شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - googoolmagooly - 2016-05-10 10:09 PM

باسلام
چشم دوستان گل
بزودى منتظر نمايش يك سرى كاتاناى اصيل و با ارزش باشيد
در ادامه ميريم روى كلاس تاكتيكال
لطفا كمى شكيبا باشيد
موفق و مويد هم باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2016-05-27 08:03 AM

کارد کابار short tanto چهار ماه پیش :

[تصویر: DSC04094.jpg]

بعد از درگیری با ontario m9 :

[تصویر: DSC04281.jpg]

تیغه ی m9 بعد از درگیری با کابار : البته زاویه تیغه ام9 30 درجه کردم و تیزش کردم و روی بلوک و میله گرد هم خورده و یه درخت هم باهاش قطع کردم ... دیگه تیزش نکردم تا امروز

[تصویر: DSC04276.jpg]

این کابار بعد از چهار ماه استفاده و انواع تست و صد بار تیز شدن :

[تصویر: DSC04289.jpg]

نتیجه گیری : کابار چه bk2 چه usmc چه هر مدلیش ، تنها بجز مدل d2 ، دوزار نمی ارزه . یعنی همون الیاژ 1095 پر کربن . البته مشخص بود تیغه ای که مثل تیغ اصلاح میمونه و حتی با کشیده شدن روی دیوار میشه تیزش کرد ، بسیار نرم و بدرد نخوره . افزایش زاویه ی تیغه هم تاثیر نداره . آمریکایی ها فقط با تعصب بیجاشون تونستند برند کابار رو سرپا نگه دارن . توی سایت نایف سنتر که میریم زیر کارد های کابار فقط کامنت های مزخرف دیده میشه که جمله ی (made in usa) داخل همشون مشترکه . و کامنت هایی که برای بقیه سازنده ها میزارن اینه که چرا (made in usa) نیستن !!!!! انگار ساخت امریکا بودن میتونه الیاژ معمولی 1095 رو تبدیل به s30 کنه !!! نمیدونم کاردی که دست من و با استفاده ی یه غیر نظامی بعد از 4 ماه اینطور نابود شد ، چطور میخواد توی جنگ به داد سرباز ها برسه Khansariha (399)
یه تیکه آشغاله 60 دلاری . تیغه اش رو دارم با نمونه ی وطنی تعویض میکنمKhansariha (290)

تست بعدی روی بنچمید هست با الیاژ 154cm ... البته هنوز تصمیم نگرفتم که دلم بیاد این کارد 160 دلاری رو ببرم زیر تست یا دلم نیاد !! خخخخخ . ولی میدونم که ام9 رو راحته راحت کنار میزنهKhansariha (215)

[تصویر: BM-140BK-Benchmade-Nimravus.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2016-05-27 11:18 PM

با سلام :
صاحب جان ، آزمایش بسیار جالبی بود Khansariha (8)Khansariha (8)
شما مطمئنید که اون کابار اصل بوده ؟ البته من اطلاع زیادی راجع به کارد و چاقو های مارکدار در ایراان و اینکه از کجا میایند و ساخت کجا هستند و .... ندارم برای همین میپرسم .
در آینده ای نچندان دور (البته اگر عجله نداشته باشید )سعی میکنم براتون یک تیغه بفرستم که آزمایشتون رو ادامه بدید . موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shabab - 2016-05-28 02:17 PM

كاباري كه تست كرديد جزو كاردهاي ارزون كابار هست .مدل bk2 اصل حداقل 130 دلار تو آمريكا و 135 يورو تو اروپا قيمت داره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shahsavar - 2016-05-28 03:46 PM

دوستان کارد ۱۱۹ باک که آلیاژ 420HC داره از آلیاژ 1095 بالاتره ؟ قیمتش هم ۹۶ دلاره تو سایت باک

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2016-05-29 09:06 AM

به کاربرد کارد هم باید توجه بشه معلومه کاردی که هدفش بریدنه گوشت هست و تیعش بسیار تبز و در نتیجه نازک هست مقاومت تیغه قطور یک سر نیزه رو نداره. من هر دو این ها رو دارم و فکر می کنم مقایسه دو کلاس کاری مختلف صحیح نیست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2016-05-31 08:17 AM

من قکر می کنم غیر از سختی و نوع فولاد زخامت و کاربردشم در مقاومتش تاثیذ ذاشته باشه. مقاومت تیغه ای که برای کاربردی خاص به حد تیغ تیز شده قطعا از تیغه کلفت یک کارد سنگری کمتره ختی اگه آلیاژش نامرغوبتر باشهو

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - asman - 2016-06-01 02:12 PM

Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (256) هردو رو ببینید
تقدیم به اهالی خونگرم انجمن
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - danield - 2016-06-07 11:06 AM

سلام دوستان من تازه عضو شدم
من تقریبا هیچ تجربه ای از کارد و... ندارم میخواستم راهنماییم کنید
من دنبال یه چاقو برای طبیعت گردی میگردم با حدود قیمت 40-50 تومن میدونم که با این قیمت صد درصد باید یه چاقوی فیک بخرم چیز هایی هم که برام مهمه این هست که بهتره تاشو باشه و برای تراشیدن چوب مناسب باشه یا گاهی اوقات ضربه ضدن به چوب برای شکستن در کل استفاده خیلی سنگینی ندارم و قیافشم بقول دوستان خلاف نباشه خودم یه گشتی تو نت زدم بیشتر به گربر برخوردم که بنظرم مدل 113 خوب بود سوالم اینکه ایم مدل رو من تو ایسام و... بیشتر دیدم که قسمتی از تیغش حالت اره ای داره ولی در کل تیغه سادش هم وجود داره نظر خودم بیشتر روی ساده هست بنظر شما کدوم بیشتر بکار من میاد ؟؟ اره ای برای تراشیدن و ضربه زدن مزاحمت ایجاد نمیکنه؟؟؟ و مدل ساده اصلا تو بازار گیر میاد؟؟؟ گربر های فیک موجود با هم فرق دارن ؟؟چون اختلاف قیمت های فروشگاه ها زیاده!!اگه چاقو ی دیگه ای هم مناسب من سراغ دارین ممنون میشم راهنماییم کنید
راستی چاقو تیز کن چه مدلی رو پیشنهاد میکنید با قیمت مناسب؟؟
یه سوال دیگه هم دارم این چاقو های چند کاره چینی چطور هستند برای استفاده دم دستی بدرد می خورن و ارزش دارن ؟؟ تیزی و تیز شدنش چطوره ؟؟ چون با قیمت 20-30 تومن ابزار های زیادی دارن بنظرم برای دم دستی خوب اومد
ببخشید سوالاتم خیلی زیاد شد و وقت دوستان رو گرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2016-06-08 12:36 AM

خوش امدی عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48) گربر الان فراوانترین برنده که تو همه فروشگاها پیدا میشه. من یکی دارم که چن ساله استفاده میکنم از همونایی که اخر تیغش دندونه داره. بد نیست؛؛ ولی و اما هم داره. دندونها برا برش ساقه گیاه و الیاف مثل طناب و و و عالیه ولی بازم سلیقه مهمه. این ضربه زدن و تراش چوبم برا من جا نیفتاد!!!؟ من نظرم بگم؛؛
اگر اصرار به اسم و رسم نداری ی چاقوی دست ساز وطنی بگیر با اندازه مناسب (کوچیک یا بزرگ) که راحت و خوب تیز میشه و برا دم دستی عالیه و قیمتشم خیلی مناسبه. این چند کارهای چینی هم بنظر حقیر نخرین.