شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - fkh - 2022-02-24 07:35 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
صالح جان هم صحبتی با شما و دوستان برام افتخاره.
دنبال یه چاقو ارزون زیر 200 هزار تومن میگردم که تیز باشه برای ذبح و کباب و اشپزی در طبیعت ازش استفاده کنم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-02-24 08:01 PM

(2022-02-24 07:35 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
صالح جان هم صحبتی با شما و دوستان برام افتخاره.
دنبال یه چاقو ارزون زیر 200 هزار تومن میگردم که تیز باشه برای ذبح و کباب و اشپزی در طبیعت ازش استفاده کنم.

سلام برادر گرامی
وللا من از این طرح کارد خوشم نمیاد و برش عمیق خوبی هم نداره بخاطر کوتاه بودن تیغه و ضخامتش.بیشتر برا پوست کندن مناسبه.
اگه کارد خوب با برش و تیزی خوب خواستید بخرید یه گوشه چشمی به باهکو داشته باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-02-24 09:36 PM

سلام و عرض ادب خدمت جناب سامانی و فریبرز جانKhansariha (8)
عرض به حضورتون که زیر 200 تومن دیگه همینه بهتر از این نمیشه ؛ مگر اینکه اساسی یه ۲-۳ تومن هزینه کنید یه چیز درجه یک بخرید مثل حالا باهکو و باک و...

الان همین چاقوی باهکویی که اقای سامانی میگن اگه اصل را بخواید اگه اشتباه نکنم حدود ۱.۵ تا ۲ تومن قیمتشه.

با ۲۰۰ تومن چیز عمری گیرتون نمیاد ؛ اما خب قیمتش هم اونقدرا بالا نیست که ادم زیاد دلش بسوزه‌.

من یه چاقوی تاشو دیدم قیمتش ۳۵۰ بود ؛ موندم بخرمش یا نه ؛ اخه هم قیمت ساچمه فیلد تارگت تروفی هست Khansariha (226)

شما اگه یه چیزی عمری میخوای باید زیاد هزینه کنی ؛ اگه نه که همین خوبه ؛ فقط یه طرحی پیدا کن که تیغه دراز باشه تا برای کاربردتون بهتر باشه.

موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-02-24 10:02 PM

(2022-02-24 09:36 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب خدمت جناب سامانی و فریبرز جانKhansariha (8)
عرض به حضورتون که زیر 200 تومن دیگه همینه بهتر از این نمیشه ؛ مگر اینکه اساسی یه ۲-۳ تومن هزینه کنید یه چیز درجه یک بخرید مثل حالا باهکو و باک و...

الان همین چاقوی باهکویی که اقای سامانی میگن اگه اصل را بخواید اگه اشتباه نکنم حدود ۱.۵ تا ۲ تومن قیمتشه.

با ۲۰۰ تومن چیز عمری گیرتون نمیاد ؛ اما خب قیمتش هم اونقدرا بالا نیست که ادم زیاد دلش بسوزه‌.

من یه چاقوی تاشو دیدم قیمتش ۳۵۰ بود ؛ موندم بخرمش یا نه ؛ اخه هم قیمت ساچمه فیلد تارگت تروفی هست Khansariha (226)

شما اگه یه چیزی عمری میخوای باید زیاد هزینه کنی ؛ اگه نه که همین خوبه ؛ فقط یه طرحی پیدا کن که تیغه دراز باشه تا برای کاربردتون بهتر باشه.

موفق باشید فعلا خداحافظ.

سلام برادر عزیزم
نه باهکو انقدر قیمت نداره الان فکر کنم 300 ت باشه شاید هم کمتر چند وقت پیش حدود قیمت 170 بود

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-02-25 09:28 AM

جدی اینقدر کمه ؟ اصل هم هست ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-02-25 12:04 PM

(2022-02-25 09:28 AM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جدی اینقدر کمه ؟ اصل هم هست ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام.اره همین حدود قیمت هست.پیج های اینستاگرامی هم میفروشن شاید ارزونتر هم باشه.این شکل چاقو من تابحال فیک ندیدم ازش بخاطر غلاف و شکل تیغه و دسته گمون نکنم فیک بتونه مشابهش رو بزنه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2022-02-25 05:29 PM

البته باهکو لپ لندر الان بالاتر از ایناست.پارسال روی ۵۰۰ تومن بود اگه اشتباه نکنم.ست لپ لندر چاقو و اره تاشو با هم قیمتش دو برابر این بود.
ضمنا جناب سامانی درست فرمودید منم تا به حال فیکش رو ندیدم.از لحاظ کیفیت هم که دیگه فولاد سوئد جای شک نداره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2022-02-27 09:22 AM

(2022-02-25 05:29 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته باهکو لپ لندر الان بالاتر از ایناست.پارسال روی ۵۰۰ تومن بود اگه اشتباه نکنم.ست لپ لندر چاقو و اره تاشو با هم قیمتش دو برابر این بود.
ضمنا جناب سامانی درست فرمودید منم تا به حال فیکش رو ندیدم.از لحاظ کیفیت هم که دیگه فولاد سوئد جای شک نداره.
--------
بهترین کاردهایی که در رنج قیمت پایین و با کارایی بالا میتونم معرفی کنم باهکو 2444 و باهکو 2449
که مدل 2449 ساخت تایوانه ولی با کیفیت بالا و مدل 2444 اصل سوئد
فیکش هم هست که کاملا تابلوئه رنگ تیغه فیک مات و پشت تیغه سنگ خورده س ولی اصلیش تیغه براق و پشت تیغه هم سنگ نخورده جای گیوتین دیده میشه
یکی از بهترین آیتمهایی که میشه پیشنهاد کرد
گریپ عالی تیزی در حد تیغ ریش تراش و خود جنس تیغه هم عالیه
غلاف پلاستیکی هم داره که خیلی عالی شاید نباشه و ساده س اما خیلی خوبه
همین طرح و مدل مورا هم هست که گرونتره
مورا مشابه 2444 رو به اشم کامپنیون نامگذاری کرده
بخوایم بیشتر هزینه کنیم مورا گاربرگ حرف آخر رو میزنه

[تصویر: mora-knife-article-photo-1.jpg]
[تصویر: knife-2.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-03-09 09:36 AM

دوستان چاقو دوست.
پیشنهاد میکنم حتما این ویدیو رو در یوتیوب ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ساخت کارد مورد علاقه من ؛ m9
واقعا کارش فوق العاده بود.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-03-16 09:36 AM

سلام خدمت دوستان عزیز
راستش در مورد تیز کردن چاقو زیاد مطلب هست و هر کسی به روشی اینکار رو انجام میده من هم از ابتدا که علاقمند شدم به این پروسه با روشهای مختلف چاقو رو تیز کردم چقدر چاقو یا کارد خط و خش کردم و چقدر هزینه سنگ نفت و انواع مختلف سمباده و ...بلاخره بهترین روشی که مدتها ازش استفاده کردم چسباندن سمباده پوست آب به شیشه بود و چاقو رو بدون خط و خش تیز میکرد مشکل فقط محدودیت در حرکت تیغه روی سمباده بود که شاید تیغه به اون تیزی مد نظر هست نرسه و گاها باعث میشد سمباده یذره پاره بشه که همون مکافات بود و باز باید سمباده تعویض میشد.
این مقدمه رو گفتم که راه حل دیگه یافتم
چند وقت پیش بیرون از شهر بودم سنگی پیدا کردم که به نظر سخت میومد و چاقو رو تست کردم دیدم بله سختی بالایی داره و اتفاقا ریزدانه های منسجم که اگه به گرید بخوام بگم شاید 5000 باشه(سنگها از منطقه نبودند و احتمالا برای کاری به اونجا منتقل شدند)
خب همه میدونیم سنگ های گرید بالا گرون هستند و تجربه از سنگ نفت دارم بعد از مدتی شکل قسمتی که چاقو تیز میشه تغییر میکنه و خورده میشه
بهرحال من تکه از این سنگ رو برداشتم و خونه اوردم بعد از مدتها فرصتی پیش اومد و رفتم سراغش متاسفانه با سنگ رومیزی نمیشد روش کار کرد و با سنگ سمباده و فرز کمی صافش کردم و در نهایت با سمباده و با مکافات یک طرفش رو صاف کردم در نهایت از کارکردش فوق العاده راضیم و چاقو رو به سادگی و بسیار خوب تیز میکنه.البته چاقو نباید خیلی کند باشه خیلی کم برداشت داره فقط کمی سنگ سیاه میشه.گفتم این مطالب رو عنوان کنم که دوستان اگه روزی به چنین سنگی برخورد کردند با صرف وقت میتونند یک سنگ بسازند که عمری استفاده کنند.جالبه که این سنگ هیچ صدمه ای از تیز کاری نمیبینه یعنی چاقو نمیتونه صدمه ای به سنگ وارد کنه مورد بعدی که خیلی خوب هست شما میتونید در دو جهت تیغه رو روی سنگ بکشید و نگران لبه چاقو نباشید و اتفاقا با کشیدن تیغه به سمت جلو(امیدوارم منظورم رو رسونده باشم)تیغه تیزتر هم میشه زاویه حدود 20 تا 25درجه
عکسش رو ضمیمه میکنم امیدوارم مفید فایده باشه
در ضمن من سنگ رو کاملا تست کردم بیشتر از 30 تا چاقو و کارد باهاش تیز کردم همه مو زن و بسیاز تیز شدند این نوع سنگ شاید دوستان هم دیده باشند رنگ طوسی با ذرات خیلی ریز سیاه البته تراکم سنگ بالاست و سنگین هست(بافت ریزی هم داره)
روز همگی خوش
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]