شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2022-03-19 01:54 PM

آفرین بر شما
اتفاقا سنگهای گریت بالا که گرون هم هستن بهترینهاش سنگهای طبیعی هستن که برش خوردن(خوراک ژاپنیها)
برای برش این سنگها دقت کنید که با صفحه برشهای معمولی نمیشه انجامش داد
اگه قطعه بزرگ باشه آسفالت بر یا گرانیت بر یا اینکه بدید کارگاههای سنگ بری با دیسکهایی که سگمنت کاریاید تنگستن داره برش بزننش
حتما هم باید در حین برش با آب خنک بشه
وقتی برش بزرگ انجام شد بعدش میتونید با سنگ فرز و تیغه گرانیت بر که سگمنت الماسه(کارباید تنگستن) داره برش بزنید و به قطعات مورد نظر تبدیلش کنید یا اگه صفحه برش cbn داشته باشید که چه بهتر
و نهایتا برای صیقلی کردن سطحش میتونید از سنباده سرامیک زیرکنیوم استفاده کنید(کاری که خودم هم انجام دادم )
اگه خوش شانس باشید سنگهای خوبی گیرتون میاد
من کنار رودخونه یا ساحل قدم میزنم سنگهایی که بنظرم خوب هستن با تیغه چاقو تست میکنم و اگه اوکی بود ور میدارم میبرم خونه و برش میزنم
اینجوری میتونید انواع سنگها با گریتهای متفاوت داشته باشید
هرچقد کارد کند تر باشه از گریت(مش) پایینتر استفاده کنید و پله پله گریت رو بالاتر ببرید مثلا از 180 شروع کنید 360 و 600 و 1000 و 2000
گریت بالای 2000 دیگه واسه تیغ اصلاح خوبه کاری که ژاپنیها با کاردهای آشپزخونه میکنن و مرحله نهایی هم لدراستریپ
معمولا برای مصارف عادی گریت تا 1000 کافیه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-03-19 07:13 PM

سلام.
من دوتا سوهان دارم که با همونا تیز میکنم دونه ای ۲۰ تومن خریدمشون ؛ انصافا خوب تیز میکنه‌...

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-03-19 07:50 PM

(2022-03-19 07:13 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
من دوتا سوهان دارم که با همونا تیز میکنم دونه ای ۲۰ تومن خریدمشون ؛ انصافا خوب تیز میکنه‌...

سلام برادر سوهان وسیله مناسبی برا تیز کردن کارد نیست
احتمالا باعث ایجاد خط و خش در تیغه میشه سمباده نرم یا سنگ مناسب هیچ خط و خشی ایجاد نمیکنه و برداشت خیلی کمی داره یعنی سالها تیغه رو استفاده میکنید حتی ذره ای شکل تیغه تغییر نمیکنه لبه هشتی چاقو هم کاملا آینه میشه
اگه چاقو یا کارد پدرانمون رو دیده باشید انقدر به سنگ نفت میکشیدند که شکل تیغه کاملا تغییر میکرد گاها وسط تیغه گود میشد

(2022-03-19 01:54 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آفرین بر شما
اتفاقا سنگهای گریت بالا که گرون هم هستن بهترینهاش سنگهای طبیعی هستن که برش خوردن(خوراک ژاپنیها)
برای برش این سنگها دقت کنید که با صفحه برشهای معمولی نمیشه انجامش داد
اگه قطعه بزرگ باشه آسفالت بر یا گرانیت بر یا اینکه بدید کارگاههای سنگ بری با دیسکهایی که سگمنت کاریاید تنگستن داره برش بزننش
حتما هم باید در حین برش با آب خنک بشه
وقتی برش بزرگ انجام شد بعدش میتونید با سنگ فرز و تیغه گرانیت بر که سگمنت الماسه(کارباید تنگستن) داره برش بزنید و به قطعات مورد نظر تبدیلش کنید یا اگه صفحه برش cbn داشته باشید که چه بهتر
و نهایتا برای صیقلی کردن سطحش میتونید از سنباده سرامیک زیرکنیوم استفاده کنید(کاری که خودم هم انجام دادم )
اگه خوش شانس باشید سنگهای خوبی گیرتون میاد
من کنار رودخونه یا ساحل قدم میزنم سنگهایی که بنظرم خوب هستن با تیغه چاقو تست میکنم و اگه اوکی بود ور میدارم میبرم خونه و برش میزنم
اینجوری میتونید انواع سنگها با گریتهای متفاوت داشته باشید
هرچقد کارد کند تر باشه از گریت(مش) پایینتر استفاده کنید و پله پله گریت رو بالاتر ببرید مثلا از 180 شروع کنید 360 و 600 و 1000 و 2000
گریت بالای 2000 دیگه واسه تیغ اصلاح خوبه کاری که ژاپنیها با کاردهای آشپزخونه میکنن و مرحله نهایی هم لدراستریپ
معمولا برای مصارف عادی گریت تا 1000 کافیه
سلام برادر عزیزم
ممنون بابت اطلاعات خوبی که دادید
حالا در اینده دوباره رفتم اون سمت چند تا تکه دیگه از این سنگ میارم و به شکلی گفتید درستش میکنم.واقعا تیزکاری با این نوع سنگ فوق العاده راحت و ساده اس
من حتی کاردهای میوه خوری که به سختی تیز میشه رو باهاش تیز کردم در حد مو زدن.
یه نکته خیلی جالب هم عرض کنم که برای خودم خیلی عجیب بود.من سمباده قرمز پارچه ای استفاده کردم که رو شیشه گذاشتم و سطح سنگ رو صاف کردم.من به اسم سمباده چوب میشناسمش.خیلی جالب بود که سمباده کند نمیشد و پودر سنگ بهیچ وجه به سمباده نمیچسبید.سمباده در نهایت خیلی کم کند شد و هنوز قابل استفاده اس هر چند کمی سطح سمباده براق شده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-03-19 08:19 PM

سلام جناب سامانی.
از این سنگا ک دلم میخواد پیدا کنم.
اما ؛ برای تیز کردن با سمباده از سمباده شماره چند استفاده کنم ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-03-19 09:10 PM

(2022-03-19 08:19 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب سامانی.
از این سنگا ک دلم میخواد پیدا کنم.
اما ؛ برای تیز کردن با سمباده از سمباده شماره چند استفاده کنم ؟

من سمباده 1200 گرفتم و چسبوند به شیشه(ترجیحا شیشه ضخیم باشه) بعد از یمدت سمباده کاملا صاف میشه ولی باز هم توانایی تیز کردن تیغه که خیلی کند نباشه رو داره.با کمی آب تیغه رو تیز کنید.
فقط از این چسبهای دو طرفه نازک که تعمیرات موبایل ها دارند بگیرید و بچسبونید
مهم اینه که بین سمباده و شیشه ضخامت زیادی نباشه و زیر تیغه کاملا سخت و غیر قابل انعطاف باشه یعنی با فشار تیغه به روی سمباده،سمباده پایین نره
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-03-19 10:17 PM

ممنونم جناب سامانی.
میشه از چسب ۱؛۲؛۳ استفاده کرد ؟ این چسب دوطرفه رو از کجا میشه خرید ؟ تا حالا اسمش رو نشنیدم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2022-03-19 10:58 PM

(2022-03-19 10:17 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم جناب سامانی.
میشه از چسب ۱؛۲؛۳ استفاده کرد ؟ این چسب دوطرفه رو از کجا میشه خرید ؟ تا حالا اسمش رو نشنیدم.

سلام
خواهش میکنم نه متاسفانه از چسب یک دو سه نمیشه استفاده کرد.ذره ای برجستگی زیر سمباده باشه کار خراب میشه
این چسب های دو طرفه رو ابزار فروشها دارند یک چسب دو طرفه اس که به نازکی کاغذ هست و کمی شفافه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amn - 2022-03-20 09:50 AM

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2023-01-21 05:40 PM

سلام خدمت دوستان عزیز انجمن
علاقمندان به کارد و چاقو کجان؟
چند وقتی پیش در مورد سنگ طبیعی و تیزکاری فوق العاده اون صحبت کردم مدتی پیش دیدم اینستاگرام شخصی داره سنگ طبیعی با قیمت فوق العاده عالی میفروشه سنگ برای قصابی ها و...
من یدونه تهیه کردم الحق که سنگ خوبی هست البته سنگی خودم دارم خیلی انسجام بیشتری داره و سطح تیزکاری رو مثل اینه میکنه ولی زمانبر هست فکر کنم حداقل باید 6000 باشه ولی سنگی که خریدم خیلی سریعتر عملیات تیزکاری رو انجام میده نفوذ اب و روغن هم نداره پس با خیال راحت میشه با روغن هم تیزکاری کرد.
بعد از خبر خوب خبر بد هم دارم متاسفانه جدیدا دیوار و دیجیکالا و خیلی فروشگاه ها خرید و فروش چاقو و کارد کوهنوردی رو ممنوع کردن و این خیلی بد هست خصوصا برا ما عاشقان این مقوله
در اخر اگر دوست یا عزیزی قصد خرید این نوع سنگ رو داشت پیام بدید تا پیج اون شخص رو بهتون معرفی کنم.
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - fkh - 2023-02-02 12:20 AM

(2023-01-21 05:40 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز انجمن
علاقمندان به کارد و چاقو کجان؟
چند وقتی پیش در مورد سنگ طبیعی و تیزکاری فوق العاده اون صحبت کردم مدتی پیش دیدم اینستاگرام شخصی داره سنگ طبیعی با قیمت فوق العاده عالی میفروشه سنگ برای قصابی ها و...
من یدونه تهیه کردم الحق که سنگ خوبی هست البته سنگی خودم دارم خیلی انسجام بیشتری داره و سطح تیزکاری رو مثل اینه میکنه ولی زمانبر هست فکر کنم حداقل باید 6000 باشه ولی سنگی که خریدم خیلی سریعتر عملیات تیزکاری رو انجام میده نفوذ اب و روغن هم نداره پس با خیال راحت میشه با روغن هم تیزکاری کرد.
بعد از خبر خوب خبر بد هم دارم متاسفانه جدیدا دیوار و دیجیکالا و خیلی فروشگاه ها خرید و فروش چاقو و کارد کوهنوردی رو ممنوع کردن و این خیلی بد هست خصوصا برا ما عاشقان این مقوله
در اخر اگر دوست یا عزیزی قصد خرید این نوع سنگ رو داشت پیام بدید تا پیج اون شخص رو بهتون معرفی کنم.
موفق باشید

سلام دوستان.
چناب سامانی عزیز خوب هستین؟
بله منم چند روز پیش دیدم دی جی کالا چاقو هارو جم کرده و نمیفروشه
اقا سامانی پیج اون بنده خدا رو واسه منم بفرستین.