شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - karbakhsh - 2016-09-22 11:37 PM

سلام. میشه ادرس کانال یا هر جایی که ویدیوهای صحبت شده میشه دید محبت کنید. ممنون.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2016-09-23 02:23 AM

با سلام :
دوست عزیز کوهیار ......... جانی .... ایکس . ایگرگ و........... که ماشالله الان تو فضای مجازی تبلیغ میکنند درسته که تولید کننده هایی هستند که بعد از مدتها طرحهای جدید و مشتری پسند تولید میکنند ، اما چشم بسته نباید پذیرفت .Khansariha (226)
خود من در همین تاپیک بارها گفتم اگر از هموطن خرید کنیم چه اشکالی دارد ؟ اگر یک تولید کننده بتواند نیاز های مارا به کالا هایی که به چند برابر قیمت بدستمان میرسد ، مرتفع کند چه بهتر که پولمان را به هموطن بدهیم تا چینی و .....
اما متاسفانه مدت کوتاهی با این قشر دمخور شدن باعث شد باز هم از خوشبینی ام نامید بشوم . بنده هیچکس را متهم نمیکنم بجز خودم و امثال خودم که بسادگی گول حرفهای قشنگ دیگران را میخوریم پس توصیه بنده به شما و سایر عزیزان اینست که با چشم باز خرید کنید - هر حرفی را تا تحقیق نکرده اید قبول نکنید - به قیمت خرید کنید .
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NONameD - 2016-10-19 12:38 PM

سلام دوستان من هیچ اطلاع و سر رشته ای در مورد چاقو ندارم اگه میشه راهنماییم کنید که چی بگیرم؟ قیمتش نجومی نباشه در حد عرف و معمول زود هم لب پر و نابود نشه. . . من تهرانم از کجا باید بگیرم. ازالان ممنون بابت راهنمایی Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ماکان - 2016-10-19 12:45 PM

سلام،واسه چه کاری؟حدودا چه سایزی؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NONameD - 2016-10-19 03:15 PM

(2016-10-19 12:45 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،واسه چه کاری؟حدودا چه سایزی؟

سایزش مهم نیست فقط خوشدست باشه من کوه و اینا زیاد میرم میخوام اونجا به کارم بیاد دیگه زیاد چاقو عوض کردم(البته ازین ارزون کنار خیابونیا که فقط ظاهر دارن و یکبار مصرف هستنKhansariha (226) ) واسه بریدن و پوست کندن پرنده و اینا...

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - danield - 2016-10-27 07:32 PM

سلام
دوستان کسی از کیفیت چندکاره های stanley خبر داره؟؟ ساخت کجاست؟؟؟ با همون شرکتی که قمقمهو ماگ میسازه یکی هست ؟؟
تو نت دیدم هم ابزار های خوبی داره هم قیمتش به نسبت خوبه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2016-11-08 07:26 PM

سلام دوستان عزیز
مدتها بود دنبال کارد باهکو میگشتم و متاسفانه تو شهرستان بهیچ وجه پیدا نمیشد
تا این که چند روز پیش به قیمت خیلی مناسب دیدم یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر داره عرضه میکنه سریعا خریدم و امروز به دستم رسید کیفیتش عالی و جنس کاملا اصل هست جالب اینکه من کارد لایت مای فایر هم دارم و تیغه این باهکو از لحاظ اندازه چه در طول چه در پهنا بزرگتر از لایت مای فایر هست فقط تنها موردی که احساس میشه ضخامت تیغه اس که در ابتدا اینطور القا میشه که لایت مای فایر ضخامت بیشتری داره اما کنار کم که قرار دادم ضخامت هم مشابه هم هست و اگر تفاوتی باشه خیلی خیلی جزیی هست متاسفانه کولیس دسترسم نیست که دقیق اندازه گیری کنم
تفاوتها:
تیغه باهکو پولیش خورده و کاملا براق هست اما لایت مای فایر حالتی داره که خش دیده نمیشه روش از بابتی خوبه و میشه مزیت حساب کرد
تیغه لایت بجز انحنا باریک شده لبه تیغ که حدود نیم سانت هست یک سوم نوک تیغه هم انحنا دیگه ای داره که کاربردی تر هست و البته کمی از قدرت تیغه کم میشه اما برش راحت تری ایجاد میکنه
اما باهکو باوقار تر هست و تیغه پهن تر و بزرگتری داره و من با قیمت حدود یک چهارم لایت مای فایر باهکو رو خیلی بیشتر پسندیدم و حتی اگه قیمت نزدیک بود باز هم باهکو رو انتخاب میکردم
این نکته هم لازمه گفته بشه که لایت مای فایر اتشزنه داره که باهکو فاقد اون هست اما اگه در یک جمله بخوام هر دو محصول رو تعریف کنم
باهکو مرد هست و لایت مای فایر تازه عروس
قیمت باهکو 33 تومان و لایت مای فایر 120 تومان قیمتی هست که بنده خریدم جدیدا لایت قیمتش پایینتر اومده و فکر کنم حدود 100 باشه
ببخشید پر حرفی کردم گفتم توضیحی بدم شاید دوستان استفاده کنند
فروشگاه هم نمیدونم درست هست اسمش گفته بشه یا خیر اما اگر کسی از دوستان خواست پیام کنید تا فروشگاه رو معرفی کنم هر چند با سرچ کوتاهی به این عنوان:
چاقو غلاف دار باهکو
در گوگل
فروشگاه رو پیدا میکنید
این هم عکسی که الان گرفته شد ببخشید اگه وضوح نداره
[تصویر: a4pm_bahcoo.png]
همگی موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2016-11-09 12:42 AM

با سلام :
سامانی جان مبارک باشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
شما که تا یادم میاد خودتون سازنده بودید اینها دیگه چیه !!! راست میگن کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره ..........خخخخخخخخ
باهکو الان تو بازار زیاد شده بعید هم میدونم با این قیمت ها واقعا سوئدی باشه اتفاقا یک مدل چاقو (تا شو) هم داره که اونم کیفیت خوبی داره و با این کارد ها هم قیمته . برندگی و درندگی این کارد واقعا مثال زدنیه ولی وقتی کند بشه سخت تیز میشه .
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2016-11-09 09:02 AM

(2016-11-09 12:42 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
سامانی جان مبارک باشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
شما که تا یادم میاد خودتون سازنده بودید اینها دیگه چیه !!! راست میگن کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره ..........خخخخخخخخ
باهکو الان تو بازار زیاد شده بعید هم میدونم با این قیمت ها واقعا سوئدی باشه اتفاقا یک مدل چاقو (تا شو) هم داره که اونم کیفیت خوبی داره و با این کارد ها هم قیمته . برندگی و درندگی این کارد واقعا مثال زدنیه ولی وقتی کند بشه سخت تیز میشه .
موفق باشید

سلام کوهنورد خان وقتتون بخیر باشه
وللا علاقه به کارد و چاقو منو اجبار میکرد به ساخت
اما مدتی هست که دیگه علاقه ای به ساخت ندارم بخاطر نبود الیاژ مناسب به نظرم حیف هست ادم وقتش رو بزاره برا ساخت و در اخر بخاطر عدم کیفیت تیغه کاردی داشته باشی که کیفیت مناسبی نداره(البته کیفیت رو کلی عرض میکنم به عنوان مثال الیاژی که از تیغ اره اهنبر گرفتم که هوا خنک هست سختی خیلی بالایی داره و خوش برش اما به راحتی زنگ میزنه و مراقبت همیشگی میخواد)
از طرفی هم با شرایط جامعه و قوانین دیگه ادم نمیتونه حتی برا بیرون رفتن(بیابون) کارد شکاری همراه داشته باشه
من خودم این ریسک رو نمیکنم خوشبختانه این کاردهای باهکو و امثال اینها ظاهر مناسبی دارند و البته بخاطر هزینه کم ادم نگرانی کمتری داره
در مورد اصالت کارد من تمام موارد رو از اینترنت نگاه کردم به ظاهر که کارد اصل هست و کیفیت خیلی مناسبی داره روی تیغه هم ساخت سوید حک شده و همچنین پشت غلاف برچسب داره
احساسم این هست تو این بازار که چاقوهای بی کیفیت چینی و.. با قیمتهای بالا بفروش میرسه این کالا ارزش خرید داره
به همین خاطر گفتم اینجا مطرح کنم دوستانی که به کارد با کیفیتی احتیاج دارند بتونن خرید خوبی داشته باشند

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - khosrOOO - 2016-12-01 11:20 AM

اینم از چاقوهای ساخت خودم

09109513913

[تصویر: photo664497557873993901.jpg]

[تصویر: photo664497557873993914.jpg]

[تصویر: photo664497557873993875.jpg]

[تصویر: photo664497557873993928.jpg]
[تصویر: photo664497557873993875.jpg]
09109513913

[تصویر: photo664497557873993928.jpg]

09109513913

[تصویر: photo664497557873993914.jpg]