شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2015-09-23 11:11 PM

این چاقو ها در منطقه کردستان طرفدار زیادی داره و تقریبا تمام پیرمردها و کشاورزها و چوپانها یکی تو جیبشون دارن . مشهورترین این چاقو ها به چاقوی سید الماس مشهور است . که نام سازنده اوون در شهر سنندج است . این چاقو ها بسیار تیز و خوش ساخت وقابل اعتماد هستند و دسته انها از چوب پلاستیک و شاخ ساخته میشه و انواع و اقسام اوون در ابعاد و قیمتهای مختلف وجود داره . برای تیز کردن این چاقو ها از یک سنگ مخصوص مشکی رنگ که با روغن خوراکی سطح اوون رو چرب میکنن استفاده میشه البته اگه کسی بلد نباشه چاقو رو درست تیز کنه سطح تیغه همونطور که در شکل میبینید خراش برمیداره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2015-10-11 02:15 PM

چاقو گورخا
khukuri knives
طبق عکسی که داده بودن ساختیم
طول 28 سانت

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2015-11-04 01:10 PM

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2015-11-08 11:50 PM

با سلام
دوستان بنده قصد خرید کارد شکاری باک 392 را دارم .ولی یه مشکلی هست ,لبه برنده این کارد و تقریبا همه کاردهای باک پهنای بسیار کمی دارند و تیز کردنشون با سنگهای معمولی بسیار سخت هست و احتمال خراب شدن لبه وجود دارد(نکته ای که کامران خان بنده رو متوجهش کرد).تیزکنهایی مثل ویکتورینوکس و لنسکی (مدل ساده و ارزان قیمت ) با زاویه 40 45 عمل میکنند و فکرنمیکنم بدرد این کارد وامثال اینا بخورن.دوستان را حل مناسبی میدونند ؟؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-11-09 12:54 AM

(2015-11-08 11:50 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان بنده قصد خرید کارد شکاری باک 392 را دارم .ولی یه مشکلی هست ,لبه برنده این کارد و تقریبا همه کاردهای باک پهنای بسیار کمی دارند و تیز کردنشون با سنگهای معمولی بسیار سخت هست و احتمال خراب شدن لبه وجود دارد(نکته ای که کامران خان بنده رو متوجهش کرد).تیزکنهایی مثل ویکتورینوکس و لنسکی (مدل ساده و ارزان قیمت ) با زاویه 40 45 عمل میکنند و فکرنمیکنم بدرد این کارد وامثال اینا بخورن.دوستان را حل مناسبی میدونند ؟؟

با سلام
دوست عزیز شما باید از چاقو تیزکن های زاویه دار مثل لنسکی و گاکتو استفاده کنید.من یه نمونه اش رو دارم و عالی جواب داده و میتونید تمام کاردهاتون رو از چاقو آشپزخانه گرفته تا چاقوهای شکاری رو مثل تیغ تیز کنید.توی سایت های فارسی هم فقط توی این سایت یه مدلشو میفروشه که لینکشو گذاشتم:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2015-11-09 01:04 AM

تموم کرده متاسفانه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2015-11-09 02:12 AM

دوستان یه سوال
واقعا در باک چی میبینن که انقدر میخرن مردم؟
مخصوصا در مدل هایی مثل ۱۱۲
وقتی با اون پول میشه sog , benchmade , gerber , kabar یا خیلی چیز های بهتر خرید؟
بنظر من ۱۱۲ اسباب بازیه هیچ کاری نمیشه باهاش کرد زیبایی هم نداره.
باز صد رحمت به 392 حداقل یه ذره جان داره
یا مثلا ویکتور ... به شخصه فقط چاقوهای آشپزخونه ی ویکتور رو قبول دارم..مسخره نمیکنما جدی میگم. چندکاره هاش هم برای من معنی نداره. یه مدل هانتسمن دارم ، قرنی یک بار استفاده نمیکنم. leatherman و گربر خیلی سرتر هستن.
نظر شما چیه
چقدر صریح عنوان کردم!!!! خخخخخخخخ

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-11-09 06:53 AM

بنچ مید و گربر که اگه نمونه اصلیش رو پیدا کردین سلام مارو بهش برسونید. لدرمنم که بیشتر مولتی تولزاش هست فقط یه مدل چاقوشو من تو بازار دیدم که اونم کوچیکه.sog هم من چیزی تا حالا ندیدم بجز یه چاقو کوچیک ! . باک رو حداقل میدونی با هزینه ای معقول چاقویی که میخری اصله و قیمتشم با قیمت اصلیش زیاد تفاوت نداره.بازم این نظر من بود. در مورد ویکتورینوکس هم نظرامون با هم همخونی نداره Khansariha (8)Khansariha (8) من چاقو آشپزخونشو ندارم ولی از مولتی تولزش از همه چاقوههام بیشتر استفاده میکنم از کیفیتشم راضی ام. Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alienali - 2015-11-09 09:18 AM

(2015-11-09 12:54 AM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-11-08 11:50 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

با سلام
دوست عزیز شما باید از چاقو تیزکن های زاویه دار مثل لنسکی و گاکتو استفاده کنید.من یه نمونه اش رو دارم و عالی جواب داده و میتونید تمام کاردهاتون رو از چاقو آشپزخانه گرفته تا چاقوهای شکاری رو مثل تیغ تیز کنید.توی سایت های فارسی هم فقط توی این سایت یه مدلشو میفروشه که لینکشو گذاشتم:

احسنت . خود باک توصیه میکنه از چاقو تیزکن های میله ای استفاده کنید . همونهایی که قصابها دارن . منتهی باید بگردید جنس خوب پیدا کنید .
کلا چاقوی قصابی و چاقو هایی مثل باک رو یا باید یا با سنگ مخصوص تیز کرد یا چاقو تیز کن میله ای یا این مدلی که شما گذاشتین که باز همون سنگه . من چند ساله باک 392 دسته برگی دارم و با چاقو تیز کن میله ای تیزش میکنم . علاوه بر اینکه تیغه خش نمی افته همیشه تیزه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - 300WSM - 2015-11-09 12:44 PM

عملکرد تیزکن های زاویه دار رو دیدم ,عالی تیز میکنند و لبه صاف ,یکدست ,دقیق و صیقلی میشه ولی فعلا موجودی ندارند .مصقل میله ای هم حتی انواع سرامیکی هم گمان نکنم قابل مقایسه با اینا باشند چون کنترل دقیقی روی زاویه حرکت تیغه نیست.