شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-07-25 12:37 AM

اون برنينگ اولي و اين ام 9 آخري تو بازار ايران موجودند
من يه دونه رنگ مشكي اون برونينگ رو دارم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - saeedaria - 2013-07-25 08:37 AM

همه این کاردها و چاقوهای عجیب غریب و رنگارنگ یک طرف،چاقوی زنجان دسته پلاستیکی(زرد) یک طرف

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Romel - 2013-07-25 10:44 AM

(2013-07-25 12:37 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون برنينگ اولي و اين ام 9 آخري تو بازار ايران موجودند
من يه دونه رنگ مشكي اون برونينگ رو دارم

ایا در تهران هم موجوده ؟ حدودا" قیمت براونینگ چقدره ؟

با تشکر .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - PERSIANGULF - 2013-07-25 11:41 AM

(2013-07-25 08:37 AM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه این کاردها و چاقوهای عجیب غریب و رنگارنگ یک طرف،چاقوی زنجان دسته پلاستیکی(زرد) یک طرف

باسلام به همه عزیزان!Khansariha (8)
موافقم! فقط دوتانکته! اول اینکه اصل زنجانشو گیربیارید و نکته دوم اینکه در دسته پلاستیکی ها قسمت کمی از انتهای تیغه (حدود 2 الی سه سانت) در قبضه چاقو قرارمی گیره واحتمال لقی وشکستن اون هست اما دردسته چوبی های همین مدل چاقوها بصورت یکپارچه انتهای تیغه تا انتهای دسته چاقوادامه داره و طبیعتا استحکام بیشتری داره و بخاطرچوبی بودن دسته احتمال سرخوردن و بریدن انگشتها کمترمی شه!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2013-07-25 01:12 PM

(2013-07-24 07:39 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چاقوی سوئیدیم تو سفر دست همسفرام موند و پیشم نیست. این عکس بقیه چاقو ها و... من:
[تصویر: CYMERA_20130724_201044.jpg]

دیروز وقت نشد توضیح بدم در مورد عکس بالا:
اولی از بالا کلنگ کوه نوردی هست و به خاطر بلندیش تا حدی کار عصای کوه نوردی رو هم انجام می ده. ساخت شرکت هفت گوهر هست و قیمتش حدود 60 هست.
زیرش چاقوی سمت چب کلمبیای چینی هست حدود 10 هزار تومان خریدم نسبت به قیمتش خوبه.
بغلیش که آبی رنگ تیغ موکت بری تا شو هست البته تیغش با تیغای مهمولی فرق داره قیمت حدود 10.
اون انبردست مارک گربر هست تو چین تولید شده و چند کاره هست پیچ گوشتی و چاقو و قیچی و اره و ... داره قیمت بسته به انصاف فروشنده بین 100 تا 200.
تبر SOG مشکی تو چین و احتمالا تحت لیسانس تولید شده قیمت حدود 150 یک مدل دیگه هست از این که بتید 20-30 تومان گرونتر باشه البه تو اسایت های خارجی دیدم.
زیرش تبر مارک NOVA پارسال 10-12 هزار خریدم.
زیرش کارد بنچ مارک چینی با کیفیت نسبتا خوب ولی با استعلام از شرکت آمرریکایی فهمیدم چینی هست و تحت لیسانس هم نیست. ولی کیقیت خیلی خوبی داره چینی درجه 1. 2-3 سال پیش از بامه حدود 80 خریداری شد.
ریرش کارد گربر چند ماه پیش 120 از پرشین تولز خریدم همون موقع مغازه های قزوین حدود 170 می دادند. تو چین تولید شده ولی احتمال خبلی زیاد تحت لیسانس گربر آمریکا.
دو تا ست قاشق چمگال و کارد که تو پلاستیک هستند 3-4 سال پیش از گمرک هر کدوم 7-8 هزار خریداری شد.
و بلاخره چاقوی چند کاره دست راستی مارک ونگر سوئیس که از سال پیش کلا با ویکتورینکس ادغام شد از سایت البسکو یکی دو سال پیش تو دوره حراج 80-90 خریداری شد و الان چاره و البسکو کمی بیشتر از 200 قیمت گذاشتند.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - byasini - 2013-07-26 07:23 PM

دوستان تو تهران کجا میشه سنگ نفت برای تیز کردن چاقو پیدا کرد.

یا مثلا سنگ تیز کردن دیگه ای .
دیدم چاره چند مدل آلمانی داره که حسابی گرونه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-07-26 10:16 PM

در پاسخ جناب رومل
برونينگ رو من 12 تومن خريدم ولي الآن حدود 30 تومن بايد باشه
ام 9 رو آخرين قيمت 250 تومن بود

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royal - 2013-07-27 12:42 AM

اقا رضا ما هم يه دونه از چاقوي برونينگ خريدم ولي سياه رنگ و فكر كنم چيني باشه ازش راضي هستيد ؟؟؟

خوب تيز ميشه ؟؟؟ بهترين وسيله براي تيز كردنش چيه؟؟؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - byasini - 2013-07-27 09:52 AM

دوستان سنگ چاقو پیدا کردم ابزار فروشیا دارند.
قیمتش هم 15 تومنه.
یک چاقو زنجانی دارم که امروز صبح بدون آب تیزش کردم. بدک نشد ولی باید بهتر بشه.
چون صبح آب تهران قطعه گذاشتم بعد از ظهر یک تشتی بزنم ببینم چطور میشه.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - SOHEIL-GUNSMITH - 2013-07-27 10:14 AM

سنگ نفت رو تو بازار حسن اباد ابزار فروشها دارند
ولی با توجه به اینکه خیلی تیغه رو میسابه اصلا برای چاقوهای خوب تئصیه نمیشه در حد تیز کردن چاقوهای قصابی معمولی خوبه یا تیغه رنده یا لبه تبر