو تو یو*توب سرچ کنید پیداش میکنید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - punisherxiii - 2014-07-26 08:14 PM

سلام
محراب جان تو فروشگاه چاره هم موجود دارن البته یکم قیمتاشون زیاده مارک ونگر هستن.توی لینک زیر می تونید ببنیدشون.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2014-07-26 09:11 PM

(2014-07-26 07:45 PM)Counter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب خان شما یه چاقو توی ایران به من معرفی کن که قابلیتهایی که تو این ویدیو هست رو داشته باشه، من همین فردا اول وقت میرم میخرمش

ویدیئو حدود 16 مگابایته، برای کیفیت بهترش اسم ویدیو رو تو یو*توب سرچ کنید پیداش میکنید
سلام
چاقویی فکر نکنم فعلا موجود باشه(چون فعلا احساس نیاز برای همچین کار هایی نبوده)ولی میشه ساخت.
امیدوارم بتوانید چاقو مورد علاقتون را تهیه کنید اما اگه نتوانستید تهیه بکنید و یا نخواستین بهتون پیشنهاد میکنم به تاپیک ساخت چاقو یک سری بزنید و اون جا مشاوره بخواهید،100% استاد کاران با سابقه ایرانی میتوانند چنین چاقویی را با فنر خودرو درست بکنند.و البته به قیمتی به مراتب کمتر از 500 تومن.Khansariha (256)
و اما یک مورد لازم به یاداوری هست و اونم اینه که نباید از سنگینی و طویل بودن تیغه ان چاقو قافل ماند!!! چون اون سنگینی و ان طول بلندش هست که باعث میشه چنین ضرب خوبی داشته باشه،خودم چاقو بزرگ دارم ولی تیزی،ضخامت تیغه و همچنین یک تیکه نبودن دسته مانع انجام ان حرکات میشه.Khansariha (226)
(2014-07-26 08:14 PM)punisherxiii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
محراب جان تو فروشگاه چاره هم موجود دارن البته یکم قیمتاشون زیاده مارک ونگر هستن.توی لینک زیر می تونید ببنیدشون.
سلام
سپاس گذارم،حقیقتش درباره محصولات ونگر زیاد اطلاعاتی در دست ندارم،و چون قبلا تعریف ان مدل ویکتورینکوس را شنیده بودم سوال کردم.اما الان روی مدل های ونگر هم تحقیق میکنم.Khansariha (256)
----------------------------------------------------------------------------------------
هیچ وقت یادم نمیره 2 سال پیش تو عراق یک مدل وسیله چند کاره(اچار و ابزار های مختلفی داشت)دیدم 15 تومن و به هر دری زدم نشد بخرم و دقیقا چند ماه بعدش تهران دیدم بالای 300 تومن.Khansariha (367)Khansariha (290)
در ضمن باید عذر خواهی بکنم در پست قبلیم به جای شکلک Khansariha (60) به اشتباه شکلکKhansariha (360)را گذاشتم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - punisherxiii - 2014-07-26 09:45 PM

محراب جان تا جایی که من اطلاع دارم هر دو مارک الان یکی شدن به هر حال از اساتید هم جویا شوید ولی من دو سال پیش یکی خریدم که تک کاره هستش معمولا کوه و دشت رفتنی اون همراهمه چاقوی تیز و خوش دستی هستش تیزیش هم خوبه از اون موقع هیچ فرقی نکرده البته من مثل اون فیلمی که دوستمون گذاشتن باهاش چوب خورد نکردمKhansariha (214) در مورد اون چاقو هم که دوستمون فرمودن قیمت همون طوری که اخرش میگه 50 دلار هستش و بعدش می نویسه بین 50 تا 80 دلار که با دلار 3200 حساب کنیم میشه 260 تومن ما بالا دستی حساب کنیم میشه حدود 300 .