شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2012-05-14 11:32 AM

کراسبو جان ممنون.Khansariha (8) این عکس آخریه رو چرا نصفه گذاشتی؟Khansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - SHADMEHR - 2012-05-15 02:27 PM

(2012-05-12 09:49 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شادمهر خان در مورد این روش سخت کاری (مارتنزیتی) میشه توضیح بدی یا اگه منبعی سراغ داری اعلام کنی . ممنونKhansariha (8)

سلام مرتضی جان
فولاد های مارتنزیتی به به فولادهای گفته می شود که به روش زیر سخت می شوند:
فولاد را تا مرحله سرخ شدن در کوره حرارت می دهند.
سپس فولاد سرخ شده را از کوره خراج کرده و در روغن سوخته یا آب نمک غلیظ فرو می برند تا سریع سرد شود.
در این مرحله سطح فولاد بسیار سخت و شکننده می شود.
برای کم کردن سختی (بمنظور تیز کردن کارد یا چاقو)و کم کردن شکنندگی فولاد را دوباره در کوره گذاشته و حرارت میدهند در این مرحله هر چه حرارت دهی بیشتر شود فولاد نرم تر می شود که میزان حرارت بستگی به آلیاژ فولاد دارد که بترتیب از حرارت کم به زیاد رنگ آن به رنگ زرد قرمز بنفش و آبی در خواهد آمد .
سامورایی ها برای جلو گیری از شکستن شمشیر ها قسمت برنده شمشیر را پر آب تر(سخت تر) و قسمت میانی را کم آب تر (نرم تر) می گرفتند.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2012-05-16 09:07 AM

ممنو ن شادمهر عزیز. در ضمن برای سخت کاری شمشیر ها ی ژاپنی که یک دم هستند و لبه برنده بسیار نازک و پشت تیغه ضخیم دارند ؛ در هنگام حرارت دادن ؛ قسمت نازک برای اینکه حرارت بیشتری نگیرد روی تیغه را قبل از این کار با یک نوع گل رس میپوشانند و بسته به نوع فولاد بکار برده شده ضخامت این گل در روی تیغه متفاوت میباشد تا مقدار سختی مورد نیاز استاد کار در جای جای شمشیر حاصل شود Khansariha (214)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-05-16 11:33 AM

کراسبوی عزیز
ولی من فکر میکنم کاردهای موئلا طبق کاتالوگش ساخت اسپانیا باشه ولی شما میفرمایید که مال شرکت ویکتورینوکسه!جدی برام جای سواله

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - crossbow - 2012-05-16 04:28 PM

بله حق با شماست ولی‌ اگه کاتالگه ویکتورینوکس رو بگیرید کارد‌های شکاریش فقط این مارکه و اینکه هیچ جای این کاردها چیزی از شرکت یا مارک ویکتورینوکس نوشته نشده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-05-16 05:56 PM

کراسبوی عزیز
تو وبلاگم لینک کاتالوگ کاردهای موئلارو بنا به درخواست یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ آپ کرده بودم که اینجا لینک میدم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - masih.hunter - 2012-05-16 06:01 PM

اینهم یکیVICTORINOX از من .

[تصویر: 13371784431.jpg]

[تصویر: 13371784432.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - sadra9496 - 2012-05-25 10:47 PM

دوستان یه مشاوره.من تو سایت سمسارزاده 2 تا تبر دیدم.یکی نوشته باک به قیمت 48000 تومن.یکی نوشته طرح باک چینی 24000 تومن
من باک رو تو فردوسی تو یکی از مغازه دارها دیدم گفت 100 تومن.حالا دوستان اصفهانی این سایت مطمئن هست.یعنی واقعا تبر باک اصله؟
و دیگه اینکه دوستان تهرانی جایی رو میشناسن که یجوری نماینده باک باشه و تبر رو به قیمت واقعی بده؟
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - AIRKING - 2012-05-25 11:01 PM

علی جان بر اساس اخرین دریافتی ها ،سایت سمسارزاده کلا چند ماه یکبار آپدیت میشه و به قیمت های اینترنتیش خیلی اعتمادی نیست.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - sadra9496 - 2012-05-25 11:17 PM

جلال جان این رو تازه زده.قیمت چاقوهاشم به روز کرده.قیمتشم تقریبا درسته و پرت نیست.ولی برام مهم اینه معتبر هست.نه از نظر ارسال.از نظر اصل بودن جنس
اگر جایی تو تهران باشه خوب بهتره