شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mohajr - 2013-02-25 08:37 PM

اینم چاقو هایی که من دارم البته 5 تا دیگه هم هست که ازشون عکس نگرفتم .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

1. دسته زرده که باقرکافی است البته از اصله و دیگه اینجوریش را نیست
2. دسته چوبیه مارک ملت هست . چاقوی کابل بری هست که خیلی تیزه
3. دسته قهوه ایه <دستش پلاستیکی هست > مدل اکاپی اینم تیز هست
4. دسته مشکیه روش یه اهو کشیده و نوشته مدل <اون دسته یه تیکهه >
5. دسته مشکیه . فقط روش نوشته هنگ کنگ. <دسته دوتیکهه >
اون دو تا هم که دیگه تعریف نمیخواهن .
تیزیشون هم از این قراره به ترتیب از تیز ترین میگم .
1 . باقر کافی 2. ملت 3. اوکاپی 4. مدل 5. اون 3 تا هم در یک حد هستن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - PERSIANGULF - 2013-03-31 05:29 PM

سلام برهمه دوستان!
نوروزروبه همه شماعزیزان تبریک عرض میکنم وفرصت روبرای معرفی یکی ازصنایع دستی ارزشمند کشورعزیزمون وشهرتاریخی زنجان مغتنم میشمرم. چاقوی فولادی (سوهان) بادسته ای ازشاخ گوزن ونقش ونگارهای زیبا. متاسفانه بسیاری ازچاقوهایی که به اسم زنجان وحتی درشهرزنجان فروخته میشه کار عزیزان چینی هست! باورش سخته ولی واقعیته...امااگراساتیدفن وقدیمی روبشناسید بهترین چاقوهای دنیارو به جرات میگم باقیمت مناسب میتونیدازاین شهرزیباتهیه کنید. بایک جستجوی ساده درگوگل وسایت میراث فرهنگی زنجان میتونید نام ونشانی اساتیدبنام وانگشت شمار این صنعت روپیداکنید.تیغ همه شماعزیزان بررا!!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-04-01 12:16 AM

خليج فارس عزيز:
ممنون از عكسهاي شما،اين چاقوها به جيبي معروفند تا به شكاري چرا كه ضامن كمري دارند البته به علت داشتن انحناي مناسب درسينه براي پوست كندن نيز مناسبند فقط چرا چاقو را ازسمت چپ عكي گرفته ايد و نام سازنده مشخص نمي باشد، تا جايي كه من مي دونم چاقوهايي كه بر تيغه آنها نام زنجان نقش بسته باشد مرغوب نيستند و چاقوهاي مرغوب زنجان نام سازنده را بر تيغه خود دارند مانند طاهري و يا منصوري

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - yasharsatyr - 2013-05-12 11:58 AM

دوستان - من هر چقدر توی شهر خودمون گشتم نتونستم یه چاقو شکاری خوب پیدا کنم -
توی سایت ها هم که نیست - دنبال یه مدل توی این مایه ها می گردم.

[تصویر: 74095216833553591890.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-05-12 12:45 PM

(2013-05-12 11:58 AM)yasharsatyr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان - من هر چقدر توی شهر خودمون گشتم نتونستم یه چاقو شکاری خوب پیدا کنم -
توی سایت ها هم که نیست - دنبال یه مدل توی این مایه ها می گردم.

[تصویر: 74095216833553591890.jpg]

سلام دوست عزیز
این چاقو که شما عکسش را قرار دادید بدرد شکار نمیخوره .این سبک چاقو ها به survival knive یا به فارسی میشه چاقو های زنده ماندن معروف هستند و بدرد کسی میخوره که مثلا میخواد چند روز بره جنگل نوردی یا .... این چاقو که شما عکسش را قرار دادید از معروف ترین سریهایی هست که بعد از فیلم های Rambo همه دنبالش بودند .قیمتش در خارج ایران بسته به کیفیت و ....بین 35 تا 70 دلار هست .در ضمن این چاقو را اگر همراهتون بگیرند حکم قمه داره و .....

برای شکار شما نیاز به یک چاقو کوچک و تیز دارید که میتونه از نوع تاشو و یا ثابت باشه .حالا میتونید از برندهای معتبر مثل Gerber - CRKT - Buck - Cold Steel - Kershaw - SOG - Mora - Spyderco و.... باشه یا از نوع چینیشون که کپی اصلی هستند از نظر شکل البته جنس تیغه هاشون با نوع اصلی فرق داره ولی باز کار را خوب انجام میده و یا میتونید از انواع چاقوهای زنجان مثل حیدری و ... استفاده کنید .(در حال حاظر تماس چاقوهایی که در ایران و در سایتها به اسم چاقوی Gerber اصل میفروشند همین مدل چینی هست ولی من چک کردم تیزی و کاراییشون واقعا خوب بود .)

اگر هم هنوز دنبال چاقوی بزرگ هستید من این مدل زیر را پیشنهاد میدم .البته مثل اون مدل مورد نظر شما بسیار بزرگ نیست ولی در کلاس خودش اول هست :

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-05-12 12:48 PM

آقا ياشار اگه اومدي تهران كه ميدون گمرك بايد بري
ولي تو شهرتون اگه مثل گمرك تهران لوازم دست دو نظامي فروش باشه چاقو هاي M9آمريكايي هستند با قيمت 170 هزار تومان تقريبا تو همون مايه هايي هست كه شما لازم داريد

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - yasharsatyr - 2013-05-12 12:52 PM

متشکرم از دوستان گل - ولی خودم به این طرح چاقو خیلی علاقه دارم

و توی همچین مایه های می گردم که پیدا نکردم - می خوام کاملا مشکی باشه

توی سایت ها برای فروش پیدا نکردم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - yasharsatyr - 2013-05-12 06:31 PM

دوستان لطفا راهنماییم کنید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-05-12 11:16 PM

(2013-05-12 12:52 PM)yasharsatyr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکرم از دوستان گل - ولی خودم به این طرح چاقو خیلی علاقه دارم

و توی همچین مایه های می گردم که پیدا نکردم - می خوام کاملا مشکی باشه

توی سایت ها برای فروش پیدا نکردم.

یاشارجان میشه سفارش داد ولی نمیدونم اینجا بیاد گمرک پست اجازه ترخیص میده یا نه .فعلا خودم یه چاقو Gerber تاشو سایز بزرگ سفارش دادم فعلا در راه هست و تا 10 روز دیگه باید به دستم برسه بهتون خبر میدم که سر ترخیص گیر میدند یا نه .
قیمت این چاقو مورد نظر شما حدود 55 دلار هست

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - PERSIANGULF - 2013-05-13 09:03 AM

(2013-04-01 12:16 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خليج فارس عزيز:
ممنون از عكسهاي شما،اين چاقوها به جيبي معروفند تا به شكاري چرا كه ضامن كمري دارند البته به علت داشتن انحناي مناسب درسينه براي پوست كندن نيز مناسبند فقط چرا چاقو را ازسمت چپ عكي گرفته ايد و نام سازنده مشخص نمي باشد، تا جايي كه من مي دونم چاقوهايي كه بر تيغه آنها نام زنجان نقش بسته باشد مرغوب نيستند و چاقوهاي مرغوب زنجان نام سازنده را بر تيغه خود دارند مانند طاهري و يا منصوري

باسلام به برادربزرگوارم rezajf عزیز،Khansariha (8)
بااحترام وباعرض پوزش فراوان ازشما بدلیل تاخیرپیش آمده که متاسفانه دراین مدت متوجه نظرتان نشدم، خدمت شماعرض میکنم که نحوه عکاسی تصادفی بوده ونام سازنده چاقو حسین درج شده که نام پدراستادرضافرجیان ازاساتیدبنام هنرچاقوسازی زنجان می باشدکه دست ساخته های این پدروپسر هنرمند دربین کلکسیونرها وموزه ها (ازجمله موزه های آلمان)، محبوبیت وجایگاهی خاص دارد. این چاقوهادارای تیغه ای مرغوب بوده و دسته ای ازشاخ گوزن دارد.(توضیح اینکه بسیاری ازدسته های چاقوکه بانام شاخ گوزن عرضه میشود دراصل ازاستخوانهای دنده گاو تهیه میشود...).برروی تیغه این چاقوهاتمام مراحل عمل آوری بصورت دستی وبافنون خاص اعمال شده و برندگی وزیبائی واستحکام بالائی به آن داده است. این سطورتبلیغ تجاری نبوده وصرفاهدف معرفی یک هنرصنعت اصیل ومتاسفانه روبه زوال است که انگشت شمار اساتید بنام آن را باروندفعلی وسیل ورودکالاهای بی کیفیت چینی وازجمله چاقوی زنجان چینی! وعدم حمایت مسئولین تاچندصباحی دیگرباید درخاطره های زنجان جستجوکرد. ازشمادوستان گرامی خواهشمندم این هنر اصیل ونجیب زنجان رادریابید ودرجستجوی کالای وطنی مرغوب باشید ازاساتیدبزرگواروفهیم نیزانتظاریاری به این منظوردارم.(توضیح اینکه اکثرچاقوهای عرضه شده دربازارزنجان بی کیفیت وتولیدچین بوده وپس ازمدت کمی دچارزنگ زدگی وکندی میشوند ویابصورت ماشینی و پرسی تهیه شده و سری دوزی! میباشندوکه این مساله متاسفانه باعث بدبینی وناامیدی خریداران ومصرف کنندگان وعدم اقبال آنان شده است.اماباکمی صرف وقت ودقت وپرس وجومیتوان به منابع کم نظیر این هنردست یافت چراکه جوینده یابنده است!ازتوجه شمادوستان واساتیدبینهایت سپاسگزارم وبدلیل اطاله کلام پوزش می طلبم.حق یارتان.Khansariha (8)