شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-05-25 10:41 AM

چاقوهای ایرانی از نظر جنس و تیزی بسیار خوب هستند ولی خداییش از نظر قیافه من بهشون نمره 0 میدم .اگر یه مقدار به قیافه هم اهمیت میدادند بد نبود .قیافه این چاقوهای ایرانی آدم را یاد زدن سر گوسفند و .... میندازه .Khansariha (226)Khansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royal - 2013-05-26 12:17 AM

ممنون شايان جان من خودم از علي اقا سوال كردم ايشون زياد براي شكار اين چاقو ها رو توصيه نكردن Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - bycal - 2013-05-26 01:19 AM

(2013-05-24 09:10 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من از خارج از ایران خریدم و مسافر برام آورده .Khansariha (399)
سلام
میشه لطفا در ارتباط با ن نحوه ارسال از اون ور توضیح بفرمایید؟ مثلا برای ارسال چاقو از خارج از ایران گیر قانونی که نداره؟تا چند تا همزمان میشه ارسال کرد؟شخص ارسال کننده از چه نوع پستی استفاده بکنه بهتره؟ مثلا اگه شخصی از انگلیس یه چاقو برام بخواد ارسال کنه کار خاصی هست که انجام بده یا خیر همینطور ساده پست میشه؟ در تحویل درگمرگ ایران مشکل خاصی که نیست؟ مثلا طول یا ابعاد چاقو یا کشور سازنده و....؟؟هزینه پست به تنهایی برای یه چاقو یا دوربین چقدر هست ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-05-26 10:04 AM

(2013-05-26 01:19 AM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-05-24 09:10 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من از خارج از ایران خریدم و مسافر برام آورده .Khansariha (399)
سلام
میشه لطفا در ارتباط با ن نحوه ارسال از اون ور توضیح بفرمایید؟ مثلا برای ارسال چاقو از خارج از ایران گیر قانونی که نداره؟تا چند تا همزمان میشه ارسال کرد؟شخص ارسال کننده از چه نوع پستی استفاده بکنه بهتره؟ مثلا اگه شخصی از انگلیس یه چاقو برام بخواد ارسال کنه کار خاصی هست که انجام بده یا خیر همینطور ساده پست میشه؟ در تحویل درگمرگ ایران مشکل خاصی که نیست؟ مثلا طول یا ابعاد چاقو یا کشور سازنده و....؟؟هزینه پست به تنهایی برای یه چاقو یا دوربین چقدر هست ؟

سلام دوست عزیز
ما در کشور ایران زندگی میکنیم و برای همین نمیشه در مورد چیزی بطور قطعی نظر داد .من خودم تابحال از چین و هنگ کنگ چاقو سفارش دادم و بدستم رسیده که حدود 30 تا 40 روز طول کشیده .در مورد نوع پست برای من با پست سفارشی ارسال کردند .
در مورد تعداد من ریسک نکردم و چاقوها را تک تک فرستادم البته حواستون باشه هرچه چاقو بزرگتر باشه احتمال گیر دادن بیشتر هست و مثل غمه میشه و ...

در مورد گمرک به من گیری ندادند فقط پستچی که بسته را داد حدود 15 16 تومان هر بار هزینه گمرک خورده بود .

در مورد نحوه سفارش من معمولا از سایت Aliexpress سفارش میدم .البته من برای پرداخت از Paypal استفاده میکنم و چون Paypal در پرداختهای این سایت وجود نداره معمولا به فروشنده ها پیغام میدم ببینم کدوم paypal قبول میکنند .البته در سایتهای ایرانی افرادی هستند که براتون پرداخت داخل Aliexpress را با یه کارمزد کم انجام میدهند .

در مورد هزینه ارسال هم معمولا یا میزنند Free shipping و یا بر حسب کشور خودشون نرخ میزنند .

در مورد ارسال چاقو از انگلیس فکر نکنم مشکلی باشه ولی نمیتونم 100% بگم .در مورد ارسال دوربین هم به احتمال بهتون میگند باید کارشناس وزارت دفاع تایید کنه که باید برید دنیالش و باهاش قرار بزارید برای بازدید و ... اگر دوربین خیلی خفن نباشه گبر نمیدهند و ترخیص میشه و فقط کمی دوندگی داره همین .

در مورد آوردن چاقو با مسافر در چمدان هم بگیر نگیر داره ولی معمولا گیر نمیدهند .البته فکر کنم به چاقو ضامن دار گیر بدهند .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - bycal - 2013-05-26 12:00 PM

تشکر از توضیحاتتون واقعا نیاز بود با نحوه ارسال از طریق پست بیشتر اشنا بشیم در مورد بعضی سایت ها که اقدام به اوردت جنس میکنن بله من برای ارسال یه دوربین چشمی با یکیشون صحبت کردم قیمت دوربین 230 دلار بود و ایشون برای خرید و پست و کارمزد 1/250 قیمت داد که خیلی بالا بود لذا دست به دامن مسافر شدیم و کمی هم دردسر همون ترخیص که باید دوربین کارشناسی بشه و.... تا اخر بدستم رسید ولی از طریق پست راحت تره
ممنون از توضیحات بسیار مفیدتونKhansariha (8)
(2013-05-24 10:12 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان يه كارد به من معرفي كنيد كه به درد شكار بخوره و هم اينكه قيمتش بالا نباشه در حد 15 تا 20 تومن چون اگه گم بشه زياد برام مهم نباشه
هادی جان اگه بتونین با دوست عزیزمون yasharsatyr که در بالا یه کارد 15 تومنی خریدن هماهنگ کنید و با هزینه پست نهایتا 10 ت کاردتون 25 هم در بیاد به نظزم ارزش داره Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - aminhunt - 2013-05-26 12:40 PM

سلام به همه. دوستان من یه کارد شکاری کلمبیا خریدم 115 تومن. واقعا تیز و محکمه. میخام بدونم وقتی تیغش کثیف میشه چجوری دوباره برقش بندازم؟ آخه برق خیلی قشنگی داره حیفم میاد کدر بشه. ممنون از همهKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2013-05-26 01:37 PM

اگه تیغش براق هست با مایع ظرفشویی و پارچه کتان بشورش و خشکش کن و از اسکاچ و سیم ظرفشویی استفاده نکن چون در دراز مدت کدرش میکنهKhansariha (214)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - bycal - 2013-05-26 03:03 PM

(2013-05-26 12:40 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه. دوستان من یه کارد شکاری کلمبیا خریدم 115 تومن. واقعا تیز و محکمه. میخام بدونم وقتی تیغش کثیف میشه چجوری دوباره برقش بندازم؟ آخه برق خیلی قشنگی داره حیفم میاد کدر بشه. ممنون از همهKhansariha (8)
اگر عکسی از تیغه میزاشتین بهتر میشد نظر داد اما معمولا در چاقو یا کاردهای مرغوب که فاقد رویه استیل هستند برای سحت کاری سطحی از روشی بنام کربونیزه کردن سطحی استفاده میشه که ضمن بالا بردن سختی بیشتر نقش لایه محافظ زد زنگ رو داره و معمولا به خاطر ساختار کربن استفاده شده کمی تیره هست لذا اگر از این نوع هست به هیچ وجه با سنباده یا....سعی در براق کردن اون نکنین شاید مدتی براق بشه اما به مرور اثار زنگ و خوردگی در جسم مشاهده میشه.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - aminhunt - 2013-05-26 04:54 PM

درست میفرمایید. متاسفانه دوربینم مسافرته!!!! ممنون از راهنماییتون. البته اسم شریفتون رو نمیدونم.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - كولي - 2013-05-26 06:31 PM

سلام
روشي كه من از قديم براي براق كردن تيغه چاقو استفاده ميكردم اونو چنين بار داخل خاك باغچه نمدار ميزدم و بيرون ميكشيدم خوب جواب ميده اگه خاك نرم و نمدار باشه .