شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - alienali - 2015-11-09 02:04 PM

من راضی ام ازش . البته دسترسی به این زاویه دارها ندارم ولی این میله ای ها کارم رو راه انداخته

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - winterzxz - 2015-11-27 10:03 AM

سلام دوستان راستش دسته چاقوی کمپینگم شکسته البته با برخورد به سنگ که مدل ویکتورینوکس هست از دوستان کسی تو تهران بتونه دسته چوبی براش بسازه سراغ داره ؟اطلاع بده ممنون میشم

فرستاده شده از Tab2A7-10Fِ من با Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezakabk - 2015-11-30 10:08 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید چاقو شناس
دوستان بنده یه مشورتی ازتون میخواستم، اگه لطف کنین
یکی از اساتید بنده یه چاقویی به نام USMC داره که سال 1382 از کانادا براش آوردن؛ یعنی اصل اصله؛
ایشون این چاقو رو به من سپردن تا براشون بفروشم ولی من هیچ اطلاعی از قیمت و مشخصات این چاقو ندارم، اگه دوستان اطلاعی درباره قیمت و مشخصاتش دارن ممنون میشم در اختیارم بزارنش
فقط من یسری نکات دربارش میگم که دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن
این چاقو آک آک هستش
به گفته خود صاحب چاقو جزو چاقوهای کلکسیونی هستش
یه کیف یا قاب(نمیدونم درستش چیه)هم داره که اونم به همراه چاقو از کانادا خریداری شده
عکسشم واسه دوستان میذارم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2015-11-30 10:37 PM

(2015-11-30 10:08 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید چاقو شناس
دوستان بنده یه مشورتی ازتون میخواستم، اگه لطف کنین
یکی از اساتید بنده یه چاقویی به نام USMC داره که سال 1382 از کانادا براش آوردن؛ یعنی اصل اصله؛
ایشون این چاقو رو به من سپردن تا براشون بفروشم ولی من هیچ اطلاعی از قیمت و مشخصات این چاقو ندارم، اگه دوستان اطلاعی درباره قیمت و مشخصاتش دارن ممنون میشم در اختیارم بزارنش
فقط من یسری نکات دربارش میگم که دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن
این چاقو آک آک هستش
به گفته خود صاحب چاقو جزو چاقوهای کلکسیونی هستش
یه کیف یا قاب(نمیدونم درستش چیه)هم داره که اونم به همراه چاقو از کانادا خریداری شده
عکسشم واسه دوستان میذارم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام دوست گرامی وقتتون بخیر
اینکه چاقو با کیفیتی هست شکی نیست
اما در مورد مزایا و معایب
راستش این نوع کارها معمولا کاردهای جنگی هستند و چیزی نیست که خراب بشه و اونقدر محکم و پرجون ساخته شده که حالا حالا ها دوام میارن
بسیار سنگین هستند عموما دسته چرمی هست یعنی واشرهای چرمی ضخیم رو کنار هم پرس کردن که البته من دقیقتر به عکس نگاه کردم به نظر میاد برا این کارد واشرهای فلزی بکار رفته که خب سنگینترش میکنه
شما اگه فقط برای علاقه و لذت بردن از این نوع کاردها قصد خریدش رو دارید خب مبارکتون باشه و این کارد میتونه از شما به نسلهای بعد به یادگار بمونه
اما برای کاربرد حقیقتا تو این دوره زمونه اصلا کاربردی نیستند
من بشخصه خودم موقع شکار پرنده یه چاقو کوچیک با کیفیت و موقع شکار چهار پا چاقو بزرگتر یا کارد متوسط همراه میبرم البته دو تا برای شکار چهار پا بهتر هست همراه ادم باشه
این چنین کاردهایی رو که خودم شبیه اینها با این سایز دارم واقعا همراه بردنش رو جالب نمیدونم بیشتر الان کاردها و چاقوهای سبکتر و باکیفیت هستند که شکل و شمایل شکاری تری دارند نسبت به اینها
در مورد قیمت اگه بنده صلاحیت اینو داشته باشم که قیمت گذاری کنم صادقانه قیمتی بیشتر از 250 نمیتونم براش بزارم
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - winterzxz - 2015-11-30 10:44 PM

منم با نظر دوستمون موافقم البته خودتون فرمودید کلکسیونی که واقعا همینطوره البته جیارت نکرده باشم ولی دوره این چاقوها سر اومده...

فرستاده شده از Tab2A7-10Fِ من با Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezakabk - 2015-12-01 01:19 AM

خیلی خیلی ممنون از دوستان عزیز آقای samani و winterzxz بابت راهنمایی مفیدشون
فقط یه چیزی دوستان من این چاقو رو نمیخوام بخرم و بهم سپردن تا بفروشمش
یه چیز دیگه هم عرض کنم دوستان؛ البته جسارت نباشه؛ این چاقو از یه مغازه لوازم شکار و تیراندازی تو کانادا خریداری شده و به همین قصد استفاده برای شکار و طبیعت گردی ولی تا به امروز ازش استفاده نشده و آک مونده و فک نمیکنم نظامی باشه
من خودمم دستم گرفتم سنگین نبود حقیقتش ولی خب شاید من تو چاقو سررشته ندارم اون مقدار وزنو سنگین بودن به حساب نمیارم
دوستان یه چیز دیگه هم بگم درمورد قیمتش، این چاقو سال 82 به قیمت 200 دلار کانادا خریداری شده و دیروز بردمش فردوسی مغازه آقای ... ایشون یک میلیون میخواستنش، واسه همین اینجا پرسیدم ببینم واقعا قیمتش همینه یا بیشتره که یوقت سرم کلاه نره ولی اگه بازم دوستان درباره قیمت مطمئن هستین من بفروشمش
خیلی ممنون از دوستان عزیز

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rmkratos - 2015-12-01 03:15 PM

با سلام
من نمیدونم دوستان چطوری میگن دوره ی این چاقو ها به سر اومده در حالیکه اگه چند صفحه همین انجمن رو به عقب برگردین میبینید که هستن دوستانی که سخت بدنبال سر نیزه و چاقو سنگری هستن واسه طبیعت گردی و سرنیزه های دست دوم امریگایی به قیمت 200 تومن تا 300 تومن داره خرید و فروش میشه.دیگه این چاقو از سرنیزه های چینی که الان تو بازار هست که کمتر نیست. حالا اگه شما اسم دقیق چاقو رو بدونی خیلی راخت میش تو اینترنت قیمتش رو پیدا کرد.
فکر کنم همین چاقو باشه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2015-12-01 05:42 PM

قیمت های این سازنده چاقو از 1000 دلار تا 30000 دلار

[تصویر: joe.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mirzayousef - 2015-12-01 09:30 PM

(2015-12-01 01:19 AM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی خیلی ممنون از دوستان عزیز آقای samani و winterzxz بابت راهنمایی مفیدشون
فقط یه چیزی دوستان من این چاقو رو نمیخوام بخرم و بهم سپردن تا بفروشمش
یه چیز دیگه هم عرض کنم دوستان؛ البته جسارت نباشه؛ این چاقو از یه مغازه لوازم شکار و تیراندازی تو کانادا خریداری شده و به همین قصد استفاده برای شکار و طبیعت گردی ولی تا به امروز ازش استفاده نشده و آک مونده و فک نمیکنم نظامی باشه
من خودمم دستم گرفتم سنگین نبود حقیقتش ولی خب شاید من تو چاقو سررشته ندارم اون مقدار وزنو سنگین بودن به حساب نمیارم
دوستان یه چیز دیگه هم بگم درمورد قیمتش، این چاقو سال 82 به قیمت 200 دلار کانادا خریداری شده و دیروز بردمش فردوسی مغازه آقای ... ایشون یک میلیون میخواستنش، واسه همین اینجا پرسیدم ببینم واقعا قیمتش همینه یا بیشتره که یوقت سرم کلاه نره ولی اگه بازم دوستان درباره قیمت مطمئن هستین من بفروشمش
خیلی ممنون از دوستان عزیز
با سلام . دوست عزیز این کارد در بازار امریکا حدود 70 دلار قیمت داره که با دلار امروز حدود 250 هزار تومان که البته چون هزینه حمل و نقل و سود و ..... وجود دارد دست مصرف کننده در بد ترین حالت 600 تومن برسد . که فکر نمیکنم از لحاظ کیفیت به سرنیزه m9 برسد که نوی ان رو میشه حدود 300 تا 400 تومن تو گمرک تهیه کرد. پس اگر اون شخص 1 میلیون تومان براش پول میده تا پشیمون نشده معامله رو انجام بدین و بدانید که سود خوبی کرده اید .

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2015-12-01 11:04 PM

مدتها بود که دیگه حوصله ساخت کارد و چاقو رو نداشتم یعنی حقیقتش اینقدر چاقو و کارد خریدم وساختم که دیگه میخوام با نفس و میل درونی خودم مقابله کنم و به خودم قول دادم تا مدتها نه کارد بخرم و نه بسازم
اما مدتها بود بفکر تیز کردن کاردها و چاقوها به بهترین شکل ممکن بودم که با انواع مختلف لوازم و چاقو تیزکن های مختلف تست کرده بودم بعضی ها خوب بودند بعضی ها هم نه ولی در کل اونطور نبود که به دلم بشینه
بهترین روش که ساده و کم هزینه بود استفاده از سمباده پوست اب بود که اونم به روش خیلی ساده و ابتکاری اینکار و انجام میدادم خوبیش این بود که روی تیغه هیچ خط و خشی نمیزاشت اما خیلی وقتگیر و کار سختی بود و از کت و کول میوفتادی خودم شونه ام درد میگرفت تیزی هم در حد تیغ میشد واقعا اگه وقت میزاشتم
بهرحال حدود یکماه پیش بصورت اتفاقی تو سایت علی اکسپرس یه مدل ساده چاقو تیز کن دیدم که خیلی به دلم نشست و این شد جرقه ای برای شروع ساخت
متاسفانه این تاپیک ارزشمند رو فراموشم شده بود خیلی خوب بود اگه از مراحل ساخت عکس میگرفتم که متاسفانه این هم فراموش شد
الان تقریبا دستگاه اماده اس و امشب تستش کردم فوق العاده عالی شده و واقعا کاربردی هست
فقط دستگاه خیلی ظاهر مناسبی نداره هنو خیلی ریزه کاری ها داره و باید یه اصلاحاتی انجام بدم روش جا برای کار زیاد داره اما الان هم واقعا فوق العاده اس
عکسی که باعث انگیزه برای من شد رو میزارم دوستان ببیند
دستگاهی من ساختم بخاطر نداشتم ورق استیل از چوب گردو استفاده کردم
سعی میکنم تافرداشب عکس چاقو تیزکن ساخت خودم رو بزارم
موفق باشید
[تصویر: ze5e_1.jpg]
[تصویر: 7hkb_2.jpg]