شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tavab - 2014-09-12 09:35 PM

سلام

راجع بهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که در رابطه با یکی از مارک های کلمبیا هست بگم که :

بانه رفته بودم، دو سه مدل مختلف کلمبیا بود که اینم یکی ازشون بود ولی خوب خدائیشو میگم : من یکی هیچ اعتمادی ندارم که اینا کلمبیا اصل باشند !

شما بری تو سایت های خارجی هم میبینی خیلی قیمت ها بالاتر از این حرفهاست که ایران میگن !

تازه برآورد کنید که دلار چقدر هست ، ریال ما چقدر هست ؟؟

اما : من شبیه این چاقو رو اونجا قیمت کردم فرمودند 25هزار تومن ....( البته اون اره های بالا و پایین رو نداشت) قیافه چاقو که همون چاقو هست ! چیزی که خیلی توجهم رو وقتی دست ش گرفتم جلب کرد سبکی بیش از حدش بود که واقعا مخم سوت کشید .... یعنی فکر کنم اندازه یک دفتر صدبرگ وزنش بود ! این سبکی ش جالب بود ولی براساس اینکه یک مدل کلمبیا دیگه من خریدم ( متاسفانه الان مدل ش در ذهنم نیست ، رفتم خانه می بینم اینجا مینویسم ش) شبیه همین و سنگین دست تر از این 38 هزار تومن بود با احتساب اینکه شما شیراز هستی .... فکر کنم کمی تا قسمتی منطقی نگفته بهت قیمت رو !!!!

اما اگر اصل هست ( که طبعا باید تست کنی اونجا) می ارزه !

راجع به خرید چاقوی باک ، مگر میشه واردش کرد ؟؟؟؟
اما فکر کنم بیشتر هدف ( منهای سلاخی !) خوشگلی و مارک و تو دل برو بودن مطرح هست که اگر اینطور باشه به نظر من انتخاب های خیلی بهتری هم هست که هم قیمت همین هستند و بهتر

یا حق

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alirezabbe - 2014-09-12 11:07 PM

(2014-09-12 09:35 PM)tavab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راجع به خرید چاقوی باک ، مگر میشه واردش کرد ؟؟؟؟
اما فکر کنم بیشتر هدف ( منهای سلاخی !) خوشگلی و مارک و تو دل برو بودن مطرح هست که اگر اینطور باشه به نظر من انتخاب های خیلی بهتری هم هست که هم قیمت همین هستند و بهتر

یا حق

بله میشه گیر آورد ..
مدل های بهتری که همین قیمت هستن چی مد نظرتون هست ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tavab - 2014-09-12 11:31 PM

یعنی شما میتونی وارد کنی از خارج ؟؟؟؟ متوجه نشدم ، گیر آوردن با وارد کردن فرق میکنه

حالا تک و توک من تو گمرک تهران و اینا دیدم بوده ولی خوب چی بگم ... ؟؟؟؟ هوم !Khansariha (399)

هدف تون رو بگید از خرید بهتره اینطور راحت تر میشه نظر داد ولی چیزی که فرض بگیریم شما از خارج بخری و در ایران بشه سیصد هزار تومن( تقریبی البته) اینها نمونه هایی ازش هست »:

ZT100

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Boker Vox Rold

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من خودم به شخصه عین غلاف شمشیر ! به نگهدارنده چاقو حساس هستم !
الان خیلی اوقات دیدم که لبه تیز چاقو بعد مدتی که حمل میشه به دلیل نشست و برخواست های متوالی و فشاری که روی لبه میاد عملا سبب پاره شدن غلاف داخلی و بعد هم پارچه ای چاقو و قمه و ... میشه ( کاری هم به جنس خوب و بدش ندارم ها ؟ چون چاقوی خوب چاقویی هست که ببره ! هرچی جلوش هست)

الان بیشتر محافظ های چاقو یا به سبک پلاستیک فشرده ملاک هست یا مثل قدیم ندیم ها ترکیبی از غلاف فلزی و چوبی ...

به هرحال این مدل باک هم که گذاشتید قشنگه ! به شرطیکه هدف تون مشخص باشه از خریدش ...

یا حق

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - greenliving - 2014-09-14 01:36 AM

(2014-09-12 05:59 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان شاید خندتون بگیره اما توی یک موردی گیر کردم.Khansariha (172)
نمیدانم دسته این چاقو جنسش چیه!!!Khansariha (226)
[تصویر: 14105311882.jpg]
[تصویر: 14105311883.jpg]
خودم قبلا چاقو دسته چوبی و دسته استخوان(یا شاید هم شاخ)داشته ام ولی توی تشخیص این مورد ماندم!!!
رنگش و پرداختش که مثل چوب میمانه ولی مقاومتش اصلا شبیه هیچ چوبی نیست!!!Khansariha (226)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
البته خودم یک حدسی میزنم:و ان هم اینه که دسته استخوانه ولی بسیار خوب پرداخت شده باشه و بعدش به وسطش یکم رنگ(قهوه ای-نارنجی)زده باشن و در اخر هم یک مقدار کمی روغن!!!
نظر دیگران چیست؟

موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

محراب عزیز سلامKhansariha (8)

ما به این متریال میگیم فیبر استخوان!!

چند سال پیش کیلویی 10 هزار تومان بود
این رو به اندازه قبضه میبرن(قطرشون متفاوته بیشترینش 5 میل)
بعد از پرچ پرداخت میزنن جنسشون هم خیلی خوبه اما تو چشم سوراخهای سنگ پر
میشه باید هر چند تا که کار کردی همینطوری که سنگ میچرخه سیم ضرفشویی بگیری رو سنگ
سنگ رو پاک کنه......
قبلا فیبرهای خیلی خوبی بود تو بازار یک جورش بود صدفی پاکستانی بودن و انواع دیگه...........
اما الان مواد اولیه خوب کم پیدا میشه و همه چیز قیمتش نجومی رفته بالا...
شاخ گوزن 180 هزار تومان..........
شاخ غزال(سیاه رنگ مارپیچی) جفتی اگه پیدا بشه 70 هزار تومان.
استخوان شتر کیلویی 10 هزار تومان
آلمنیوم برای دسته 11 هزار تومان
برنج و سنگ وسنباده و چسپ و صابون پرداخت و غیره هم که نزدیکش نمیشه شد اونقدر گرون شده
تازه همشون هم ایرانیه الن سنگ آلمانی اگه پیدا بشه خدا تومن.......
کلا الان عرصه بر قشر چاقو ساز خیلی تنگ شده
و صنعنگر چاقو ساز مجبوره از کیفیت بزنه و گرنه صرفی تو چاقو نمونده.....
با احترام
کوچک شما از زنجان"

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorgen - 2014-09-14 08:53 AM

با سلام
این مدل از باک رو بنده 3 ساله دارم البته مدل زیپر توی این سالها تا امروز تیزش نکردم هر سال هم حدود 8-9 راس گراز سهمش بوده ازش بسیار راضی هستم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ali-karaji - 2014-09-14 03:49 PM

در میان اسباب قدیمی پدربزرگ عزیز اینو پیدا کردم که بادیدن مارک و کشور سازنده بدجور چسبید بدستم ویهو قاطی وسایلم شدKhansariha (72).چاقوش چطوره؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-09-14 04:34 PM

حرف نداره
اوكاپي در اصل آلمان است و پس از اون آفريقاي جنوبي
البته اين جديدا كه روش نوشته آفريقاي جنوبي ، تقلبي و PRC هستند
فقط كافيه كه اون رو به مصقل بكشيد،‌يه گاو رو سر ببريد، پوست بكنيد و خرد كنيد در خلال اين مدت نيازي به تيز كردن نداره
اين هم مدل كودو و ايلند:
[تصویر: 14_14141070088811431.jpg]

[تصویر: 14_14141070088820162.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - greenliving - 2014-09-14 04:48 PM

(2014-09-14 03:49 PM)ali-karaji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در میان اسباب قدیمی پدربزرگ عزیز اینو پیدا کردم که بادیدن مارک و کشور سازنده بدجور چسبید بدستم ویهو قاطی وسایلم شدKhansariha (72).چاقوش چطوره؟

این چاقوی شما اوکاپی است و قدیمی است ساخت آلمان شهر(سولینگن)
کلا چاقوی محشری است و چسپ دستتان خوب وقتی بکار افتاده
اینها کارد شکاری و تیزی هم دارند اصلشان.............
مبارگکتان باشد
فقط اگر یک حلقه بالای اونجایی که دنده ها راه میروند بزارید
کمتر خورده میشوند
از حلقه و لوپ جاسویچی هم میتوانید بهره ببرید....
مثل این تصویر:

البته اینها اصلی نیست
و ما به اسم افریقایی میفروشیم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ali-karaji - 2014-09-14 04:49 PM

چاقوش قیافه نداره ولی تیغه هیولایی داره.با نعلبکی تیزش کردم عجیب تیز شد.
فقط چون اززیرزمین خونه پدربزرگ گرامی پیداش کردم یکم زنگ زدگی داره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mirzaa - 2014-09-20 09:24 PM

سلام خدمت مدیران،اساتید و دوستان بزرگوارم.امروز تقریبا بیش از 100 صفحه از این انجمن انواع کارد های شکاری رو خوندم.
مطالب بسیار عالی بود ولی دسته بندی خاصی نداره.از مدیران و اساتید بزرگ خواهش دارم در صورت صلاح دید ،انجمن ساخت و خرید رو از هم تفکیک کنن .
با تشکر