شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezakabk - 2014-11-12 07:47 PM

سلام دوستای عزیز
یه جای دورافتاده یه بنده خدایی یه چاقوی دست ساز داشت که روش حکاکی شده بود»هرات«و میگفت ساخت هرات افغانستانه و100هزارتومن واسه فروشش قیمت داده بود!بنظرتون با این قیمت ارزش خرید داره؟اصلا اینجور چاقوها از نظر کیفیت چجورین!؟ متاسفانه یادم رفت عکس بگیرم.
من خودم که تاحالا همچین تیغی ندیده بودم!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2014-11-13 12:48 AM

چند هفته قبل حدود ساعت 11 شب و در حالی که باران می بارید حوالی خرم آباد مشغول رانندگی بودم که ناگهان لاستیک عقب ماشینم ترکید . خلاصه به هر دعا والتماسی بود ماشین رو نگه داشتم و شروع به تعویض لاستیک کردم با توجه اینکه جاده شانه خاکی نداشت و میترسیدم ماشینهایی که میان من رو در تاریکی نبینن و باهام تصادف کنند تصمیم گرفتم یک تکه از لاستیک پاره شده رو جدا کنم و چند متر اونطرفتر آتش بزنم تا برای ماشینهای دیگه علامت بشه . خلاصه اینکه با چاقو گربر زیر که همیشه توو ماشین دارم و همیشه هم تیز هست شروع به بریدن لاستیک کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اقا چشمتون روز بد نبینه جوون ما در اوومد نتونستیم یک تکه لاستیک ببریم .علت اصلیش هم فقط اره ای بودن قسمتی از تیغه بود که طول مفید تیغه رو کم میکرد . و البته چند وقت قبل هم هنگام تراشیدن یک تکه چوب با همین چاقو بازم نیم اره ای بودن تیغه با عث میشد که چاقو به چوب گیر کنه و کار کند بشه . خلاصه به عنوان تجربه خدمت دوستان عرض کنم که ما از این تیغه های نیمه اره ای ونیمه صاف یا به اصطلاح serrated خیری ندیدیم و به همه توصیه میکنم هنگام خرید چاقو یا کارد این مساله رو در نظر داشته باشن.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ln 1 - 2014-11-16 06:10 PM

من هم از چاقوهای گربر استفاده میکنم .به نظر میرسه قسمت دندانه ای بیشتر برای بریدن تسمه ها و طنابها کاربرد داشته باشه و لاستیک ماشین از توانش خارجه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-11-28 11:37 PM

نظر دوستان در خصوص چاقوي زير چيست؟ بر روي تيغه آن عبارت ROCKTRAIL نقش بسته است:

[تصویر: 28_14141720623427741.jpg]

[تصویر: 28_14141720623432792.jpg]

[تصویر: 28_1414172062343863.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Zoli - 2014-11-28 11:58 PM

سلام،
از وقتي بچه بودم عاشق اين مدل چاقو بودم واقعا عاشق اين مدل هستم
اگه ابتداي تيغه اون برامدگي رو نداشت و تيغه مثل باقي مدل هاش بود معركه تر هم ميشد(البته ببخشيد من طبق سليقه خودم گفتم)
قيمت رو هم لطف ميكنيد؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-11-29 12:05 AM

اين چاقو سوغات فرنگ است و متاسفانه قيمت آن را نمي دانم و آن كسي هم كه آن را فرستاده است اطلاعاتي در زمينه چاقو ندارد و چون من هم اطلاعات مفيدي از آن در وب بدست نياوردم ، دست به دامان دوستان عزيز شدم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingmkh - 2014-11-29 12:19 AM

ظاهرا از طراحیش به نظر میاد مخصوص ضربه مستقیم و کاری طراحی شده , قبضه برای سر نخوردن از دست هنگام ضربه و تیغه هم برای مستقیم وارد کردن ضربه طراحی شدهKhansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - esmael - 2014-12-06 03:55 AM

جاقوهای گربر که تیغه شون نصفه دندونه داره و قیمتش 25 تا 30 هست رو اصلا نخرین حداقل اونی که من خریدم یک ریال هم نمیارزه داخل جعبه با یه برگه نوشته بود روز اول که مو رو میزد ولی باور کنین یه مرغ باهش سر بریدیم و گوشتشو تکه تکه کردیم دیگه اخر کار باید زور میزدیم حاضر بودم با یه چاقوی 10 تومنی حیدری اونجا عوضش کنم حیفم میاد که تیزش کنم چون از همین یه ذره برش هم شاید بیافته والا همون کارد و چاقوهای ایرونی با این قیمت 20تا30 تومن خیلی بهتر از اینان اگه قیافه ندارن غیرت دارن
تجربه کردم که واسه بیابون دنبال چاقوی مرد باشم که برش داشته باشه نه مثلا مار ک که اونم درجه صدم چینه بعضی اشتباها رو واسه یک بار هم تجربه نکنین چون پولتونو دور ریختین
این چاقوی اقای rezajf از تیپ و مواد ساخته شدش مثل اون قسمت بعد تیغه که روی دسته هست و فلزه بر میاد خیلی کارکن و خوش دست و خوب باشه مبارکت باشه امتحانش کن معلوم میشه چند چنده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - medial - 2014-12-06 02:14 PM

یه چاقو خودم ساختم (فیل کش) آخرشه
یه کم برای تیز کردنش به مشکل برخوردم ول ردیفش میکنم
عکسارا ببین صفا کن:
[تصویر: 20141122_204625.jpg]

نتم نابوده نتونستم بقیه را آپ کنم
بعدا

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ali-karaji - 2014-12-06 07:50 PM

مرد مومن بااین حجمی که آپلود کردی نت من کم آورد بیچاره سرعت پاییناKhansariha (115)