شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - fkh - 2021-12-23 01:45 PM

(2021-12-21 06:14 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم چاقو مارک باهکو berdenland خریدمش ۶۰ تومن الان شده ۶۲۰ تومن!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستم.Khansariha (8)
همین مدل چاقو به رنگ قرمز رو دیجی کالا بین 308 تا 320 برا فروش گذاشته.بنظرتون اونا اصلی هستن؟
یه جا خوندم باهکو رنگ قرمز برای گوشت و ماهی هستن رنگ سبز هم سختیش بیشتره و برای تراش چوب هم میشه استفاده کرد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tinger - 2021-12-23 02:01 PM

(2021-12-23 01:45 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2021-12-21 06:14 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم چاقو مارک باهکو berdenland خریدمش ۶۰ تومن الان شده ۶۲۰ تومن!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستم.Khansariha (8)
همین مدل چاقو به رنگ قرمز رو دیجی کالا بین 308 تا 320 برا فروش گذاشته.بنظرتون اونا اصلی هستن؟
یه جا خوندم باهکو رنگ قرمز برای گوشت و ماهی هستن رنگ سبز هم سختیش بیشتره و برای تراش چوب هم میشه استفاده کرد.
سلام درمورد اصالت محصولات دیجی کالا من مردد هستم ولی به نظر اصل میاد.
باهکو محصولات فراوانی تولید می‌کنه مخصوصا ابزار آلات مثل تبر،چاقو،کارد،اره و...
الان مثلاً تمام چاقوهای گربر فیک و فرع هستن ولی من ۴ سال پیش چندتا خریدم دونه ای ۱۶۰ تومن که اصل بود.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2021-12-23 05:22 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
Fkh جان شما حضوری بخرید بهتره اخه این دیجی کالا تو عکس قناری نشون میده ولی گنجشک رنگ شده میاره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-12 12:01 AM

سلام دوستان.
نظری در مورد چاقو ام۹ دارید ؟
اینم تصویرش

قیافه خیلی شکیلی داره خیلی زیباست از نظر من.
به گفته بعضی سایت های اینترنتی ساخت امریکا میباشد.
البته اصلش را که میدونم امریکایی ست چون این چاقو در واقع سر نیزه سلاح های تهاجمی ام۱۶ و ام۴ میباشد.
حالا دوستان اگه در مورد کیفیت اینی که تو بازاره اطلاع دارن ممنون میشم توضیح بدن چون خیلی از قیافه ش خوشم اومده و اگه کیفیت خوبی داشته باشه میخرمش.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-12 10:38 AM

اینم تعدادی عکس از این چاقو زیبا‌.

تیغه این چاقو بسیار ضخیم میباشد و نوع اصلی ان از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ln 1 - 2022-01-14 12:05 PM

با سلام. کاردهای m9 که در بازار ایران موجوده انواع مختلفی داره. یه سری که اوایل سال‌های 90 وارد شد به احتمال زیاد اصل باشن. جنس بسیار محکم، خوشدست، سنگین و البته با توجه به اینکه ذات اینها سرنيزه است، تیزی آنچنانی ندارند و تیز هم نمی‌شوند به هیچ وجه (مثل سرنیزهای برنو یا ژ3)
کارهای مختلفی میشه باهاشون انجام داد. و در پایان اینکه شخصا ابدا خرید اینها را به دوستان توصیه نمیکنم چون به معنای واقعی میتونن دردسرهای قانونی براتون ایجاد کنند در صورت که به نحوی ازتون بگیرند. چند سال قبل کارد هایی شبیه سرنیزهای کلاش در بازار وارد شد و یکی از دوستان که تهیه کرده بودند جهت طبیعت گردی و..، از بد شانسی توسط یگان حفاظت محیط زیست(در نزدیکی یکی از مناطق شکار ممنوع) بازرسی شدند و تا ثابت کردند که این فقط یه چاقوی معمولی است و کلاشی در کار نیست، داستان‌ها کشیدند.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-14 12:29 PM

سلام جناب in1 عزیز. ممنون بابت اطلاع رسانی.
عجب.Khansariha (226) من از قیافه این کارد به شدت خوشم اومد ؛ پس هیچی بی خیال.
ولی خداییش خیلی زیباست.
الانم یکی از این چاقو های گردن کلفت دارم اما این اصلا یه چیز دیگه ست.
پس احتمالاً اگه اینو بخرید به جرم حمل ام۱۶ بازداشت میشیم.Khansariha (214)
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ln 1 - 2022-01-14 01:59 PM

سلام برادر. من که دیگه از هیچی تعجب نمیکنم????
همین چاقوهای باهکو که تصویرش اول صفحه است بسیار کاربردی و با کیفیت هستند. در صورت استفاده صحیح یک عمر کارایی دارند، شبیه به ویکتورینکس.
اگه بودجه دوستان اجازه بده، حتما ویکتورینکس بگیرین، مخصوصا انواع چند کاره.زنگ نمیزنن، راحت تیز میشه و ابزارش مخصوصا در مواقعی بسیار کارگشا و کاربردی است. متاسفانه افزایش قیمت باعث شده از دسترس خیلی از دوستدارانش خارج شود.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-14 02:19 PM

سلام خدمت استاد in1.
والا اسم باهکو رو نشنیده بودم تازه وقتی اقا میثم گفتن از وجود چنین چاقویی خبردار شدم.
اما ویکتورینکس که دیگه معرف حضور همه هست واقعا عالیه.
و قیمت ها هم ب شدت رفته بالا الان یه چاقو معمولی بخوای بخری باید حد اقل ۵۰۰ تومن خرج کنی حالا چاقوی حرفه ای که بالای ۱ تومن.
اینم چاقویی گفته بودم دارم

این حدود ۲۰ سال قدمت داره و کاملا نو هست.
اطلاعاتی ازش دارید ؟ اصلا مارکش زو نمیتونم بخونم اما میدونم که ژاپنی هست چون خطول ژاپنی رو تشخیص میدم.
نظرتون در خصوص چاقو های زنجانی چیه ؟ کیفیت خوبی دارن ؟
ببخشید زیاد سوال میکنم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ln 1 - 2022-01-14 03:53 PM

زیباست. مبارکتون باشه. مشخصا چاقو نمیشه گفت. بیشتر شبیه بامبوزن هستش. در مورد مارکش اطلاعی ندارم. چاقو های زنجانی هم تنوع بسیار زیادی دارن. اجناس با کیفیت عالی هم تولید میکنن. ولی کلا صنعت چاقو سازی ما در قیاس با کشورهای صنعتی اصلا حرفی برای گفتن نداره. فقط کافی است سری به سایتها، فروم ها و پیجهای چاقوسازان آلمانی یا آمریکایی بزنید و مقایسه کنید با تولید داخل. از اونجایی که بحث متالوژی در ساخت چاقو حرف اول را می‌زند و کاملا هم دانش بنیان به حساب میاد، نتیجتا اون طرف پیشرو هستند. اینجا نهایتا فنر نیسان را آهنگری مجدد میکنن و ازش چاقو می‌سازند. البته تک و توک هم کارهای باکیفیت وجود داره که مشتری خاص خودشو داره