شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mortezazadeh - 2016-01-12 01:29 AM

باک 110 چاقوی مناسب وکلاسیکی هست قطعا کارایی کارد 119 باک بیشتر هست اما 110 باک هم جنس اصیلی هست . من البته گربر رونخریدم مشاوره گرفتم از دوستان گفتم با گربر lmf2 که روش حک شده پورتلند اورگون چجوریاست اصل هست یا نه همین .در امریکا تولید شده یا خیر؟چون عزیزان اگر توجه کنند رو اکثر اینها این نوشته نیست نه اینکه اونها بد باشه بلکه ساخت اونها هم بصورت رسمی به چین واگذار شده.لطفا کسانی که اطلاع دارند بنده رو راهنمایی کنند.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2016-01-12 03:34 AM

من تاحالا موردی ندیدم که روش اون پورتلنده رو ننوشته باشن ... اون دلیل بر تقلبی بودن نمیشه . بعد میگم تقلبی ، یعنی قشنننگ تقلبی! هبچ ربطی به گربر ندارن . چون یه تعداد مدل ها که معمولا نظامی هستن مثل مارک۲ ، پرودیگی ، سی ام ۱۴۵ و همین ال ام اف هنوز توی پورتلند ساخته میشن و روی جعبشون ساخت آمریکا نوشته شده و توی سایتشون هم مشخص شده کدوم مدل ها هستن . بقیه مدل ها فکر میکنم از ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ بود که در چین تولید میشن . ولی خلاصه هنوز گربر هستن و با این مدل های توی بازار ایران خیلی فرق دارن. ولی فروشنده های ما میگن همشون چینی هستن و جالبتر از اون حتی میگن این ۴۰-۵۰ تومنی ها هم ساخت خود گربر هستن ولی درجه ۲ هستن!!!!! خخخخخخ
جالبه حتی من یه مورد ال ام اف دارم که روش شماره سریال داره ! ولی اون هم فیکه ... اصلش داد میزنه ولی این داد نمیزنه!!

[تصویر: WP-20151230-19-41-39-Pro-1-.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - babakpar - 2016-01-25 07:26 PM

سلام خدمت دوستان عزیز.سوالی داشتم
بااین چاقوتیزکن ها مثلا سکه ای میشه چاقوهای جیبی زنجان تیز کرد؟ مناسب هست واسه اینکار؟
ممنون

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - googoolmagooly - 2016-02-06 10:23 AM

سلام
دوستان عزیز ، بر اساس تجربه شخصی و مطالبی که کاربران آماتور و حرفه ای در سراسر دنیا در خصوص تیز کردن انواع چاقو مطرح کرده و به اشتراک گذاشتند ، اکیدا توصیه میشه که از تیز کردن چاقو با چاقوتیز کن های موسوم به سکه ای اجتناب کنید. این نوع چاقو تیزکن ها به شدت در میان مدت باعث آسیب دیدگی و تحلیل رفتن تیغه میشن. اگر آماتور هستید ، اگر چاقوی آشپزخانه در دست دارید و اگر هیچ وسیله مناسبی برای تیز کردن در دسترس ندارید ، پشت نعلبکی یا کاسه و بشقاب سفالی خیلی بهتر از هر چاقوتیزکنی برایتان کار خواهد کرد.
برای تیزکردن سعی کنین حتی المقدور از سنگ های قالبی با درجه نرم استفاده کنین. این سنگها بسیار ارزان هستند و تقریبا همه ابزار فروشی ها دارند.
مصقل هم گزینه حرفه ای تریه که البته کاربردش تجربه و مهارت میخواد و حمل و نقلش هم ساده تره.
البته برای مصارف خانگی همون سنگ خیلی عالیه. قبل از کمپینگ هم چاقو و کاردتون رو با سنگ تیز کین و همراه ببرید.
در ضمن هیچوقت چاقو رو برای تیز کردن به این چاقوتیزکن های از خدا بیخبر ندینKhansariha (290) چاقویی که توسط ماشینهای چاقوتیزکنی تراش خورده باشه ، عملا تناسب و زاویه لبه تیغه رو از دست میده و چاقو برای همیشه نابود میشه!!! با سنگ قالبی و دو سه دقیقه حوصله میشه معجزه کرد Khansariha (256)
موفق باشید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2016-02-06 11:09 AM

دقیقا حرف دوستمون رو تایید میکنم
یچیزی لازمه بگم که میدونم خیلی بکار همه عزیزان میاد
قبل از کمپینگ و شکار معمولا کارد رو تیز میکنیم اما خیلی مواقع کارد در حین استفاده کند میشه و کاراییش کم میشه و شکارچی با چاقو کند خیلی وقت و انرژیش گرفته میشه
من خودم جدا از شیوه های خاص که استفاده میکنم برای تیز کردن همیشه مرحله اخر رو میزارم برای سمباده
یه سمباده خیلی نرم پوست اب که دور یه تکه چوب یا هر چیزی شبیه اون ببندید کارتون رو راه میندازه و چاقو رو تیز میکنه
همیشه سعی کنید دو تکه سمباده پوست اب با درجه 600 و 1000 داشته باشید (درجه نرمی میتونه بیشتر از1000 باشه اما بعد ازکمی استفاده همین 1000هم نرمترمیشه) همین دو تکه کاملا شما رو از چاقوتون راضی نگه میداره
یه نکته که لازمه بگم بعد ازتیز کردن لبه چاقو با سنگ یا سمباده کمی درشت یا هر وسیله دیگه بهتره که سمباده نرم رو استفاده کنید به این شکل که میگم حتما زیر سمباده کمی حالت ابری یا نرم داشته باشه که خشک نباشه اگه زیر سمباده نرم،خشک باشه با فشار خیلی کمی که به لبه کارد میاریم باعث میشیم اون لبه نازک تیغه برگرده و پلسه بده
من خودم خیلی مواقع از بسته توتون پیپ استفاده میکنم و سمباده رو دور اون میپیچم و بعد لبه کارد رو به سمباده میکشم البته باچند قطره اب اینکار معجزه میکنه و چاقو شما به نهایت تیزی که امکانش رو داره میرسه
کلا تیزکردن کارد خوب ساده و راحت هست تنها نکته ای که لازمه رعایت بشه دقت در خش ننداختن سطح تیغه اس
سعی کنید فقط لبه رو در حد نهایت 2میلیمتر درگیر کنید و فشار رو زیاد نکنید با کمترین برداشت از لبه تیغه، عمر چاقو وکارد ارزشمند خودتون رو بینهایت کنید
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - babakpar - 2016-02-10 12:05 AM

ممنون ازپاسخهاتون بسیار مفیدبود

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - esijoon - 2016-02-16 10:21 PM

سلام دوستان

یه سوال از اهل فن

بهترین فلز موجود در بازار برا ساخته کارد چیه؟؟

تسمه استیل؟
سی کا؟
اس پی کا؟
تیغ اره چوب بری؟

هیچ مشکلی با برشش ندارم

ممنون از لطف همتون

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - HamidArgha - 2016-02-16 10:27 PM

(2016-02-16 10:21 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

یه سوال از اهل فن

بهترین فلز موجود در بازار برا ساخته کارد چیه؟؟

تسمه استیل؟
سی کا؟
اس پی کا؟
تیغ اره چوب بری؟

هیچ مشکلی با برشش ندارم

ممنون از لطف همتون

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

درود.استیل معمولی که موجود هست به هیچ وجه بدرد ساخت تیغه های برنده نمیخوره چون اصلا تیز نمیشه.معمولا دوستان از انواع تسمه های فنری ویا همون تیغه اره ها یا تیغه سنگ بری استفاده میکنن که جوابگو هست راحت تیز میشه وبه این راحتیها کند نمیشهKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - vakil - 2016-02-17 07:34 AM

[تصویر: %D9%84%D8%B2%D9%84%D8%B2.jpg]
[تصویر: %D9%81%DB%8C%DB%8C.jpg]

[تصویر: %D8%A8%D8%AA%D8%AA.jpg]
[تصویر: %D8%A7%D8%AA%D8%AA.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - aghajoon - 2016-02-17 01:07 PM

چاقوی نجف آبادی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.