شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-01-31 09:03 AM

نقل قول : این از طرح استرایدرsng استفاده کرده و خود استرایدر قیمت بالایی داره و انواع و اقسام فرمهای تیغه رو داره یکی از معروفترینهاس
سلام برادر این استرایدر باک تارانی هست که دقیقا مدل buck strider 882 هست که مدل جدیدترش 889 هست تیغه مدل 882 آلیاژ ATS-34 و کوره باس استفاده شده که در مدل جدید 889 آلیاژ 440 هست.مدل 882 یک تیغه اضافه داره که اون اضافه هم آلیاژ 440 هست.درضمن این باک طراحش اقای تارانی هست و اتفاقا اولین طرح همین باک بود بعد کپی برداری شد.تاریخ ساخت همین چاقو که عکس ارسال کردم برا سال 2003 هستش.این اطلاعاتی بود در مورد این چاقو داشتم.
این لینک رو هم ببینید بد نیست:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روز خوش.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-31 09:25 AM

(2022-01-31 09:03 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : این از طرح استرایدرsng استفاده کرده و خود استرایدر قیمت بالایی داره و انواع و اقسام فرمهای تیغه رو داره یکی از معروفترینهاس
سلام برادر این استرایدر باک تارانی هست که دقیقا مدل buck strider 882 هست که مدل جدیدترش 889 هست تیغه مدل 882 آلیاژ ATS-34 و کوره باس استفاده شده که در مدل جدید 889 آلیاژ 440 هست.مدل 882 یک تیغه اضافه داره که اون اضافه هم آلیاژ 440 هست.درضمن این باک طراحش اقای تارانی هست و اتفاقا اولین طرح همین باک بود بعد کپی برداری شد.تاریخ ساخت همین چاقو که عکس ارسال کردم برا سال 2003 هستش.این اطلاعاتی بود در مورد این چاقو داشتم.
این لینک رو هم ببینید بد نیست:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روز خوش.
سلام
mick strider این چاقو رو در سال 2002 به اسم smf طراحی کرد یعنی یک سال قبل از باک
خود باک هم اسم این مدلو گذاشته باک استرایدر
استرایدر فامیلی طراحش هست نه تارانی

Strider SMF
Designer Mick Strider, Duane Dwyer
Designed 2002
Manufacturer Strider Knives
Produced 2003 - present

ضمنا
Buck Strider 880 spear point marked BOS and 154CM. Price tag is $149.95
باک معمولا از آلیاژ 420hc استفاده میکنه بجز چنتا از مدلهای جدیدی که از کربنی ها و آلیاژهای جدید استفاده میکنه
ولی استرایدر از 400 دلار شروع میشه قیمتش و این مدل sng 500 دلاره و مدلهای کاستومش خیلی گرونتره
[تصویر: Strider-SNG-700.jpg]
[تصویر: Strider-SNG-9.jpg]
[تصویر: Strider-SNG-8.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-01-31 09:41 AM

(2022-01-31 09:25 AM)craftsmannew نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2022-01-31 09:03 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روز خوش.
سلام
mick strider این چاقو رو در سال 2002 به اسم smf طراحی کرد یعنی یک سال قبل از باک
خود باک هم اسم این مدلو گذاشته باک استرایدر
استرایدر فامیلی طراحش هست نه تارانی

Strider SMF
Designer Mick Strider, Duane Dwyer
Designed 2002
Manufacturer Strider Knives
Produced 2003 - present
جالب هست حتما اطلاعات من در مورد این مدل کم هست.تحقیق میکنم.
مرسی بابت راهنمایی خوبتون.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-31 09:45 AM

Buck Knives worked closely with Steve Tarani and Strider Knives to design this high-end tactical knife.
Tarani was a Senior Defensive Tactics Instructor to military and law enforcement agencies.
. Strider Knives' owners are former military Special Operations Forces personnel.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-01-31 09:50 AM

(2022-01-31 09:45 AM)craftsmannew نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Buck Knives worked closely with Steve Tarani and Strider Knives to design this high-end tactical knife.
Tarani was a Senior Defensive Tactics Instructor to military and law enforcement agencies.
. Strider Knives' owners are former military Special Operations Forces personnel.

جالب شد تقریبا هم حرف من درست هست و البته هم حرف شما.
میشه گفت یک پروژه بوده و تماما همکاری داشتند.من یجا خونده بودم این اقای تارانی که استاد هنرهای رزمی هست برا fbi روی طرح چاقو کار کرده.
بحث چاقو سلیقه ای هست ولی من طرح این نوع چاقو رو چه باک چه همین استرایدر sng بسیار میپسندم و تقریبا طرح های دیگه به چشم نمیان بعد از اینهمه سال هنوز زیبا و شکیل هست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-31 09:58 AM

[/quote]
جالب هست حتما اطلاعات من در مورد این مدل کم هست.تحقیق میکنم.
مرسی بابت راهنمایی خوبتون.
[/quote]

نه دوست عزیز اطلاعات شما کم نیست خیلیم خوبه.اتفاقا این مدل مورد علاقه منه در کنار big sebenza و البته بعد از مدل rockstead HIGO
این مدل چاقو توسط دوستان ما هم تولید میشه پیجهاشون هم اگه خواستید میتونم بدم
یکیش bob.knife یکی هم custom_knife_a_rاینستا سرچ کنید
که این مدل رو با کیفیت بسیار بالایی تولید میکنن
نکته مهمی که باید بهش توجه کنیم اینه که قیمت اوریجینال همیشه گرونتر از کپی هست بنابر این اگه استرایدر از باک کپی کرده باشه باید قیمتش کمتر از باک باشه در حالیکه اینطور نیستKhansariha (8)

توی چاقوها این مدل اولش برای کاربرد نظامی طراحی شده بود واسه همین تیغه ضخیم و ابعاد نامتعارفی داره
چاقوی خیلی خوبیه و تنوع بسیار زیادی در رنگ و شکل دسته و تیغه داره بر خلاف ظاهر کت و کلفتش تو دست خیلی راحته
اسپایدرکو مدل پارامیلیتری هم خیلی خوبه خوش دسته ولی از سییتم ریورس لاینرش خوشم نمیاد
[تصویر: Spyderco-PM2-K390-700.jpg]
توی مدلایی که ساختم هیچکدومش به خوش دستی ROCKSTEAD HIGO نبوده.
[تصویر: grande_rockstead-higo-x-edizione-limitata.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-01-31 11:37 AM

یه نکته کاربردی عمومی بگم

اگه قصد خرید کارد یا چاقوی دستساز داخلی دارید هیچوقت دنبال خرید آلیازهای پر طمطراق و دهن پر کن نباشید
شنیدن عباراتی مثل فولاد سوییسی و D2 و دمشقی و فلان گولتون نزنه
طبق تجربه هنوز رو دست بلبرینگ (برای چاقوهای تاشو و کاردهای کوچیک در حد تیغه 4 اینچ)و فنر و اره آتشی و VCN150 برای کاردهای متوسط تا بزرگ آلیاژ ندیدم .(البته به شرط سختکاری درست)
تنها موضوع مورد توجه اینه که میگن زنگ میزنه این ایراد نیست بلکه نشون دهنده اطلاعات کم و سهل انگاری در نحوه نگهداری این تیغه ها هست
اگه درست استفاده و نگهداری بشن مرگ ندارن
کاردهای فوق تیز ژاپنی هم خیلیاش از فولاد کربنیه و اتفافا گرون هم هستن.
در ادامه بگم
دنبال سختیهای فضایی نباشید بهترین سختی تیغه بین 56 الی 58 برای کاردهای بزرگ و متوسط و 60 برای چاقوی تاشو کاملا کافیه

دنبال طرحهای خرچنگ قورباغه و زلم زیمبو دار نباشید بهترین کاردها اونایی هستن که ساده ترن کارد فقط کارده نباید بجای تبر و دیلم و چکش استفاده بشه کلیپهای بریدن میخ و آهن رو ملاک قرار ندید چون اصلا این تست استاندارد نیست برای برش آهن سالهاست قیچی و اره و مینی فرز ساخته شده برای خرد کردن هیزم هم قرنهاست تبر اختراع شده چکش هم در کنار تبر جزو اولین ابزارهای ساخت ست بشر بوده

قفل چاقو یکی از نکات مهمیه که نباید نادیده گرفته بشه هرچقدر قفل محکم تر باشه قابلیت اطمینان چاقو بالاتر میره در صورت شکستن قفل تقریبا چاقو بلا استفاده میشه
مکانیزمهای باز و بسته شدن چاقو هم نکته مهمیه که ترجیحا مدلهایی رو انتخاب کنید که با یه دست باز و بسته میشه مثل فلیپر و لاینر لاک و فریم لاک و مدلای مشابهش(برای باک 110 هم مدتیه یه قطعه آپشنال اضافه کردن که میشه با یه دست بازش کرد)
و باز هم تاکید مجدد میکنم هرچه مکانیزم ساده تر بهتر

[تصویر: kwickthumbstud-1060x400.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - homa - 2022-02-03 03:09 PM

سلام روز بخیر، این نام کاربری و این متخصص فنی باید آقاجاوید عزیز از غرب مازندران باشد. عرض ارادت،
در اثر مطالعه این تاپیک و شور اعضا رفتم و خودم رو توی خرج انداختم و یک کارد کلمبیا sa 47 خریدم نزدیک ۵۰۰ تومن، نظر جاویدخان در مورد این کارد چیست؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-02-03 05:59 PM

به به مبارکه ؛ یه عکسی هم ازش بزار

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsmannew - 2022-02-05 12:28 PM

(2022-02-03 03:09 PM)homa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام روز بخیر، این نام کاربری و این متخصص فنی باید آقاجاوید عزیز از غرب مازندران باشد. عرض ارادت،
در اثر مطالعه این تاپیک و شور اعضا رفتم و خودم رو توی خرج انداختم و یک کارد کلمبیا sa 47 خریدم نزدیک ۵۰۰ تومن، نظر جاویدخان در مورد این کارد چیست؟

سلامKhansariha (8)
حقیتش من پیشنهاد میکنم سمت سه برند اصلا نرید
گربر و کلمبیا و لون ولف
گربر یه برند اصالتا امریکاییه ولی اصلا بگو دوزار حتی از خود امریکا اومده باشه دلیل شهرتش فقط اون یارو بیر گریلز بود و بس یه بارم توی یکی از جنگها سربازه مجبور شد باهاش سیم خاردار یا همچین چیزی برید این شد براش اعتبار من سه تا انبردست چند کاره ش رو دارم بگو دوزار نمی ارزه سیم چینش الماسه س اولین فشار بهش آوردم شکست یکی دیگه که کلا فکش شکست
کاش بجاش لدرمن میخریدم
کلمبیا هم چین علیه السلام تیغه همه شون استیل 420 اونم چینی(چون همین 420 تو کاردهای موئلا هم استفاده میشه و خیلی بهتره و آلیاژهای هم رده آلمانیش عالی هستن)
لون ولف هم اصالتش امریکاییه و گرون قیمت و بنظرم برند بنچمید اونو خریده ولی هرچی تو بازار میبینید ساخت چین هستن