شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - talebeamoli - 2017-06-16 01:37 AM

دوستان باور کنید من با پشت نعلبکی همین چاقوهای چینی و یا چاقوهای ارزون ساخت وطن رو مثل تیغ اصلاح صورت تیز میکنم موهارو از ته میزنه
چند بارم رفتم سر پرنده ببرم گزدنش قطع شد
دستم بریده که چه عرض کنم دستم جر رفت کلا
معمولا اگر اهل پوست کنی چارپا هستید باید انقدر تیز کنید اگرنه که همون یه مقدار تیز باشه که
موقع ذبح حیوون راحت خلاص بشه کافیه
پشت نعلبکی رو جدی بگیریم کمی تمرین و قلق گیری همین
در ضمن نذارید چاقو کند بشه هر چند وقت دو سه بار پشت نعلبکی بکشید برای همیشه تیز میمونه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - aghashekar - 2017-06-16 10:40 AM

سلام
بستگی به سختی جنس تیغه دارد. نعلبکی برای تیز کردن تیغه های با جنس نرمتر مناسب است. زاویه تیزکردن هم بسیار مهم است. از پشت تیغه موکت بر و اره آهنبر هم می توانیم برای تیز کردن بسیاری چاقوها استفاده کنیم. چون اینها از فولاد ابزارسازی ساخته شده اند. اما یک راه بهتر استفاده از کاغذ سنباده است. اگر از دو سه شماره از زبر تا نرم استفاده کنیم نتیجه کار بهتر می شود.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - talebeamoli - 2017-06-16 12:36 PM

جالبه
از چه سمباده ای برای
صیقل دادن لبه کارد تیز باید استفاده کنم؟
به فرض چاقو رو تیزش کردیم ولبه ها با وجود تیز بودن هنوز کمی احتیاج به یک دست سازی و صیقلی شدن داشته باشند
باید بگیم چه نوع سمباده و چه شماره ای به ما بدن؟
میخوام این روش رو هم امتحان کنم
متشکر از شما دوست عزیز

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - aghashekar - 2017-06-16 01:03 PM

سلام دوست عزیز
من برای براده برداری زیاد از سنباده های زبر مثل 400 استفاده میکنم ولی برای صیقل نهایی از شماره هایی مثل 1000 و 2000. البته اگر بخواهید خیلی دقت بالا برود از پوس آب خیلی نرم برای پرداخت نهایی استفاده کنید. من سنباده ها را روی دیسک می چسبانم و به متور الکتریکی میبندم. البته با دست هم جواب می دهد ولی زمانبر است.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - siavashpayam - 2017-06-16 03:51 PM

(2017-06-15 11:29 AM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا یه چاقو تیزکن خوب معرفی بفرمایید.

بهترین چاقو تیزکن سنگهای زبر است که توی رودخانه ها زیاد پیدا میشه،نام اون سنگها رو نمیدونم چیه اما باید از سنگهای رسوبی باشن،سنگهایی که رویه زبری دارن،نمیدونم دیدین یا نه،خاکستری و زبر هستن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashkian - 2017-06-17 01:45 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)درود بر همه...دوستان استفاده از الکل طبی هم در مرحله آخر و پس از تیز کردن تیغه"در کند نشدن و زنگ نزدن آن خیلی موثر است.با یک پارچه نسبتا زبر (حوله کهنه یا شلوار لی) بصورت برعکس(پشت و قسمت پهن تیغه وسط پارچه قرار بگیره)از قسمت دسته به نوک و از قسمت پشت به سمت لبه تیز با پارچه آغشته به الکل طبی به تیغه بکشید.هم براق و خوش رنگ و ضد زنگ میشه و هم یک مقدار تیزتر...***حق نگهدار همه دوستان و اساتید انجمن***.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NEMESIS - 2017-09-21 08:41 PM

درودKhansariha (8)

تشخیص سال ساخت چاقوهای باک با استفاده از جدول زیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shahsavar - 2017-09-21 11:04 PM

(2017-09-21 08:41 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درودKhansariha (8)

تشخیص سال ساخت چاقوهای باک با استفاده از جدول زیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دقیقا درسته[تصویر: 24bc7863642631f061dc04d7c74e6a9c.jpg]

[تصویر: 8e07f495080d7a863d3c8eecc2d2ce58.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NEMESIS - 2017-11-10 06:12 PM

درودKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - RAHVAR67 - 2019-04-06 11:44 AM