شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2023-02-06 09:29 AM

(2023-01-21 05:40 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز انجمن
علاقمندان به کارد و چاقو کجان؟

سلام اگه اون شخص منظورتون خلفی هست که هی قسم و آیه میاره که سنگ من بهترین در کهکشانه و لنگه نداره بنظرم بیخیالش بشید
قصد تخریبش رو ندارم اما قیمتهای فضایی میده سنگی که به اسم (حسان حصون هصون) و یا همچین اسمی تو بازار هست کردستان
گیر میاد پارسال پنجاه تومن بود ایشون میداد 2 میلیون باهاش چونه میزنن همونو 500 میده که هنوز 10 برابر قیمت واقعیه
برای تیزکاری از زنجان برام سنگ فرستادن خودم با گرانیت بر برش زدم و خیلیم عالی داره جواب میده همین کار رو با سنگهای رسوبی و[/align] رودخونه ای و دریایی انجام میدم
تیرولیت اتریش گرون قیمته ولی بنظرم دوزار نمی ارزه چون پودر میشه یا شاید بخاطر سختی تیغه های منه که اینجور میشه بهرحال بدرد من نمیخوره بهترین سنگها ژاپنیا هستن که البته خیلی گرونن ولی تا گریت 10 هزار و 15 هزار هم دارن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2023-02-06 09:49 PM

(2023-02-06 09:29 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2023-01-21 05:40 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز انجمن
علاقمندان به کارد و چاقو کجان؟

سلام اگه اون شخص منظورتون خلفی هست که هی قسم و آیه میاره که سنگ من بهترین در کهکشانه و لنگه نداره بنظرم بیخیالش بشید
قصد تخریبش رو ندارم اما قیمتهای فضایی میده سنگی که به اسم (حسان حصون هصون) و یا همچین اسمی تو بازار هست کردستان
گیر میاد پارسال پنجاه تومن بود ایشون میداد 2 میلیون باهاش چونه میزنن همونو 500 میده که هنوز 10 برابر قیمت واقعیه
برای تیزکاری از زنجان برام سنگ فرستادن خودم با گرانیت بر برش زدم و خیلیم عالی داره جواب میده همین کار رو با سنگهای رسوبی و[/align] رودخونه ای و دریایی انجام میدم
تیرولیت اتریش گرون قیمته ولی بنظرم دوزار نمی ارزه چون پودر میشه یا شاید بخاطر سختی تیغه های منه که اینجور میشه بهرحال بدرد من نمیخوره بهترین سنگها ژاپنیا هستن که البته خیلی گرونن ولی تا گریت 10 هزار و 15 هزار هم دارن

سلام و عرض ادب خدمت اساتید بزرگ انجمن
خوشحالم دوباره بعد از مدتها شما رو این تاپیک دیدم
نه اتفاقا این اقای خلفی رو داشتم پیجشون رو و واقعا با شو و تبلیغات دارند.....بهرحال
این سنگ که میگم تقریبا هم رنگ و شکل همین سنگهای خلفی هست نمیگم عالی ولی واقعا خیلی خوبه
من هم قبلا تو همین تاپیک در مورد سنگ طبیعی که از طبیعت پیدا کردم و درست کردم گفتم که سنگ فوق العاده خوبی هست ولی تفاوتش با این سنگ که خریدم در نرمی و برداشت کمش هست(سنگ خریداری شده هم خودش برداشت داره و هم برداشت بیشتری از سطح تیغه داره)
در مورد قیمت هم خیلی مناسب هست من 150 تومان خریدم بهرحال برا دوستانی که زمان و فرصت و گاها دسترسی به سنگ طبیعی از کوه ندارند میتونه خوب باشه.عکس میفرستم براتون از سنگی خودم خریدم و سنگ مورد استفاده خودم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سنگ سفید خودم از طبیعت گرفتم و با سمباده صاف کردم و سنگ سیاه سنگی هست که به قیمت 150 تومان خریدم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Fds - 2023-02-16 04:45 PM

سلام
این سنگ طبیعی سمت راست عکس همون سنگ گرد مانند معمولی هست یا سنگ به خصوصیه؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - samani - 2023-02-16 07:02 PM

(2023-02-16 04:45 PM)Fds نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
این سنگ طبیعی سمت راست عکس همون سنگ گرد مانند معمولی هست یا سنگ به خصوصیه؟

سلام و عرض ادب
نه قطعا سنگ معمولی نیست اینو من بیرون از شهر یافتم البته یه تعداد زیاد ریخته شده بود فکر میکنم برا تیراهن ها رو میخواستن بکارن استفاده میکردن.کلا این نوع سنگها باید پایه سیلیس یا کانی باشه که سخت باشه و منسجم.
البته قطعا اگه گذرتون به شهر سنگ و سنگ های ساختمون بیوفته و یه کارد همراهتون باشه سنگی که سختی مناسب داشته باشه پیدا میکنید کافیه یه طرف کارد رو به سنگ بکشید و ببینید فلز برداشت داره یا نه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - HirkanFighter - 2023-02-24 05:13 PM

دوستان عزیز دنیا رو گشتم برای یافتن بهترین وسیله تیزکردن چاقو و چیزی بهتر از مصقل نیافتم. شما هم انقدر خودتون رو با سنگ و چیزهای مختلف اذیت نکنین. اگه چاقوی شما لبه یا تیغه داشته باشه با چند بار کشیدن روی مصقل (بصورت درست) در حد مو زدن تیز میشه. اگر هم تیغه از بین رفته باشه تا فردا هم روش سنگ بکشین تیز نمیشه باید تیفه جدید روش بوجود بیاد.