شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - DAGGER - 2015-07-10 06:36 PM

sagheb عزیزKhansariha (8)

در هجمه عظیم تولیدات چینی ، با یک n ام قیمت محصولات داخلی ، حتی تعدادی از برند های چاقوی بظاهر وطنی با آرم ایرانی به سفارش در چین تولید میشند
ضمنآ اگر شما متریالی داخلی پیدا کردید که قیمت و کیفیتش و متعاقبآ بازار فروشش مقرون به صرفه بود میتونید اون وقت برای سرمایه گزاری روی اون تمرکز کنید
فراوری آهن خام تکنولوژی پایه ای هست ولی بعد از اون تولید آلیاژ های خاص هزینه تحقیقاتی و تولید گزافی داره که سرمایه گزاری با ریسک بالا میطلبه
یکی از مقرون به صرفه ترین روشها برای تهیه متریال تیغه چاقو خرید کاردهای بزرگ آشپزخانه جنس مرغوب بعنوان متریال اولیه هست که بعضآ در نوع ارزان باید با مشکل ضخامت مدارا کنید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2015-07-10 08:20 PM

یه شرکت به بزرگی که شما میفرمایید نمیتونه برای کاری که سنتی جا افتاده و زمان از روش گذر کرده تولید داشته باشه. بازش نمیصرفه و اگرم بصرفه به دردسرش نمیارزه. ساخت چاقو از فنر و فولاد تعمیرگاهی و و و در زمان زیادی جا افتاده و تا بخوای سازنده ها را ازش جدا کنی عمر نوح هم به انتها رسیده. کلا راحت نشون میده ولی پیچیدگیهای زیادی داره. بازم نظر من کمترین بود تا بزرگان چی بگن.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - damoon_61 - 2015-07-12 02:08 PM

هر شرکت کارد سازی ای برای محصولات خودش از آلیاژخاضی استفاده میکنه که فورمولش جزو اسرار اون شرکت هست و سالها سرش وقت و تجربه و هزینه ونیروی انسانی صرف کرده
نباید انتظار داشته باشیم چاقوی زنجانئ ما که از فلزات بازیافتی (البته در اکثر موارد) مثل فنر ساخته میشن و هیچ کار علمی و لابراتواری در موردش صورت نگرفته با محصولات باک یا گربر برابری کنن و در بازازر برابر حرفی برای گفتن ندارن
من چندتا کارد زنجان داشتم به مرور یا سیاه شدن یا زنگ زدن تیزیشون هم که خیلی زود از بین میره حالا شاید من جنس خوب نداشتم
در کل دوستان تجربه زمانی معنا داره که ازش در ارتقاع محصول استفاده بشه وقتی استفاده نشه چه فایده ای داره که بگیم کارد زنجان قدمت چند صد ساله داره خب باید همین تجربه با علم روز ترکیب بشه
از طرفی این داستان امکانات و سرمایه و متریال خاص میطلبه و نباید این موضوع رو فراموش کنیمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2015-07-14 03:27 PM

[تصویر: 72560316213413713713.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-07-18 12:55 AM

سلام .من قبلا تو این تاپیک مطلب گذاشته بودم در مورد چاقوی طبیعت گردی (صفحه 160-170) .انتخابم هم چاقوی kabar bk2 بود که تو رای گیری ها بهترین چاقوی طبیعت گردی با توجه به قیمته .کم کم داشتم نا امید میشدم و به چاقوی mora راضی شده بودم ولی بالاخره جور شد و یکی برام از آمریکا آورد .دلار هنوز پایین نیومده بود اون موقع و با پست و مالیات سایت آمازون 320 تومن برام آب خورد .تقریبا همون هزینه ای که برای ساخت چاقوی سفارشی باید به کارگاهای زنجان میدادم .با این فرق که جنس و کیفیتش بهتر از اوناس

همه چیزیایی که برام مهم بود مثل کلفتی و پهنای تیغه و یه سره بودن تیغه و ... رو داره .فقط غلافش وقتی بند ضامنش رو باز میکنم چون خیلی سنگینه لنگر میندازه و تاب میخوره رو کمربندم. باید بدم با چرم یه چیز بهتر درست کنن براش.

[تصویر: 160dic9.jpg]

[تصویر: 2ho8tht.jpg]

[تصویر: zohzf9.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2015-07-18 08:23 AM

سلام اقا ارمین مبارک ایشالا با دلخوش ازش استفاده کنی.
از کیفیتش راضی هستین.اگه زحمتی نیست کامل توضیح بدید که چجوری خرید کردید و تو گمرک بهش گیر ندادن و چقدر طول کشید بدستتون برسه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2015-07-25 03:28 AM

یه چاقوی 300 دلاری از اسپایدرکو

[تصویر: 24_151437782055693.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - garshasb - 2015-07-25 11:23 PM

[تصویر: 165d_img_20150726_000804.jpg]

هردو چاقو از پدرم به ارث رسیده و نیم قرن سن دارند، یکیش سرنیزه امریکایی با دسته چرم بوفالو هست که زاجش رو ۲۰ سالی میشه از بین بردم و سفیدش کردم، و با ارزش ترین یادگاریه دوران نوجوانیه من هست، دومی سیکا الینوکس سویدی هست که ۳۰ ساله لوگوش به صلیب تغیر پیدا کرده، یه دونه چاقو مثله همین دارم برند اوکاپی که دوستم محراب یک نوعش رو تو سایت گذاشته، قرمز و کوچولو که هرچی گشتم پیدا نشد و همین اوکاپی که پیدا نکردم دلیل اصلی گذاشتن این پست بود.
هر سه تاش توسط پدرم از تورج مسلح خریداری شده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-07-26 11:18 AM

(2015-07-18 12:55 AM)arming نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .من قبلا تو این تاپیک مطلب گذاشته بودم در مورد چاقوی طبیعت گردی (صفحه 160-170) .انتخابم هم چاقوی kabar bk2 بود که تو رای گیری ها بهترین چاقوی طبیعت گردی با توجه به قیمته .کم کم داشتم نا امید میشدم و به چاقوی mora راضی شده بودم ولی بالاخره جور شد و یکی برام از آمریکا آورد .دلار هنوز پایین نیومده بود اون موقع و با پست و مالیات سایت آمازون 320 تومن برام آب خورد .تقریبا همون هزینه ای که برای ساخت چاقوی سفارشی باید به کارگاهای زنجان میدادم .با این فرق که جنس و کیفیتش بهتر از اوناس

همه چیزیایی که برام مهم بود مثل کلفتی و پهنای تیغه و یه سره بودن تیغه و ... رو داره .فقط غلافش وقتی بند ضامنش رو باز میکنم چون خیلی سنگینه لنگر میندازه و تاب میخوره رو کمربندم. باید بدم با چرم یه چیز بهتر درست کنن براش.

[تصویر: 160dic9.jpg]

[تصویر: 2ho8tht.jpg]

[تصویر: zohzf9.jpg]

تبریک میگم دوست عزیز. به نظر من بهترین و حرفه ای ترین انتخاب رو کردین.این چاقو با اینکه یه چاقوی همه کاره محسوب میشه و مقاومت خیلی خوبی داره, قیافه ی خلاف و غلط اندازی هم نداره مثل سرنیزه هایی که تو ایران هستن.من خیلی دنبال چاقویی گشتم که هم همه فن حریف باشه و هم قیافه خفنی نداشته باشه و در نهایت از 3 تا چاقو خوشم اومد که یکیش benchmade bushcraft 162 بود یکی دیگه اش هم boker bushcraft xl و آخری هم همین چاقویی که شما گرفتین.یهرحال تبریک میگم چاقوی محشری رو گرفتین.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arming - 2015-08-01 01:36 AM

(2015-07-18 08:23 AM)nockdan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا ارمین مبارک ایشالا با دلخوش ازش استفاده کنی.
از کیفیتش راضی هستین.اگه زحمتی نیست کامل توضیح بدید که چجوری خرید کردید و تو گمرک بهش گیر ندادن و چقدر طول کشید بدستتون برسه

والا یکی از دوستان گفت برادرش داره از آمریکا میاد منم دیدم موقعیت خوبیه سریع لینک فروشش تو سایت آمازون رو فرستادم براش که بگیره من اینجا دلار بدم

اونم 4 روز قبل پروازش سفارش داد و وقتی رسید تحویل دوستم داد .یه هفته ای به دستم رسید .اگر از اروپا میاوردن ولی وحشتناک گرونتر درمیومد .

تو فرودگاه هم باهاش کاری نداشتن .چون هم ظاهرش سرنیزه مانند نیست و هم تیغه ش بیش از حد بلند نیست . فرمشم شبیه چاقوی آشپزخونه س یکم .دلیلی نداشت گیر بدن واقعا .

[/quote]

تبریک میگم دوست عزیز. به نظر من بهترین و حرفه ای ترین انتخاب رو کردین.این چاقو با اینکه یه چاقوی همه کاره محسوب میشه و مقاومت خیلی خوبی داره, قیافه ی خلاف و غلط اندازی هم نداره مثل سرنیزه هایی که تو ایران هستن.من خیلی دنبال چاقویی گشتم که هم همه فن حریف باشه و هم قیافه خفنی نداشته باشه و در نهایت از 3 تا چاقو خوشم اومد که یکیش benchmade bushcraft 162 بود یکی دیگه اش هم boker bushcraft xl و آخری هم همین چاقویی که شما گرفتین.یهرحال تبریک میگم چاقوی محشری رو گرفتین.
[/quote]

ممنون از شما :)

این غلط انداز نبودن ظاهرش خیلی مهمه
تو کارهای خیلی سنگین هم خم به ابرو نمیاره
رسما ساطوریه که داخل یه چاقو قایم شده

متاسفانه من دیر خبر دادم و کسی که میخواست بیاد نتونست bk22 برام بگیره .همینه فقط جلدش اون مشکلی که گفتم رو نداره و یه جیب کوچیک هم برای آتش زنه و ... داره

ایراداش ایناس :

وزنش به نسبت زیاده ولی عادت میکنه آدم
مشکل تاب خوردنش توی جلد وقتی بند بالا باز میشه
مشکل دیگه ای که باهاش دارم اینه که گم بشه عمرا پیدا نمیشه چون سر تا پا سیاهه !

حالا میخوام یه طناب 3 میل نارنجی از اون سوراخ تهش رد کنم و ببافمش که یکم خیالم راحت تر باشه که دیده میشه

دستش هم خیلی خوش دسته .فقط یه وقتایی این حس میده که اصطکاک کافی نداره .ولی توهمه .حس لیز بودن میده ولی تکون نمیخوره

اتفاقا بنچ مید تو انتخابای من هم بود .منتها چون توی سرچام دیدم طرفدارای کیبار خیلی بیشترن و فرصت تست کردن و ریسک کردن هم نبود گفتم اینو بگیرم که خیالم راحت باشه