شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2013-06-19 12:07 PM

آقا مرتضی دست مریزاد . معلومه تو کار فنی با سابقه هستی . اون غلاف هم اگه پوستش واقعی باشه هم خیلی ارزنده است . اگه بتونی رو دسته یکم بیشتر ظریف کاری کنی و به سر و ته شاخ تیکه برنج یا مس اضافه کنی زیبایش چند برابر میشه .
درضمن مواظب اون انبر قفلی سی و چهل ساله باش . Khansariha (214)این مدل فکش جزو تولیدات اولیه و محدود vise gripe هست .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ali-karaji - 2013-06-19 12:20 PM

آقا مرتضی واقعا خسته نباشید.یه سوال؟من برای چاقو از تیغه اره لنگ استفاده میکنم که صاف و یکدسته و در حد مته HSS که حتی تا چند برابر اون سخته.با یکبار تیز کردن هم اگر پیاز باهاش خرد نکنم لااقل یکسال برام تیز کار میکنه.موی دست روهم بعد از تیز کردن با چرم براحتی میزنه.حالا سوال:کاردی که با سوهان ساخته میشه قابلیت هاش فراتر از این اوصافه؟اگه آره که یه سوهان چکسلواکی و آمریکایی دارم یکیشون رو شهید کنمKhansariha (115)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NEMESIS - 2013-06-19 05:35 PM

(2013-06-19 12:07 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مرتضی دست مریزاد . معلومه تو کار فنی با سابقه هستی . اون غلاف هم اگه پوستش واقعی باشه هم خیلی ارزنده است . اگه بتونی رو دسته یکم بیشتر ظریف کاری کنی و به سر و ته شاخ تیکه برنج یا مس اضافه کنی زیبایش چند برابر میشه .
درضمن مواظب اون انبر قفلی سی و چهل ساله باش . Khansariha (214)این مدل فکش جزو تولیدات اولیه و محدود vise gripe هست .

آقا مرتضی پوستش اصل اصله......
ممنون از راهنماییت اما این انبر قفلی در گاوصندوق ازش نگهداری میشه خخخخخ

شاد باشید.

(2013-06-19 12:20 PM)ali-karaji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مرتضی واقعا خسته نباشید.یه سوال؟من برای چاقو از تیغه اره لنگ استفاده میکنم که صاف و یکدسته و در حد مته HSS که حتی تا چند برابر اون سخته.با یکبار تیز کردن هم اگر پیاز باهاش خرد نکنم لااقل یکسال برام تیز کار میکنه.موی دست روهم بعد از تیز کردن با چرم براحتی میزنه.حالا سوال:کاردی که با سوهان ساخته میشه قابلیت هاش فراتر از این اوصافه؟اگه آره که یه سوهان چکسلواکی و آمریکایی دارم یکیشون رو شهید کنمKhansariha (115)

سلام دوست عزیز

خب اگه واقعا چاقوی شما تا 1 سال براتون تیز میمونه نه اینکار رو نکنید
من چاقو قبلیم تا یک هفته هم تیزیش پایدار نبود واسه همین یه سوهان کانادایی رو به قول شما شهید کردم...خخخ
حالا باید ببینم با راهنمایی دوستان میتونم به اون تیزی برسم یا نه...

موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - کوهنورد - 2013-06-19 11:05 PM

اقا دست مریزاد واقعا لذت بردم کار روی تیغه واقعا حرفه ای بود مخصوصا خط تقارن وسط تیغه
اگر هم به گفته اقا مرتضی یک قطعه برنجی بالای دسته و پایین وصل کنید (البته این قطعات اسم دارند ببخشید فراموشم شده )واقعا با کارد های خارجی قابل رقابت است .موفق باشید و پیروز .
البته اینجا دیگه باید گفت تیغ برا ، دشمن فنا !

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hellboy - 2013-06-20 12:58 PM

سلام
با تشکر از دادا مرتضی با اجازشون از کارشون الگو گرفتم و منم یه چاقو ساختم اینم عکسش
[تصویر: 13717204591.jpg]
[تصویر: 13717204592.jpg]

فقط یک پین میخاد و یک بند که اونم درست میکنم
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NEMESIS - 2013-06-20 01:14 PM

سلام
خسته نباشید
تیزیش چطوره الان؟ تیز شده؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hellboy - 2013-06-20 01:17 PM

سلام اره دادا من اینجا همه جور وسیله دارم با سنگ رو میزی تیزش کردم الان راحت مو میزنه جنسشم یه سوهان المانی بود که یه 10 سالی عمر کرده بود گفتیم تغیر کاربری بده شرمنده که طرحتون رو دزدیدم Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - NEMESIS - 2013-06-20 01:22 PM

نه بابا این چه حرفیه
خوشحال شدم که به دردت خورد....ایشالا برات چیزای خوب خوب ببره...
شاد باشیدKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Cayalouss.The.Removal - 2013-06-20 04:15 PM

محسنجون بیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییوتیفول....!
حرف نداره دادا خیلی زیبا شده....واسه ماهم میسازی دادا؟Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hellboy - 2013-06-20 04:51 PM

نوکرم چرا که نه شما جون بخاKhansariha (8)