شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashkian - 2015-05-20 12:09 PM

(2015-05-19 09:15 PM)alitker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-19 08:48 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من مدلهای مختلف کلمبیا رو دارم مخصوصأ مدلهای شکاری با تیغه ۲۰سانتی
خداییش اولش خیلی تیز هستن در حد تیغ به مرور کند میشه ولی اگه باز تیزش کنی خوب میشه یکم سنگین هستن جنس کلفت و خشنی دارن به حدی که وقتی میگیری دستت ازش میترسی یبارم دست و پامو باهاش بریدم که حتی متوجه هم نشدم عکساش تو تاپیک خاطرات بد شکار هست فقط به آب حساس هستن و اگر زیاد بمونن دچار لکه زنگ میشه ساخت کشور چین هستن تحت لیسانس امریکا

من خودم چند مدلشو داشتم.اول واقعا تیز هستن اما مشکل اصلیشون تیز شدن دوباره است که واقعا سخته.در مقابل تا به استخوان بخورن کند میشن.میشه گفت کند شدن سریع و تیز شدن سخت.مال من اینقدر اعصابمو خراب کرد که با سنگ فرز تیزش کردم.فقط به درد کار های سبک میخورن.البته نباید روی تیزی اولیه اشون حساب کنی و بعد اولین بار استفاده باید درست و حسابی تیزش کنی تا بشه کارد.اما اگه گزینه های بهتری باشه به نظر من خریدشون اشتباهه.البته این تجربه شخصی منه و ممکنه جنس های بهتری هم داشته باشه
Khansariha (256)

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.بله.کاملا حق با شما است...معمولا کیفیت افتضاحی دارند*البته چند تا کارد کلمبیایی که من داشتم جنسش برای کارهای معمول بد نبوده(خودم کمی به جنس تیغه وارد هستم و هنگام خرید تست و در خرید بسیار جستجو و به کیفیت تیغه و دسته و اتصالشون دقت کردم)...مثلا من با کاردهای بزرگ کلمبیا(50سانت)خودم=نارگیل رو با دو ضربه(ضربه اول شکافی تا نصفه و ضربه دوم کامل دو نیم شد) نصف کردم و هنوز هم تیغه*تیزی لازم رو برای کارهای معمول داشت(مثلا بریدن طناب پلاستیکی).کاردهای کلمبیای داخل بازار اکثرا دارای کیفیت خوبی نیستن اما کیفیتها متفاوت است و جنس خوب هم توشون پیدا میشه...البته توصیه خود من اینه:یک کارد سفارشی بدین براتون بسازن از جنس فولاد سختکاری شده و مرغوب*هم از نظر هزینه اش به صرفه تر است و هم از نظر کیفیت و کاربردی بودن.و از همه مهمتر کمکی هم به صنعت و اقتصاد کشور خودت کردی.(در جهت بقاء صنعت چاقو سازی هم بسیار موثر است).چرا ایرانی-چاقو جنس آشغال چین بخره*وقتی بهترین و بزرگترین اساتید چاقوسازی در زنجان و شهرهای دیگه هستن(صنعت چاقوسازی ایران مخصوصا اسم زنجان*از نظر کیفیت و ظرافت سالیان سال در خاورمیانه و جهان مطرح و صاحب نام بود) و میتونن بهترین و با کیفیت ترین و مرغوبترین چاقوها رو براش بسازن(اگه تقاضا و تعداد زیاد باشه=قیمتها پایین و کیفیتها بالا میره).Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - atash - 2015-05-20 03:53 PM

سلام از دوستان کی در زمینه ساختن چاقو تجربه ای داره؟ تا در این مورد سوالاتی کنیم واز تجربشون استفاده کنیم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashkian - 2015-05-20 05:32 PM

(2015-05-20 03:53 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام از دوستان کی در زمینه ساختن چاقو تجربه ای داره؟ تا در این مورد سوالاتی کنیم واز تجربشون استفاده کنیم

سلام.توی تایپک مربوطه بپرسید*نتیجه بهتری میگیرید...اینجا تایپک:* انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره*است.....http://www.tirandazan.com/forum/showthread.php?tid=1845&pid=233372#pid233372

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-05-20 07:13 PM

(2015-05-20 03:53 PM)atash نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز این سومین باره که بهتون تذکر داده میشه که ارسال هاتون رو توی تایپیک های مناسب قرار بدید.فکر کنم تا الان سه بار لینک ساخت چاقو های دست ساز دوستان رو بهتون معرفی کردیم.
لطفا رعایت کنید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2015-05-24 09:52 PM

MAC Sanmarco

مک سان مارکو چاقویی است که توسط متخصص هنرهای رزمی ایتالیایی مارتینلی مارکو بنالی طراحی گشته است که چاقوی رسمی گروه جنگی Battaglione و غواصی می باشد. و با مهر italian بر روی آن ارائه می گردد.
تیغه و قبضه یکپارچه بوده (full tang) و تیغه با طول 140 میلی متر با طرح drop point و دندان اره ای ریز می باشد. جنس آن از فولاد ats34 با روکش Idroglider (؟) سیاه می باشد.روکش قبضه ترکیبی از PP و TPE (نوعی ترکیب پلاستیکی با خاصیت کشسانی سبک و مقاوم ) می باشد و به سادگی جهت تنظیف و نگهداری قابل جدا شدن است. غلاف آن از نایلون کوردورا1000 با پلاستیک خطی molle ترکیب گشته است. طول کلی چاقو 265 میلی متر با وزن 265 گرم می باشد . این چاقو در نمایشگاه IWA2014 معرفی شده است:
[تصویر: 24_151432491703431.jpg]

مرجع:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashkian - 2015-05-24 11:11 PM

(2015-05-24 09:52 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
MAC Sanmarco

مک سان مارکو چاقویی است که توسط متخصص هنرهای رزمی ایتالیایی مارتینلی مارکو بنالی طراحی گشته است که چاقوی رسمی گروه جنگی Battaglione و غواصی می باشد. و با مهر italian بر روی آن ارائه می گردد.
تیغه و قبضه یکپارچه بوده (full tang) و تیغه با طول 140 میلی متر با طرح drop point و دندان اره ای ریز می باشد. جنس آن از فولاد ats34 با روکش Idroglider (؟) سیاه می باشد.روکش قبضه ترکیبی از PP و TPE (نوعی ترکیب پلاستیکی با خاصیت کشسانی سبک و مقاوم ) می باشد و به سادگی جهت تنظیف و نگهداری قابل جدا شدن است. غلاف آن از نایلون کوردورا1000 با پلاستیک خطی molle ترکیب گشته است. طول کلی چاقو 265 میلی متر با وزن 265 گرم می باشد . این چاقو در نمایشگاه IWA2014 معرفی شده است:
[تصویر: 24_151432491703431.jpg]

مرجع:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.واقعا*چاقویی بسیار زیبا *با اصالت و کاربردی است.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - bycal - 2015-05-25 12:30 PM

سلام به همه عزیزان
چند روز قبل مهمان دوستی بودیم که لابلای لوازم شکارش یه کارد اوکاپی داشت که طبق گفته خودش حدودبیش از 25 سال قبل دست دوم گرفته بود
غلافش از جنس سخت مثل شاخ با لایه چرم هست و ارم روی غلاف هم برجسته
ساخت المان

[تصویر: okapi.jpg]
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alitker - 2015-06-15 06:10 PM

سلام به همگی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
کسی در مورد این ست چاقوی پرتابی اطلاعی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جنس تیغه اش بالانسش و...

و یه سوال دیگه
این وسیله دقیقا چیه و کارش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Khansariha (290)

Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - JJavad - 2015-07-03 04:15 AM

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - garshasb - 2015-07-03 11:25 AM

(2015-06-15 06:10 PM)alitker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
کسی در مورد این ست چاقوی پرتابی اطلاعی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جنس تیغه اش بالانسش و...
سلام علی جان، کارد پرتابی تیغه هایی از بهترین فولاد فنری دارند، سبکن و ثقله چاقو به طرف تیغه است، برایه پرتاب گر حرفه ای مهم نیست که از چه چاقویی استفاده میکنه ولی برایه عموم این وسیله دقت بیشتر سرعت بیشتر و از نوک به هدف نشستن بهتری داره،
به کسی میگن پرتابگر که در فاصله ۱۰ متری در ده پرتاب بقولی گروپ ۱۰ سانت بگیره، این روش ناخوداگاه باید باشه و با تمرینه زیاد و نکات فنی بدست میاد، در صورتی که میخواستین تمرین کنین بنده حاضرم نکات را بیان و جایه سیبلتون وایسمKhansariha (8)