شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - tirazhe - 2013-07-04 05:37 PM

دوستان چاقوي ضامن دار (دكمه رو ميزني باز ميشه) كه ازش استفاده نميشه و يه جا نگه داري ميشه.بسته باشه بهتره يا باز شده نگه داري بشه؟ براي فنرش ميگم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2013-07-04 05:41 PM

(2013-07-04 05:37 PM)tirazhe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چاقوي ضامن دار (دكمه رو ميزني باز ميشه) كه ازش استفاده نميشه و يه جا نگه داري ميشه.بسته باشه بهتره يا باز شده نگه داري بشه؟ براي فنرش ميگم.

خوب اگه به حالت بسته بزارین کنار روی فنرش فشار بیشتری هست تا حالت باز.
ولی زیاد فرقی هم نداره.اما اگه میخواهید به صورت دراز مدت نگه داری کنید و باز بودنش خطر افرین نیست(مثلا توی کمد و یا .. میزارین)اگه باز باشه فنرش دیرتر ضعیف میشه.
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-07-04 05:48 PM

دوست عزیز kavehatm

من اگر برای شکار بخوام چاقوی اولی یا سومی رو میگیرم چون برا سر زدن بتظرم هرچی چاقو کوتاه تر باشه بهتره البته اگر مارک متفرقه هست امکان داره زود زود نیاز به تیز کردن داشته باشه .

چاقو وسطی خوشکل هست ولی برای شکار خوشکلی نیاز نیست .

چاقو سوم هم عکسش برای من کامل لود نشده ولی نتظر من اون هم باز نسبت به وسطی بهتر هست .

بنظر من بهتره برای شکار یک چاقو و برای پاک کردن گوشت یک چاقوی دیگه بگیرید.ایم چاقو ها همه در رنج زیر 100 تومان هستند .مثلا اگر حدود 150 میخواستید هزینه کنید میتونستید یه چاقو مارک Gerber خوب بگیرید که تقریبا هر دو کار را باهم میکنه .(چینی تحت لیسانس Gerber آمریکا)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arash1324 - 2013-07-05 09:10 AM

(2013-07-04 05:48 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز kavehatm

بنظر من بهتره برای شکار یک چاقو و برای پاک کردن گوشت یک چاقوی دیگه بگیرید.
سلام و درود Khansariha (8)

امیر جان اگر دوستان بتونند یه چاقو که هم برای پاک کردن و هم برای سر بریدن تهیه کنند بهتر نیست .البته ما که یه چاقو داریم روش نوشته زنجان . زمانی که گوسفند ذبح می کنیم با همون هم پوست و گوشت رو هم قطعه قطعه می کنیم . شاید الان بازار قیمتش هم 5 هزار بیشتر نباشه .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nasergafari - 2013-07-05 12:52 PM

سلام.
منم یه چاقودارم ازاین دنده ایها 5تا دنده داره روش نوشته زنجان برا همکاری هم استفاده میکنم از سربریدن هندونه وپنیر تا گوسفند ومرغ وخروس.یه خنجر دست سازم هست مال پدرمهترمه از میناب اورده یادکاری دوستشه یه غلاف چوبی دست سازم داره هرچی رفتم رومخش که بده به من نداد اگه شد عکسشو میزارم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hamidrezaa - 2013-07-09 05:31 PM

سلام چاقو تیزکن ایران پتکو کسی میدونه از کجا بایستی تهیه کرد؟ من که ازنمایدگیشم نتونستم گیر بیارم.
چاقو تیزکن مناسب برای چاقوهای زنجان در حد ایران پتک چیزی می تونید یک شماره تماس به من بدید.

با سپاس
حمید رضا
(2013-07-09 05:31 PM)hamidrezaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام چاقو تیزکن ایران پتکو کسی میدونه از کجا بایستی تهیه کرد؟ من که ازنمایدگیشم نتونستم گیر بیارم.
چاقو تیزکن مناسب برای چاقوهای زنجان در حد ایران پتک آیا موردی هست یکی مدل سندیک سوئد رو پیشنهاد کرد. نظر شما چیه
کسی میتونه یک شماره تماس به من بدهد.

با سپاس
حمید رضا

چاقو تیزکن مناسب برای چاقوهای زنجان در حد ایران پتک آیا موردی هست یکی فروشنده مدل سندیک سوئد رو پیشنهاد کرد. نظر شما چیه
کسی میتونه یک شماره تماس به من بدهد.

با سپاس
حمید رضا

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - BROWNING X BOLT - 2013-07-09 11:40 PM

دوست عزیز اسم اون محصول سوئدی سند ویک هست"
اگه اصلش گیرت بیاد عالیه.
معمولا با آرم ماهی اصل هست...
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hamidrezaa - 2013-07-10 04:12 PM

سلام من تا حالا نتونستم اون مدل سندویکو پیدا کردم یه لینکی پیدا کردم اینا چطورند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hamidrezaa - 2013-07-17 12:48 AM

سلام دوستان نظرتون در مورد این کارد چیه ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-07-17 07:35 AM

كارد مقاوم و خوبي به نظر مياد ولي بايد ديد كه به تمام كاربردهاي اون نياز داريد؟ وزن اون زياد نيست؟
در ضمن يه سر به پيغام هاي خصوصي بزنيد