شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-06 07:09 PM

شما میخواید کارد بقاء بگیرید اینم گزینه خوبیه از برندfox
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی اون بیضی سبزه چیه کنار انبردست چندکاره؟
اینم سایز کوچیکش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-06 08:21 PM

(2015-01-06 07:09 PM)nockdan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما میخواید کارد بقاء بگیرید اینم گزینه خوبیه از برندfox

راستی اون بیضی سبزه چیه کنار انبردست چندکاره؟
اینم سایز کوچیکش

یه چاقوی بقای آمریکایی انتخاب انتخاب کردم قراره برام بیارن
چنتا پست قبلتر عکس و مدلش گذاشتم : Kabar bk2
اگر جور نشه هم جایگزین دارم که تو اون پست عکسش گذاشتم

اون سبزه چاقو تیز کنه .ازین سبک چاقو تیز کن ونگر و ویکتورینوسشم میفروشن تو البسکو .چند نفر از دوستان دارن انگار

اینام خوبن .لینکه سایتی که میفروشن دارین ؟ اگه فروشش داخل ایران باشه فرمش خوبه .باید مشخصات دقیقش دید .طول تیغه و ضخامت تیغه و پهنای پشتش
یک ابزار جالب هم پیدا کردم .میشه با چکش و سنگ پشتش کوبید .رسما مرگ نداره .قیمتشم پایینه .بهش میخوره جا داشته باشه در حد تیغ تیز بشه .اینطوری حتی میشه برای شکستن لگن شکار ازش استفاده کرد :))

BAHCO 2448 wrecking knife

[تصویر: 31Co-gU8twL._SY400_.jpg]
شاید چون چاقو محسوب نمیشه و ابزار کاره بشه راحت پیدا کرد یا خودش یا محصول مشابه باکیفیتش رو .چینیش هم ممکنه خوب باشه .فقط جنسش مهمه .قاعدتا تیز کردنشم فوق راحته !

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-06 09:30 PM

اینم لینک سایت

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-06 10:34 PM

(2015-01-06 09:30 PM)nockdan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم لینک سایت

دو تا چیزش با چاقویی که من میخوام تفاوت داره .اول اینکه سریشن داره .حالت اره ای داره یه قسمت تیغه

دومی اینکه kabar فیکه .حالا که امکانش پیش اومده برای خرید اصلی ترجیح میدم 250 بدم و یه ماه صبر کنم ولی دیگه دغدغه چاقو نداشته باشم .خیلی از ما عملا همین مقدار خورد خورد چاقوهای نه چندان خوب میخریم

راستی این چینی ها خودشون مارک اورجینال چاقو نمیزنن ؟ مثلا مثل گوشی هوآوی که گوشی قابل قبولیه .اونام میتونه خوب باشه .قاعدتا قیمتشم پایینتره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-01-07 12:41 PM

survivalknives

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - FMJ - 2015-01-07 01:55 PM

باسلام.
نظربنده : عشق است زنجان خودمووووووووووووون !!!!!!!
اونم با این قیمتا که واسه باک و امثالهم باید بدیم!!!!
باتشکر.
اگه کسی از دوستان عکس از صنایع تیزی سازی استادای بزرگ زنجان رو داره بذاره اینجا تا حالشو ببریم.مرسی

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-07 04:04 PM

(2015-01-07 01:55 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.
نظربنده : عشق است زنجان خودمووووووووووووون !!!!!!!
اونم با این قیمتا که واسه باک و امثالهم باید بدیم!!!!
باتشکر.
اگه کسی از دوستان عکس از صنایع تیزی سازی استادای بزرگ زنجان رو داره بذاره اینجا تا حالشو ببریم.مرسی

اگر اون چیزی رو که ما نیاز داریم بسازن و چاقوهاشون مدرن کنن چرا که نه ! ولی اگه قرار باشه برای یه چاقوی دست ساز که طرحش از رو چاقوی خارجی گرفتم 200 بدم خب 50 میزارم روش آمریکایی میخرم ! کیفیتشم انقدر بالا هست که شرکتش گارانتی مادام العمر کنه .دقیقا هم میدونم با چه کیفیتی .تزیینات قشنگ دسته به چه درد من میخوره وقتی تو جنگل دستم میزاره تو پوست گردو ؟ انقدر چاقوی زنجان آوردن بچه ها که ببینم 99% به درد استفاده واقعی نمیخوره .از دسته تا تیغه پر از ایراده

الانم برین زنجان اکثر چاقوها یا تزیینی هستن یا بیشتر به درد اراذل و اوباش میخورن تا شکارچی و طبیعت گرد ... همین تک و توک کارد شکاری رو هم زحمت میکشن درست میکنن جوریه که مواد اولیه و زحمتشون رو حروم میکنن فقط

نمیرن یه سرچ بکنن .یکم تحقیق کنن .یکم ببینن نیازای مشتری جیه .چکیده همین فروم رو بخونن کافیه حتی .وقتی انقدر شل هستن اکثرشون منم میرم جنس خارجی میخرم .حالا یا چینی یا آمریکایی

اگر واسه قاب کردن نخواین چاقو رو تنها چاقویی که ارزش خرید داره تو زنجان امثال حیدریه اونم بخاطر قیمت و کاربردی بودن

همین bk2 از پر فروش ترین چاقوهای دنیاس .طرحشم سادس .تو زنجان کسی تا الان اومده از رو این بسازه ؟ الان همین بخوان تک برای من بسازن زیر 300 نمیگیرن ازم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2015-01-07 04:05 PM

من یه مدل باک 110 دارم . درسته کیفیت خیلی بالایی داره اما وقتی با کارد زنجان مقایسه اش میکنم میبینم خداییش ارزش چهار پنج برابر قیمت رو نداره .یعنی قیمتش بالاست فقط چون آمریکاییه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-01-07 04:12 PM

این یه چاقوی خیلی مناسب برای شکاره از ویکتورینوس .ونگر هم مشابهش رو داره فکر میکنم

تیغه عالی داره که قفل میشه
سایزش بزرگه
دسته خوش دست و ارگونومیک داره
اره استخوان/چوب داره (این مدل چوبه)
تیغه مخصوص برای پاره کردن شکم داره
در بازکن و پیچ گوشتی و سوزن صحرایی داره
موچین (واسه درآوردن خار و براده)

[تصویر: 1zpqfia.png]
(2015-01-07 04:05 PM)shabab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه مدل باک 110 دارم . درسته کیفیت خیلی بالایی داره اما وقتی با کارد زنجان مقایسه اش میکنم میبینم خداییش ارزش چهار پنج برابر قیمت رو نداره .یعنی قیمتش بالاست فقط چون آمریکاییه

چاقوی خوبم پیدا میشه حتما منتها باید رفت زنجان گشت
وگرنه سفارش دادن یه طرح خاص اصلا صرفه نداره .پایینترین قیمتی که تا حالا واسه چاقوی سفارشی بدون تزیینات و جلد بهم گفتن 150س .بیشتر بحث اینه که اون فرمی و مشخصاتی که بعضی از ما میخوایم توشون پیدا نمیشه به این راحتی .من دو سال پیش رفتم .شاید الان سیستم فرق کرده
اسم این چاقویی که عکسش گذاشتم :
victorinox hunter
مدل های دیگه هم داره.مثلا با دسته زرد لاستیکی
به قول یکی از دوستان همین تاپیک چاقوی شکار همین که تیز باشه و تیز هم بمونه کافیه .چاقوی طبیعته که قصه و ماجرا داره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - cacciatore - 2015-01-07 09:54 PM

(2015-01-07 04:12 PM)arming نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این یه چاقوی خیلی مناسب برای شکاره از ویکتورینوس .ونگر هم مشابهش رو داره فکر میکنم

تیغه عالی داره که قفل میشه
سایزش بزرگه
دسته خوش دست و ارگونومیک داره
اره استخوان/چوب داره (این مدل چوبه)
تیغه مخصوص برای پاره کردن شکم داره
در بازکن و پیچ گوشتی و سوزن صحرایی داره
موچین (واسه درآوردن خار و براده)

[تصویر: 1zpqfia.png]
[quote='shabab' pid='220286' dateline='1420634114']

یه رنگ دیگه این چاقو سبز تیرست که من از نمایندگیش تو الماس ایران خریدم 140 تومن و واقا عالیه و هنوز چاقو به این خوبی نداشتم , با اینکه یه گربر اصل هم دارم اما این یه چیز دیگست