شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2016-06-08 11:21 PM

با تمام حرفها و گفتها من کمترین به این نتیجه میرسم که شما فقط رو گربر دقیق شو و ی مدل برونینگ هم من دیدم که بد نبود ولی اگر گربر بتونی تهیه کنی بنظرم بهتر میاد. تیزیشم خوبه و خوبم تیز میشه. وسواس زیاد باعث درد سر میشه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2016-06-09 10:46 AM

(2016-06-08 05:11 PM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتی محترم
چاقو بعدی هم که کمی گرون تره چاقو پتزل هست که ...

آقا همه فرمایشاتت متین Khansariha (8)فقط این یه قلم رو حذف کن از پیشنهادKhansariha (395) پتزل توی بعضی از چیزا مخصوصا هدلایت رقیب نداره ولی چاقوش...صرفا به درد کسی می خوره که چاقوی کوهنوردی مخصوص طناب بخواد و اونم باز بهترین گزینه نیست.
(2016-06-08 07:09 PM)rmkratos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب کلمه چاقو طیف وسیعی رو در بر میگیره و برای مشخص کردن نوع چاقو از واژه های خاص هر مدل مثل fix blade و full tang و .... استفاده میشه .و مشخصا به چاقوهایی که تیغه در دسته جمع میشه folding knife گفته میشه.
در مورد چاقو پتزل تیغه صاف هم داره و در بازار هم موجوده. چاقوی باک هم توی رنج قیمتی که دوستمون میخواستن بنظرم کمی گرون میاد. به نظر من با بودجه حول 50 هزار تومن همچنان باهکو بهترین گزینه است.
در مورد استفاده از شیشه برای چاقو تیز کردن هم صحبتتون خیلی جالب بود. من خودم بزودی یه شیشه در ابعاد کوچک برای خودم تهیه میکنم که همیشه پیشم باشه و اگه واقعا بتونه چاقوهام رو تیز کنه عالی میشه.به هر روی ممنون از راهنماییتون.

معمولا تو فارسی به اونی که تیغه توی دسته جا می شه چاقو و به تیغه ثابت کارد گفته می شه.
اصطلاحاتی که شما اشاره کردید تو زبان انگلیسی کاملا درسته ولی در زبان فارسی برای تفاوت قایل شدن بین این دو دسته بهترین گزینه همون چاقو و کارد هست.Khansariha (48)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mort - 2016-06-10 08:40 AM

سلام دوستان
ببخشید سئوالم رو اینجا می پرسم ،از کجا می تونم چاقوی باهکوی اصل رو پیدا کنم ،ایا سایتی هست که باهکوی اصل داشته باشه و مطمعا باشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - masoudbaziar - 2016-06-30 12:57 PM

سلام دوستان از کجا میتونم کار ka-bar اصل تهیه کنم ممنون

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tinger - 2016-06-30 01:59 PM

(2016-06-11 08:24 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تهران نمایندگی باهکو داره تو حسن آباد
یه جای دیگه هم داره میدون توپخونه یه ابزار فروشی هست اونم داره
اصلیاش فونت استینلس استیلش ایتالیکه یعنی اریب نوشته و تیغه براقی داره اما چینیهاش تیغه مات داره و از ته دسته راستای تیغه رو نگاه کنی کجهKhansariha (399)
باهکو فکر نکنم هیچ کدومش اصل باشه چه تیغه تیره هاش که مخصوص ضربه زدن و کندن چوبه و چه تیغه براقاش.
باهکو اولش خییییلی تیره یعنی وااااقعا تیزه در حد تیغ و روش ابکاریه بعد که ابکاری لبه هاش بره ،تیزیش هم ازبین میره والبته میشه باز تیزش کرد ولی هرگز به تیزی اولش نمیشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Nanex - 2016-06-30 11:52 PM

(2016-06-30 12:57 PM)masoudbaziar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من تو ایران جایی ندیدم کارد و چاقوهای Ka-Bar اصل داشته باشند .
باید تو آمریکا سفارش بدید و بدید مسافر براتون بیاره .

کسانی هم که از آمریکا جنس میخرند و از طریق دبی به ایران میارند نمیتونند چاقو بیارند برا همین قیمتهاش اگر هم در ایران پیدا بشه بسیار بالاتر هست .

الان یه چاقو کابر اصل مثلا 60 70 دلاری در ایران بیاد قیمتش 1.5 2 تومان میشه .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Colt - 2016-07-01 05:56 PM

با سلام
تقدیم به دوستان

[تصویر: knife.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - masoudbaziar - 2016-07-02 04:10 PM

(2016-06-30 11:52 PM)Nanex نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-06-30 12:57 PM)masoudbaziar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من تو ایران جایی ندیدم کارد و چاقوهای Ka-Bar اصل داشته باشند .
باید تو آمریکا سفارش بدید و بدید مسافر براتون بیاره .

کسانی هم که از آمریکا جنس میخرند و از طریق دبی به ایران میارند نمیتونند چاقو بیارند برا همین قیمتهاش اگر هم در ایران پیدا بشه بسیار بالاتر هست .

الان یه چاقو کابر اصل مثلا 60 70 دلاری در ایران بیاد قیمتش 1.5 2 تومان میشه .
من یکی دو تا تو سایت ها دیدم مدل short tanto ka-bar قیمتش 70 -80 دلاره تو سایت نایف سنتر ....تو سایت ایرانی هم زده 280000 تومان ..عکس کارد تو سایت ایرانی(عکسی که خود فروشنده گرفته) که نگاه کردم .کارد از لحاظ ظاهری هیچ فرقی با عکس سایت نایف سنتر نمیکنه..خود فروشنده هم میگه کاردش اصله........من موندم راست میگه یا تقلبیه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saheb - 2016-07-10 10:59 PM

سلام . این چیزهای اجتماعی و تلگرام و فلان باعث شدن مدتی از سایت دور باشم...Khansariha (226)
بعد از تست کابار
حالا اون ماجرا به کنار ، و اینکه من کابار از نایف سنتر به قیمت حدودا 60 دلار خریدم هم به کنار ، آقا ما کابار تقلبی نداریم . قبل از اینکه کسی بخواد مقایسه کنه و با اعداد و ارقام و قیمت برنده رو انتخاب کنه ، خودم هم نمونه داخل ایران و هم نمونه نایف سنتر رو خریداری کردم و تجربی از نزدیک دیدم . سختی راکول و آلیاژ برای آدم تیغه نمیشه بخدا . کابار تقلبی نداره نمونه 60 دلاریش با اینی که میفروشن 270-290 تومن که البته من همونو خریده بودم 180 تومن ، هیچ فرقی نداره . البته اینی که تست شد از ایران خریده بودم . خارجیش رو با فاکتور فروختم البته شرمنده یجور کلاهبرداری کردم!!!! خب همه فکر میکنن اینایی که تو ایران هستن تقلبی هستن ولی نه اینطور نیست .. من به خریدار گفتم از امریکا خریدم اینم فاکتورش صد در صد اصله . میتونست همین داخلی هارو بخره 270 تومن خب خودش نخواست!

اما 420 باک . آقا بهتره . من میگم باک بهتره از 1095 کابار . اون bk2 هم اگر 500 دلار باشه تفاوتی با تانتو نداره چون جنس تیغشون یکیه . چاقوهایی داریم 300-400 دلار که از نظر کیفیت تیغه از یک کرشاو 100 دلاری پایینتر هستن . قیمت ربطی به کیفیت نداره مخصوصا در چاقو

باک 110 و ویکتور هانتر رو بخوام مقایسه کنم . ویکتور که چاقو ساز نیست !! استیلش خییییلی ابتداییه . ارزش هانتر بنظرم بیشتر از 130-120 تومن نیست . با اینکه شخصا علاقه ای به باک110 ندارم بخاطر ظاهرش ، ولی از نظر تیغه ، ویکتور در مقابلش چاقو نیست ناخنگیره . حالا نظر شخصی من به عنوان یه ادم علاقه مند این بوده . هرکی دوست داره میتونه تست کنه ....

اما باهکو . علاقه مند به چاقو باشی و باهکو نداشته باشی؟!؟!؟ میشه مگه ! الان تو بازار 40-45 تومنه .من که دارم دوتا دونه ای 30 خریدم . تقلبیش رو از اصل خیلی راحت میشه تشخیص داد . داد میزنه اصلا . تیغش فوق العاده هست ... فوق ال لعاده ! نسبت به قیمتش واقعا جز کلمه ی مفت نمیشه چیزی گفت . تیغه ای که بشه باهاش مقایسه کرد فقط crater لدرمن هست و باک از این 140 تومنی ها..مدلش رو یادم رفت .... یعنی یا 40 تومن خرج کنید یا 140 تومن . این وسط چیز بهتری پیدا نمیشه . البته میگیم کارد باهکو ، ولی ساخت شرکت مورا هست . مورای سوئد که به سفارش باهکو ساخته و نمونه ی چاقوی باهکو با نام مورا هم وجود داره توی بازار خودمون که فقط اسم و طرص دستشون فرق میکنه . ولی اون حدود 90 تومنه و باهکو 40 تومن . گول نخورید مورا و باهکو یکی هستن . همون باهکو رو بگیرید. تمام چاقو های مورا از 15 دلاریشون تا 90 دلاریش از دو مدل آلیاژ ساخته شده . یکی استیل ضد زنگ 12C27 Sandvik با قطر 2.5 یا 3.2 میل . دومی فولاد هست که زنگ میزنه با قطر 2.5 یا 3.2 . از این چهار حالت خارج نیست . پس مدل بیس 15 دلاری با مدل 60 دلاریش فرقی از نظر مقاومت تیغه نداره . حالا کسی برای نیم سانت تیغه و بلندتر و دسته و غلاف بهتر میخواد 45 دلار اضافی بده خب میل خودشه . تیغه کربن دار سخت تره اما زنگ میزنه . تیغه استیل نرم تره ولی زنگ نمیزنه . من که هردوتاش رو دوس دارم . کربنی 120 تومن در بازار داخلی موجوده ولی نایابه

خلاصه اگر کارد خوب با قیمت خوب میخواین باهکو بخرید . اگر کارد خوب با قیمت نامناسب میخواید مورا بخرید . اگر کارد بهتر با قیمت خوب میخواین باید مورای تیغه کربنی رو از خارج بخرید که ارزونتر میوفته و بهش گیر هم نمیدن چون ظاهرش شبیه کارد آشپزخونه هست

مورد بعدی . آقا گربر اصل تو ایران نداریم . والا نداریم . بعدش اصلش هم چیز با ارزشی نیست ! مخصوصا مدل های زیر 70-80 دلارش اصلا مفت نمی ارزن . اگر امکان خرید از خارج داشتین مدل های prodigy , lmf2 , mark2, 145cm خوب هستن . LHR هم که بهترین کاردشون بود منقرض شده . بقیه هیچی

کرشاو / بنچمید / اسپایدرکو مدل های بالای 60دلاریش ساخت ژاپن و آمریکاش / فاکس / کلد استیل که مدل های زیر 60 دلارش اسباب بازیه ولی گرون هاش عالی هستن/ اینا برندهایی هستن که ارزش خرید بالایی دارن .

یچیزی یادم رفت . ام9 . درسته که 420 استیل سطح متوسطیه . ولی 300 تومن خریدم!! فقط 300 تومن . ابعادش هم چند برابر کارد های معموله

درمقایسه ی کلی 420 با 1095 هم بگم که راستش من آزمایشگاه ندارم. (میگن) 1095 بهتره . من میگم 1095 میتونه بهتر باشه اما درمقابل (420 ای که باک میسازه) من 420 رو انتخاب میکنم . خب راستش 1095 کربنش زیاده پس از نظر علمی باید بهتر از 420 باشه . ولی من با 1095 نمیسازم . مخصوصا وقتی با هوا زنگ میزنه! فوت میکنی زنگ میزنه ! منم تو گیلان زندگی میکنم هر روز باید بسابم. رنگ هم که میزنم دو بار استفاده میکنم خط میوفته . برای همین از 420 بیشتر خوشم میاد تا 1095 . وگرنه بله 1095 تیزتر میشه سخت تره ( نه اونقدر که من و شما متوجه بشیم!)

اعتراض انتقاد پیشنهاد بد و بیراه هرچی هست لطفا با من درمیان بذارید !! البته من معمولا تجربه ام رو میگم . نه چیزهایی که توی نت میخونم
بعد اضافه کنم هر چاقوی ONE SIDE SHARPENED رو میتونید بیارید داخل ایران . بار ها خودم خریدم . فقط ظاهرش نباید نامتعارف باشه . کابار 1255 برای من 57 دلار افتاد به علاوه 20 تومن . هزینه شیپینگ از خارج به ایران هم نداشت

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2016-07-11 10:09 AM

(2016-07-10 10:59 PM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یچیزی یادم رفت . ام9 . درسته که 420 استیل سطح متوسطیه . ولی 300 تومن خریدم!! فقط 300 تومن . ابعادش هم چند برابر کارد های معموله

درمقایسه ی کلی 420 با 1095 هم بگم که راستش من آزمایشگاه ندارم. (میگن) 1095 بهتره . من میگم 1095 میتونه بهتر باشه اما درمقابل (420 ای که باک میسازه) من 420 رو انتخاب میکنم . خب راستش 1095 کربنش زیاده پس از نظر علمی باید بهتر از 420 باشه . ولی من با 1095 نمیسازم . مخصوصا وقتی با هوا زنگ میزنه! فوت میکنی زنگ میزنه ! منم تو گیلان زندگی میکنم هر روز باید بسابم. رنگ هم که میزنم دو بار استفاده میکنم خط میوفته . برای همین از 420 بیشتر خوشم میاد تا 1095 . وگرنه بله 1095 تیزتر میشه سخت تره ( نه اونقدر که من و شما متوجه بشیم!)

اعتراض انتقاد پیشنهاد بد و بیراه هرچی هست لطفا با من درمیان بذارید !! البته من معمولا تجربه ام رو میگم . نه چیزهایی که توی نت میخونم

من این قسمتو خیلی نفهمیدم...یعنی تفاوت سختی 52 در 420 و 58 در 1095 براتون قابل تشخیص نیست؟خوب...
یه کاری بکنیم؟؟
شما یه کارد کابار usmc با تیغه 1095 بیار من عین همونو با استیل420 به هزینه خودم میدم براتون بسازن بعد باهم عوض کنیم؟موافق؟Khansariha (226)
تازه 420 مشکل زنگ زدن هم نداره که به نفع شماست!!