شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-13 10:22 PM

[تصویر: 00.jpg]
آخرین کاردهایی که خریدم. کابار حدودا یک ماه پیش از مغازه به قیمت 250. تو نت چند نفر حدود 300 می فروشند. باک 120 از سایت یابان کمپ به قیمت 320 با ارسال رایگان تو ایسام یکی داره بالای 400 می فروشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-14 07:15 PM

سلام. میشه لینک خرید رو بدید من هرچی گشتم پیدا نکردم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-05-14 07:37 PM

(2015-05-14 07:15 PM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته اگه یه چیزی میخواین که همه جوره تو کوه و بیابون باهاتون راه بیاد یه سرنیزه M9 Ontario بخرید.چون اینا چاقو و کارد هستن و برای کار های سنگین کوه و بیابون ساخته نشدن.سرنیزه همه جوره باهاتون راه میاد.
البته این کارد kabar هم که هست تاکتیکاله.جنسش عالیه اما کلاسش با سرنیزه فرق داره و مثل سرنیزه نمیتونه کار کنه.
موفق باشید Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-14 08:47 PM

(2015-05-14 07:37 PM)alitker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-14 07:15 PM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)

البته اگه یه چیزی میخواین که همه جوره تو کوه و بیابون باهاتون راه بیاد یه سرنیزه M9 Ontario بخرید.چون اینا چاقو و کارد هستن و برای کار های سنگین کوه و بیابون ساخته نشدن.سرنیزه همه جوره باهاتون راه میاد.
البته این کارد kabar هم که هست تاکتیکاله.جنسش عالیه اما کلاسش با سرنیزه فرق داره و مثل سرنیزه نمیتونه کار کنه.

ممنونم . دنبال یه کاردی میگردم که قیافه خلاف نداشته باشه.مثلا همین باک 120 خیلی کارد خوبیه ولی قیافه اش خلافه.
اگه چیزی سراغ دارید که تو ایران بشه خرید ممنون میشم که راهنماییم کنید.مثلا این کارد رو خیلی خوشم اومد ولی تو فکر نمیکنم تو ایران باشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-14 09:50 PM

کارد بنچ میدی که لینک دادید 177 دلاره و اگه تو ایران هم باشه نزدیک یک میلیون قیمتش خواهد بود. باک 120 قیافه خلافی نداره فقط کمی سایزش بزرگه. سرنیزه ام 9 هم دارم ولی ممکنه سلاح سرد جنگی حساب بشه و دردسر ساز بشه برا همین کارد معمولی برای استفاده بهتره. اگه برای استفاده می خواهید و نه جمع آوری همین گربر چینی ها بعضی مدل هاس مناسب هست. قیمتش هم منطقی تره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-14 11:35 PM

(2015-05-14 09:50 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کارد بنچ میدی که لینک دادید 177 دلاره و اگه تو ایران هم باشه نزدیک یک میلیون قیمتش خواهد بود. باک 120 قیافه خلافی نداره فقط کمی سایزش بزرگه. سرنیزه ام 9 هم دارم ولی ممکنه سلاح سرد جنگی حساب بشه و دردسر ساز بشه برا همین کارد معمولی برای استفاده بهتره. اگه برای استفاده می خواهید و نه جمع آوری همین گربر چینی ها بعضی مدل هاس مناسب هست. قیمتش هم منطقی تره.

بله بنچ مید گرونه ولی عاشقشم. چاقوهای چینی و درجه دو حقیقتش به دلم نمیشینه.چند تا چاقوی فولدینگ نایف خوب دارم ولی دنبال یه چاقو فیکس بلید با پدر مادر هستم برای طبیعت گردیای چند روزه که بشه همه کار از خرد کردن گوشت تا نصف کردن کنده رو انجام بده و در ضمن وقتی دستم میگیرمش شبیه رامبو نشم . :)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-05-14 11:35 PM

همه چی بستگی به مکان و نحوه استفاده داره
اگه برای کار های سبم و معمولی میخواین همین گربر چینی ها خوبن
اگه برای کار های متوسط و نیمه سنگین وسنگین میخواین همین کارد تاکتیکال کابار یا باک 120 و انواع مذل های باک مناسبه
اگه برای کار های خیلی سنگین میخواین باید M9 بخرین که همه جوره باهاتون راه بیاد و همه کارم میشه باهاش کرد از کار های خیلی سبک گرفته تا کار های خیلی سنگین.اگرم هیچکدوم از این مدل ها براتون مناسب نیست با توجه به طیف مصرف و اندازه و شکل مورد نیاز بدین یکی براتون بسازن با بالا ترین کیفیت ممکن.
من خودم گربر چینی گرفتم و کارمو راه میندازه.قصد خرید یه M9 هم دارم.چیزی که میخرید باید ترکیبی باشه تا همه نیاز هاتونو برطرف کنه این اشتباهه که از یه وسیله انتظار هر کاری رو داشته باشد
البته با توجه به توضیحاتی که شما دادید بهترین انتخاب M9 هست اما باید با سرنیزه بودنش بسازین

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-14 11:42 PM

(2015-05-14 11:35 PM)alitker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه چی بستگی به مکان و نحوه استفاده داره
اگه برای کار های سبم و معمولی میخواین همین گربر چینی ها خوبن
اگه برای کار های متوسط و نیمه سنگین وسنگین میخواین همین کارد تاکتیکال کابار یا باک 120 و انواع مذل های باک مناسبه
اگه برای کار های خیلی سنگین میخواین باید M9 بخرین که همه جوره باهاتون راه بیاد و همه کارم میشه باهاش کرد از کار های خیلی سبک گرفته تا کار های خیلی سنگین.اگرم هیچکدوم از این مدل ها براتون مناسب نیست با توجه به طیف مصرف و اندازه و شکل مورد نیاز بدین یکی براتون بسازن با بالا ترین کیفیت ممکن.
من خودم گربر چینی گرفتم و کارمو راه میندازه.قصد خرید یه M9 هم دارم.چیزی که میخرید باید ترکیبی باشه تا همه نیاز هاتونو برطرف کنه این اشتباهه که از یه وسیله انتظار هر کاری رو داشته باشد
البته با توجه به توضیحاتی که شما دادید بهترین انتخاب M9 هست اما باید با سرنیزه بودنش بسازین

ممنون از راهنماییتون. منظورتون از اینکه باید با سرنیزه بودنش بسازم چیه ؟ بجز مشکل قانونیش مشکل دیگه ای هم داره ؟ مثلا تیز کردنش یا نگهداریش ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-14 11:44 PM

m9 علاوه بر سر نیزه بودن که ممکنه دردسر بشه و ظاهر نامتعارف و نظامیش سنگین هست و کلا زیاد زیبا نیست و کلا زیادی خشن هست من ار ایسام حدود 300 گرفتم و الانم موجود هست ولی اگه قرار بود بین اون و کابار و باک انتخاب کنم مسلما انتخاب آخرم سرنیزه بود. من یک کارد سنگری کهنه و قدیمی ژاپنی دارم که تو طبیعت فقط از اون و یک چند کاره سوئیسی استفاده می کنم. البته لایت مای فایر آتش زنه دار و باهکو هم دارم. گاهی برای پیک نیک خانوادگی و غذا درست کردن تو طبیعت از باهکو استفاده می کنم.
در ضمن اگه با وسیله می رید و پیاده روی زیاد و محدودیت حمل وسیله ندارید به نظرم داشتن یک تبر در کنار چاقوی سبک بهتر و کارامدتر از چاقوی سنگین هست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-14 11:49 PM

(2015-05-14 11:44 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
m9 علاوه بر سر نیزه بودن که ممکنه دردسر بشه و ظاهر نامتعارف و نظامیش سنگین هست و کلا زیاد زیبا نیست و کلا زیادی خشن هست من ار ایسام حدود 300 گرفتم و الانم موجود هست ولی اگه قرار بود بین اون و کابار و باک انتخاب کنم مسلما انتخاب آخرم سرنیزه بود. من یک کارد سنگری کهنه و قدیمی ژاپنی دارم که تو طبیعت فقط از اون و یک چند کاره سوئیسی استفاده می کنم. البته لایت مای فایر آتش زنه دار و باهکو هم دارم. گاهی برای پیک نیک خانوادگی و غذا درست کردن تو طبیعت از باهکو استفاده می کنم.

اتفاقا چاقوی مورا یکی از انتخاب های منه ولی چون مدلای مختلفش تو ایران نیست به این لایت مای فایر رسیدم.بنظر چاقوی خوبی میاد.