شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-14 11:58 PM

قبل عید تو حراجی سایت البسکو حدود 100 گرفتم. الان دوباره قیمت رفته بالا. استفتده ازش نکردم ولی کلا به درد کار سنگین نمی خوذه به نظرم. تیغش از باهکو باریک تر و به نظر تیز تره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-05-15 10:25 AM

(2015-05-14 11:42 PM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-14 11:35 PM)alitker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موفق باشید Khansariha (256)

ممنون از راهنماییتون. منظورتون از اینکه باید با سرنیزه بودنش بسازم چیه ؟ بجز مشکل قانونیش مشکل دیگه ای هم داره ؟ مثلا تیز کردنش یا نگهداریش ؟

من چون خودم به شخصه نداشتم اطلاعی از تیز بودن یا تیز کردنش ندارم.حمل سلاح سرد جنگی تا اوجایی که میدونم و شنیدم جرم نیست اما منع قانونی داره عین همین مکروه و حرام.شما اگه بخوای میتونی با یه کارد آشپزخونه آدم بکشی اگرم بخوای با یه سرنیزه!!!!!!! پس فرقی بینشون نیست.هر دو چاقو ان اما چون کلاس سرنیزه ها نظامیه و کاربرد های خاص خودشو داره خب منع قانونی ام داره.اما خود M9 به نسبت کارد ساده ایه از لحاظ ظاهری اما با توجه به ضخامت تیغه اش (6 میل) و اینکه سنگریه (دسته باید فوق العاده مستحکم باشه) و... طبیعتا وزنشم زیاده.من تو کلیپ های تست یوتوب دیدم که با کمک یه وسیله دیگه به سرش ضربه میزدن و باهاش کنده نصف میکردن.
ولی با توجه به صحبت دوستمون حمل یه تبر کوچیک و سبک به همراه یه چاقوی خوب خیلی بهتره.این مدل های گربر از لحاظ طراحی عالی ان.اگه تصمیم به حمل تبر گرفتید میتونید بدین ازشون یکی با فولاد آبدیده براتون بسازن که عمری کار میکنه
Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-15 04:03 PM

نگهداری و جمل و خرید و فروش گاز اشک آور، شوکر و سلاح سرد جنگی جرم هست و می تونه زندان داشته باشه هر چند معمولا چون شاکی خصوصی نداره حتی اگه منتهی به صدور حکم محکومیت بشه تعلیق می شه مجازاتش. اما اولا اینکه سر نیزه سلاحی که تو ایران نیست سلاح سرد جنگی محسوب می شه یا نه جای بحث داره. از طرف دیگه معمولا سر این موضوع پلیس زیاد حساس نیست مگه اینکه بد شانسی بیارید و گیر مامور و قاضی سخت گیری بیافتید. من می خواستم قطعه تهشو که به تفنگ متصل می شه درارم تا از حالت سرنیزه خارج بشه و بشه گفت با کارد های دیگه تفاوتی نداره اما دیدم بد می شه مگه اینکه قطعه جایگزینی براش بدم درست کنند تا تهش باز نمونه. در کل قانون بی منطقی هست چون یک قمه که خیلی خطرناک تره و دست اشرار هست آزاد هست ولی سر نیزه ممنوع. مگه اینکه بگیم اصلا منظور از سلاح سرد جنگی سرنیزه نیست و چیزهای دیگه رو شامل می شه. به هر حال احتیاط شرط عقله.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-05-15 05:56 PM

من در مورد گاز اشک آور و شوکر و... میدونم جرمه اما برای سرنیزه نشنیدم اصلا.واقعا قانون در این مورد خیلی ابهام داره Khansariha (367) حتی من دیدم که طرف پاسدار بوده باز گفته سرنیزه دست گرفتن ایراد داره!!!!!!!من که استفاده نمیکنم.از اون طرف عده زیادی هستن که استفاده میکنن و کسی بهشون گیر نمیده
میشه اون قطعه تهشو در آورد و داد تراشکار یه خوب و تمیزشو بسازه و جایگزین کنه اما اگه در بیاد و بشه جایگزینش کرد حسابه Khansariha (290)
باید یه فکری ام برای اون حلقه جلوی دسته کرد.با حذف اون حلقه و قطعه پشت میشه گفت واقعا چیز خوبیه
Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-05-15 06:30 PM

اتفاقا من قانون مربوطه رو خوندم.صریحا گفته پنجه بکس و سرنیزه جنگی حملشم جرمه .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-16 01:05 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-16 11:36 AM

تیغه باهکو و لایت مای فایر هر دو توسط شرکت مورا ساخته شده. اما کیفیت لایت مای فایر از باهکو بالاتره و قیمتش هم در آمازون تقریباچهار برابره. جنس استیل باهکو رو نوشته : Polished stainless steel blade و در واقع نوع دقیق و کیفیتش مشخص نیست و صرفا گفته پولیش شده است. اما تیغه لایت مای فایر Sandvik 12C27 stainless steel هست که جزو استیل های به نسبت با کیفیت و مقاومت بالا ارزیابی شده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - atash - 2015-05-18 02:15 PM

(2012-02-03 02:31 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فولاد الماسه سختترين ماده ايه كه وجود داره(چن سال قبل يه مقاله خوندم كه ادعا ميكردم ايالات متحده فولادي رو ساخته كه ده برابر سختتر از فولاد الماسه ست و از اون در نوك مته اي به نام تاندربولت استفاده كرده)
ضريب سختي الماسه اونقدر زياده كه روز كوارتز و سيليسيوم و حتي روي دي اكسيد تيتانيوم خط ميندازه.با مته الماسه ميشه سختترين فولادها رو برش داد در لبه صفحه هاي گرانيت بر و آسفالت بر فقط در لبه برش از اين نوع فولاد استفاده ميشه.
سفالهايي كه براي پوشش سقف استفاده ميشه اگه از سنگهاي معمولي آهنبر (سنگ فرز كه باهاش آهن وموزاييك رو ميبرن)استفاده كنيد در بهترين حالت ميتونيد 5 سفال رو ببريد يا طول حداكثر 1.5 متر سفال !!!اما با صفحه گرانيت بر كه لبه ش الماسه ميتونيد صدها متر يا حتي چند كيلومتر سفال ببريد!!!!
الماسه به دو روش به هسته فولاد نرم جوش ميخوره يكي بوسيله جوش برنج و دوم بوسيله ليزر كه در صفحه هاي گرانيت بر از روش ليزر استفاده ميشه
در تيغچه اي كه هانتر عزيز نشون دادن تصوير زوم شده شو نديدم اما بنظرم اگه فقط نوك قطعه الماسه باشه بوسيله ليزر جوش خورده كه همرنگ فولاده.
جهت اطلاع و احيانا اييجاد يك ايده جديد در ذهن :از همين الماسه ها اشكال مختلفش تو بازار هست من دو تا از اين الماسه ها رو دارم كه بشكل سكه با لبه هاي تيز هستند و دقيقا وسطشون سوراخ شده ميشه شبيه به 8 انگليسي كنار هم قرار بدم و به يه فريم پيچ كنم و از نقطه تماس دو دايره براي تيز كردن چاقو استفاده كنمKhansariha (214)
فكر ميكنم از بحث خارج شديم هرچند مربوط هست!!
سنگهاي معمولي كه براي تيز كردن چاقو اغلب تو آشپزخونه استفاده ميشه اكسيد آلومينيوميه كه براي تيغههاي سخت بدرد نميخوره و از بين ميره البته نوع الماس هم تو بازار هست كه عالي اما گرون
براي تيز كردن هر نوع چاقو و كارد اگه تجربه كافي در كار با سنگ برقي(سنگ رو ميزي)داريد از اون ميتونيد استفاده كنيد
واگه نميتونيد زاويه برش رو ثابت نگه داريد بهتره تيغه رو خراب نكنيد
روش دوم استفاده از سنباده معروف به پوست ساب هست كه مارك كلينگزپور و ماتادور تو بازار فراوونه بايد شماره هاي مختلف از اين سنباده رو بخريد ر برگ 25*25 قيمتش حدود 500 تومنه شماره هاي 180-220-360-1000 به ترتيب از عدد كوچيكتر بسته به ميزان كندي چاقو ميتونيد استفاده كنيد اين سنباده ها رو بشكل نوارهاي 2.5 سانت در 25 سانت ببريد و روي يه سطح صاف مثل شيشه يا چوب صاف يا هر چيزي كه صاف باشه بچسبونيد و لبه كارد رو برعكش جهت برش روي اين سنباده ها بكشيد.
روش ديگه استفاده از سنگهاي طبيعي كه داراي ذرات سيليس هستند و ميشه با گرانيت بر بشكل مستطيل اونا رو برش زد
سلام دوست عزیز. آیا اطلاعاتی هم در مورد حکاکی روی تیغه ویا آبدیده کردن دارید؟ مرسی

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2015-05-18 04:07 PM

تاپیک زیر رو بخونید اگه پاسختون رو پیدا نکردید اونجا سوالتونو مطرح کنید:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nasergafari - 2015-05-19 01:59 PM

سلام
رفقا نظرتون درباره اینا چیه کار راه انداز هست در حد بریدن سر پرنده و پوست کردن کارای اینجوری.یا فقط قیافه دارن.در همین حد واندازه قیمت چی خوبه بگیرم.مرسی از جوابتون پیشاپیش

خودم از اخریه خوشم اومده