شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - daneshyar - 2013-01-02 12:05 AM

توی شهر ما که کلا 5 تا مغازه شکار هست اونا هم جز یه چند تا چاقوی تاشوی چینی چیزی ندارن.
ظاهرا بهشون گیر دادن.
در کل فکر کنم همه جا این طوریه.
حالا بحث قزوین و شهرای مرزی جداست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arash1324 - 2013-01-05 04:58 PM

ديروز زديم بريم از جايي كه تفنگمون باما پا نبود رفتيم ويلاي يكي از دوستان بيرون شهر كه در همون نزديكي بوديم . صحبت از تفنگ شد و بنده خدا رفت دوتا جعبه آورد و گذاشت جلوي ما . گفتيم چيه گفت چيزي نيست كه شما علاقه مندان به تفنگ بدتون بياد يه نگاه بيانداز چند ساله اينا رو دارم كه دوستان ميان نشون ميدم لذت ببرن . ما هم گفتيم مشكلي نداره دو تا عكس بگيريم . تقديم به دوستان .
[تصویر: %DA%86%D8%A7%D9%82%D9%88_2.jpg]
البته يه ده پانزده تايي توي اون جعبه پاييني جا مونده بود كه يادم رفت رو ميز بچينم از بس گيچ شده بودم . البته چاقوهاي مارك دارش رو جمع كرده و خونه اش هست كه ميگفت 25 عدد اونجاست
[تصویر: %DA%86%D8%A7%D9%82%D9%881.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2013-01-06 10:16 AM

آرش جان این رفیقت زده رودست همه .Khansariha (48)فکر میکردم من .............Khansariha (290)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - cordoba - 2013-01-06 11:21 AM

اگه کسی عکسی از سرنیزه مورد استفاده تفنگ داران دریایی امریکا طی جنگ ویتنام ( اواخر جنگ) رو داره قرار بده Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - masih.hunter - 2013-01-06 01:21 PM

(2012-12-29 02:26 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز Khansariha (8)
پیشنهاد بنده به شما این نمونه تبر یا سر نیزه هست
LAN_CAY
تبر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سرنیزه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد این دو وسیله اگه اصلی گیرتون بیاد نسل اندر نسل می تونه از این وسایل استفاده کنه
جنس هر دو وسیله فوق العاده هست
به علت بالستیک خوب تبر از هر طرفی که به هدف پرتاب بشه به لبه می خوره
موفق باشید Khansariha (8)

عبدالله جان در خصوص تبری که گذاشتی اگه اصل امریکایش گیر بیاد حرف نداره وولی اصولا" توی بازار چینیش گیر میاد

1 کلیپ دارم ازش که 1 جیپ هامر رو از عرض با این تبر دو نیم میکنه و در خصوص اون سر نیزه ام9من عاشقشم 1 دونشو دارم با اک تفاوتی نداره مدل دلفین بهترینشه ولی مارک ام یکشو از بین بردم و کلا" شکاریش کردم عجب کیفیتی داره کرم کاری که این سر نیزه داره بینظیره .

امیر اقا کارد گربری که عکسشو گذاشتین جز بهترینهاست .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2013-01-07 10:30 AM

این هم جهت آشنایی Khansariha (8)یکی شون که گاو پیشونی سفید معروف به کارد سنگر کنی که من نزدیک به 2 سانت از دستش کوتاه کردم (اگه یادم مونده باشه 200 یا 250 ریال وجه اون موقع رایج داده بودم . پیدا کنید پرتغال ببخشید تاریخ خرید را) اون یکی را هم یه دوست خیلی عزیز همون دوران بهم یادگاری داد که هر جا که هست سلامت باشه و ازش اصلا استفاده نمیکنم (مورد مصرف نداره)ولی اون کارد تا همین 15-20 سال پیش همیشه تو کوله بوده و بیشتر استفاده غیر برش داشته (کلنگ یا اهرم یا در قوطی باز کن ......)Khansariha (214)

راستی یادم رفت سوال هفته: اون سر نیزه مال چه سلاحی هست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2013-01-07 10:45 AM

مال ام-1 نیست؟
عجب جیگری هم هست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - اشکان - 2013-01-07 12:00 PM

سلام و عرض ادبKhansariha (8)
سرنیزه متعلق به تفنگ M9می باشد
[تصویر: 13575467442.jpg]
مشخصاتش
A U.S. military M9 Bayonet affixed to an M4 carbine.
Type ---- Bayonet
Place of origin ----San Diego, California, United States
Service history
In service 1984-present
Used by United States Marine Corps
United States Army
Wars Persian Gulf War, Invasion of Panama, War in Afghanistan, Iraq War
Production history
Designer Charles A. "Mickey" Finn
Designed 1984
Manufacturer Phobris, Buck Knives, LanCay, and Ontario
Produced ----1984 through present
Number built ---- 405,000+
Specifications
Length ----12 in (30 cm)
Blade length ------7 in (18 cm)
Blade type ------Clip Point

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hosseinebadian - 2013-01-07 12:13 PM

سر نیزه ژ3

[تصویر: 13575480483.jpg]
[تصویر: 13575480482.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - cordoba - 2013-01-07 12:20 PM

دوست عزیز اینکه فقط تیغش شبیه به G3 هست ، دستش متفاوته

از شکلش پیداست که متعلق به سلاح های جنگ 2 یا حتی قبل از اون باید باشه ...

اون زمان هم اکثر سرنیزه ها شبیه به هم بودن ، مدل های آلمانی و روس خیلی بهش شباهت دارند و اندکی هم ژاپنی خخخخخ