شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-05-28 09:26 PM

جلال جان نظر منهم روی دومی هستKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2012-05-29 11:48 AM

دومی خوشدست تره و فکر کنم کاربریش در طبیعت کاملا با ابزار هاش تناسب داره.منم دومی رو ترجیح می دم.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2012-05-29 11:50 AM

بنظر من هم همون دومی بهتره

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - AIRKING - 2012-05-29 04:56 PM

با تشکر از دوستان بسیار ارجمند که نظر خودشون فرمودند.
خودم هم بیشتر نظرم روی رنجر 56 بود اما گفتم مشورت کردن مسلما نتیجه بهتری در پی خواهخد داشت.
با تشکر از همه عزیزانKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-05-29 05:17 PM

سایت چاره هم محصولات ونگر رو آورده. بد نیست قیمتا رو با اونجا هم مقایسه کنید. الته مثل این که سایت البسکو به بعض از چاقوها تخفیف می ده که قیمتاشو مناسبت تر می کنه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته ظاهرا البسکو دوباره تخفیف گذاشته و قیمتاش کمتر از چارست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من ان مدل رو گرفتم. فرقش با مدل انتخابی شما فقط در تیغه اصلی هست. هم جای دست داره برای باز کردن تیغه یا یک دست هم تیغه اش در قسمت وسط اره ای هست:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - AIRKING - 2012-05-29 06:17 PM

سلام.
ممنونم از اطلاع رسانیتون.
این مدل که شما انتخاب کردین بیشتر به درد طبیعت گردی میخوره تا شکار .من هم اولش میخواستم همینو بخرم اما چون تیغه اصلی اره ای هست و برای سر بریدن خیلی مناسب نیست و شکار از لحاظ شرعی موقع ذبح با مشکل بر میخوره ،تیغه سادش گرفتم.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-05-29 06:34 PM

البته کاملا اره ای نیست فقط قسمت وسطشه و مثل گکاملا هم اره ای نیست یک مقدار دندانه هاش با اره فرق داره. به هر حال مبارکه. راستی چند گرفتید و از کجا؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - AIRKING - 2012-05-29 10:03 PM

ولله سفارش دادم از همون سایت البسکو.با چاقو تیز کن روی هم رفته شد 92 هزار تومان که فکر میکنم مناسب باشه.
قیمت دلاریش هم 65 دلار هست و من خریدمش 68 هزار تومان .
همین مدل شیراز داره میگه 150 هزار تومان!!!!!
واقعا بعضی ها چقدر بهشت ارزون می فروشند!!!!!!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-05-29 10:27 PM

فکر می کنم انتخاب خوبی کردید. مال من رو فقط واسه اختلاف نسبتا جزئی تو یک تیغه حدود 20 هزار گرونتر از مدل شما می ده. فکر نمی کنم بیش از 10 تومان نهایتش اختلاف قیمتشون باشه. تو سایت های خارجی حتی کمتره. وقتی من خریدم مدل شما رو نداشت.

یکی از اقوام شبیه اون یکی مدلی که عکسش رو گذاشتید خرید. اصلا مناسب کوه و بیابون نیستند. بیشتر به درد شهر می خورند. هم کوچکترند هم به نظر ظریف تر میاد. کلا این رده خوشدستر هستند.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mohammad_0544 - 2012-05-31 07:04 PM

این چاقو دست سازه . دستشم از شاخ درست شده . به برق تیغه توجه کنین , مثل این کاردهای کارخونهای که روشون رو ابکاری میکنن میدرخشه .
خوبیش اینه که به خاطر اریاژش خیلی راحت تیز میشه .تیز میشه اونم چه تیزی. به راحتی هم لبه کارب خراب نمیشه.
در انتهای دسته یه سفیدی میبینی توجه کنین که اون شکستگی نیست بلکه رنگ اون قسمت شاخ سفیده
[تصویر: 13384783752.jpg]

[تصویر: 13384783741.jpg]
[تصویر: 13384783753.jpg]