شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mehranaram - 2012-12-29 10:50 AM

دوست عزیز قیمت این تبر هم بگی ممنون میشم.کجاییه ؟؟ آلیاژش چیه؟؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2012-12-29 10:56 AM

تبره رو من چینیش رو قشم دیدم میگفت 55
سرنیزه هم که اگر بگیرنت به دادگاه نمیرسی! همونجا تیربارونت میکنن! خخخـ!
فکر هم نکنم پیدا بشه.
منوچهر جان شما یه کتلت زنی بخر حالش رو ببر!
با یه ضربه یه عضوی مثل دست و پا رو راحت قطع میکنه...البته جنس خوفش!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2012-12-29 11:23 AM

خدمت شما دوست عزيز عرض كنم
جنس اينها از فلزي به نام سيكا 5 هست
نه امير حسين جان اين حرفا چيه Khansariha (8)
سرنيزه هم پيچ پشتش باز ميشه مي تونيد از
حالت نظامي به حالت شكاري درش بياريد
مثل همين عكسي كه مشاهده مي كنيد جايي براي آويز كردن به نوك سلاح نداره Khansariha (8)
سر نيزه يه مقدار كندبر هست و سوهانش براي تير كردن نوك سرنيزه هست
حتما حتما بايد غلافش فلزي باشه Khansariha (8)
براي خريدش هم بايد شرط كنيد كه به ورق آهن به عرض 3تا 5 ميل بزنيد و آهن رو بايد به عرض
سرنيزه باز كنه و خال بر روي تبر يا سرنيزه نيوفته (كه اغلب اينطور خريد و فروش ميشه)
راه دوم اصل بودن
با تيزبر بر روي آهن هر دو مورد بكشيد و براده اي از فلز نتونه برداره
والله امان از فروشنده كلكسيون دار
قبلا قيمتشون دونه اي 75 تا 100 بود
الان دونه اي 300 البته اگر گرانترش نكرده باشه Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - كولي - 2012-12-29 11:59 AM

سلام
آقا منوچهر عزیز برای حل یک مشکل همیشه راحترین راهو انتخاب کن !!! من برای اینکار یک کلنگ کوهنوردی ایرانی مارک کوهیار (البته فکرکنم ) تمام فولادی همیشه همراهم دارم مطمین باش اگه دستی به سرش بکشی از هر سلاح سردی کارامد تره تازه منع قانونی هم نداره هم عصای دستته وهم رفیق و مونس تنهایت البته دو سر کلنگو خوب با سنگ تیز کن بعد گرگ که سهله بیا باهم شکار خرس بریم.
درضمن اگه خواستی یه کارد خوب با یه بند پوتین همرات داشته باشه که موقع نبرد با وجنگ تن به تن با درندگان خبیث با بند پوتین کاردو به کلنگ ببندیش اطمینان داشته باش گرگه که چه عرض کنم گرگای دوپا هم حساب کارشونو میکنن.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی اگه خواستی بخری از کلنگای ایرانی قدیمی که کمی سنگینتر و محکمتر که قسمت اصلی استیلی دارتد بخری(برا کوهنوردی بی کیفیتتر ) اگه قد بلند هستی طول 85 یا 90 سانتیمتری بگیری برا پیاده روی وسخمه زدن راحتره بگیری.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arashne - 2012-12-29 01:42 PM

(2012-12-29 11:59 AM)كولي نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا منوچهر عزیز برای حل یک مشکل همیشه راحترین راهو انتخاب کن !!! من برای اینکار یک کلنگ کوهنوردی ایرانی مارک کوهیار (البته فکرکنم ) تمام فولادی همیشه همراهم دارم مطمین باش اگه دستی به سرش بکشی از هر سلاح سردی کارامد تره تازه منع قانونی هم نداره هم عصای دستته وهم رفیق و مونس تنهایت البته دو سر کلنگو خوب با سنگ تیز کن بعد گرگ که سهله بیا باهم شکار خرس بریم.
درضمن اگه خواستی یه کارد خوب با یه بند پوتین همرات داشته باشه که موقع نبرد با وجنگ تن به تن با درندگان خبیث با بند پوتین کاردو به کلنگ ببندیش اطمینان داشته باش گرگه که چه عرض کنم گرگای دوپا هم حساب کارشونو میکنن.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی اگه خواستی بخری از کلنگای ایرانی قدیمی که کمی سنگینتر و محکمتر که قسمت اصلی استیلی دارتد بخری(برا کوهنوردی بی کیفیتتر ) اگه قد بلند هستی طول 85 یا 90 سانتیمتری بگیری برا پیاده روی وسخمه زدن راحتره بگیری.

دوست عزيز تيغه همه كلنگهاي كوهنوردي از فولاد و دسته آنها اكثرا از آلياژ محكم آلومينيوم و يا در انواع قديمي دسته از نوع چوب است.
در كلنگ كوهنوردي هم مثل همه ابزارآلات كوهنوردي سعي شده محصول نهايي سبك باشه و خب اين فرق زيادي بين يك كلنگ كوهنوردي با يك تبر ايجاد مي كنه.

حمل و نقل كلنگ 90 سانتي راحت نيست و از بالاي كوله پشتي خيلي بيرون مي زنه و احتمال آسيب زدن ناخواسته به بقيه زياد مي شه.
سخمه كلنگ كوهنوردي براي شرايط راهپيمايي در برف و يخ طراحي شده نه به روي سنگلاخها. در صورت استفاده روي سنگلاخ سخمه هم كند مي شه و هم احتمال لق شدنش هست.
بستن يك چاقو با بند پوتين به دسته يك كلنگ كوهنوردي كار جالبي نيست. توصيه مي كنم يكبار امتحان كنيد. اولا چاقو فيكس نمي شود و بازي مي كند و ثانيا شما مجبوريد از سمت تيغه آنرا در دست بگيريد كه احتمال آسيب زدن به دست يا بدنتان را بالا مي برد و ثالثا بستن با بند پوتين زمان زيادي مي برد و شما احتمالا چنين زمان زيادي را نخواهيد داشت.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - severus snape - 2012-12-29 02:01 PM

[تصویر: dcim.jpg]
اینا هم مصارف چندگانه داره Khansariha (214)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-12-29 02:16 PM

من از این کلنگ دارم. البته از هیچی بهتره و می تونه به عنوان ابزار دفاعی کمک کنه ولی همانطور که دوستان گفتند به علت سبکی و کوتاه بودن تیغه برنده اش چندان کشنده نیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - كولي - 2012-12-29 03:20 PM

سلام
دوستان من با لوازم کوهنوردی دوستی و رفاقت چندین ساله ای دارم این نوع کلنگی که گفتم بسیار بد ساخت و وزین میباشد وباور کنید فقط بدرد ترساندن و دعو... (زبانم لال) میخورد بطوری که سقف ماشین رو مثل درب قوطی کنسرو جر میدهد (امتحان شده) و ...... ولی شما امتحان نکنید حالا منکه گفتم وفردا براتون یه عکس هم میگیرم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - manooch - 2012-12-29 06:09 PM

(2012-12-29 10:56 AM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منوچهر جان شما یه کتلت زنی بخر حالش رو ببر!
با یه ضربه یه عضوی مثل دست و پا رو راحت قطع میکنه...البته جنس خوفش!
دوست عزیز کتلت زنی چی هست ؟ متاسفانه اصلا نمیدانم چیست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mehranaram - 2012-12-29 08:23 PM

سلام اینم عکس یک سری دیگه از چاقو....
[تصویر: 13567996041.jpg]
[تصویر: 13567996042.jpg]
[تصویر: 13567996043.jpg]
[تصویر: 13567996045.jpg]
اینم عکس یه چاقوی همه فن حریف؟؟
[تصویر: 13567998681.jpg]
[تصویر: 13567998682.jpg]
[تصویر: 13567998684.jpg]
[تصویر: 13567998685.jpg]