شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-02-10 06:53 PM

سلام به دوستان عزیز انجمن
وللا گربر کلا برند تراز اولی نیست و بیشتر رده های متوسط رو به پایین داره حتی من هیچوقت از طراحی و شکل دسته و تیغه هاش خوشم نیومد.بیشتر تم نظامی داشت و زمانی خیلی تبلیغات میکرد.من سالها پیش اصلا این برند رو ندیده بودم یدفعه ریخت تو بازار و همه جا این چاقو پشت ویترین ها بود چه کپی چه اصلیش.ظاهرش هیچوقت حس شیک و با اصالتی رو القا نکرد.مثلا باک بیشتر مدلهای کلاسیکش یا حتی ویکتورینوکس و حتی چاقو های اسپانیایی کاملا این حس رو بهت میداد که کالای لوکسی دست گرفتی با کیفیت قابل قبول.
من فقط یبار یک چاقو گربر فکر کنم کوچکترین نوعش رو خریدم که بیشتر حس اسباب بازی داشت تا چاقو و اونو هم هدیه دادم و نگه نداشتم
اینو هم در اخر بگم لدرمن فوق العاده اس و اصلا قابل قیاس با گربر نیست.برندهای آلمانی کاملا قابل اعتماد هستند.زمانی خیلی علاقه داشتم دستبند لدرمن رو بخرم که متاسفانه قسمت نشد و حالا دیگه فقط باید عکسشو دید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-02-10 07:59 PM

سلام دوستان و اساتید اهل فن.
این چاقو رو دیدم و ازش خوشم اومد. قیمتش هم ۲۲۰ ت‌.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ادمو یاد فیلم های جنگی میندازه‌. ؛ ب نظر شما کیفیتش خوبه ؟ البته قیمتش که پایینه و احتمالا کیفیتش هم پایین باشه.
ب نظر تون بخرمش ؟ من یه چاقوی بزرگ دارم اما باید کنارش یه دونه کوچک هم داشته باشم برای مثال برای پوست کندن میوه در طبیعت و....

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2022-02-10 09:09 PM

گربر حدود ۱۰ سال پیش محصولات بدی نداشت محدود بود ولی قابل قبول. تا این بیرگریلز یه چاقوی بوشکرفت گربر دستش گرفت و اون رو تو سری بقا در طبیعت استفاده کرد.همین شد بدبختی گربر.
جناب سامانی بنده ام پی ۶۰۰ رو با لدرمن سرج مقایسه کردم از نظر تیغه برش و سوهان و انبردست کاملا برتر بود ولی لدرمن ابزار بیشتر داره.از جمله یه اره خیلی خوب.
هر دوی اینا از ویکتورینوکس که اون رو هم خودم دارم کیفیت نسبتا پایین تری دارن. اما برای ای دی سی هنوز ام پی ۶۰۰ رو ترجیح میدم.
کلا همشون کار رو راحت انجام میدن.
اما...
الان اگر بخواین بخرین «اصلا» ام پی ۶۰۰ رو توصیه نمی کنم چون دیگه گربری که در خود آمریکا تولید بشه حداقل در ایران وجود خارجی نداره.
مخلصیمKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2022-02-12 07:54 AM

(2022-02-09 10:23 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مخلصیم Khansariha (8)
ام پی ۶۰۰ ات اصل نبوده جاوید جانKhansariha (226)Khansariha (48)
من یکیش رو دارم اصل آمریکایی با لدرمن تیغ به تیغ زدیم آخ نگفت.
می گم که بیشتر از همه ضربه خورده از دست چین و چینی!!!

:khansariha (214دکتر جان متاسفانه اصل اصل بودن Khansariha (214) یکیش مستقیم از افغانستان اومده بود دوتای دیگه هم از یه فروشنده معتبر در اصل بودنش شک ندارم یکیش که الماسه ش شکست هنوز دارم ازش کار میکشم و ابزارهاش خوبن ولی سیم بر شکست
دومی که فکش شکست همونجور نو گذاشتم تو وسایلم سومی هم نوی نو دست نخورده س
البته اینم بگم این مدل ام پی600 نوع استیل هم داره و همچنین چند نوع که فکها و ابزارهاشون متفاوته عین چاقوهای ویکتورینوکس

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2022-02-12 10:28 AM

جاوید جان اون تیغه الماسه که قابل تعویضه.یدکیش هست.جنس کاربید داره فولاد هم داره. ام پی ۶۰۰ که من دارم جنسش استیله.۸ یا ۹ سال پیش ۲۷۰ خریدم وقتی ویکتورینوکس ۱۰۰ تومن هم نبودKhansariha (219)کارایی که ازش کشیدم از پس ابزار معمولی هم به زور بر میاد.
می گی افغانستان نمی دونم چرا یاد دوست و برادر پاکستان و چاقوهای معروفش می افتمKhansariha (48)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2022-02-12 02:26 PM

جای پول برای فیک و گربر یه مورا garberg یا یه کلداستیل srk بخرین یه عمر کارده براتون

[تصویر: 15f53d6a59b959.jpg]
[تصویر: 15f53d6ac651c2.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - homa - 2022-02-12 06:15 PM

سلام بر جاویدخان، قیمت موارد معرفی شده، چند است؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-02-12 06:47 PM

با اجازه اقا جاوید هشت ؛ نه سال پیشه بوده ۲۷۰ ت پس الان یه ۴ تومنی باید باشه.
نظر دوستان در مورد کارد های شکاری میولا اسپانیا چیه ؟ چون قیمت بالایی هم دارن از ۷ تومن دیدم تا ۱۲ تومن.
اینم عکس کارد میولا مگنوم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2022-02-13 12:20 AM

موراکنیو آخرین قیمتش حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ بود که واقعا برای این کارد مفته.یکی از بهترین تیغه ها رو داره.لبه برش بسیار عالی برای تراش چوب و به قول جاوید عزیز یه عمر کار می کنه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ViVi - 2022-02-13 01:04 AM

(2022-02-12 02:26 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جای پول برای فیک و گربر یه مورا garberg یا یه کلداستیل srk بخرین یه عمر کارده براتون

[تصویر: 15f53d6a59b959.jpg]
[تصویر: 15f53d6ac651c2.jpg]

این چاقو های BUCK امریکایی قیمتش چنده ؟