شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royal - 2012-02-01 11:54 PM

(2012-02-01 11:33 PM)hadihunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنس تيغه hssيا همون اره آتشي كه دروپنجره سازها باهاش پروفيل ميبرن.واقعا عالي هست چون يه فلز خشكه به تمام معناست.

(2012-02-01 11:28 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار زیبا هست ولی به نظرم زنجان چاقو های بسیار عالی میسازه Khansariha (48)

نظر شما متين اما در نظر داشته باشيد كه نتيجه كار كسي كه شغلش ساختن كارد هست با بنده كه چند تا كارد بنا به علاقه ميسازم خوب خيلي فرق داره دوست من .
دوست عزیز ناراحت نشید منظورم شما نبودید منظورم این بود که تو کشور خودمون هم چاقوهای تیز و عالی و خوش دست وجود داره و تو بعضی از شهر ها میسازن و مال شما که جای خود داره بسیار زیباست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-02-01 11:54 PM

دكتر من عكس اون كارد رو تو كتابم هم دارم همين اندازه ست انگار فقط يه عكس تو دنيا ازش وجود داره خخخخخخ
اين تيغه ها به اسم تيغه دمشقي معروفن با جوش زدن يه زنجير اره موتوري يا موتور سيكلت به يه مغزي از فولاد و كوبيدن تيغه و نهايتا صاف كردن و تيز كردن و زاجكاري اون بعلت واكنش متفاوت فلزات داخل تيغه رنگهاي متفاوت و طرحههاي منتفاوت و تيغه هاي خوشگل بدست مياد.بعضي تيغه ها رو با تركيب پودر فلزات مختلف و عمليات حرارت و پرس به اون شكل در ميارن و برادراي چيني متقلب مثل هميشه با نقاشي كردن اون طرح روي فلز استاديشونو در هنر تقلب به رخ جهانيان و كهكشانها ميكشن
در مورد بنچ ميد تقلبي باور كنيد من اولين باره ميشنوم كه بنچ ميد هم تقلبيش وجود داره!!!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-02 12:24 AM

جناب craftsman عکس خنجری که گفته بودم رو دیدید؟ به نظرتون ارزش داره رو دستش کار کنم؟ فکر می کنید با چی تیز می شه؟ با چاقو تیز کن های معمولی که نشد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Hunter - 2012-02-02 12:37 AM

من خودم الماس تراشکاری خریدم و با اون تیز میکنم،خیلی عالیه!البته بری تراشکاری میتونی ازشون بخری!

[تصویر: PCD-Diamond-Turning-and-Milling-Tools.jpg]

اینقدر این الماس ها قوی هستند که هر چاقویی را تیز میکنند!Khansariha (8) حتی من یه بار باهاش مته ی کروم-کبالت هم تیز کردم!

استاد مرسی بابت اطلاعات،راستش اینقد گرون بود من واسه همین گفتم نکنه چیز باارزشی هست!

این هم تقدیم به دوستانKhansariha (8)

[تصویر: browning2.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-02 12:45 AM

ممنون. برای هر نوع چاقویی مناسبه؟ مثلا کارد آشپزخونه رو هم می شه باهاش تیز کرد؟ قیمتش چنده حدودا؟ با این چاقو تیز کن ها کسی کار نکرده؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2012-02-02 08:41 AM

از اساتید خواهش دارم من را راهنمایی کنن.
باتشکر

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Hunter - 2012-02-02 10:32 AM

(2012-02-02 12:45 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون. برای هر نوع چاقویی مناسبه؟ مثلا کارد آشپزخونه رو هم می شه باهاش تیز کرد؟ قیمتش چنده حدودا؟ با این چاقو تیز کن ها کسی کار نکرده؟

برا هر چاقویی مناسبه.حتی عرض کردم باهاش سرمته ی کروم کبالت هم تیز کردمKhansariha (214)

توی تراشکاری از اینا استفاده میشه و همونطور که توی عکس مشخصه اینقدر این تیغه سابیده میشه تا به دسته برسه!

[تصویر: DSCN2472.jpg]

راستش من از یه تراشکار اشنا گرفتم و پولش را هم نگرفت!خخخخخ گفت قیمتی نداره و ما توی شبانه روز چند تایی از اینا مصرف میکنیم!کارگاهش خیلی برزگ بود!

ولی خیلی چیزه خوبیه و هر چیز فلزی را میتونه خراش بده!چون سختیش بالاست میتونه روی همه ی فلزها اثر بزاره!من خودم یه نیزه ماهیگیری درست کرده بودم و سرشو با همین تیز کردم.

[تصویر: DSCN2473.jpg]

خلاصه اگه یکیشو گیر بیارید به درد همه کاری میخوره!Khansariha (214)

یا حق

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2012-02-02 12:22 PM

بنظر میاد تیغچه برش باشه اگه از تمام آن استفاده میکنید چون تو تصویر ندیدم به آن الماس جوش داده باشند با شاید اشتباه میکنم .نظر شما چیه جاوید خان؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-02 09:48 PM

فروشگاه اینتترنی البسکو برای محصولات ونگر شامل چاقوهاش فروش ویژه گذاشته:
گروه البسکو.کام: از 14 تا 21 بهمن ماه 1390 با شرکت در جشنواره بزرگ Wenger از 20 درصد تخفیف بسیار ویژه محصولات این برند برخوردار شوید.

تصمیم گرفتم یک چاقوی ونگر فردا سفارش بدم اگه دوستان زحمت بکشند نظر بدن که بین 3 مدلی که تو پست اول و پنجم این تاپیک لینکش رو دادم کدوم بهتره ممنون می شم.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-03 01:35 PM

(2012-02-01 11:50 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اساتید یک سوال دارم چه نوع چاقویی برای توی پوتین خوبه ؟لطفا میشه عکس بزارین
لطفا تاشو (ضامن دار)نباشه چون یه ضامن دار عالی دارم.
باتشکر

البته من حداقل در زمینه چاقو وشکار استاد نیستم ولی به نظر من باید خودتون امتخان کنید. بستگی به سایز پوتین و راحتی خودتون داره. خوب اگه چاقوی تاشو نخواهید و دنبال کارد باشید به نظرم حتما باید جلد مناسب و نرمی داشته باشه. سایزش هم نباید زیاد بزرگ باشه و بهتره باریک هم باشه که اذیتتون نکنه. کاردهای باک تو ایران زیاد پیدا می شه. تو منیریه یا فردوسی بگردید یک کارد مناسب پیدا می کنید. اگه جلدش بندی برای بسته شدن به دور پا داشته باشه بهتره در غیر اینصورت خودتون یک بند یا حتا کش پهن براش تهیه کنید.