شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingpaco - 2012-10-08 12:19 PM

سلامKhansariha (8)

دوستانی که میگردند دنبال یه چاقوی ارزان قیمت و خوش دست که برای بریدن گوشت(نه چیزهای سخت) مناسب باشه من چاقوی زیر رو دوسال پیش به قیمت 4.000 تومان خریدم و تنها چاقوی ارزانی بوده که تا حالا دیدم و بدون اینکه تیغه اون تغییر کنه راحت برای شکار جواب میده
فقط تیغه اونرو به جاهای سخت نزنید میتونه دوام خوبی داشته باشه
نمیخوام اینرو با چاقوهای اسم و رسم دار و یا چاقوهای ساخت اساتید زنجانی خودمون مقایسه کنم و کلا قابل مقایسه هم نیست ولی فرم تیغه اون در شکار خیلی کارایی بالایی داره روش زده امریکا ولی خب کار برادران چشم بادامی شانگهای هستش

[تصویر: 13496858641.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - theanimal - 2012-10-08 01:16 PM

(2012-10-08 12:19 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 13496858641.jpg]
درود منم دقیقا همین چاقو و یکی که دو قولوشه رو دارم
و لازم به ذکر که بنظر من بهیچ دردی نمیخوره الا زمین کندن!
هر کاری میکنم تیغش تیز نمیشه!یدفعه اومدم سره یه تیهو رو باهاش ببرم اصلا یه وضی شد......!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingpaco - 2012-10-08 01:44 PM

والا من مدت زیادیه اینو دارم شما میدونی ابادان یه بندره و از این چیزای چینی زیاد گیر میاد ولی این یکی با همه فرق دارهKhansariha (226)
لابد شما باش تو اسفالت چاله کندی یا اینکه چیزای سفت باش بریدی یا اینکه اصلا با این که من دارم متفاوته
بنده هم عرض کردم فقط جاهای سخت نکشیدش تیغه اش سالم میمونه الان هم تو عکس پیداست حتی تیزش هم نکردم تا حالا راحت هم سر تیهو رو میبره(درمورد گراز تستش کردم با همین چاقو یه گراز رو پخ پخ کردم")

درکل نسبت به قیمتی که داره باید بگم تعجب برانگیزه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - كولي - 2012-10-08 01:59 PM

سلام
دوست عزيز تيغه كارد وچاقو هرچه الياژش بهتر باشد سوهان پذيري بدتري دارد و در كل بايد از سنگ سنباده بسيار نرم استفاده كرد توصيه ميكنم سنباده پوست اب مخصوص صافكاري را استفاده كن تكه اي از ان را رو يك سطح صاف مثلا شيشه شش ميليمتر به پهناي 3 سانتيمتر وطول 15 سانت بچسبان و خيس استفاده بكن آيا دقت كردي كه آرايشگرهاي قديمي تيغ هاشونو با تسمه اي چرمي تيز ميكردند.؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - darkman - 2012-10-08 02:02 PM

(2012-09-05 09:21 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این 3 تا لینک رو یه مگاه بنداز...شاید به قوه تخیلت کمک کنه...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اره همراه به خنجر های نظامی چیز جدیدی هست...قبلا این اره در هیچ مدلی وجود نداشت......سر نیزه ژ3 هم خیلی قدیمیه...حتی سر نیزه کلاش هم اره نداره...

راستی فکر کنم تا حالا با ژ3 شلیک نکردی...واگر نه اون حرف رو نمیزدی...لامذهب مثل قاطر لگد میزنه......دفعه اول برا 2 هفته زیر گونت سیاه میکنه.....کلا لگدش استاندارد نیست.....یکم اصلاحات می خواد تا سلاح کارآمدی بشه....گیراش هم که رو اعصابه....کلا برا خودش رنجریه...خخخخخخخخخ
اسیجون داداش این درسته؟
این لینکا چیه میذاری؟
چرا با روحو روان آدم بازی میکنی؟
آخه وقتی این چاقوها اینجا گیر نمیاد چرا آدمو دق میدی؟
Khansariha (290)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingpaco - 2012-10-08 02:07 PM

توصیه میکنم هرگز از سوهان و سنگ فرز برای تیز کردن چاقو استفاده نفرمایید
وسیله مناسب برای اینکار مصقل هست که به شکل زیره و هیچ اسیبی به تیغه وارد نمیکنه

[تصویر: 13496925721.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - theanimal - 2012-10-08 02:46 PM

والا همینه منتها سره پشه هم نمیبره؛راستی منم از همون آبادان‏(برزیل‏)‏ گرفتم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kingpaco - 2012-10-08 03:05 PM

اره دقیقا خودشه ولی تعجب میکنم چون اینکه من دارم تیزه تیزه هنوز Khansariha (397)

شما چاقو رو از اون اول که میخری اصلا سوهان بهش نکش فقط با اون چیزی که عکسشو بالا قرار دادم بعد از هربار استفاده فقط چند دفعه به چاقو با سرعت بکش ببین چاقوهات چقدر عمر میکنند و تازه اهل خانه هم ازتون تشکر میکنند که چنین چیزی خریدید Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2012-10-08 08:43 PM

سلام به همه دوستان Khansariha (8)
اين چاقو ها چاقو هاي زيبا و قشنگي هستن
و به راحتي هم تيز مي شن
فقط يه مقدار صبر و حوصله بايد به خرج بدين
اگه اون چاقو دست من باشه با يكم صبر و حوصله جوري تيزش مي كنم كه قابل باور نباشه
همون طور كه براي چنتا از دوستان انجام دادم
اگه مصقل ويكتورينوس داشته باشي
يا سنگ نفت كه خوب نفت خورش كردي
يا با هر چيزي كه سايش انجام ميشه يه پنبه آغشته به نفت روي (((لبه)))تيغه بكشيد
و از تيز شدن چاقو جدا لذت ببريد Khansariha (8)
نكته خيلي مهم :اگه يه چاقو رو براي گوشت كنار مي زاريد ديگه باهاش در زمان استراحت شكار،بريدن سيم و طناب ،و يا پرتقال و سيب و پياز پوست نكنيد
اين عامل باعث كل شدن چاقو ميشه Khansariha (256)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - gorjimahalle - 2012-10-08 11:34 PM

چاقوی دست ساز زنجان سفارشی مربوط به حدود 20 سال پیش با دسته ای از جنس شاخ مرال.حیف که غلاف خودش گم شد.از جنس چرم خالص بود.[تصویر: DSC_0013.jpg]