شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2012-12-23 12:56 PM

به به
جناب مودي Khansariha (8)
جساراتا مشتاقانه منتظر ديدن كلكسيون از هنر دست شما هستم Khansariha (8)
حتما بايد ظرافت و دقت بالايي در ساخت داشته باشن Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2012-12-23 03:56 PM

یه چند وقتی هستیه چاقو سوئیسی و 3 تا چاقو شکاری فکرمو به خودش مشغول کرده و به فکر سفارش دادنشون هستم :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان اگر نظری دارند اعلام کنند .کلا غیر از چاقو همه کاره یه چاقو تاشو برا شکار میخوام و یه کارد هم برای خالی نبودن کیف و وسایل شکار و پاک کردن شکارهای بزرگتر - سبزی پاک کردن - سالاد درست کردن و ....Khansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2012-12-23 06:19 PM

nobody عزيز
شما بايد يك چاقو براي شكار كنار بزاري
چاقويي كه فقط به گوشت بخوره
و يه چاقوي ديگه براي سالاد و سبزي و غيره
براي شكار يه چاقو پيشنهاد مي كنم به شما و دوستان عزيز ديگه Khansariha (8)
اين چاقو اندازه استاندارد يك چاقوي شكار هست
پشت اين چاقو جاي بند داره و دو تا وسيله خيلي خوب
يكي خلال دندان و دومي موچين يا انبري براي در آوردن خار و يه جسم خارجي
كه در هنگام شكار ممكنه در دست يا پا بره
از تيزي اين چاقو هم پوست حيوان رو براحتي مي بره و گوشتش رو ورق ورق ميكنه
البته بنده حقير تجربه سر بريدن و پوست كندن با اين چاقو رو داشتم عاليه

-------------------------------------------------------------------------

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2012-12-23 06:28 PM

عبدالله جان قیمت از اصل و قلابیش ندارید؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2012-12-23 06:41 PM

والله اينجا تقلبي نديدم
چند وقت پيش smostafa دوست عزيزم
اين مدل رو خريده بود 60 هزار تومن
اين عكس ها هم ايشون گذاشته Khansariha (8)
يه مدل هم داره به نام هانتر دسته نارنجي رنگه

اين مدل خوبيه سبك و خوب قيمتش 85

اين مدل چاقو هم مي تونيد براي ميوه و اين جور چيزا استفاده كنيد
كه قيمتش بين 30 تا 40 هست
اشتباه ما اينه كه 100 تا چاقو 5 هزار تومني حاضريم بخريم
اما يه چاقو 50 تومني مي خواهيم بخريم نميشه گرونه كي پول داره ووووو خخخخ Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2012-12-26 12:23 PM

با سلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم در تهران کجا میتونم یه چاقوی خوب برای شکار بگیرم ؟
تا 150 مثلا میتونم هزینه کنم ولی یه چاقو خوشدست با تیغه خوب و نازک میخوام .هنوز تظمیم نگرفتم که تیغه ثابت باشه یا متحرک و باید برم چاقو ها را ببینم و دستم بگیرم ببینم از کدوم خوشم میاد .
راستی نظرتون در مورد چاقوهای ایرانی چیه ؟ چیز خوبی توشون پپیدا میشه ؟جنس تیغه شون خوب هست یا نه ؟
شنیدم سر چهارراه گلوبندک یه چاقو تیزکنی بسیار معروف هست .حالا نمیدونم چاقو برا فروش هم داره یا نه.
فردوسی هم سر زدم زیاد چیزی پشت ویترینها نبود .
چاقو را برای سر بریدن شکار و پاک کردنش میخوام .شکار هم انواع پرنده (بیشتر کبوتر چاهی - کبک - مرغابی و غاز) و اگر روزی به پستم بخوره مثلا خرگوش یا تشی

اگر مارک و مدل خاصی هم مد نظرتون هست بگید و قیمت و محل فروشش هم اعلام کنید .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - حسین - 2012-12-26 01:56 PM

(2012-12-26 12:23 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم در تهران کجا میتونم یه چاقوی خوب برای شکار بگیرم ؟
تا 150 مثلا میتونم هزینه کنم ولی یه چاقو خوشدست با تیغه خوب و نازک میخوام .هنوز تظمیم نگرفتم که تیغه ثابت باشه یا متحرک و باید برم چاقو ها را ببینم و دستم بگیرم ببینم از کدوم خوشم میاد .
راستی نظرتون در مورد چاقوهای ایرانی چیه ؟ چیز خوبی توشون پپیدا میشه ؟جنس تیغه شون خوب هست یا نه ؟
شنیدم سر چهارراه گلوبندک یه چاقو تیزکنی بسیار معروف هست .حالا نمیدونم چاقو برا فروش هم داره یا نه.
فردوسی هم سر زدم زیاد چیزی پشت ویترینها نبود .
چاقو را برای سر بریدن شکار و پاک کردنش میخوام .شکار هم انواع پرنده (بیشتر کبوتر چاهی - کبک - مرغابی و غاز) و اگر روزی به پستم بخوره مثلا خرگوش یا تشی

اگر مارک و مدل خاصی هم مد نظرتون هست بگید و قیمت و محل فروشش هم اعلام کنید .

سلام امیر جان در قید و بند خرید چاقو خیلی گرون قیمت نباش!
چرا که پدر من چند وقت پیش از یه چاقو فروشی تو گمرک یا بازار برام یه چاقو خرید که تیغه چاقو برای زنجان هست اما دستش تعریفی نداره و دنبال عوض کردن دسته هستم
فقط انقدر درباره چاقویی که دارم بهت بگم که به راحتی باهاش میشه سر گوسفند رو برید جالبه که بدونی تیغه کلا 7-8 سانت بیشتر نیست! اما فوق العاده تیز و برنده و سریع هم تیز میشه.........
پدرم یکی دیگه از همین رو بزرگشو خریده برای قربانی کردن گاو
و از پارسال تا امسال که 3 تا گاو قربانی کرده (با این چاقو منظورم سایز بزرگتر از چاقوی خودمه) واقعا به قول خودش تو عمرش همچین چاقویی ندیده بود (که کوچکترشو برای من خریده 5 تومن!)
و بزرگرو خریده بود.........30-40 دقیق یادم نیست
حالا امشب یه عکس از این چاقو خفن خودم میزارم . راستی چند وقت پیش باهاش یه غاز رو بریدم که واقعا حیون نفهمید کی سرش بریده شد! (البته از شرایط ذبح همین تیز بودن چاقو هست)
اگه خواستی بهت آمار میدم برو برا خودتم بخرKhansariha (214)
امیر جان بیا عکسشو سریع گرفتم تا دلت زیاد نسوزه خخخخخخ
شوخی کردم

اون ساچمه پرومگنوم به خاطر این گذاشتم که ببینی تیغه و چاقو کلا چه اندازه هست راستی چاقو تاشو هست و اون یکی چاقو خوشگله رو هم چند سال پیش از فردوسی خریدم جهت پوست کندن خیار !!! چون بیشتر از اون کارایی نداره

[تصویر: 13565182481.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2012-12-26 02:29 PM

چه خوب بود اولش اصلا يه تعريف از اين ابزارها ارائه مي شد.
چاقوي شكار؛ ‌چاقويي هست كه صرفا بعد از شكار و براي پوست كندن و جدا كردن گوشت بكار مي رود. (مرجع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنابراين چاقوي شكار هيچ كاربرد ديگري جز سر و كله زدن با شكار ندارد. شايد بتوان آنرا شبيه چاقوي قصابي فرض كرد كه وظايفي مشابه دارد. (با اين چاقو نه شكار مي شود و نه شاخه اي بريده مي شود. فقط گوشت! پس نيازي ندارد خيلي محكم باشد و بايد فقط تا حد امكان تيز باشد!!!)

در مقابل چاقوي شكار چاقوهايي هستند كه عملكردهاي متفاوتي در آنها گنجانده شده. مثلا داراي خلال دندان؛‌ موچين؛ آتش زنه و ... حتي چراغ و انبردست و آچار پيچگوشتي هستند.

نوع خاصي از چاقوهاي چندكاره وجود دارند كه صرفا براي زنده ماندن در طبيعت طراحي شده اند كه به نظرم منظور نظر اين تاپيك بوده است. به اين چاقوها اصطلاحا چاقوي بقا (Survival Knife) مي گن كه با آنها مي توان شاخه هاي درختان را براي درست كردن آتش و يا ساخت تله چيد. با اين چاقوها شكار را پوست هم مي كنند. بعضي از اين چاقوها داراي دسته هاي تو خالي هستند كه بتوان در آن چيزهايي (براي وقت مبادا)‌ هم قرار داد كه البته باعث ضعيف شدن آنها مي شود. بسياري از اين چاقوها در انتهاي دسته و يا روي غلاف داراي قطبنما نيز هستند. طول تيغه اين چاقوها هم از 10 تا 20 سانت تغيير مي كنه و برخي از اونها در لبه ديگر (غير تيز) داراي دندانه هاي اره اي هستند تا بريدن شاخه درختان راحتتر شود. (مرجع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پس يك چاقوي جيبي (كه ممكنه چندكاره هم باشه) يك چاقوي بقا محسوب نمي شه و اين چاقوها بزرگند و تاشو نيستند.

چاقوهاي نظامي نوع خاصي از چاقوهاي بقا هستند كه تمهيدات خاصي هم براي ميادين نبرد در اونها ديده شده باشه. چيزهايي مثل توانايي بريدن سيمها و سيماي خاردار و عايق بودن در مقابل ولتاژ بالاي برق. خيلي از سرنيزه هاي مدرن در اين گروه جاي مي گيرن. نمونه اي از چاقوهاي نظامي ارتش آمريكا رو مي تونين در اينجا ببينين : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - honi - 2012-12-27 05:21 PM

اینم کاردهای دستساز من
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B11393.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2012-12-27 05:57 PM

دیشب و امروز وقت گذاشته بودم و تو آمازون دنبال چند چاقو خوشدست و کاربردی میگشتم که زیر 50 دلار باشند .انتخاب اولیم تقریبا 100 تا چاقو بود که بعد از دیدم ویدئو ها و review ها در یوتوب و خواندن نظر استفاده کننده ها چند چاقو زیر را کلچین کردم .البته باز هم تعدادشون زیاد هست و باید از بین اینا باز گلچین کنم .البته بیشتر چاقوهای تاشو را چک کردم و چند مورد هم چاقو با تیغه ثابت بود که یکی 2 تاشو انتخواب کردم .

چاقوهای تاشو :

چاقوهای ثابت :

کلا 2 تا چاقو نیاز دارم .یکی برای سر زدن و پاک کردن پرندگان و یکی هم برای پاک کردن و سر زدن خرگوش و ....

دوستان و استادان گرامی لطفا یه نظر بدهند و بگند کدوما بهتره و کدوما را حذف کنم .

ظمنا دوستان میخواستم ببینم آیا پست به چاقو گیر میده یا میشه بگیم برام از آمریکا بفرستند ؟