شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-14 04:47 PM

سلام ممنونم جناب in1 قابل شما رو نداره.
دلیل اینکه زیاد سوال میکنم اینه که زیاد از چاقو سر در نمیارم.Khansariha (226).
میشه در مورد بامبوزن یکم توضیح بدید خیلی ممنون.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2022-01-14 09:48 PM

با اجازه آقای رضای عزیزKhansariha (48)
بامبوزن یا همون قمه نیشکر زنی یا همون ماشت machete یه نوع چاقوی بلند هست که به کار باز کردن راه از بین شاخ وبرگ جنگلهای انبوه هم میاد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-14 10:07 PM

سلام استاد عزیز جناب مارکسمنKhansariha (8)
خیلی ممنون از جوابتون.
جوابش تو خود سوالش بود Khansariha (172)
من کلا تنها استفاده ای که از این چاقو کردم این بود که رفتم تو جنگل های اطراف کرمان و بستمش به کمرم و همین Khansariha (214).
خیلی ممنون.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-29 02:46 PM

(2022-01-12 12:01 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
نظری در مورد چاقو ام۹ دارید ؟
اینم تصویرش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیافه خیلی شکیلی داره خیلی زیباست از نظر من.
به گفته بعضی سایت های اینترنتی ساخت امریکا میباشد.
البته اصلش را که میدونم امریکایی ست چون این چاقو در واقع سر نیزه سلاح های تهاجمی ام۱۶ و ام۴ میباشد.
حالا دوستان اگه در مورد کیفیت اینی که تو بازاره اطلاع دارن ممنون میشم توضیح بدن چون خیلی از قیافه ش خوشم اومده و اگه کیفیت خوبی داشته باشه میخرمش.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

سلام دوست عزیز
دور این مدل رو کلا خط بکشید چه انتاریو چه فروبیس کلا کارد بیخودیه آلیاژش نرمه در حد کاردهای چینی و هیچوقت اون چیزی که ازش توقع دارید برآورده نمیکنه نحوه اتصال دسته به تیغه هم پر از ایراده
تعجب میکنم که چرا قیمت جهانیش اینقدره در حالیکه با قیمت ارزونتر میتونید ka-bar usmc بخرید که یه عمر کارده براتون آلیاژ1095 کربنی که سختی بسیار مناسبی داره هم برای ش.... هم طبیعتگردی هم فایتینگ

[/quote]

ببخشید که این ارسال طولانی رو نقل قول کردم، چون میخواستم قسمتی رو هایلایت کنم. در رابطه با قسمتی از ارسالم که با رنگ قرمز مشخص کردم، دقیقا منظورم از چاقوی سبک و ارزان تاشو یا ... همین چاقو هایی مثل این چوپانی های حیدری بود خخخخ که البته جناب سامانی دقیقا زد به هدف. [تصویر: khansariha%20(8).gif]خودم سالها پیش یک مدل با دسته پلاستیکی و یک مدل با دسته چوبی شبیه همینی که شما عکسش رو گذاشتید خریدم. اتفاقا خیلی خوب شد که صحبت چاقو های ارزان هم به میان آمد و شما از این مدل چاقو نام بردید، برای بسیاری از کار ها نیاز به هزینه ی زیاد نیست، وجود یک یا چند چاقوی برند مثل باک و... قطعا باعث دلگرمی و خوشحالی هر شکارچی و طبیعت گردی میشه اما برای املت درست کردن و آشپزی و کارهای ساده در طبیعت نیاز به هزینه ی زیاد نیست و بهتره این کار ها رو به چاقو های ارزان بسپاریم و از چاقو های با کیفیت و گران برای کار های مهم تر و حساس تری استفاده بشه( البته من زیاد معتقد به استفاده از چاقوی گران و مارک دار در طبیعت نیستم، فکر میکنم چاقو باید دارای تناسب بین قیمت و کیفیت باشه که این روز ها اصلا این موارد با هم جور در نمیاد! ) و فکر میکنم حتی همین چاقو های حیدری که فرمودید کیفیتشون پایین اومده هم هنوز برای بسیاری از کار های سبک مناسب باشه، البته اگه هنوز با قیمت حدود 50 هزار تومان و بالاترشون بشه گفت قیمت مناسب دارند.
[/quote]
هرگز چاقوی بی کیفیت (چینی)نخرید حتی اگه یه چراغ قوه هم اشانتیونش باشه
حیدری که گفتید : ساخت ایران نیست بلکه حتی گرایندش هم در چین انجام میشه و به سفارش حیدری روش لوگو حک میکن
وقتی شما یه اسپایدرکو پی ام2 میخری تیغه s30v داره ولی فیکش تیغه aus8معادل 440a
تفاوت زمانی معلوم میشه که ازش کار بکشی
گفتید گران قیمت
باید بگم گرون نیستن بلکه پول ما بی ارزشه وگرنه باک112 قیمتش حوالی 80 دلاره و دستمزد کارگر ساده اونجا اقلا ده دلار در ساعت یعنی با حقوق یه روزش میتونه بخره.
چاقوهای ایتالیایی مثل لاین استیل و فوکس به لعنت خدا هم نمی ارزن طرح های قشنگی دارن اما در بحث آلیاژ افتضاح
در عوض امریکایی و سوئدی و آلمانی عالی هستن لابلای اینا کلد استیل هم حرفایی واسه گفتن داره
از همه اینا بهتر چاقوهای کاستوم خارجی هستن که البته گرونن مثل چاقوهای سبنزای کریس ریو یا استرایدر
یا چاقوهایی که با تکنولوژی و آلیاژهای گرونتری ساخته میشن مثل راک استید higo که تیغه zdp189 داره با سختی بالای 65hrc و ختم کلام هم دستسازهای خارجی که تا چن هزار دلار قیمت دارن مثل چاقوی ron lake که البته بیشتر کلکسیونی هستن تا کاربردی.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-29 05:16 PM

سلام دوست عزیز.
یعنی الان چاقو ام9 که ارم حک داره و اصل هست هم کیفیت پایینی داره ؟ بعید میدونم چون سر نیزه ام۱۶ و کارد جنگی میباشد.
البته اینایی که توی بازار هست همش اشغاله حق با شماست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - dadmehr - 2022-01-29 08:56 PM

(2022-01-29 05:16 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.
یعنی الان چاقو ام9 که ارم حک داره و اصل هست هم کیفیت پایینی داره ؟ بعید میدونم چون سر نیزه ام۱۶ و کارد جنگی میباشد.

من اطلاعی در مورد چاقو ندارم ولی این جناب اگ اونیه ک باید باششه ....عضو قدیمی انجمنه و الان هم چاقو سازه !!!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-01-29 10:55 PM

نقل قول :سلام دوست عزیز.
سلام برادر گرامی ببینید کارد یا چاقو اول باید کاربردش رو مشخص کنید برا خودتون
شما از کارد سرنیزه نمیتونی انتظار تیزی مو زن داشته باشی کار جنگی برا جنگ برا بریدن سیم کندن زمین و ..کاربرد داره و به جاش اتفاقا مفید هم هست.ولی عموما برا ش کارچی تو گزینه های 5 ام و 6 ام هم نیست. شما بخوای یه کوه بری هر جا ببندیش مشکل میشه واست اگه بخوای بزاری کوله که هربار استفاده داستان داری.کارد خوش قیمت خیلی زیاده که کیفیت تیغه و برش خوبی داشته باشند.ولی حتما باید بسته به نیاز تهیه بشه
اگه بحث پول نباشه چه بهتر که برند خوب تهیه بشه مثل باک و ویکتورینوکس و..
گاهی ما برا عشق و علاقه خرید میکنیم و استفاده هم نمیکنیم فقط جنبه کلکسیونی داره ولی واقعا من تو تمام کاردهایی دارم چند تا بیشترین استفاده رو دارم اولی ویکتورینوکس همه کاره که بسته اس به جاسویچی قیچی و سوهان و چاقو و...همه جا هم همراهت هست.دوم بیابون که هستم همون چاقو حیدری و در اخر کارد باهکو
اینها همه قیمتهای معقول دارند و کاملا نیاز شما رو به چاقو برطرف میکنند.
چاقو هانتر پرو ویکتورینوکس هم بسیار خوشدست و خوش کیفیت هست ولی راستش ادم یه چی بخره که بتونه استفاده کنه متاسفانه با ارزش ریال ما و قیمت اینها ادم دلش نمیاد با چاقو میوه پوست بکنه.
اینم عکس یه باک دلبر
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-01-30 06:59 AM

سلام اقای سامانی
ممنونم بابت توضیح مفید تون‌.
والا این کارد رو برای استفاده نمیخوام ؛ فقط از قیافه ش خوشم اومده میگیم بگیرمش برا خوش گلی.
این چاقویی که عکسش را گذاشتید جایی پیدا میشه ؟
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-01-30 10:14 AM

(2022-01-30 06:59 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقای سامانی
ممنونم بابت توضیح مفید تون‌.
والا این کارد رو برای استفاده نمیخوام ؛ فقط از قیافه ش خوشم اومده میگیم بگیرمش برا خوش گلی.
این چاقویی که عکسش را گذاشتید جایی پیدا میشه ؟
موفق باشید فعلا خداحافظ.

سلام وقتتون بخیر
اگه فقط جهت زیبایی و علاقه هست که دیگه حرفی توش نیست و ادم یچیزی به دلش بشینه بلاخره تهیه اش میکنه.
چاقویی من عکسشو گذاشتم بازار خودمون فکر نکنم ولی اره گاها امازون و سایتهای خارجی دیدم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-31 08:19 AM

(2022-01-29 10:55 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :سلام دوست عزیز.
سلام برادر گرامی ببینید کارد یا چاقو اول باید کاربردش رو مشخص کنید برا خودتون
شما از کارد سرنیزه نمیتونی انتظار تیزی مو زن داشته باشی کار جنگی برا جنگ برا بریدن سیم کندن زمین و ..کاربرد داره و به جاش اتفاقا مفید هم هست.ولی عموما برا ش کارچی تو گزینه های 5 ام و 6 ام هم نیست. شما بخوای یه کوه بری هر جا ببندیش مشکل میشه واست اگه بخوای بزاری کوله که هربار استفاده داستان داری.کارد خوش قیمت خیلی زیاده که کیفیت تیغه و برش خوبی داشته باشند.ولی حتما باید بسته به نیاز تهیه بشه
اگه بحث پول نباشه چه بهتر که برند خوب تهیه بشه مثل باک و ویکتورینوکس و..
گاهی ما برا عشق و علاقه خرید میکنیم و استفاده هم نمیکنیم فقط جنبه کلکسیونی داره ولی واقعا من تو تمام کاردهایی دارم چند تا بیشترین استفاده رو دارم اولی ویکتورینوکس همه کاره که بسته اس به جاسویچی قیچی و سوهان و چاقو و...همه جا هم همراهت هست.دوم بیابون که هستم همون چاقو حیدری و در اخر کارد باهکو
اینها همه قیمتهای معقول دارند و کاملا نیاز شما رو به چاقو برطرف میکنند.
چاقو هانتر پرو ویکتورینوکس هم بسیار خوشدست و خوش کیفیت هست ولی راستش ادم یه چی بخره که بتونه استفاده کنه متاسفانه با ارزش ریال ما و قیمت اینها ادم دلش نمیاد با چاقو میوه پوست بکنه.
اینم عکس یه باک دلبر
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
این از طرح استرایدرsng استفاده کرده و خود استرایدر قیمت بالایی داره و انواع و اقسام فرمهای تیغه رو داره یکی از معروفترینهاس

(2022-01-29 05:16 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز.
باز میل خودتونه
ولی از من میشنوی بیخیالش شو نه قراره باهاش بری جنگ که سنگر بکنی نه دلت میاد این کار رو باهاش بکنی
نه بدرد بریدن چوب میخوره نه بدرد پوست کندن و بریدن گوشت ش...
اگه برای دکور میخوای همین طرح چینی هم ساختن قیمتشم خیلی ارزونتر از اینه