شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2015-01-05 02:05 PM

خير شما بايد كسي رو پيدا كني كه از خارج بخره و براتون بياره . يا شخصا از امارات يا كشور ديگه اي اقدام به خريد كنيد . توجه داشته باشيد كه قيمتهاي كه در سايتهاي سازنده ميبينيد قيمت آمريكا است و اگر در كشورهاي ديگر خريد كنيد كلي هزينه حمل و گمرك و .... بهش اضافه ميشه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-05 02:17 PM

(2015-01-05 02:05 PM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خير شما بايد كسي رو پيدا كني كه از خارج بخره و براتون بياره . يا شخصا از امارات يا كشور ديگه اي اقدام به خريد كنيد . توجه داشته باشيد كه قيمتهاي كه در سايتهاي سازنده ميبينيد قيمت آمريكا است و اگر در كشورهاي ديگر خريد كنيد كلي هزينه حمل و گمرك و .... بهش اضافه ميشه

ولی یکی از بچه های سایت. از سایت شرکت foxخرید کرده بود و بدستش رسیده.خرید از امازون چی.امکانش هست؟
من میخوام bk2بخرم.دوستان لطف میکنید چندتا کلیپ از این کارد قرار بدید.ممنون

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-05 02:23 PM

(2015-01-05 02:05 PM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکی داره از آمریکا میاد قراره برام بیاره .برای همین دیدم بهتره برم سراغ برندای آمریکایی

(2015-01-05 08:59 AM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كارد اولي ka bar اگه مدل bk2 باشه كه بهترين كيفيت رو داره . اما مدلهاي droppoint اون با همون كيفيت تيغه كوچكتر و كوتاه تري دارند .تنها ايراد كاردهايka bar قيمت بسيار بالاي آنها است . با توجه به اينكه گفتيد 70 دلار قيمتشه احتمالا همون مدل drop pointاست . البته اگر از اروپا خريد كنيد قيمت خيلي بالاتر از اين حرفها خواهد بود (مدل droppoint حدود 115 يورو و مدل bk2 حدود 170يورو است .)
كارد دوم رو نميشناسم اما بعيد ميدونم به خوبي اولي باشه.

من رندش کردم .این bk2 که عکسش گذاشتم 65 دلاره
دراپ پوینتش 74 دلاره تو آمازون

[تصویر: 31CU0KKXlNL._SY400_.jpg]

این هم یه مدل معروفه و امتحان پس داده "اسمیت اند وسن" که قیمتش واقعا فوق العادس .فقط 18 دلار ! منتها یکی میگفت به خاطر ظاهرش "ممکنه" بگیرن تو فرودگاه

[تصویر: 21Jp1TsgfPL._SY400_.jpg]
یه سوال دیگه هم دارم از دوستان .این کاردهای شکاری حیدری یا مشابهش رو کجا میشه پیدا کرد تو تهران ؟ گمرک پیدا نکردم

به عنوان چاقوی یدکی و برای کارایی که دلم نمیاد چاقوی خوب استفاده کنم میخوام .احتمالا دستش عوض کنم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2015-01-05 03:31 PM

drop point ارزونتره چون كوچكتر هست . پيشنهاد ميكنم همون beker bk2 رو بخريد . يه كارد عمري هستش . و پشيمون نميشيد .

اين كارد اسميت آدم رو ياد داعش ميندازه Khansariha (400)(مثل نقل و نبات كارد آمريكايي تو دست و بالشونه)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-05 04:33 PM

(2015-01-05 03:31 PM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
drop point ارزونتره چون كوچكتر هست . پيشنهاد ميكنم همون beker bk2 رو بخريد . يه كارد عمري هستش . و پشيمون نميشيد .

اين كارد اسميت آدم رو ياد داعش ميندازه Khansariha (400)(مثل نقل و نبات كارد آمريكايي تو دست و بالشونه)

حتما همین میگیرم .تو آمازون دراپ پوینتش یکم گرونتره که احتمالا سیاست فروششونه .منم همین bk2 رو ترجیح میدم .فقط باید با طناب 3 میل رنگ جیغ یه بافت حجم دار تهش ببافم و آویزون کنم .هم چند متر ریسمان همراهمه همیشه هم دیده میشه کف جنگل .خود کابار یه کیت دسته های رنگی داره منتها 40 دلاره !!!

--------------

راستی اون نارنجیه هم مارکش mora ست .فولاد و ساخت سوءدیه و فوق العاده با کیفیته .تیغه های این چاقوهای light my fire که تو البسکو و منیریه میفروشن رو همین شرکت زده .تو چاقوهای ارزون قیمت طبیعت خیلیا روش قسم میخورن .ولی خب توان bk2 رو نداره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-06 04:56 PM

الان خوندن 165 صفحه رو تموم کردم .یک مشکلی که دیدم اینه که کسانی که مثل من دنبال چاقوی بقا هستن یکم توصیه ها و انتخابهاشون با توصیه های مربوط به کارد شکار قاطی شده .از چاقوی شکار نمیشه برای بقا استفاده کرد .ولی از اکثر چاقوهای بقا میشه به عنوان یه چاقوی شکار معمولی استفاده کرد .

با اجازه من نکته هایی رو برای انتخاب یک چاقوی طبیعت حرفه ای مرور میکنم .چاقوی بقا :

1- باید fixed blade باشه
2- باید full tang باشه
3- فرم پشتش چاقو باید صاف و پهن باشه تا بشه با یک تکه چوب پشتش ضربه زد (بتونینگ)
4- به عقیده اکثریت پشت یا جلوی تیغه چاقو نباید سریشن (اره) و جنگولک بازی داشته باش
5- فقط یک طرفش باید تیز باشه تا یک سری کارها رو بشه بدون ناقص شدن باهاش انجام داد
6-باید رنگش جوری باشه که راحت گم نشه یا انتهاش یه سوراخ داشته باشه که یه بند ترجیحا رنگی ببندی .دلیل استفاده از رنگ نارنجی در گربرها همینه
7- دستش باید یک جنس ضد لغزش باشه و گاردش جوری باشهکه تو کار سنگین اگر هم لیز خورد دست نره رو تیغه
8- سایز تیغش باید بین 10 تا 15 سانت باشه
9- ضخامت تیغه اون باید بالای بالای 3.5 میلیمتر باشه
10- باید غلاف خوبی داشته باشه که نداشته باشه هم میتونیم بدیم درست کنن
11- فرم تیغه ترجیحا دراپ پوینت باشه و مثل خیلی از چاقوهای شکار نیزه ای یا خنجری و سربالا نباشه
12- شبیه سرنیزه نباشه تا براتون دردسر نشه
14- بشه در طبیعت هم تیزش کرد
15 - جوری باشه که دلتون بیاد ازش کار بکشین !

چون من فقط بقا در طبیعت کار میکنم این نکات برام خیلی مهم بودن و آخرش به اون دو تا گزینه اولی که عکسش گذاشتم رسیدم .طبیعتا چون کسی لطف کرده و برام میاره دستم بازتره

ولی با توجه به شرایط موجود به نظرم بهترین گزینه مارکدار و در دسترس تو ایران برای طبیعت ترکیب چاقوهای light my fire به همراه یک "تبر" یا "مچت" خوبه . توصیه میکنم برای این چاقو برین فروشگاه کوهنوردی نیاک تو خیابون ویلا که همه چیزش اصلیه

واسه شکار هم نسبنا مناسب به نظر میرسه چون تیغه بسیار خوب و تیزی داره و به نسبت گربرهای افتضاح عالیه .جوریم هست که اصلا نمیتونن گیر بدن بهش .بخاطر رنگ های جیغش هم اگر گم بشه راحت پیدا میشه

این چاقو در اصل برای دو کار طراحی شده .اول آشپزی و در نتیجه برش گوشت و دوم آتش درست کردن با پره های چوبی که خودتون با چاقو میتراشید و با فایراستیل ته چاقو روشنشون میکنید

حیف که مدل های دیگه mora با تیغه های بلندتر و ضخیم تر تو ایران نیست .تیغه اینها برای کار با چوب طراحی شده و تیز کردنشون هم واقعا راحته .کافیه برید منیریه و یکی رو بگیرید دستتون تا ببینید چند سر و گردن از چاقوهای شکار بالاتره برای طبیعت

من هم اگر موفق نشم این bk2 رو بگیرم انتخاب بعدیم همین کارد mora مدل bushcraft هه .قیمتش از گربر تقلبی هم برام کمتر در میاد و برای مسافرهای اروپا به راحتی قابل تهیه ست

Light my fire

[تصویر: 1028.jpg]

Morakniv bushcraft

[تصویر: Morakniv-Survival-grey(3).jpg]

تنوع رنگیشون خیلی زیاوه تز مشکی و سبز لجنی داره تا سبز فسفری و نارنجی

اینها هم چاقوهاییه که الان دارم .امیدوارم bk2 هم بهشون اضافه بشه .تیراندازیم خوبه و چنتایی تله هم بلدم ولی اهل شکار نیستم .فقط طبیعت گردی میکنم .چند روزه میزنم تو میزنم تو جنگل با اینا .بدون چادر و ...

[تصویر: 2ef18r6.jpg]

این تبره با اینکه ارزونه خیلی کاربردیه .دوست داشتم مچت بگیرم ولی همین تبر 18 هزار تومنی تا الان جواب داده .شب قبلش از پشت تیغه میخوابونمش تو آب تا چوبش باد کنه و در نره.فوق العاده تیزه و تیزم میمونه

ترکیب پیشنهادی من واسه طبیعت ایناس :

1- یه تبر خوب
2- یه چاقوی فیکس با شرایطی که گفتم
3- یه چاقوی تاشو برای کارای دم دستی و بریدن طناب ریسمان

این آخری اگر اره ای باشه مشکلی ایجاد نمیکنه هیچ شاید بهترم باشه .فقط باید بشه یه دستی بشه بازش کرد حتما

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-06 06:14 PM

سلام ارمین جان.اون کارد سنگری دسته چرمه بنظرت کیفیتش خوبه؟چقدر قیمتشه؟اخه منم یکیشو داشتم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-06 06:38 PM

(2015-01-06 06:14 PM)nockdan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ارمین جان.اون کارد سنگری دسته چرمه بنظرت کیفیتش خوبه؟چقدر قیمتشه؟اخه منم یکیشو داشتم

اینو پدرم بهم داده .خودش 30 سال پیش خریده .یه بار نرخ اون سال تبدیل کردم شد 380 تومن الان

Khansariha (226)

حالت عادیش اصلا تیز نبود. چند جا خوندم که این مدل کاردای سنگری اصلی اصولا برای بریدن نیستن و خیلی نباید تیزشون کنیم چون بهش آسیب میزنیم .بیشتر برای فرو رفتن طراحی شدن .ولی با این حال من دادم قشنگ تیزش کردن با دستگاه که باعث شد روکش تیره ش از بین بره و مجبور شدم بدم اون روکش براق روش بزنن .بنظرم برای کاربرد خودش کیفیتش عالیه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-06 06:48 PM

منم یک سال و نیم پیش گرفتم 150تومن دقیقا مثل همین بود .کیفیتش در حد اسمش نبود ولی در کل خوبه.اینا امریکایین.
یکی از دوستان دلش گرفته بودش دادمش به اون.
خودم زاجش زدم.اون غلاف که جیب نداره هم دادم درست کردن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی اون بیضی سبزه چیه کنار انبردست چندکاره؟Khansariha (112)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-06 06:59 PM

این زاج داشت از اول .من اینطوریش کردم
ازش استفاده نمیکنم .چون فقط واسه استفاده ای که براش ساخته شده خوبه .خودش هم میبرد بیابون تا اگه حیوونی بهش حمله کرد و اسلحه کار نکرد بتونه دفاع کنه به این. چاقوی شکارش جدا بود .این به درد کار با چوب یا سلاخی نمیخوره

[تصویر: 20svmv5.jpg]
اصن برای همینه که دنبال خریدن یه چاقوی خوبم
Khansariha (214)